Şimdi Ara

Silinebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
2.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah calisanin hakkini verir bos duanin degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin din ile alıp veremediğiniz ne arkadaşlar.

Bu şekilde konuşunca kendinizi havalı mi sanıyorsunuz.

Sizin inançsız oluşunuza saygı beklersiniz ama inanan insana bu saygıyı göstermezsiniz.

Sana göre inanan insan boşa vakit harcıyor, bana görede sen hapı yuttun

Duaların kabul olmadığını nerden biliyorsun

Ben çok imkansız görünen birkaç duamin kabul olduğunu bilirim.

Hiçbir dua geri çevrilmez bu dünyada senin hayrın için gerçekleşmeyen dualar ahirette günahlarına kefaret sayılır

• Acepi A kullanıcısına yanıt
    Kazandırmadığını kanıtlıyabilir misin? Bende kazandırdığını kanıtlayamam ama inanıyorum ve senin gibi kesin yargıda bulunmuyorum.Hee bu arada sizin duadan kastınız cuma günü dua edip evine gidip kaba etini yayıp televizyona bakan bir kişiyse siz çok yanlış gelmişsiniz.Asıl dua hem Allaha güvenip dua edip ayrıca dua ettiğin şeyin gerçekleşmesi içinde çabalamandır ,kuran bunu soyler.

Ama bu yazdıklarım sana hikaye gibi geliyor o yüzden bu cevabı aslında boşuna yazdım.Ama yazmasam gönül razı değil işte ne yaparsın

• Dua ettik İsrail devleti yokoldu , dua ettik ülkede fakir insan kalmadı. Sence böyle olsa dünyada herkes müslüman olmaz mıydı ? Şeytan bu sefer işsiz kalacak . Biz Allahtan hayırlısını istiyoruz.
  • Size burda tamamen içeriklerini söylemiyecegim fakat cidden ettiğim dualar tutuyor Allah a şükür bazen cok sacma sey icin ettigim dualar bile tuttu yani mucize gibi şeyler simdi soyleyemiyorum burda fakat cidden inancimin en büyük nedeni dua ederek Allah ile iletişim kurabilmektir.

• Buralarda iyice ateist yuvalarına dönmeye başladı, dua zoruna mı gidiyor... Ben senin tanrı tanımazlığına karışıyormuyum, canı sıkılan 12 yaş konuları açıp duruyor...
  • Hem çalışıp hem de dua etmemiz lazım. Kitabımızın ilk ayeti oku diyor. Oku daki anlamı anlamak lazım.

Dua etmeyenler dünyayı mı kurtarıyor? Nerede o dünya

• Yahudiler vadedilmiş topraklar için tanrılarına dua ediyorlarmış diye duydum. Sanırım Yahudilerin Rabbı onlara kulak veriyor.

Seviyorum sizleri, öpüldünüz. Sanırım yahudilerde öpüyor ama onlar bambaşka öpüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi britos -- 20 Ağustos 2017; 3:27:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2019ygs

insanlar insanların inançlı veya inançsız olmasyıla neden bu kadar ilgilenir anlamıyorum

Aynen öyle, Türkiye'nin o kadar sorunu varken milletin gidipte dinler vs. uğraşması saçma geliyor.
  • Böyle düşünüyorsan eğer ciddi sapkınlık içerisindesin , sen insansın. Topraktan yaratıldın. Seni yaratan bir tanrı var bu tanrı Allah(c.c) . Sen şu aciz halinde seni yaratanla pazarlık mı yapıcaksan ki ne haddine daha 3 gün bağırsaklarındaki tezeği wc ye boşaltmamaktan acizsin. İşte insanoğlu.. küçük dağları ben yarattım sanır sonra 5 avuç toprağa girer

• quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

Böyle düşünüyorsan eğer ciddi sapkınlık içerisindesin , sen insansın. Topraktan yaratıldın. Seni yaratan bir tanrı var bu tanrı Allah(c.c) . Sen şu aciz halinde seni yaratanla pazarlık mı yapıcaksan ki ne haddine daha 3 gün bağırsaklarındaki tezeği wc ye boşaltmamaktan acizsin. İşte insanoğlu.. küçük dağları ben yarattım sanır sonra 5 avuç toprağa girer

