Şimdi Ara

Her gece YENİDEN 4269TL - Philips EP4346/70 Tam otomatik espresso capp.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
4
Favori
6.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 38
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 32
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 20
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • yigit+ (32 mesaj) mdmrx (11 mesaj) Emre The Sorcerer (9 mesaj) Bucephalas (5 mesaj) kralkarga (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (42 mesaj) Mobil (49 mesaj) Mini (2 mesaj) Uygulama (11 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Her gece YENİDEN 4269TL - Philips EP4346/70 Tam otomatik espresso capp.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3332 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Selam hocam. Açıkçası evde şu an delonghi bco 264 var, combi. Manuel kullanımda bile sıcak alamıyorum makine mi eskidi anlayamadım. Sirkeyle decalc da yapıyorum. Ölçümler de yaptım. Mesela espresso için önden 2 tur su ısıtmama rağmen aldığım su 80-82 derecede kalıyor. (Bardağa döktüğüm su, espresso bile değil). Buhar performansı da zayıf, Sütü kaynar yapmak için 2 defa köpürtmek gerekiyor o da çok köpük yapıyor çöpe gidiyor hep. Bim-file-Harras organik süt kullanıyorum çok lezzetli diye sütü değiştirmek de istemiyorum. Kahveyi de Venti gibi yapıyorum, Türk usulü öksüz doyuran boy. Böyle olunca hem 2 kahve yapmak 15dk sürüyor hem sıcak olmuyor hem pahalı oluyor. Eski 6650 Primadonna ile sıcaklık sıkıntım olmuyordu hiç.

10 gündür bu işe sinirliyim makineleri inceliyorum. Siemens sürahiler, makineler bana güven vermedi siz gerçi buhar çubuklu model almışsınız hiç düşünmemiştim mantıklı olabilirdi. Homend coffeebreak 5003 1000lirayken almadık işte geçen sene.

eq9 s500 model bulamadım ona niyetliydim. Ama sonradan içime de sinmedi çok emanet duruyor delonghilerden sonra. Bosch-siemens kendi başına bu işi yaptığı için görselliği iyileştirmiş ama kahve işinde ilerleyememişler sanırım. Çok video izledim tabi denemek lazım. Mesela eq9 s500’de bile tek boiler olduğunu görünce sinirlenip “tamper ve latteart çelik sürahi” siparişi vermiştim, makineyi değiştirmekten vazgeçmiştim. delonghi patentleriyle çok büyük fark yaratıyor. Saeco da bu seriyle bana güven verdi. Yorumlarda diğerlerine göre sıcak olduğunu söylüyorlar. Bardağı ısıtma tepsisi var, bco264’te o bile yok. Beni inandırdılar, tek boiler olsa da ucuz ve janjanlı diye aldım :)

7-8000 liraya delonghi eletta ve autentica satılıyor onları almak içimden gelmedi arkaik şeyler artık. 7-8’e Primadonna olsa parasına bakmaz alırdım.

nasip bakalım saeco da deneyelim bikaç sene. Bakarsın parayı vururuz la cimbali otomatik makina alırız 80-100.000 liraya :) giriş seviyesi manuel beni sarmadı belki pahalı makine olsa keyif verirdi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    taran1tula kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    894 Mesaj

Bir arkadaşa bakıp çıkıcam ya konuya girmek için bile banka hesabı mı sorulur????

|
    |
  • Yorumları okumaya geldim.

|
    |
  • Çavuş
    77 Mesaj

Filtre kahveye devam. Belki gelcek yüzyılda alırız.

|
    |
  • Yarbay
    5696 Mesaj
    yallah cips kampanyasına

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    5389 Mesaj
    Dun aksam inceledim cimri.com dan takip icin yer imi ekledim. Olaya bak fiyat bitmis konu kilit üye ban

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    5389 Mesaj
    Bu arada fiyat tekrar bi dusme egrisi gosterir mi acaba diye ben beklemek istiyorum 11.11 i

|
    |
  • Yüzbaşı
    444 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Oğlum hepiniz mi zenginsiniz ya?

