Şimdi Ara

Her Detayıyla MSI GE620DX Bol FOTO (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
10
Favori
41.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kusura bakmayın cok soru soruyom almayı düşünüyomda ondn 4-5 yıl gitsin istiyorum verdiğim paraya değer mi diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deceptions -- 18 Aralık 2011; 16:05:57 >
  • 13.000 3d mark puanı biraz az olmamış mı bu sisteme ? Benim 5 yıllık 9600GT li masaüstü bilgisayar 11.000 i görüyor . Bu kadar fazla mı laptop ve masaüstü arasındaki fark
  • masaüstü kart performansıyla leptopunki aynı olmaz.13000 puan normal,mesela 6990m diz üstünde 22000 ortalama alırken masaüstünde 29000 alabiliyor farklı performans gösterebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 18 Aralık 2011; 16:35:03 >
  • Bence 4yıl boyunca oyun oynayamazsın ama 2 yıl yada 2.5 yıl gidebilir ben ona göre aldım süre olarak bu kadar olur diye düşündüm.
  • merhaba arkadaşlar konu gayet güzel olmuş özellikle resimler insanı almaya şevkediyor :) şu anda mobilden baktığım için konunun hepsini okuyamadım o yuzden şimdi soracagim sey daha önce sorulduysa şimdiden özür diliyorum kısmetse yakında bende ge620dx-651xtr modelini almak istiyorum sizce i7 li modelle arasında oyunlarda 15-20 fps kadar uzak farklar olurmu 2gb ram eksigi ve islemcı farkı dısında aynı sayılırlar bu konuda aydınlatabilirseniz minnettar kalırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elyaesin

merhaba arkadaşlar konu gayet güzel olmuş özellikle resimler insanı almaya şevkediyor :) şu anda mobilden baktığım için konunun hepsini okuyamadım o yuzden şimdi soracagim sey daha önce sorulduysa şimdiden özür diliyorum kısmetse yakında bende ge620dx-651xtr modelini almak istiyorum sizce i7 li modelle arasında oyunlarda 15-20 fps kadar uzak farklar olurmu 2gb ram eksigi ve islemcı farkı dısında aynı sayılırlar bu konuda aydınlatabilirseniz minnettar kalırım

Oyuna gelirsek en cok 4-5 fps ki genellikle 2-3 fps kazanc olacaktir i7 icin 15-20 olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

quote:

Orijinalden alıntı: Elyaesin

merhaba arkadaşlar konu gayet güzel olmuş özellikle resimler insanı almaya şevkediyor :) şu anda mobilden baktığım için konunun hepsini okuyamadım o yuzden şimdi soracagim sey daha önce sorulduysa şimdiden özür diliyorum kısmetse yakında bende ge620dx-651xtr modelini almak istiyorum sizce i7 li modelle arasında oyunlarda 15-20 fps kadar uzak farklar olurmu 2gb ram eksigi ve islemcı farkı dısında aynı sayılırlar bu konuda aydınlatabilirseniz minnettar kalırım

Oyuna gelirsek en cok 4-5 fps ki genellikle 2-3 fps kazanc olacaktir i7 icin 15-20 olmaz.

teşekkür ederim cevap için oyunlarda o kadar farketmemesi sevindirici çünkü bütçeme en uygun olani i5 li olanı

• Arkadaşlar GT 555 M ; masaüstü bilgisayarlarda hangi ekran kartına muadil olarak gösterilebilir?
  • merhaba arkadaşlar,

Only Gamer 'ın değerli incelemesinin ekstra etkisi ile ben de bu ürünü pcdepodan 1 aralıkta satın aldım. Yaklaşık 15 - 20 gündür gayet güzel kullanıyordum. Ancak pazar akşamı arkadaş geldi ve o uğurlu parmaklarıyla sadece ekranın açısını kendine doğru çekti ve ekrandaki görüntü bir anda gitti. Sonra ekranın açısını değiştirdiğimizde ekranda bir temazsızlık olduğunu farkettik. Bilgisayar çalışmaya devam ediyor, ancak görüntü tamamen gitmiş oluyor. Tam tarif edememiş olabilirim ama ekranı açıp kapatırken hareket eden mekanizma ile ilgili bir sorun olduğu net.