İnsan topraktan yaratıldı diyerek ve tüm evrenin insan için yaratıldığını iddia ederek sapkınlıgin daniskasini yapıyorsun haberin yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: milkomeda

quote:

Böyle düşünüyorsan eğer ciddi sapkınlık içerisindesin , sen insansın. Topraktan yaratıldın. Seni yaratan bir tanrı var bu tanrı Allah(c.c) . Sen şu aciz halinde seni yaratanla pazarlık mı yapıcaksan ki ne haddine daha 3 gün bağırsaklarındaki tezeği wc ye boşaltmamaktan acizsin. İşte insanoğlu.. küçük dağları ben yarattım sanır sonra 5 avuç toprağa girer

İnsan topraktan yaratıldı diyerek ve tüm evrenin insan için yaratıldığını iddia ederek sapkınlıgin daniskasini yapıyorsun haberin yok.

" tüm evren insan için yaratıldı " demedim madem sen okurken halisilasyon görüp cümle üretiyorsun

O zaman bunu sana şöyle açıklarım

Kainat hz.Muhammed (s.a.v.) için yaratılmış denir

Netice de o da insan formunda dünyaya gelen bir peygamder

• quote:

quote:

Kardeş Allah'ın insanlara değer verdiği kadar insanlar kıymet bilse dünya bu halde olmaz herkes easy money easy life peşinde , ahlak adap edep dürüstlük nanay olmuş

• Eziklikleri neden buradan paylaşıyorsun be birader.

Tamam. İnançsızsın.

Duanın kabul olmaması ve senin gibilerinin dualarının kabul olmaması sebebi ortada.

Şahsen elhamdülillah dualarımın hepsi! noksansız kabul oluyor. Nasıl mı? Allahım. Eğer hayırlıysa bana şunu ver diyorum. Olan da oluyor, olmayan da. Olmayan için neden olmadı demiyorum. Çünkü hayırlıysa olsun diyorum. Baktım olmadı, hayırlı değilmiş diyorum. Zaten hayırlı değilse istemediğimden, otomatikman o da kabul oluyor.

Ne derseniz deyin. Ben mutlu oluyorum her şekilde. Gerisi yalan.

Sen ne güzel, yan gelip yatayım, ama zengin olayım gibi saçma şeyleri istiyorsun. Kusura bakma. Tüm dinlerin orjinalinde adalet yatar ve seninki adil olmuyor.

• Soracaginiz ilk soru şu olmali. Neden herhangi bir canli, hayatta kalabilmek icin, diger canlıları yemek zorunda?

Diyecekler cikacak ot ye. Otlar da acı hissediyor.

Hayvanları niye öyle yaratti? Sürekli birbirini yiyorlar.

Diger soru, neden bazi çocuklar hasta doguyor ve hemen ölüyor? Herseyi kontrol edebilen bir üstün varlik var ya.

Neden butun dahiler inançsız? Matrix kirmizi hapi yuttunuz demek bunlari kavrayinca.

• quote:

Orijinalden alıntı: aktassa

Eziklikleri neden buradan paylaşıyorsun be birader.

Tamam. İnançsızsın.

Duanın kabul olmaması ve senin gibilerinin dualarının kabul olmaması sebebi ortada.

Şahsen elhamdülillah dualarımın hepsi! noksansız kabul oluyor. Nasıl mı? Allahım. Eğer hayırlıysa bana şunu ver diyorum. Olan da oluyor, olmayan da. Olmayan için neden olmadı demiyorum. Çünkü hayırlıysa olsun diyorum. Baktım olmadı, hayırlı değilmiş diyorum. Zaten hayırlı değilse istemediğimden, otomatikman o da kabul oluyor.

Ne derseniz deyin. Ben mutlu oluyorum her şekilde. Gerisi yalan.

Sen ne güzel, yan gelip yatayım, ama zengin olayım gibi saçma şeyleri istiyorsun. Kusura bakma. Tüm dinlerin orjinalinde adalet yatar ve seninki adil olmuyor.

Acizce ellerini açıp dua eden sensin bana ezik diyorsun.

İlk cümleni okudum diğerlerini okumaya gerek yok blokluyorum.