Hocam dogru cevap hepimiz mi cok fakiriz seklinde olmaliydi.

Abartacak birsey yok 500$ lik alet, türkiye halki olarak fakiriz artik.

• Yarbay
    3332 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hatta şimdi çok özenerek tekrar yaptım

-sütü starbucks reserve seramik bardağında trk seferde baya uzun süre (uzun süre buhar veriyor makine) köpürttüm. Hatta girdap yaptırdım köpürtmedim taşmasın diye. Baya şov oldu. Bardak baya sıcak. Bu tip bardağı ısıtmadan kullanınca buz gibi yapıyor.

-espresso yapmak için buhar düğmesini kullandım, bunu bilmeyenler olabilir diye yazıyorum. Tek ısıtıcılı makinelerde espresso yerine buhar almak için ısıtıp hemen kahve alırsanız daha sıcak olur. termostat daha yüksekte atıyor, borular aynı. Zaten portafiltre olmadan bakarsanız espresso kısmından buhar fışkırıyor su verince.

-önce 1 tur su akıttım. Sonra espresso yaptım. Bardağa döktüm.

hazırlanan içecek 62 derece. (Bco264)

|
    |
    taran1tula kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    16390 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vahsi Hindi Sürprizi

Hocam dogru cevap hepimiz mi cok fakiriz seklinde olmaliydi.

Abartacak birsey yok 500$ lik alet, türkiye halki olarak fakiriz artik.

Alıntıları Göster

Orası öyle hocam elbette. Dışarda para değil bunlar. Kahve içmek için alabilene helal olsun diyorum. 

|
    |

• Yarbay
    2773 Mesaj

Sadece espresso için tavsiye edebileceğiniz bir makine var mıdır ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj
    Rafine zevklere sahip salon erkekleri dolmuş burası.

99 liraya Kiwi kahve makinesi gelmiş A 101’e onu alam ben.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2704 Mesaj

https://www.hepsiburada.com/philips-ep2231-40-tam-otomatik-espresso-makinasi-p-HBV00000N8NG0?magaza=Hepsiburada

Bu makineyi alsak EP4346 modelinin yaptığı şeylerin kaçını yapamayız ? değer mi aradaki fark ?

|
    |
  • Çavuş
    79 Mesaj

Siemens EQ300 veya EQ.3 modellerini bir incelemenizi öneririm. Bazı bayilerde test imkanı da vardı. Çok pratik ve uygun fiyatlı bir makine. Biz DELONGHI ECAM 45.760.W ı rafa kaldırdık :)

|
    |
  • Binbaşı
    1523 Mesaj

yorumları okumaya geldim. kaçıyorum...

|
    |
  • Yarbay
    2163 Mesaj
    philips ep2220/10 kullaniyorum, sut kopurtucusu manuel gayet memnunum.
    bu tip modeller sutu yeterince isitmiyor diyorlar(standardi oyle oldugu icin)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 8 gün cezanın, 7 gün 13 saat 42 dakika kadarı kaldı.
    Bu fiyata daha iyisini almanızı saglayabilirim. Ürün linki aşağıda, almayı düşünen mesaj atsın.

https://www.hepsiburada.com/melitta-fully-automatic-machine-caffeo-solo-perfect-p-HBV00000LO7FV?magaza=1K TEKNOLOJİ

|
    |
  • Yüzbaşı
    283 Mesaj
    Philips cihazlar yerine siemens eq500’e bakmanızı tavsiye ederim.

