Şimdi Ara

Her Bütçeye İsteğe Uygun Telefon Önerileri 2018 Mayıs Ayı Tavsiyeleri #Konu Güncel#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.736
Cevap
63
Favori
188.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her Bütçeye İsteğe Uygun Telefon Önerileri 2018 Mayıs Ayı Tavsiyeleri #Konu Güncel#

Her ay düzenli olarak yayınlanan tavsiye köşesinin “Mayıs” ayı içeriğine baktığınızda daha az model yer aldığını göreceksiniz. Sizlerden gelen istek üzerine gerçekleştirilen bu uygulama bir liste daraltmasıdır. O sebeple bazı modellerin orda yer almaması o ürünleri önermediğim manasına gelmiyor. Bu ay aslında piyasanın yerinde saydığı söylenebilir. Malum yeni modellerin eli kulağında ve herkes bekleme moduna geçti. Bu durgunluğun önümüzdeki ayların hareketli geçeceğinin habercisi olduğunu sizlere söylemeliyim.

1000TL Altı Telefonlar
    • Vestel Venus V3 5580 ₺620

• General Mobile GM 5 Plus ₺780

• Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X ₺900

• Xiaomi Redmi 5 Plus ₺990

1000-1500TL Arası Telefonlar
    • Xiaomi Mi A1 ₺1030

• Nubia Z17 Mini ₺1100

• Xiaomi Mi Max 2 ₺1200

• Honor 9 Lite ₺1300

• Huawei Mate 10 Lite ₺1400

• Xiaomi Mi 5S ₺1400

1500-2000TL Arası Telefonlar
    • Xiaomi Mi Note 3 ₺1550

• Lenovo Moto Z ₺1600

• Sony Xperia XZ ₺1650

• Xiaomi Mi6 ₺1680

• Apple iPhone SE ₺1770

• Samsung Galaxy S7 ₺1800

2000-2500TL Arası Telefonlar
    • Sony Xperia XZ1 ₺2100

• Nokia 8 ₺2180

• OnePlus 5T ₺2400

• Apple iPhone 6S ₺2400

• Huawei Mate 10 ₺2470

2500-3000TL Arası Telefonlar
    Samsung Galaxy S8 ₺2760

• Huawei Mate 10 Pro ₺2990

• Apple iPhone 7 ₺2990

3000-3500TL Arası Telefonlar
    Samsung Galaxy S9 ₺3500

3500-4000TL Arası Telefonlar
    • Apple iPhone 7 Plus ₺3600

• Apple iPhone 8 ₺3700

• Samsung Galaxy Note 8 ₺3900

4000-4500TL Arası Telefonlar
    • Samsung Galaxy S9+ ₺4200

• Apple iPhone 8 Plus ₺4400

Klasman dışı ürün : Apple iPhone X ₺5400

İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama

Kamera :
    500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 2) Xiaomi Redmi 5 Plus 3) Vestel 5580

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi 5S 2) Xiaomi Mi A1 3) Xiaomi Mi Max 2

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 / Note 3 1) Samsung Galaxy S7 3) Sony Xperia XZ

2000-2500TL arası : 1) Huawei Mate 10 2) OnePlus 5T 3) Sony Xperia XZ1

2500-3000TL arası : 1) Huawei Mate 10 Pro 2) Samsung Galaxy S8 3) Apple iPhone 7

Pil :
    500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi 5 Plus 1) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi Max 2 2) Xiaomi Mi 5S 3) Huawei Mate 10 Lite

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 / Note 3 2) Samsung Galaxy S7 3) Sony Xperia XZ

2000-2500TL arası : 1) OnePlus 5T 2) Huawei Mate 10 3) Sony Xperia XZ1

2500-3000TL arası : 1) Huawei Mate 10 Pro 2) Samsung Galaxy S8 3) Apple iPhone 7

Ekran :
    500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi 5 Plus 2) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 3) General Mobile GM 5 Plus

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi 5S 2) Huawei Mate 10 Lite 3) Honor 9 Lite