Kıssadan hisse bugün "Servis Point" adlı yetkili servisine kargo ile gönderiyorum. Daha önceden okuduğum kadarıyla servis ile herhangi bir şey yazılmamıştı bildiğim kadarıyla. Gelişmeleri sizlere bildirmeye çalışacağım.

Not : Bu arada yanlış anlaşılmasın, notebook çok iyi. Şu an yeni alacaksam olsam yine bu modeli alırım :)

iyi haftalar...

• @ ibrahim292
    üşengeç misin. Kaç kere yazıldı çizildi söylediklerin. Full HD kalitesi çok iyi. HD ekrana ekran bile demezsin dedik. Konuyu güzelce okursan iyi olur ayıp yahu.

"4-5 yıl gitsin istiyorum verdiğim paraya değer mi diye " hangi laptop 4-5 yıl gitmiş? Göster biz de alalım. Uzayda değil dünyada yaşıyorsun. 5yıl gidecek laptop için en az 5-6bin tl çıkarman lazım. Oyun için LAPTOPTA orta seviye bir ekran kartı var.

@Yarr

Laptoplar böyle. Çogu laptopun ekran kartı kötü hatta genelinde onboard var. gt555m'i öpüp başına koy

@prinko06
    Evet 2-3 yıl gider.

@Elyaesin
    Eğer 4çekirdek ihtiyacın varsa al. Yani video convert gibi. Oyunda 10fps'e yakın performans farkı olur. Olmaz demeyin 2çekirdek darbogaz yapıyor.
    amd x2 6000+(2300 3d mark 2006 cpu skoru) işlemcim 9600gt ekrn kartı ile GTA4 belli ayarlarda 36fps alırken amd x3 720be(3300 3d mark cpu skor) ile aynı ayarlarda aynı sistemde 45fps aldım. 4. çekirdek açıkken ve 3,2ghz(4400 3d mark cpu skor) olduğunda 54fps aldım. Fark etmiyor diyenlere kanıtım

bu laptop i5 işlemcisi yaklaşık 3200 puan alırken i7'si 5300 puan alıyor. Bu kadar fark ile 4-5fps yüksek detaylarda oynar. Orta ayarlarda 10fps artış olur. Ekran kartına overclock ile %28 fps artışı bile oluyor.

@Hotel California

tabi tabi hiç fark etmiyor. 1fps'nin altında fark var. şaka mısın arkadaşım sen?

@John___Doe

Bunu geçende de söyledik şu konuyu okuyup yazın. 9600gt

@nakata7

Geçmiş olsun. Fareyi de denediniz mi? Genelde farelerde sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 20 Aralık 2011; 13:37:04 >

• çok iyi kanıt göstermişsin evet masaüstü işlemcilerle mukayese yaparak.. aynı laptopun i5-2430 ile i7-2670 karşılaştırmadan tahminden ileri gitmez söyledikleriniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: inistanbul

çok iyi kanıt göstermişsin evet masaüstü işlemcilerle mukayese yaparak.. aynı laptopun i5-2430 ile i7-2670 karşılaştırmadan tahminden ileri gitmez söyledikleriniz..

masaüstü işlemcileri ile i5 ve i7 işlemcilerin aldığı puanlar belli. Buradan oran orantı yapamıyorsanız ne diyeyim. Sanki masaüstüm çok iyi. Sadece işlemci değişikliği ile olanlar bunlar. Başka ayar yapmadan. Laptop olunca %65lik işlemci farkını oyun görmezden gelecek. Hala Counter ya vice city oynuyorsanız tek çekirdek desteği ile elbette fark olmaz. Biraz overclock ile bana oyun anlamında bu yıl yetecek. Seneye oyun için vaktim olmayacak o yüzden sorun yok. Lazım olursa işlemci işimi görecek. Genel olarak 30-35fps orta ayarlarda arası oyun performansı var. I5 alan bir arkadaş ile aynı oyunda aynı ayarlarda oyuna ait benchmark yaparız. Ki bu dirt3 olabilir laptopla geliyor herkeste bulunur. O zaman daha rahat görürsünüz. Ama 500tl civarındaki farka değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

@ ibrahim292
    üşengeç misin. Kaç kere yazıldı çizildi söylediklerin. Full HD kalitesi çok iyi. HD ekrana ekran bile demezsin dedik. Konuyu güzelce okursan iyi olur ayıp yahu.

