Şimdi Ara

Her android telefona uyumlu tasarım yapmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir uygulama üzerinde çalışıyorum ama tasarımda her telefon ekranına nasıl uyumlu hale getireceğimi tam bilmiyorum bunun için güzel bir kaynak yada taktik verebilecek var mı?
    Not: Android studio da çalışıyorum.

• Belli bir çözünürlüğün üstünde olursa çalışmalarınız sistem otomatik scale ediyor. Yani gidipte siz 480 x lik ekranda çalışırsanız note serisinde bu çok kötü görünür resimler için söylüyorum. Resimlerinizin çözünürlükleri olabildiğince yüksek olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Margin, padding , width, heigth vs gibi degerlerin metriklerini px olarak verme. Yuzde olarak relative degerler ver ya da dpi olarak deger ver.
    Uygulamanin oryantasyonunu sabitle. Yani sadece dik olarak kullanabilsin ya da yatay olarak kullanabilsin. Cunku ikisine birden duzgun hitap edebilecek tasarim zor olabiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mephalay M kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırdım telefon boyutları 4 çeşitmiş heralde small, m, l, xl şeklinde aynı tasarımı 4 çeşide görede ayarlamak en iyisi heralde. Telefon algılayıp ona göre yaptığın tasarımı ekrana veriyor. Birde 9.patch diye birşey varmış ne olduğunu bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9patch android diye araştırabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.