1500-2000TL arası : 1) Samsung Galaxy S7 2) Lenovo Moto Z 3) Xiaomi Mi6

2000-2500TL arası : 1) OnePlus 5T 2) Huawei Mate 10 3) Sony Xperia XZ1

2500-3000TL arası : 1) Samsung Galaxy S8 2) Huawei Mate 10 Pro 3) Apple iPhone 7

Donanım :
    500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi 5 Plus 1) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 3) General Mobile GM 5 Plus

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi 5S 2) SD625 ve üstü işlemcili modeller

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) Sony Xperia XZ 3) Xiaomi Mi Note 3

2000-2500TL arası : 1) OnePlus 5T 2) Sony Xperia XZ1 3) Nokia 8

2500-3000TL arası : 1) Samsung Galaxy S8 2) Huawei Mate 10 Pro 3) Apple iPhone 7

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” bölümünde 3000TL üstüne listeleme yapılmamasının nedeni o kadar para verilen cihazların düzeyini kıyaslamak istemememden kaynaklanıyor. Bunun alt fiyatlar için daha önemli bir durum olduğunu düşünüyorum.

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” bölümü tavsiye edilen cihazlar içerisinden belirlenmektedir.

Not : Listede daraltılmaya gidilmiştir. Bazı modellerin orda yer almaması önermediğim anlamına gelmez. (Bana göre kötü bir telefon olan Mi Mix2 hariç 😀 )

Not : Liste zaruri durumlar hariç ayda bir güncellenir. Tarih : 30.04.2018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 4 Mayıs 2018; 18:16:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bugün hepsiburadadan k5 plus ya da j5 almayı düşünüyordum
    k5 plus kamera konusunda tereddüt ettirdi beni...
    xiamo 4c ilgimi cekti yazınız da
    ama hic gormedigim bilmedigim bir cihaz garanti konusu nasil onu da cozemedim.
    daha once de ios kulkandigim icin android ler konusunda kafam karışık
    bu aksam bi karar verip alacam artık. teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgili_bilgili -- 4 Aralık 2016; 15:47:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgili_bilgili

bugün hepsiburadadan k5 plus ya da j5 almayı düşünüyordum
    k5 plus kamera konusunda tereddüt ettirdi beni...
    xiamo 4c ilgimi cekti yazınız da
    ama hic gormedigim bilmedigim bir cihaz garanti konusu nasil onu da cozemedim.
    daha once de ios kulkandigim icin android ler konusunda kafam karışık
    bu aksam bi karar verip alacam artık. teşekkürler..

O segmentin en iyi si mi4 ve mi4c ithalatçı garantili oluyorlar genel türkiyedeki servis manzaralarından farklı olmayacaktır servisin verdiği hizmet.

• 600tll vestel mi?

Güldürme hocam.

O kadar çöp telefonu kim alır ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 4 Aralık 2016; 17:07:16 >
  • Lenovo s1 lite eklenmeli.
    Vestelleri komple çıkar bence

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

600tll vestel mi?

Güldürme hocam.

Fena cihazlar değil android6 felanda aldılar piyasamız için iyi cihazlar fiyat bandında şuan için s615 li en ucuz aletler o segmentte genelde s400,s2xx yada mediatek 67xx birşey oluyor Bu onlardan önde. alt seviye için ise çöpler için den daha az çöp göründüğü için ekli alt seviyede cihazlar gerçekten kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

600tll vestel mi?

Güldürme hocam.

Fena cihazlar değil android6 felanda aldılar piyasamız için iyi cihazlar fiyat bandında şuan için s615 li en ucuz aletler o segmentte genelde s400,s2xx yada mediatek 67xx birşey oluyor Bu onlardan önde. alt seviye için ise çöpler için den daha az çöp göründüğü için ekli alt seviyede cihazlar gerçekten kötü.

