Şimdi Ara

Her Elde Bir iPhone Var... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
6.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mutlu oluyorum keşke herkes bu tadı alsa
  • beni pek irite etmiyor ama ip4 yerine hala 3 ve 3g alanlara çok kızıyorum..

Siz sanırım bir çok kişinin elinde olmasından yakınıyorsunuz...yüksek tüketim malı olan bu telefonun herkesin elinde olması herkesin başka bir çabasını ortaya koyuyor o doğru..Özellikle herkes diyorum belki %10 luk bir kesim eksik kalıcak YEMEK YERKEN AVMLERDE masa üstüne koyması iğrenç ötesi bir duygu yaşatıyor bende..tek sıkıntı bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albertocontador -- 23 Aralık 2011; 0:37:34 >
  • öyle deme kardeş iphone bir farklılıktır.

herkeste olursa farklılığın bir anlamı kalmaz.

apple aslında komple şirket olarak bunu aşılamıyor mu: "- sen farklısın çünkü apple ürünü kullanıyorsun".

ee şimdi herkeste olunca : herkes farklı çünkü apple kullanıyor gibi saçma bir cümle çıkar ki, olmaz kabul edemem.

apple sonraki seriyi 5000 tl yapsın arkadaş, olmuyor böyle.

birde kasa aynı oldu ya ondan sıradanlaştı.

4s miş, 4 müş farkı yok.

ulen apple hiç kafan basmıyor, en azından bir köşesini ufaktan yuvarlatsaydın olmaz mıydı be kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

öyle deme kardeş iphone bir farklılıktır.

apple aslında komple şirket olarak bunu aşılamıyor mu: "- sen farklısın çünkü apple ürünü kullanıyorsun".

ee şimdi herkeste olunca : herkes farklı çünkü apple kullanıyor gibi saçma bir cümle çıkar ki, olmaz kabul edemem.

4s miş, 4 müş farkı yok.

ulen apple hiç kafan basmıyor, en azından bir köşesini ufaktan yuvarlatsaydın olmaz mıydı be kardeşim

3 ile 3GS arasında kasa farkı oldu mu ki 4 ile 4S arasında kasa farkı istiyorsun apple kullanıyorsun ama nesillere hakim değilsin sanırım

• @afy dediğin doğru ve kampanyalar inanılmaz albenili duruyor...800kkkartı veya nakit+300 nakit/cash liran varsa bir iphone sahip olabilirsin gerisini herkes çok rahat öder...Ayrıca ip4 apple için büyük bir adım oldu.ip5 geldiğinde konuyu açan arkadaşın dediği gibi o farklı telefon imajına bürünecektir.
  • Özel bir model çıkartsınlar 5000 TL ye parası cok olanlar onu alsın böylelikle herkes o modeli alamaz =))
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayshot

quote:

4s miş, 4 müş farkı yok.

3 ile 3GS arasında kasa farkı oldu mu ki 4 ile 4S arasında kasa farkı istiyorsun apple kullanıyorsun ama nesillere hakim değilsin sanırım

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

4s miş, 4 müş farkı yok.

Aman aman belirgin olmasada fark var. 4 ile 4s'den bassediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ac Schnitzer. -- 23 Aralık 2011; 0:43:49 >

• quote:

quote:

4s miş, 4 müş farkı yok.

3 ve 3g nin toplamından çok sattı 4 .

hala satıyor...

şimdi birde 4s çıktı kapış kapış...

her yerde aynı model sıradanlaştı.

apple da motor gibi üretiyor yine de yetiştiremiyor.

sonuçta 1.5 sene sonra çıktı ... açıkcası bir şeyler yapacaktı farklılık için.

sonuçta apple bir matematik kuralına göre işlemiyor. Öyle olsa haziranda tak çıkarırdı telefonu.

