Şimdi Ara

Her Geçen Gün Atatürk'ün Değerini Daha İyi Anlamak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O dediğin göreceli. Mesela Atatürk zamanında kuvvetler birliği mantıklı ama şuan mantıksız. Şuan yapan padişah olmak istiyordur. Mesela bu çok net :D Savaş çıksın şuanda kuvvetler birliğini onaylarım. Eğer bundan bahsediyorsan bu çelişki değildir. Tarih zamanına göre yargılanır. Hep derler tarihi olayları sanki o yıldaymış gibi değerlendirmek zorundasınız.
  • Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa
    Adın Yazılacak Mücevher Taşa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wepawet

O dediğin göreceli. Mesela Atatürk zamanında kuvvetler birliği mantıklı ama şuan mantıksız. Şuan yapan padişah olmak istiyordur. Mesela bu çok net :D Savaş çıksın şuanda kuvvetler birliğini onaylarım. Eğer bundan bahsediyorsan bu çelişki değildir. Tarih zamanına göre yargılanır. Hep derler tarihi olayları sanki o yıldaymış gibi değerlendirmek zorundasınız.

Ana yasa tartışmalarında hep dikkatimi çeker maddeleri irdelerken sanki AKP terör örgütü ülkeyi ele geçirmeye çalışıyor ya ülkeyi yok ederse hikayesinden yola çıkarak inceliyorlar hiç "lan ya devleti çok zor duruma düşürecek bir durum olur da " diyerekten tam ters bir senaryo ile olaya bakanı görmedim.

AKP seçmenini suçlu AKP yi ise ülkeye zarar vermeye çalışan bir yapı olarak görmek AKP seçmenini AKP ne yparsa yapsın daha fazla desteklemeye itiyor. Bu tür ufak ayrıntılara hiç önem vermeyen muhalefet seçmenine sahibiz.

Bak mesela sen devletin bu kuvvetler birliğine ihtiyacı olsaydı hiç düşünmeden evet derdim demişsin. Ben bu forumda hatta forumu bırak tüm sosyal medya da bu güne kadar diğer alternatifi dile getiren birini görmedim.

İlksin bu konuda..

Ben AKP seçmeni olduğum için dile getirsem bile herkes çomar filan deyip işin kolyaına kaçacağı için boşa uğraşmadım bile. Muhalefet seçmeni işine gelmeyen bir şey görünce cahil çomar koyun deyip kaçıyor direk..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarhana ve Rocknroll

Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa

İzmir'in dağlarına bomba koydular,
    Türk'ün sancağını öne koydular.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Atatürkçü değilim ama cidden çok büyük işler yapmış sevrden lozan çıkarmak başta olmak üzere devrimleri Japon meiji dönemi gibi gel gör ki japonlar meijiyi baş üstünde taşırken çomarlar hala bi gecede cahil olduğumuzu sanıyorlar deveyi diken insanı seven kafasında bunlar mesela bakınız Osmanlı'nın sonunu getiren en çok toprak kaybeden padişahı ulu ilan ettiler enteresan kafalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular
    Kader böyle imiş ey garip ana
    Kanım feda olsun güzel vatana
  • Ne güzel yazmışsın. Atatürk'ün değerlerinden uzaklaştıkça herşey daha da kötüye gidiyor.

Umarım en kısa sürede Atatürk'ün izinde giden cumhuriyet değerlerine sım sıkı sarılı bir ülke oluruz.

• quote:

quote:

quote:

İzmir'in dağlarında oturdum kaldım;
    Şehit olanları deftere yazdım,
    Öksüz yavruları bağrıma bastım,

• quote:

quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peygamber kucağı şehitler yeri,
    Çalındı borular haydi ileri.
    Bozuldu çadırlar kalmayın geri,

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: Wepawet

Ana yasa tartışmalarında hep dikkatimi çeker maddeleri irdelerken sanki AKP terör örgütü ülkeyi ele geçirmeye çalışıyor ya ülkeyi yok ederse hikayesinden yola çıkarak inceliyorlar hiç "lan ya devleti çok zor duruma düşürecek bir durum olur da " diyerekten tam ters bir senaryo ile olaya bakanı görmedim.

AKP seçmenini suçlu AKP yi ise ülkeye zarar vermeye çalışan bir yapı olarak görmek AKP seçmenini AKP ne yparsa yapsın daha fazla desteklemeye itiyor. Bu tür ufak ayrıntılara hiç önem vermeyen muhalefet seçmenine sahibiz.