Alt seviyedeki cihazlarda iyi şeyler var hocam.
    Mesela mi4.
    Ama vestel cidden alınmaz,isterse 6gb ram 21megapiksel kamera snapdragon 820.Bunları yapsa bile bilinçli kullanıcılar almaz.
    Ha şöyle bir durum var tabi.Kağıt üzerinde iyi görüp hemen alanlarda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Lenovo s1 lite eklenmeli.
    Vestelleri komple çıkar bence

Denemedim ondan yazmadım açıkçası belki test örneği bulursam onuda ekleyebilirim gelecek aya eklenir belki.ayrıca lenovo k5 plus varken o cihaz satmaz lenovo kendi farkında değil herhalde kendisinin portföyünde daha ucuza daha iyi cihaz olduğunun :)

• quote:

quote:

quote:

600tll vestel mi?

Güldürme hocam.

Alt seviyedeki cihazlarda iyi şeyler var hocam.
    Mesela mi4.
    Ama vestel cidden alınmaz,isterse 6gb ram 21megapiksel kamera snapdragon 820.Bunları yapsa bile bilinçli kullanıcılar almaz.
    Ha şöyle bir durum var tabi.Kağıt üzerinde iyi görüp hemen alanlarda var.

Benim alt seviyem 500tl altı yalnız :) 500tl üstü benim kafamda orta seviye.ne yazık ki donanım ucuz denen cihazlarda günümüzde çok önemli :) orda bir tek o seçenek yok diğer alternatifler daha iyi zaten belirtilmiş bu yani demem o ki bunlardan kafanıza yatanlar tercih edilebilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 4 Aralık 2016; 19:35:16 >

• 2.el p9 mu onerirsiniz yoksa sifir xiaomi mi5s mi
    Kamera,pil ve guncelleme onemli benim icin

• güzel konu yeni modeller çıktıkça liste güncellenir ise arayış içinde olanlar için aydınlatıcı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: VincentCorleone

2.el p9 mu onerirsiniz yoksa sifir xiaomi mi5s mi

ben mi5s alacaktım n11 den adamlar getirtemedi p9 un plus modeli daha iyi bana göre ama arada çok fark var o yüzden mi5s alınası duruyor. Daha 3 yılını doldurmadan g2 anakartı çortlayında bende artık yoğurdu üfleyerek yiyorum sağlam söyle üç dört yıl sorunsuz kullanacağım bir telefon bakıyorum s7 edge var aklımda 2.eli 2300 falan ama para yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: VincentCorleone

2.el p9 mu onerirsiniz yoksa sifir xiaomi mi5s mi

Kamerada huawei p9 çok başarılı. Ama güncelleme konusunda ve pil konusunda mi5s önde yalnız belirtmek isterim hala mi5s e global rom çıkabilmiş değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratcan1981

güzel konu yeni modeller çıktıkça liste güncellenir ise arayış içinde olanlar için aydınlatıcı olur

Ayda bir güncellemeyi düşünüyorum hayırlısı yaşar nefes alırsak büyük ihtimal gelir.

• Beyler yeni çıkacak olan moto z çok hoşuma gitti sizce alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: master35

Beyler yeni çıkacak olan moto z çok hoşuma gitti sizce alınır mı?

Fiyatı biraz yüksek gibi sanki o paraya zaten htc10,s7 edge felan var oturmuş cihazlar. Moto z daha deneme lenovo moto çerçevesinde bu nesli bence ellemeyin lenovo tarafında ikinci nesli beklemekte fayda var derim.

Ama tabi moto z kötü cihaz mı değil tabiki üst seviye güzel denebilecek bir cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 5 Aralık 2016; 0:40:06 >
  • quote:

quote:

Fiyatı biraz yüksek gibi sanki o paraya zaten htc10,s7 edge felan var oturmuş cihazlar. Moto z daha deneme lenovo moto çerçevesinde bu nesli bence ellemeyin lenovo tarafında ikinci nesli beklemekte fayda var derim.

Ama tabi moto z kötü cihaz mı değil tabiki üst seviye güzel denebilecek bir cihaz.

