Şimdi Ara

her dersten bildiginiz püf noktalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
257
Favori
145.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet hangi ders olursa kolay yöntem vs benim aklımda bişey yok şu an gelirse eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 22 Şubat 2010; 3:17:05 >

• Tarih soruları için:
    1) Eğer bir şıkta -her zaman, hiçbir zaman, her dönemde, hiçbir dönemde vs. genellemeler var ise o şık yanlıştır.
    2) Bi uygarlığı anlatan paragrafta şehir devleti site vs. geçiyorsa Siyasi birlik olmadığını anlarız.
    3) Ev şeklinde mezarlar yapılmış ise ölenler eşyaları ile beraber gömülüyorsa ahiret inancı vardır.
    4) Anal (yıllık) = objektif tarih yazıcılığı
    5) Dokumacılık halı kilim = hayvancılık yapılıyor
    6) Savaş göç ticaret = kültürel etkileşim
    7) Eğer bir uygarlık resim yazısı kullanmışsa o uygarlık mısırdan etkilenmiştir
    8) İlk çağda hiçbir yerde kesinlikle eşitlik yoktur.
    9) Türklerin çinlileri birçok kez yenmelerine karşın oraya göç etmemelerinin sebebi kültürel asimilasyona uğrama korkusudur(biliyorsunuzdur ama yine de sayısalcı arkadaşlar için faydalı olur, sınavlarda çokça çıkıyor)
    10)Türk islam devletlerinde 2 tür hukuk vardır. Şeri hukuk(islam,din) Örfi hukuk(gelenek görenek)
    Yorum1: Türk islam devletlerinde hukuk birliği yoktur.
    Yorum2: Türk islam devletlerinde laik hukuk yoktur.(Bugünkü denemede yine çıktı)
    11)Ortaçağda avrupada zenginliğin ölçüsü topraktır.Kapalı ekonomi vardır.Ticaret azdır.
    12)Kağıt barut ve matbaanın avrupaya gitmesiyle ;
    Kağıt ve matbaa=> Rönesans reform => Kültürel gelişim
    Pusula => Coğrafi keşif => Ekonomik değişim
    Barut=> Derebeylik(feodalite) yıkıldı. Krallar güçlendi => siyasi değişim yaşanmıştır.
    Aklımda olanları yazdım umarım işinize yarar
  • kare dikdörtgen sorulsa sorularında eğer içinde bir tane dik açı varsa soru% 90 benzerliktende çıkar...

kar zamar problemleri bazen türevden çözülür
  • polinom bölmesinde bilinmeyeni bulduktan sonra amele bölmesi yerine direk 1. türevini alın. direk çıkıyor
  • Tarih soruları için:
    1) Eğer bir şıkta -her zaman, hiçbir zaman, her dönemde, hiçbir dönemde vs. genellemeler var ise o şık yanlıştır.
    2) Bi uygarlığı anlatan paragrafta şehir devleti site vs. geçiyorsa Siyasi birlik olmadığını anlarız.
    3) Ev şeklinde mezarlar yapılmış ise ölenler eşyaları ile beraber gömülüyorsa ahiret inancı vardır.
    9) Türklerin çinlileri birçok kez yenmelerine karşın oraya göç etmemelerinin sebebi kültürel asimilasyona uğrama korkusudur(biliyorsunuzdur ama yine de sayısalcı arkadaşlar için faydalı olur, sınavlarda çokça çıkıyor)
    10)Türk islam devletlerinde 2 tür hukuk vardır. Şeri hukuk(islam,din) Örfi hukuk(gelenek görenek)
    Yorum1: Türk islam devletlerinde hukuk birliği yoktur.
    Yorum2: Türk islam devletlerinde laik hukuk yoktur.(Bugünkü denemede yine çıktı)
    11)Ortaçağda avrupada zenginliğin ölçüsü topraktır.Kapalı ekonomi vardır.Ticaret azdır.
    12)Kağıt barut ve matbaanın avrupaya gitmesiyle ;
    Kağıt ve matbaa=> Rönesans reform => Kültürel gelişim
    Pusula => Coğrafi keşif => Ekonomik değişim
    Barut=> Derebeylik(feodalite) yıkıldı. Krallar güçlendi => siyasi değişim yaşanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::aLp::: -- 24 Şubat 2010; 21:26:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: :::aLp:::

Tarih soruları için:

çok iyiydiler.

• biyolojide takım şube aile tür filan var ya onların baş harfleriyle bir cümle mi ne kuruyorduk onu hatırayan var mı?
  • turkıye cumhurıyetı futbol takımı sahada sut attı
  • süper bir konu teşekkürler
  • biyolojide elektronların ferrodoksin plastokinon strikomlar sırasını izledigini fps olarak aklımda tutuyorum fps sözcügüde ekran kartlarının saniyede gösterdigi kare sayısı işte böylece kalıcı oluyor.
  • Matematik Obeb-Okek... Problemlerin kısa yolları... kac basamagı sıfırdır.... ve faktorıyel soruları

Turkce paragraf sorularının puf noktaları.