Bak mesela sen devletin bu kuvvetler birliğine ihtiyacı olsaydı hiç düşünmeden evet derdim demişsin. Ben bu forumda hatta forumu bırak tüm sosyal medya da bu güne kadar diğer alternatifi dile getiren birini görmedim.

İlksin bu konuda..

Ben AKP seçmeni olduğum için dile getirsem bile herkes çomar filan deyip işin kolyaına kaçacağı için boşa uğraşmadım bile. Muhalefet seçmeni işine gelmeyen bir şey görünce cahil çomar koyun deyip kaçıyor direk..

Hocam bu kadar öncesinde düşünmeye gerek yok. Mesela şunu diyemezsin. İleride savaş çıkabilir biz şimdiden kuvvetler birliğini sağlayalım. Ne olur ne olmaz. O tbmm yollarını boşuna ısıtıcı asfaltla yapmadılar. Millet vekilleri acil durumda toplanmayı da düşünüyorlar mesela o yollar onun için yapıldı. Birde bahsettiğimiz zaman bundan 100 sene öncesi. Hani Ankara'da karar verip Kars'ta orduyu toplayın demek bir telefona bakmıyor. Şuan ki teknolojiyle ulaşamayacağın karar veremeyeceğin şey yok. Hızlı karar almakta bile teknolojiyi kullanabilirsin. Sen Ankara'da karar versen Türkiye'nin diğer köşesinde anında icraate konulur. He oldu da en kötü senaryo hiç bir şekilde teknoloji yok. Yani makamlar birbirlerine çok geç ulaşıyor. Yargı vs yavaş işliyor. Hızlı karar alınmak gerekti ee o zaman evet ben kuvvetler birliğini geçici suretle onaylardım çünkü bu benim ülkem için.

Şimdi diğer konuya gelecek olursak. Akp sadece bir kesimin istediklerini yapıyor. Bunu reddedemezsin :D Ayrıca yanlış kararlarda veriyor. Ekonomi iyiye gitmiyor. Prestijimiz düşüyor. Millet kutuplaşıyor. Böyle bir durumda hükümetin değişmesini istemek yeni kan gelmesini istemek mantıklı olan değil mi? Ya bir bırak bide başkası gelsin onuda beğenmezsek oda değişsin. Mesela şuan akp iktidarı bıraksa ve yerine başka bir parti gelse. Kim geldiği önemli değil geldi diyelim. Hemen ne olucak biliyor musun? Akpnin bıraktığı kötü ekonomi yeni gelene patlayacak. Diyecekler bakın ülke şöyle kötüye gidiyor böyle kötüye gidiyor. Bu kadar borç var şu kadar açık var. Akp gitti böyle olduk. Akp varken böyle değildik. Çünkü akp varken bunlar saklanıyordu. Açıklananlara da vatandaş inanmıyordu. Ya akrabam adama rusyada kredi istedik diyorum yok olmaz öyle şey o bizden istemiştir diyor. Kendisi akp seçmeni :D Böyle olunca kimse demeyecek bu akpnin bıraktığı borçlar :D Bunu osmanlı için bile demiyorlar. Osmanlının borçlarını Türkiye ödedi ve hala osmanlı torunu gelip şurası şurası benim diyebiliyor. Bunu söylesen kabul etmez.

Son dediğine gelecek olursak yapılan araştırma var bunun üzerine. Türkiye'de okumamış kesimin %75'si akp destekçisi. Çık sokağa dene. Akpnin yaptığı bir şeyi chp yaptı de anlat söver sayarlar sana. İşte mesela tuncelideki solcu bir belediye vardı şuan hatırlamadım onun yaptığını akp yaptı de. Sana derler oo akp çalışıyor işte hükümet böyle iyi şöyle iyi. Böyle olunca karşıt görüşte kutuplaşıyor. Çomar çıkarımının temeli bu yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: _GRKM_

Kafana sık bir tane..ötede öğrenirsin..giderken bir mesaj üste ki andavalı da almayı unutma..ülke de boş insan dan kurtulmuş olur.

bu vatan hainliğinizin sebebi nedir suriyeli misiniz?

Trabzonlu hocam ondandır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne acıklı bir dizedir, her okuduğumda hüzünleniyorum. Kader böyleymiş ey garip ana, kanım feda olsun güzel vatana.