• Kimi gösteriş meraklısı
    Kimi işinin gücünün peşinde,
    Kimisi ise oyun, uygulamalar, müzik, navigasyon, iOS, App Store vs için yani geçerli bir sebeple kullananlardan bahsediyorum,
    Kimisi ise sadece almak istediği için alır, telefon işlevini kullanır üzerinde gelen uygulamalar harici tek uygulama indirmez gösterişle işide yoktur (emin olun var böyleleri)
    Ben şahsen iPhone un tasarımını beğenmiyorum çok kaba geliyor, ama işlerimi görüyorum gerçekten önemli bir yardımcı benim için ve stabilitesi de beni cezbeden bir diğer unsur.
    Ama telefon çok kaba hele birde kılıfla kullanmaya falan kalkışılınca kocaman birşey oluyor zaten cebe falan sığmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtual -- 23 Aralık 2011; 1:00:51 >
  • Para ile iPhone nun kimde olacağı belli olmaz.... boşverin siz kendi telefonunuzla mutlumusunuz ona bakın..
  • Yaygınlaşması..
    iPhone kullanıcılarını niye rahatsız etsinki ? veya canı sıkılsın.
    Yanlış anlama'da :) ben iPad kullanıyorum iPhone almak istiyorum ama gördügüm kadarıyla herkes de var bu meret'ten canım sıkıldı. Sizde durum ne diye mi ? başlık açtın.
    Sokakta cöp toplayan emekçi , gösteriş meraklısından, soyadı sabancı olanın da iPhone kullanması beni olumsuz anlamda zerre kadar ilgilendirmiyor. Hele, don çorap alamayıp :) 2000 tl lik telefon kullanıyorsa hiç umrumda olmaz kendi sorunudur hocam. Altı üstü bir telefon toplumda statü belirliyorsa vay halimize :)
    Herkes'de var diye bu kaliteden, cihazdan öte İOS App Storeden vazgeçemem. Herkesin iPhone kullanması iMassage , Face Time gibi (örnekler çoğaltılabilir ) yaygınlaşması demektir ve bana son derece olumludur.
    Vay artık herkesde iPhone var kahroldum özel' im ben demek komikliktir. Yazık :). Hayatımıza keyif veren ve kolaylaştıran oyuncaklarımız bu telefonlar, abartılmamalı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tnr1972

Yaygınlaşması..
    iPhone kullanıcılarını niye rahatsız etsinki ? veya canı sıkılsın.
    Yanlış anlama'da :) ben iPad kullanıyorum iPhone almak istiyorum ama gördügüm kadarıyla herkes de var bu meret'ten canım sıkıldı. Sizde durum ne diye mi ? başlık açtın.
    Sokakta cöp toplayan emekçi , gösteriş meraklısından, soyadı sabancı olanın da iPhone kullanması beni olumsuz anlamda zerre kadar ilgilendirmiyor. Hele, don çorap alamayıp :) 2000 tl lik telefon kullanıyorsa hiç umrumda olmaz kendi sorunudur hocam. Altı üstü bir telefon toplumda statü belirliyorsa vay halimize :)
    Herkes'de var diye bu kaliteden, cihazdan öte İOS App Storeden vazgeçemem. Herkesin iPhone kullanması iMassage , Face Time gibi (örnekler çoğaltılabilir ) yaygınlaşması demektir ve bana son derece olumludur.
    Vay artık herkesde iPhone var kahroldum özel' im ben demek komikliktir. Yazık :). Hayatımıza keyif veren ve kolaylaştıran oyuncaklarımız bu telefonlar, abartılmamalı..

