Şimdi Ara

Her Detayıyla MSI GE620DX Bol FOTO (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
10
Favori
41.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla bi şekilde hallettim nasıl oldu anlamadım ama mikrofonun özellikleri kısmından kutucukları falan denedim. THX tekrar yükledim oldu. Yalnız THX halen donanımı bulamıyor fakat mikrofon çalışıyor nedense
  • Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    hocam klavyeyi nasıl söktüğünüze dair bir video hazırlarmısınız?

olmadı sökemedim şu klavyeyi, elimde kalacak diye tırsıyorum.
  • cousin C kullanıcısına yanıt
    Yanımda alet edevat yok ama anlatayım;

Düz tornavida ile f1 in oradaki girintiden kanırtma yöntemi ile kaldırıp diğer tarafları da o şekilde kaldırınca çıkıyor. altında alüminyum plaka var sağlam biraz
  • merhaba arkadaşlar. bu modelleri açan oldumu?fan temizlemek istiyorum. fanı çıkarmak için klavyeyi çıkarmalımıyım yoksa alt kapağı sökmek yeter mi? eğer resimli anlatım varsa link verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aligulcan7

merhaba arkadaşlar. bu modelleri açan oldumu?fan temizlemek istiyorum. fanı çıkarmak için klavyeyi çıkarmalımıyım yoksa alt kapağı sökmek yeter mi? eğer resimli anlatım varsa link verirseniz sevinirim.

alttakibuyuk kapagi acinca direkt fan karsiniza geliyor. sokmeden boya fircasi ve kompresor ile temizledim. 2yil hic dokunmadim, masaustunde iken bile arada fan hizlaniyordu. simdi ilk aldigim gunku gibi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 7 Nisan 2014; 12:07:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

quote:

merhaba arkadaşlar. bu modelleri açan oldumu?fan temizlemek istiyorum. fanı çıkarmak için klavyeyi çıkarmalımıyım yoksa alt kapağı sökmek yeter mi? eğer resimli anlatım varsa link verirseniz sevinirim.

alttakibuyuk kapagi acinca direkt fan karsiniza geliyor. sokmeden boya fircasi ve kompresor ile temizledim. 2yil hic dokunmadim, masaustunde iken bile arada fan hizlaniyordu. simdi ilk aldigim gunku gibi oldu.

cevabın için teşekkürler. peki fanı sökmek istersem kapağı çıkardıktan sonra fanıda sökebilirmiyim? yoksa baska parçalarda sökmem gerekirmi?

• quote:

quote:

quote:

cevabın için teşekkürler. peki fanı sökmek istersem kapağı çıkardıktan sonra fanıda sökebilirmiyim? yoksa baska parçalarda sökmem gerekirmi?

Temizlerken foto çekmiştim;

sanırım fanı sökebilmek için anakartın çıkması lazım. aluminyum plaka ısı borularına bağlı galiba...

Her Detayıyla MSI GE620DX Bol FOTO  Her Detayıyla MSI GE620DX Bol FOTO

Sökmek yerine fan ve ızgaraların olduğu yerden yüksek basınçlı hava uygulanabilir. Fanın gözüken kısmı için de boya fırçası gibi elemanlar ile toz parçaları ayrılabilir.

Şöyle bir fırça ile;
     Her Detayıyla MSI GE620DX Bol FOTO
    Anakartın tozlu her yerinde temizlik yapıp basınçlı hava uygulanınca güzel temizleniyor. ben, cpu, gpu, ram gibi bütün modulleri fırçadan geçirip hava tuttum şu anda gayet serin ve fan masaüstünde hızlanmıyor, ilk günkü gibi.

• çok teşekkürler hocam yardımın için.
  • Merhaba hocam yeni sorunlarla karşınızdayım
    Öncelikle en sevdiğim tarayıcı firefox olmasına rağmen kasma sorunları yaşıyorum. Bunu nasıl aşarım? Aslında genel bir performans düşüklüğü var.
    Sistemi kod ile satın alarak win8e ordan 8.1 güncelledim. Format atmaya çalıştığımda bazı medya dosyaları eksik hatası almaktayım. Bu hatayı nasıl aşarız?
    Ayrıca performans düşüklüğünün bir sebebinin de bios güncellemeyle giderildiği söylenmekte, biosumu nasıl güncellerim?
    Teşekkürler.
  • Firefox'daki sıkıntıları silip yeniden kurarak yapabilirsin. Flash player da etkili olabilir.
    Format konusunda bir fikrim yok. Ben iso dosyasını flasha atıp direkt olarak 8.1 kurdum. 8'den 8.1'e geçiş sıkıntılı. hiç iyi olmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.mr.e_pls

bende bilgsayarı alalı 1 buçuk sene oldu, bu sorun sadece benim pc de mi var yoksa sizde yaşıyor musunuz onu merak ediyordum, sadece benim bilgsayarda varsa sorunu nasıl çözerim merak ediyorum.