Hocam haklısın bu fiyat aralığında kendini kanıtlamış modeller var özellikle samsung s7 güzel bir cihaz. Fakat faklı bir cihaz değil cezbedici albenisi olan bir cihaz değil bana göre. Tasarım anlamında ortaya farklı bir şey koyamıyorlar. Moto Z bu anlamda farklı ekstra ince olması modüler olması ki gerçekten mükemmel modüler aksesuarlar var alınası bir cihaz olmuş. İşin fiyat yönüne bakarsak orada biraz sıkıntı var. Bence fiyatı maksimum 2199 tl olmalıydı çok güçlü rakipleri var fiyat bu seviyede olsaydı daha kolay satılabilirdi. Bence fiyatı 1-2 ay içinde bu seviyelere gelecektir. Ya da fiyat sabit kalıp yanında modüler aksesuarlardan birini hediye edebilirler ki bu çok daha güzel olur. Bekleyip görelim bakalım.

• quote:

quote:

quote:

Hocam haklısın bu fiyat aralığında kendini kanıtlamış modeller var özellikle samsung s7 güzel bir cihaz. Fakat faklı bir cihaz değil cezbedici albenisi olan bir cihaz değil bana göre. Tasarım anlamında ortaya farklı bir şey koyamıyorlar. Moto Z bu anlamda farklı ekstra ince olması modüler olması ki gerçekten mükemmel modüler aksesuarlar var alınası bir cihaz olmuş. İşin fiyat yönüne bakarsak orada biraz sıkıntı var. Bence fiyatı maksimum 2199 tl olmalıydı çok güçlü rakipleri var fiyat bu seviyede olsaydı daha kolay satılabilirdi. Bence fiyatı 1-2 ay içinde bu seviyelere gelecektir. Ya da fiyat sabit kalıp yanında modüler aksesuarlardan birini hediye edebilirler ki bu çok daha güzel olur. Bekleyip görelim bakalım.

Hocam çok ince olması rahatsız edici açıkçası hiç elinize aldınız mı bence bir elinize alın rahatsız ediyor insanı deneyin dedrim bu tarz konularda :/ ayrıca modüller iyi hoşta pil modülü hariç 800tl felanlar pek alınabilir fiyatlar değiller. Rakipşerine kıyasla moto z nin pil perfomansı zayıf,kamera testlerde daha kötü sonuç alıyor ama bana bunlar sizi etkiler mi bilmem. Cihazı bir fiziksel olarak deneyin derim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam çok ince olması rahatsız edici açıkçası hiç elinize aldınız mı bence bir elinize alın rahatsız ediyor insanı deneyin dedrim bu tarz konularda :/ ayrıca modüller iyi hoşta pil modülü hariç 800tl felanlar pek alınabilir fiyatlar değiller. Rakipşerine kıyasla moto z nin pil perfomansı zayıf,kamera testlerde daha kötü sonuç alıyor ama bana bunlar sizi etkiler mi bilmem. Cihazı bir fiziksel olarak deneyin derim.

Satışa sunulmasını bekliyorum tabi almadan önce görüp inceleyip öyle alıp almamaya karar vericem. Hatta bir süre bekleyip inceleme videolarını da izleyeceğim. Aslında 2 ay kadar sabredebilirsem fiyatının mutlaka kampanya ile falan düşeceğini düşünüyorum. Ayrıca Lenovo ürün müdürü lansmanda ilk alanlara özel modüler cihazlarla ilgili sürprizler olabileceğini söyledi. Eğer projeksiyon cihazını hediye ederlerse beklemem alırım Kamera performansı çok göreceli bir kavram bence çokta abartılıyor. Şuan amiral gemisi olan cihazların hepsinin kamerası belli bir seviyeyi aşmış durumda daha fazlası benim için gereksiz. Videolarda gördüğüm kadarıyla gayet güzel foto çekiyor. Netlemesi falan muazzam bana yeterde artar yani. Ama dediğiniz gibi bir incelemek lazım.

• Elimde s4 var ama telefonun haşatı çıktı.Kardeşimin g3 ile değiştirsem mi yoksa lenova vibe p1 mi alsam?

Ya da 1000 tl civarında telefon önerin var mı?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.