Ülkedeki yobazların özetisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milkomeda -- 20 Ağustos 2017; 13:26:18 >

• quote:

quote:

quote:

" tüm evren insan için yaratıldı " demedim madem sen okurken halisilasyon görüp cümle üretiyorsun

O zaman bunu sana şöyle açıklarım

Kainat hz.Muhammed (s.a.v.) için yaratılmış denir

Netice de o da insan formunda dünyaya gelen bir peygamder

Senin dinin insan için yarattığını söylüyor ve sende buna inanmak zorundasın ağzın ile söylemişsin veya soylememissin ne fark eder ben biliyorum zaten.

Ee ne fark etti?

• quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

Sizin din ile alıp veremediğiniz ne arkadaşlar.

Bu şekilde konuşunca kendinizi havalı mi sanıyorsunuz.

Sizin inançsız oluşunuza saygı beklersiniz ama inanan insana bu saygıyı göstermezsiniz.

Sana göre inanan insan boşa vakit harcıyor, bana görede sen hapı yuttun

Duaların kabul olmadığını nerden biliyorsun

Ben çok imkansız görünen birkaç duamin kabul olduğunu bilirim.

Hiçbir dua geri çevrilmez bu dünyada senin hayrın için gerçekleşmeyen dualar ahirette günahlarına kefaret sayılır

Ben saygısızlık mi yapmışım? Sizin inandığınız şeye inanmamak saygısızlık mıdır?

• Münazarayı hakaret zanneden bir ülkede böyle konuları açmanın anlamsız olduğunu ne zaman anlayacaksınız?

• Senin durumunu özetleyim, senin amacın inananlardan tatmin edici bir cevap almak bu sayede içindeki inansam mı inanmasam mı çelişkisini netliğe kavuşturmak, sebebi de yaratıcıdan bir karşılık bulamaman, bu yüzden sen ne gerçek bir ateistsin ne de gerçek bir inanan, muhtemelen daha önce dua edip deneme yapmış olmalısın ama dua deneme uslu ile kabul olmuyor, gerçek bir inanan olmadığın için sürekli dini eleştirdiğin içinde karşılık bulamaman çok normal, bilim sana evrendeki olup biten şeylerin nasıl meydana geldiğini açıkladığı için bir yaratıcının yapmadığını sanıyorsun, halbuki bilmek sadece öğrenmektir yaratmak değildir, örnek; bir mercimek çorbası yapacaksın, elinde bütün malzemeler var tarifte var, sen bu çorbayı yapıyorsun sonra da diyorsun ki bak bu çorba yaratılmadı, ben yaptım bu çorbayı, doğru çorbayı sen hazırladın, çünkü elinde bir tarif vardı, malzemeler vardı,

aynı bulutların yağmur yağdırması gibi, su, sıcak hava, buhar, soğuk hava, toz parçacıkları, bulutlar, yer çikimi ve yağmur, gördüğün gibi bütün malzemeler hazır, tarifini de bilim adamları veriyor, verdikleri sadece tarif, madde değil, bu yüzden yaratmak kelimesi herşeyi içine alır, madde yaratıldıysa her şey yaratılmış demektir, bunlar yaratılmışlığın bir vesilesidir, aynı senin çorbayı yaptığın gibi, bilimin tek yaptığı şey evrendeki bir takım olayların nasıl gerçekleştiğini açıklamak, yani tarif etmek, işte sizin gibi insanlarda iki kitap okuyup aha bak bu şöyle oluyormuş öyleyse tanrı yok zihniyetinde.

İsraile edilen beddua sorusuna gelecek olursak, yukarıda açıklamıştım, her şey bir vesile ile olur, yani senin istediğin bir anda doğaüstü bir şey olsun da İsrail yok olsun, öyle bir yok, Allah mucizeleri sadece peygamberlere göstermiştir, eğer İsrail yok olacaksa dayine bir vesile ile ya büyük bir afet ya da savaş ile olacaktır, ne malum olmayacağı, ileriyi görebiliyor musun ki hala olmadı diyorsun.

Dua kısmına gelince, sen bir kere inanmayı öğren ibadet et dinin emirlerini yerine getir et duanı bak bakalım kabul oluyor mu olmuyor mu, mucize istersen vermez, sadece olabilecek şeyler için dua edilir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.