Cografya ezber için pöf noktalar. Özellikle iklim ve dunyanın hareketlerı.

Geometrı cember soruları. Uzunlukta ölçmeyi gostermıstı hoca da unuttum. Var mı bılen??

Bana bunları kısaca anlatırsanız cok sevinirim.

Bi de felsefe sorularını yapamıyorum onu nasıl yapıcaz.

Sizin test sıralamanız nasıl? Ben Turkce paragraflarla baslıyorum(soru 20 galiba) sonra basa donuyorum. Turkceden sonra felsefe sonra cografya sonra matematık sonra tarıh.

Kalan vakıtte mat'a donuyorum. 10-15 dk kalırsa da fenden yapıyorum bıraz.

Benım geo sıfır oldugundan her sınavda mat 28 soru benım için.
  • konu çok güzel herkezin katılımını bekliyoruz
  • Sevdiğim bir Türkçe hocam her zaman der ki: Paragraf sorularını gerizekalı gibi çözün.Mantık aramayın kendi doğrularınızı bi kenara bırakın sadece oraya odaklanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .mRcan.

Sevdiğim bir Türkçe hocam her zaman der ki: Paragraf sorularını gerizekalı gibi çözün.Mantık aramayın kendi doğrularınızı bi kenara bırakın sadece oraya odaklanın.

Bunu ben de duydum zaten kendi yorumumuzu katmayacağız herşey paragrafta
  • mat 1 hakkında püf noktalarınız var mı
  • *Eğer bir üçgende 15-75-90 açıları varsa 75 olan kısmı 15-60 diye ayırın şayet olmazsa 45-30 diye ayırın
    *Bir dik üçgende bir kenar diğerinin iki katı ise , hipotenüs uzunluğu küçük kenarın kök5 katıdır.
    *Bir dik üçgende çzilen kenarortay hipotenüsü 2 eşit parçaya ayırır , ayrıca kenarortay bu parçalarla eşit uzunluktadır.(muhteşem üçlü)

Kimyada periyodik tablo ezberlemek için birkaç ezber yöntemi var.Bazıları anlamsız ve saçma olsada işime yarıyor..

1a
    Haydarpaşa lisesinin nankör kimyacısı rabianın ceseti fırlatıldı.
    2a
    Ben mağazanın camında sırıtırken babama rastladım.
    8a
    Hergele necip arsız karısını kesip rendeledi.
    amfoter olanlar için;
    Al sana pabuç ,zannetme çarık

elektronik konfigürayonu ezberlemek;

say say paraları say paraları say dedenin paraları say of dede para say of dede para say

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 22 Şubat 2010; 13:29:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

*Bir dik üçgende bir kenar diğerinin iki katı ise , hipotenüs uzunluğu küçük kenarın kök5 katıdır.

*3 Katı ise hipotenüs uzunluğu küçük kenarın kök10 katıdır
    *Eğer bi düzgün çokgen açı sorusunda olay b*ka sardıysa çevresine çember çizin.çevre açıdan işinizi görün
    *Üçgen alan sorusunda PARALELLİK varsa mutlaka alan kaydırma yapılacaktır. Uğraşmak istemezseniz verilen iki sayıyı birbiri ile çarpıp 2'ye bölün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::aLp::: -- 22 Şubat 2010; 14:33:29 >

• Geometride menalaus yada seva teoremleri gereken sorularda,bi de benzerlikten çıkan alan sorularını fizikteki momentum mantığıyla çözüyorum.Her sınavda en az 2-3 soruyu bu şekilde yapıyorum.Ama şimdi anlatsam saçma gelir büyük ihtimal :S
  • Uzay geometride 3 boyutlu göremiyorsanız. 6-8 görünce hipotenüs çekip 10 yazın. Yada 3-4-5 ya da 5-12-13 vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::aLp::: -- 22 Şubat 2010; 14:36:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

biyolojide elektronların ferrodoksin plastokinon strikomlar sırasını izledigini fps olarak aklımda tutuyorum fps sözcügüde ekran kartlarının saniyede gösterdigi kare sayısı işte böylece kalıcı oluyor.

Yalnız değilmişim

Bende aklıma gelenlerde şunlar

Kimyada değerlik değiştiren metaller : MaNga FEner PaBucunu CuMhura SuNdu
    +2 değerlik alanlar : ZeNgin BAba CAddedeki MaGandayı BEcerdi
    Biyolojide bölünme evreleri İPMAT
    Analitik geometri ve mat 1 deki harfi sorulardan karışık gördüğünüzü değer vererek yapın. Çok daha kısa sürüyor
    Türkçede sıfat fiiller An-ası-mez-ar-dik-ecek-miş
    Tarihte kılıç kuşanmak,hutbe okutmak,tuğ çektirmek,para bastırmak merkezi otoriteyi ve bağımsız devletin varlığını gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walkerx -- 22 Şubat 2010; 17:12:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cinli

turkıye cumhurıyetı futbol takımı sahada sut attı

saolasın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.