"4-5 yıl gitsin istiyorum verdiğim paraya değer mi diye " hangi laptop 4-5 yıl gitmiş? Göster biz de alalım. Uzayda değil dünyada yaşıyorsun. 5yıl gidecek laptop için en az 5-6bin tl çıkarman lazım. Oyun için LAPTOPTA orta seviye bir ekran kartı var.

@Yarr

Laptoplar böyle. Çogu laptopun ekran kartı kötü hatta genelinde onboard var. gt555m'i öpüp başına koy

@prinko06
    Evet 2-3 yıl gider.

@Elyaesin
    Eğer 4çekirdek ihtiyacın varsa al. Yani video convert gibi. Oyunda 10fps'e yakın performans farkı olur. Olmaz demeyin 2çekirdek darbogaz yapıyor.
    amd x2 6000+(2300 3d mark 2006 cpu skoru) işlemcim 9600gt ekrn kartı ile GTA4 belli ayarlarda 36fps alırken amd x3 720be(3300 3d mark cpu skor) ile aynı ayarlarda aynı sistemde 45fps aldım. 4. çekirdek açıkken ve 3,2ghz(4400 3d mark cpu skor) olduğunda 54fps aldım. Fark etmiyor diyenlere kanıtım

bu laptop i5 işlemcisi yaklaşık 3200 puan alırken i7'si 5300 puan alıyor. Bu kadar fark ile 4-5fps yüksek detaylarda oynar. Orta ayarlarda 10fps artış olur. Ekran kartına overclock ile %28 fps artışı bile oluyor.

@Hotel California

tabi tabi hiç fark etmiyor. 1fps'nin altında fark var. şaka mısın arkadaşım sen?

@John___Doe

Bunu geçende de söyledik şu konuyu okuyup yazın. 9600gt

@nakata7

Geçmiş olsun. Fareyi de denediniz mi? Genelde farelerde sorun var.

1 fps'nin altında demedim

bir de 10 fps artış beklemeyin. dediğim gibi en çok 4-5 fps. düşük ayarlara doğru çekildikçe tabi artar. i7 aynı zamanda daha fazla ısı dolayısıyla ses üretip, daha fazla enerji harcayacaktır. Performans'tan çok ödün vermeden.

• fps ne la
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetivet

fps ne la

frame-rate per second: saniyede gösterilen kare sayısı. 24'ün üstünde göz genellikle algılamaz ve oyunlar akıcıdır.
    veya
    First person shooter: birincil şahıs nişan, ateş etme
  • heh işte demek istediğim bu, ge620dx i5 ve i7 li modellerinde aynı olan birkaç oyunu, aynı ayarlarda oynayarak ss koyarsanız çok güzel olur. gerçekten ne kadar fark ettiğini görürüz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: inistanbul

heh işte demek istediğim bu, ge620dx i5 ve i7 li modellerinde aynı olan birkaç oyunu, aynı ayarlarda oynayarak ss koyarsanız çok güzel olur. gerçekten ne kadar fark ettiğini görürüz..

I7'li modelin ss'leri var da i5 kullanan pek yok galiba
  • fare için servis point ile konuştum gönderin bakalım dediler. msi globala da yazdım orasının cevabına göre göndermeyi düşünüyorum.
  • @only gamer : fareyi denememiştim maalesef. ancak servisteki yetkili kişi, tamamen değişim olabileceği için tüm paketi kargo ile gönderdim. sanırım genel bir üretim - driver hatası olabilir...
  • birşey soracağım bu laptopa bun ses sistemini;http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparl%C3%B6r%20(Speaker)/edifier-m3500-m3500-5+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43909 düzgün şekilde bağlayabirmiyiz, boşuna 5.1 almış olmayalım..
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.