sana aynen katılıyorum. çevremde iphone kullanan kişiler az ama çoğalmasını isterim ki apple ın sunduğu (bizim operatörlerin de ücretli olarak sunduğu) özellikleri aramızda rahatça kullanabilmek... facetime, imessage yada ekstra olarak what's app, viber caller vs. gerçekten çok yararlı uygulamaları içeren cihazlar yani. ben turkcell kullanıyorum ama hattım kapalıyken viber ve facetime sayesinde birçok görüşme yaptım, iletişim kurdum. artık tam anlamıyla teknoloji çağının ötesine ilerliyoruz, yani herkesin elinde görülmesi doğal bişey. he çoluk çocukta var falan diceksiniz; ya çocuğun parası fazladır, -baba parası da fazla olabilir yada harbiden biriktirmiştir; yolundan, yemeğinden kesmiştir de almıştır... helal olsun derim. ama şunu söylim ben gece kulübünde çalışıyordum, gelen müşterilerin çoğunun elinde var ama imitasyon :) dikkatimi çekerdi yani. kısacası beni hiç rahatsız etmiyor aksine kullananların da çoğalmasını isterim. ama rahatsız olduğum tek nokta var o da bazı kişilerin karşısındakini küçük düşürmek için elindeki iphone u kullanması.. gerçekten çok kızıyorum bu tür davranışlara.

edit: birde şunu eklemek istedim; hani reklamlarda diyolardı ya iphone unuz yoksa, iphone unuz yoktur. mu ne böyle bişey. söz doğru bir söz. varsa var, yoksa yok... adamlar zaten satılsın herkesin iphone u olsun diye bakıyor. yani iphone un olsun sen özel ol diye birşey yok yani. sadece satma reklamı. ayrıca insanı özel hissettirecek şey telefonu değildir ki( çok saçma bi düşünce) eğer telefonun seni özel yapsın istiyorsan üzerine pırlanta kaplat, altın kaplat, yakut, zümrüt vs.. bende de iphone var ama beni özelleştirmiyor veya bende bir değişikliğe sebep olmuyor. kimseye bak iphone um var akıllı ol demiyorum. insanın özelliği kendinde olur. bakışlarıyla, duruşuyla, konuşmasıyla,ağırbaşlılığıyla, oturup-kalkmasını bilmesiyle, yazdığı şiir yada kitaptaki üslubu ile özeldir... (daha sayarım ama gittikçe uzayacak) ama o telefon sadece popüler kültürdür. insan popüler olmaya çalışmasada ister istemez bu kültür içine girebilir. ama her ne şekilde olursa olsun popülerlikle kendini özel hissetmeye çalışan ve tabiri caizse uçan kişi, toplum kültüründen de uçar. bırakın herkesin elinde olsun. ha eğer ki ille de özel telefon isteyen varsa çıkarsın bassın parayı, telefonun şeklini şemalini tasarlayıp bana bunu yap desin. bi tek onda olsun. al sana özellik yani...

baştan sona okuyan varsa teşekkür ederim. eziyetli bir cevap oldu sanki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut_alpagut -- 23 Aralık 2011; 1:52:18 >

• bende varsa sorun yok şaka bir yana, bakiyesi -7 TL, cebinde parası olmayan ve iP 4 ve 4S kullanan en az 5 kişi tanıyorum paso bana ödemeli yapıyorlar
  • herkesin elin iphone olsun istemiyorsan cikarsin piyasadaki butun telefonlari alirsin paran yeter yetmez bilemem sonra soran olursa turkiyede bi bende var ben cok ayricalikli adamim dersin
    ben olsam direk fabrikasini alrim
  • Arkadaşlar, henüz iphone umu almadım ama nasipse alıcam. iphone çok kişiselleştirilebilen bir telefon,iphone'u seçmemdeki o büyük sebeplerden biri de bu.Kendisi için tasarlanan kılıflar yardımıyla kılıkktan kılığa girebiliyor.Herkes ruh haline veya karakterine göre istediği renk,istediği desende kılıf alıp iphone'unu kişiselleştirebilir.Bu yüzden dışarda gördüğüm iphone'lar canımı sıkmıyor,ne kadar çok iphone görürsem göreyim biliyorum ki benim iphone um farklı,onun da kendi karakteri var
  • 5 çıksın biraz değişir :D
  • Başkaları ne der diye düşünerek hareket etmek tarzım değildir. iPhonu varmış desinler diye veya dikkat çekmek için bu alete para verene acırım. Aman herkesin elinde var ele ayağa düştü artık ben bunu kullanmam havasında, özel olmalıyım tribine girenlere daha çok acırım vesselam..
  • tasarımını kendin yapacaksın patentini alacaksın. kimse de bilmeyecek. götüreceksin hangi markayı istersen onlara teslim edeceksin. al bu tasarım, al bu da parası. bana böyle bir telefon yap vs...vs özelliklerde olsun... (okadar da para veriyoken bari 2 tane falan yaptırın da bozulursa yedeği olsun özelliğinğiz gitmesin hemen)
  • iPhone'u özellikleri, işe yararlığı için kullananlar böyle birşeyi kafasına takmaz.