• Kemalistlerle prim zaman

• AK kefenlilerin maaşı bu ay yeni yattı herhalde. Her konuda Atatürk üzerinden gerzek gerzek yorumlar görüyorum.
  • Her anladığımda daha da seviyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Henry Huxley

AK kefenlilerin maaşı bu ay yeni yattı herhalde. Her konuda Atatürk üzerinden gerzek gerzek yorumlar görüyorum.

asıl mesajların çoğu silindi , o yorumları bir görsen neler neler demiş vatan hainleri.Keşke şunların hepsini toptan arabistan'a postalayabilsek istedikleri hayatı gidip yaşasınlar orada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anayurt Oteli

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne acıklı bir dizedir, her okuduğumda hüzünleniyorum. Kader böyleymiş ey garip ana, kanım feda olsun güzel vatana.

Ben de en çok

İzmir'in dağlarında oturdum kaldım

Şehit olanları deftere yazdım

Öksüz yavruları bağrıma bastım

kısmında hüzünleniyorum

Hatta görkemli Haluk Levent vs prodüksiyonların asla oradaki duyguyu veremediğini düşünüyorum.

Ulan çok fena yapıyor insanı

• Karizmatik

Askeri Deha

Siyasi Deha

Atatürkün değerini anlamayacağız da kimi anlayacağız ayrıca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 22 Mart 2017; 22:45:21 >
  • Biraz abartılı olarak değinmişsin bazı yerlere ama katılıyorum. Fakat şöyle bir problem var Atatürk her ne kadar iyi işler başarmış olsa da şu an yaşıyor olsaydı yüzümüze tükürürdü, koca bir asır geçmiş ama siz beni anlayamamışsınız derdi. Saydığın o ülkelerde gidip sorsaydık bunları inkar ederler çünkü o şekilde alışmışlar peki biz alışkanlıklarımızın dışına çıkabiliyor muyuz? Neler olduğunu yazmayacağım çünkü anlamıyorsunuz işinize nasıl gelirse onu savunuyorsunuz, herkes kendi penceresinden bakıyor. Atatürk'te yaşadığı zamanın koşullarına göre kendi penceresinden bakmıştır her insan böyle davranmak zorundadır lakin Atatürk'ün düşüncelerinin kesinlik içermediğine eminim.

Kadınlar cinsel obje olarak kullanılmakta mı? Atatürkçüyüm diyen ve bir kişinin bile buna karşı çıktığını görmedim, ama tek bildikleri şey mini etek savunuculuğudur bunun da sebebini bilmiyorum tahminim örtünmenin karşıtı olduğu içindir. Yani burada bile bir şeyi savundukları yoktur. Ülke gerçekten Atatürkçülerle dolmuş taşmış olsaydı bu halde olmazdık, gericilerin yobazların sayısı ne olursa olsun bu halde olmazdık. Atatürkçü deyince içki sofraları geliyor milletin aklına bu bir gerçek.

Atatürk oturup içmiş olabilir ama kimseye demedi ki benim yaptığımı yapın. Ne bu sünnet mi. Atatürk'ü bir ilah olarak göstermek yerine doğruları yanlışları veya olduğu gibi anlatsalar belki bu kadar seveni olmazdı ama düşman kesilenler de bu kadar fazla olmazdı, sevenlerin bir çoğu neden sevdiğini bilmediği gibi düşman kesilenlerin de bir çoğu neden düşmanlık yaptıklarını bilmiyor. Atatürk'ü sevenler ve sevmeyenler diye bölünmüş durumdayız, mesele onu sevip sevmemek değil doğru tanımak , onu tanımak tarihimizi tanımaktır, tarihimizi bilmedikten sonra seviyoruz sevmiyoruz desek ne olacak. Kadınlar öldürülmüyor olabilirler daha doğrusu daha fazla haklara sahipler ama ben layık oldukları seviyede olduklarını göremiyorum. Sahip olduklarımızı değil daha çok olmadıklarımızı görüp üzülüyorum.

Konu dışına gidip bakalım neye bakmanız gerektiğini söylememe gerek var mı? Gerek yoksa anladınız ne demeye çalıştığımı. Türkiye'nin belkide en büyük forumunda ben daha bir tane bayana rastlamadım, bayan olduğunu çekinmeden söyleyebilen bir İNSAN'a şahit olmadım. Ülke meselelerini forumdan çözmeye çalıştığını zanneden ama aslında egosunu tatmin eden sizler tek bir tepki bile göstermiyorsunuz. Burada takılanların yaşları konu dışındakilere göre büyük olduğuna eminim bizler örnek olmazsak kim örnek olacak Atatürk'mü çıkıp gelecek. Bu veletler okullarda Atatürk'ü okumuyorlar mı? hani o zaman öğrendikleri şeyler nedir anlatın da bileyim. Hepsi şimdi dese ki bizler Atatürk'ü çoook seviyoruz sizi kandırırlar işte yada bu size yeter ama bana asla yetmez.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.