Şimdi Ara

Her gelişmiş ülkeye kulp bulan tipik ekşici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yurtdışı da cennet değil bunu bi anlayın artık.

paranız yoksa, makine gibi çalışmayacaksanız,dil bilmiyorsanız,sosyal değilseniz falan geçiniz.

isviçre demiş biri de. hiç gitmediği belli. bir demet maydanoz 5 frank. türk parası 20 kağıt. kiralar almış başını gitmiş. vatandaşlık almak desen çok zor. öyle eskisi gibi bi evlilikle halledilemiyor.

gıda ürünleri, eğlence, alkol vb çok pahalı zaten. barınma da öyle. hava genelde çok soğuk. emeklilik yaşı 70. meziyetiniz yoksa iş bulamıyosunuz. vatandaşlık almak çok zorlaştı. dilini öğrenmek zor zira ağdalı bir almanca.

adam gelmiş isviçre diyor. fotoğraf çekmek için güzel bi ülke ama çalışmak yaşamak için asla değil. hele asyalı ve müslümansanız. isviçre'de maaşın çoğu da barınma ve harcamalara gidiyo.

almanya desen millet saat 5'de iş başı yapıyor. her konuda mükemmeliyet arıyorlar. yabancılara karşı giderek artan hoşnutsuzluk ve milliyetçilik var. amerikaya göre daha yaşanılır bi ülke olsa da şartları çok zor.

ben gittim okudum ve çalıştım. oradan biliyorum. yaşamadan etmeden atıp tutmayın. türkiye kötü bi dönemden geçiyor kabul ediyorum. ama düzlüğe çıkacaktır.türkiye'nin kötü yanları var ama iyi yanları çok daha fazla. bunu bi anlayın artık.

Türkiyenin avantajı almanya isveçten vs çok daha fazla demişya la daha ne denir

Alım gücü toz pembe olmasa bile sadece seküler kültür kaliteli kızlar bile abde yaşama sebebi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgilenenüye34 -- 22 Şubat 2018; 17:36:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanki para olmayınca Türkiye cennet. Gittğin yerde konuşulan dili bilmiyorsan tabii ki zorlanırsın, bir işte iyi değilsen tabii ki zorlanırsın.
  • Yüzüklerin efendisi'ne overrated diyen adamların bulunduğu mekan orası. Çok da önemsememek lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tabi lan burada çalışmadan para veriyorlar.

ve burada maaşın çoğu da barınma ve harcamalara gitmiyor.

almanyada saat 5 te 6 da mesai başlar(yerine göre)

ama kaçta mesai biter onuda yazsaydın. (yoksa yemedimi.)
  • yani kısaca diyorki gelmeyin.

ama bizi istemediğinden. çakallll
  • Alım gücü hesabı yapmadan doğrudan euro/frank > TL dönüşümü yapan cahil çomar kesimini temsil etmekten farksız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.