ben nvidia ile lowda ve1366 768e dusursem bile cozunurlugu fifa 13 bile oynayamıyorum kasıyor.
    intel dahiliyi kullan deyince full hd mediumda oynuyorum sorunsuz.
    sıkıntı nvidia da ama çözemedim sebebini.
  • quote:

Firefox'daki sıkıntıları silip yeniden kurarak yapabilirsin. Flash player da etkili olabilir.
    Format konusunda bir fikrim yok. Ben iso dosyasını flasha atıp direkt olarak 8.1 kurdum. 8'den 8.1'e geçiş sıkıntılı. hiç iyi olmamış.

hocam firmware ve bios update konusunda yardımcı olabilir misin? msi sitesinden indiriyorum ama sonrası muamma.

dvdrom yerine ssd takabilir miyiz?

bir de ben daha önce hiç açmadım ama fanın kapagını açsam saç kurutma makinesi falan tutsam temizleyebilir miyim, zor mu?

2. el aldım garantim de bitik. servis bunlara 100 tl ister en az.
  • bir de ekranın onundeki sbar tuslarından soldan 3.süne basınca bir sey olmuyor. o tus ne normalde? turbo fan falan yok mu bu alette?
  • nvidia takılıp da intel takılmayınca acaba diyorum intel derken nvidia mı calısıyor terslik mi var?
  • oyun muhabbetinde söylediğiniz şey imkansız. bf3 orijinde ücretsiz olunca indirip kurdum gayet akıcı idi.

Bilgisayarın nvidia kartını kullandığına emin misiniz? nvidia kart çalışırken power tuşu turuncu, normal zamanlarda yani intel varken mavi olur.
    Garanti bitik ve hiç açılmamış ise alet tozlanmış olabilir. Ben garanti bitine kadar açmamıştım. Bittikten 2ay sonra mecburen açmıştım çünkü tozlandığı için fanı internette gezinirken bile hızlanıyordu, fazla ısınıyordu. rahatsız etti bende elden geçerdim.

Firmware nasıl yüklenir detaylı açıkladım. o mesajımdakileri uygulayınca oluyor.
    Milyonlarca kez yazıldı. DVD yerine aparatla ssd takılabilir. Garanti yok, ssd'yi kasanın içindeki hdd yuvasına laptoptaki hdd'yi dvd rom yuvasına yine aynı aparatla takılabilir.
    Alt kapak açılabilir. Zor bir şeyi yok, saat tornavidası gerekiyor. vidaları yalama yaptırmamak yeterli. Saç kurutma ne kadar etkili olur bilemem. Ayrıca sıcak üflememek lazım. Ben kompresör kullanıyorum.

Ayrıca pc'yi alıp formatlamadan kullanıyorsanız performans düşüklüğü olacaktır. Daha geçenlerde kardeşime p.bell laptop aldım baya kirli ve tozlu idi. Fanı sürekli tam hızda dönüyordu. ilk işim format atıp bütün donanımlara son sürüm sürücü kurdum. Ardından komple bilgisayarı söküp temizledim;

söküp en ince ayrıntısına kadar temizleyip tekrar toplamam 2saat aldı.

Şimdi gayet serin, daha az fanı çalışıyor ve bütün oyunlarda olması gereken performansı veriyor.

Aldığın ürünleri araştırmadan mı alıyorsun? ge620dx'lerde turbo yok. Turbo dediğin şey sadece fanın %100 çalışması ve nvidia kartın devreye girmesinden ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 6 Haziran 2014; 3:36:51 >

• quote:

oyun muhabbetinde söylediğiniz şey imkansız. bf3 orijinde ücretsiz olunca indirip kurdum gayet akıcı idi.