|
    |
  • Yarbay
    3332 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    tekrar etmekte yarar var:
    tam otomatik makinelerde fark yaratacak 2 şey var:
    1-espresso'nun yapıldığı yer yani çelik demleme ünitesi. sadece delonghi'de var. diğerleri plastik.
    2-çift boiler. boiler diyoruz ama thermoblock aslında. sıcak boru. bundan 2 tane olduğunda makine aynı anda hem süt hem espresso yapabiliyor. yine sadece delonghi'de var.
    bunlar ne işe yarar? aslında bir işe yaramaz. parasına değecekse, bütçeniz müsaitse en pahalısı alınır tabi ama arada pek fark olmaz.

bu 2 özellik de ortalama kullanıcıyı etkilemez. çift boiler var diye içecek daha sıcak olmaz. daha hızlı olur. tek boiler olan kötü bir makineyse tabi fazla bekletmemek için içecek sıcaklığından fedakarlık yapabilir ama müdahale edilebilir şeyler bunlar.

**seramik öğütücü yerine çelik öğütücü olan bir model çöptür bakmayın bile. onu özellikten saymıyorum.

neden bu makineyi aldım?
    0-https://www.youtube.com/watch?v=pwRjvHnZXjA şu linkteki abla beğenmiş. bana yetti, ciddi birine benziyor :)
    1- renkli ekran ve şık görüntüsü var. mutfakta KOCAMAN yer kaplıyor. yani görüntü önemli.
    2- süt sürahisi var
    3- diğerlerinden farklı bir süt köpürtme metodu var ve aklıma yattı. neden?
    --sürahi aslında sürahi değil. manuel makinalarda bir süt potuna sütü koyup buhar çıkışına tutuyorsunuz. sonra onu bardağa döküyorsunuz. bu makine bu işlemi otomatik yapıyor. sıcak buharı makine bu sürahiye gönderiyor ve oradan dönerek bardağa dökülüyor. süt makineye girmiyor. lattego'daki fark boru olmaması. aslında yine boru var ama diğer sistemlerden kısa. bu nedenle bence daha sıcak süt verir. ayrıca çıkışta bir bölme var ve bu bölme süt köpüğünü düzenlemeye yarıyor ve videolarda göründüğü kadarıyla diğer makinelerin verdiğinden daha güzel krema kıvamı veriyor. tek eksiklik süt köpüğü miktarının ayarı olmaması. o da ayarlanan sürahilerde bir faydasını görmediğim bir fonksiyondu. delonghi sürahilerde süt ayarı yapayım dediğinizde köpüğün kıvamı bozuluyor. olmasın daha iyi. yani süt köpürtmek aslında "belli optimal düzeyi olan" bir işlem. o sütten ne kadar köpük alacağınıza içeceğin adına göre karar veriyorsunuz. cappuccino, cafe latte, latte macchiato gibi isimlerde böyle bir süt köpüğü miktarı farkı var. ama o köpük sabit bir yapıda olmalı. kafe'de barista sütü hep aynı köpürtür. sonra kullanımına karar verir. yani bu nedenle LAttego sistemi kötü değil. delonghi'de muhtemelen hava akış deliğinin boyutunu değiştirmenize izin veriyor ama o zaman da köpük yüksek olsun diye kıvamı dandik oluyor. LAttego'da sütü başka kaba döktürüp oradan kullanırım daha iyi. zaten günlük hayatta işe yaramıyor insan aramıyor.
    --Lattego sürahisi bulaşık makinesine giriyor. boru yok, dert yok. kahve yaptıktan sonra CLEAN tuşuna basmak yok. bu da büyük bir artı.

delonghi de saeco da 68-75 derece arasında içecek veriyor. ölçen-kıyaslayan deli çok.
    http://101coffeemachines.info/saeco-vs-delonghi/#tubevscarafe

bir de o ablanın 2019 öneri videosu varhttps://www.youtube.com/watch?v=Qre7vJuAHj4

bu macerayı da burada bitirmek adına bildiğimi düşündüğüm şeyleri paylaştım herkese kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 31 Ekim 2020; 2:34:58 >

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,250
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.