Ben her gün işe giderken ve gelirken VPN ile Amerika'daki bir sunucu üzerinden bağlanıp Pandora Radio dinliyorum, borsayı takip edip hisse alıp satıyorum, banka uygulamasından havale/eft yapıyorum, Dropbox ile kullandığım bütün bilgisayar ve cihazlardaki gerekli dosyalarımı senkron içinde tutuyorum, bu dosyalara istediğim yerden erişebiliyorum, Teamviewer ile ev veya ofis bilgisayarıma bağlanıp işlerimi hallediyorum, Soundhound ile bilmediğim şarkıların sanatçılarını/isimlerini öğreniyorum (ki işim düğünlerde kısa film çekip montajlamak olduğu için bu çok işime yarıyor), Whatsapp ile arkadaşlarımla ücretsiz mesajlaşıyorum, Nerde Bu Otobüs uygulamasıyla beklediğim otobüsün o an nerede olduğunu öğreniyorum, Digiturkwebtv uygulamasıyla lig maçlarını seyrediyorum vs. Kullandığım bütün uygulamaları ve özellikleri yazmaya kalksam sayfalar sürer.

Bu saydığım şeyleri başka telefonla da yapamaz mıydım? Muhtemelen yapabilirdim. Hatta ben de geçtiğimiz yıl Eylül ayında iPhone 4 alana kadar Android sistemli telefonlardan birini almayı düşünüyordum. Fakat hiçbirinde iPhone'daki kullanım rahatlığı, sistem stabilitesi ve uygulama çeşitliliği/kalitesi yok. Bu şekilde düşününce, benim işimi görüyor olduktan sonra isterse herkeste iPhone olsun, beni rahatsız etmez.

• hazırlık sınıfındayım.sınıfta 3 kişide apple ürünü var.bende iphone 4,artist biri daha var onun da iphone 4,birinde de ipad 1 var.gel gelelim ben rahatsız olmam isterse herkeste olsun.işte çocuk benim telefonu gördü kurcalayabilir miyim dedi.tamam dedim.aldı bakıyor işte.benim iphone jailbreak li.ihtiyacıma uygun bütün apps leri yükledim.birsürü cydia tweak,activator multicleaner vs bir ton şey var.çocuk gördü çok hoşuna gitti.dur ben de seninkine bakayım dedim.çocukta sadece facebook ve free bir sözlük uygulaması,bir de talking tom cat var dedim insan telefonun hakkını verir ne biliyim uygulama yükler birşey yapar.bu da bana mesaj çeksin,facebook a girsin,sözlük olsun yeter. ne diyim keyfin bilir dedim.çocuğun telefon aralarda olsun derste olsun hep elindedi.bütün sınıf en pahalı telefon x kişinin falan diyor tabi.bunun ego pudralanıyor.ipad i olandada sadece free sözlük var ne diyim insanlar memnun hallerinden.ben telefonumun hakkını vermekten memnunum.şu an en sevdiğim uygulama slovoed.mükemmel bir sözlük. parası olan alsın beni pek ilgilendirmiyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.