Bilgisayarın nvidia kartını kullandığına emin misiniz? nvidia kart çalışırken power tuşu turuncu, normal zamanlarda yani intel varken mavi olur.
    Garanti bitik ve hiç açılmamış ise alet tozlanmış olabilir. Ben garanti bitine kadar açmamıştım. Bittikten 2ay sonra mecburen açmıştım çünkü tozlandığı için fanı internette gezinirken bile hızlanıyordu, fazla ısınıyordu. rahatsız etti bende elden geçerdim.

Firmware nasıl yüklenir detaylı açıkladım. o mesajımdakileri uygulayınca oluyor.
    Milyonlarca kez yazıldı. DVD yerine aparatla ssd takılabilir. Garanti yok, ssd'yi kasanın içindeki hdd yuvasına laptoptaki hdd'yi dvd rom yuvasına yine aynı aparatla takılabilir.
    Alt kapak açılabilir. Zor bir şeyi yok, saat tornavidası gerekiyor. vidaları yalama yaptırmamak yeterli. Saç kurutma ne kadar etkili olur bilemem. Ayrıca sıcak üflememek lazım. Ben kompresör kullanıyorum.

Ayrıca pc'yi alıp formatlamadan kullanıyorsanız performans düşüklüğü olacaktır. Daha geçenlerde kardeşime p.bell laptop aldım baya kirli ve tozlu idi. Fanı sürekli tam hızda dönüyordu. ilk işim format atıp bütün donanımlara son sürüm sürücü kurdum. Ardından komple bilgisayarı söküp temizledim;

Şimdi gayet serin, daha az fanı çalışıyor ve bütün oyunlarda olması gereken performansı veriyor.

Aldığın ürünleri araştırmadan mı alıyorsun? ge620dx'lerde turbo yok. Turbo dediğin şey sadece fanın %100 çalışması ve nvidia kartın devreye girmesinden ibaret.

öncelikle tesekkur cevaplar için
    mantıksız ama aynen dediğim gibi nvidia ile 1366 768 lowda bile kasarken intel ile full hd medium da oynuyorum rahat. ben de sebebini merak ediyorum. nvidia denetim masasından seçiyorum kullanılacak ekran kartını.

dvd kısmının aparatı için markası türü falan önemli mi?

formatlamayı yaptım alınca.
    sbardaki soldan 3ç buton nedir bir de ?
    ben basınca bir sey olmuyor.

• quote:

oyun muhabbetinde söylediğiniz şey imkansız. bf3 orijinde ücretsiz olunca indirip kurdum gayet akıcı idi.

tüm sayfaları okudum ama bulamadım firmware mesajı kaçıncı sayfada?

• bartlebyandco B kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_59363084/mpage_22/f_//tm.htm#78459297
    Bios için yapılması gerekenler.

msi sitesinden manuel/kullanma kılavuzu indirirsen S-bar tuşları ne işe yarar öğrenmiş olursun. soldan 3.tuş üzerinde pil işareti olan turbo batarya. Sözde minimum enerji tüketimi vaad ediyor, arkaplanı filan düz beyaz yapıyor. Aktifleşmesi için pilde(adaptörsüz çalışması) lazım. Ben onun yerine güç tasarruf modunda max işlemci kullanımını %30 ile kısıtladım. pilim hala 2.30saat görüyor film izlerken. pdf kitap için 4saat gördüğü oldu.

dvd rom için hdd yuvası apartının markası önemli değil. bir çip içermiyor sadece, dvd rom girişini hdd girişine uygun olacak şekilde ayarlıyor. Bir nevi sd kart yuvasına micro sd kart takmak için kullanılan aparat gibi düşünülebilir. Dış kapağı da aparata takılınca bir problem olmuyor. orijinal duruyor.

• Windows 8'de usb sorunu yaşıyorum. ne 500 ne 1lik belleklerimi görmüyor. altta güvenle kaldır var fakat pcde görmüyor. ne yapabilirim dostum?
  • Sağ üst köşeden ARA'ya "disk bölümleri oluştur" dediğinizde altta bir uygulama olacak. Onu açınca sisteme bağlı bütün depolama birimleri gözükür. Eğer flaş bağlı iken burada bir şey belirmesi lazım. Belirmiyorsa ya sistem flaşı görmüyor ya da bozulmuş olabilirler. Başka bir pc'de çalışıyor mu flaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.