Şimdi Ara

Her Akşam BF3'deyiz ! [PS3]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.000
Cevap
9
Favori
176.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İster evli, ister bekar, ister +30 , istersen -30 ol , yinede gel ! kapımız açık , bir mesaj gönder yeter

FACEBOOK SAYFASI İÇİN TIKLAYIN !

Arkadaşlar 3 ay boyunca her akşam BF3 oynacaklar bu konuya , genelde conquest (bayrak) kısmını oynuyorum ama duruma göre

rush ve diğer kısımlarıda oynayabiliriz. Mikrofon şartı yok , tek şart her akşam bf3 oynamak olmak

Not: Yaş sınırı yok , ama mikrofon muhhabbetinde küfür olmazsa sevinirim.

Türkçe BATTLEFİELD 3 Rehberi.

Her Akşam BF3'deyiz ! [PS3]

1)Battlefield 3 Online nasıl oyananır:

Oyuna girdikten sonra MULTIPLAYER kısmına girin.Karşınıza QUİCK MATCH ve SERVER BROWSER çıkıcak.Oyuna hızlı bir şekilde girmek istiyorsanız QUİCK MATCH seçin istediğiniz harita ve mapi ayarladıktan sonra FİND GAME yapın.
    Detaylı server araması yapmak istiyorsanız SERVER BROWSER dan L3 basarak istediğiniz gibi server bulabilirisiniz.

2)Oyun Modları

Oyunda Conquest,Rush,Squad Rush,Squad Deathmatch ve Team Deathmatch oyun modları vardır.
    Conquest-Bu modda 3 veya daha fazla bayrak bulunur.Bayrakların değişmez bir tek yeri olur ve her iki takım bayrak direklerinde kendi bayraklarını (US ve RU) kaldırmak için uğraşır.Herhangi bir takım bayrakların yarısından fazlasını almışsa,bu takımından bir oyuncu spawn olursa,düşman takım ticket(takımın ölme sayısı) kaybeder ve ilk 0’a ulaşan takım kaybeder.Aynı zamanda takımlar kill alarak da düşman ticketinin sayısını düşürebilirler.

Rush-Rush modunda;
    Takımlardan biri ATTACKER diğeri ise DEFENDER olur.Attackerların görevi haritadaki M-COM istasyonlarını patlatmaktır.Her harita en az 6 en çok ise 10 m-com istasyonu vardır.Bu görevi yapmak için Attackerlara 75 veya 100 ticket verilir.Defenderlar ise m-com istasyonlarını koruyarak ve düşman ticketini 0’a indirerek kazana bilirler.

Squad Rush;
    Squad Rush`da amaç Rush ile aynıdır.Attackerlar ve defendelar m-comlar üzerinde savaşır.Squad-Rush yalnız 8 kişi ile oynanır yani 4vs4.

Squad Deathmatch;
    Bu modda 4 tane squad olmakla 16 oyuncu olur.50 kill yapan ilk squad kazanır.Squadlar A,B,C ve D olarak adlandırılır.Her squad diğer üç squada karşı savaşır.

Team Deathmatch;

Adından da görüldüğü gibi takımlar arasında Deathmatch.12vs12 oynanır 100 kill`e ilk ulaşan takım kazanır.

3)Level sistemi:
    Oyunda toplam 145 level bulunmaktadır. 1-45 arası normal olarak ilerler.45 olunca artık COLONEL oluyoruz ve devamın da COLONEL 1,COLONEL 2,COLONEL 3.......-COLONEL 100 olarak devam ediyoruz.Ortalama bir oyuncu +700 saatte 145 level olabilir.

4)Sınıflar:

Oyunda 4 sınıf var.Assault,Engineer,Support ve Recon.

Assault sınıfı;

Assault sınıfı’nın görevi bir nevi doktorluk yapmak.Savaş alanında ölenleri canlandırmak,yaralılara can paketi vermek.Oyunun en önemli sınıflarındandır.Birçok kullanışlı silahı vardır.

Engineer sınıfı;
    Engineer sınıfının görevi tankları,helikopterleri,botları,uçakları tamir etmek,düşman tanklarını botlarını,helikopterlerini imha etmekdir.Engineer sınıfında CARBİNE tipli silahlar bulunur ve yakın mesafede etkilidirler.Düşman araçlarını yok etmek için roket atarlar,anti-tank mayınları kullanılır.3 roket atışında tank disabled yani haraketsiz kalır ve yanmaya başlar.4 cü roket ise tankı patlatır ve içindeki oyuncuyu öldürür.Araçlı conquest modunda engineer olmak avantajdır oyun kazandırır.

Support sınıfı ;

Support sınıfının görevi tüm takıma mermi sağlamaktır.Mermi kutularını kendi arkadaşlarımızın yakınına bırakarak onlara mermi vermiş oluruz.Silahlarını kullanmak diğer sınıflara nazaran daha zordur ama alışınca tam bir ölüm makinesi haline gelebiliyorlar.Mortar,Claymore,C4 gibi ekipmanlar kullanabilir bu sınıfın oyuncuları.Mortar(havan topu) düşman bölgesini top atışına tutar ve mermisi sınırsızdır.Claymore dediğimiz şey ise düşman askerlerini öldürmek içindir,sık geçilen bir yere kurulur ve düşman çok yakınından veya üzerinden geçerse patlar.C4 hepimizin bildiği uzaktan kumandalı patlayıcıdır.Özellikle tanklarda çok etkilidir.Support sınıfı sağlam defans yapmak için çok uygundur.
    Recon sınıfı ise diğer sınıflardan baya farklıdır.Silahları sniper tüfekleridir.Görevi ise uzak mesafelerden düşmanı etkisiz hale getirmek ve spotlamaktır.

Recon sınıfı ise diğer sınıflardan baya farklıdır.Silahları sniper tüfekleridir.Görevi ise uzak mesafelerden düşmanı etkisiz hale getirmek ve spotlamaktır.Uzak mesafeden headshot yapınca Marksman puanı verir yani adamı 200 metreden vurmuşsanız 200 marksman puanı gelir.Tek kötü yönleri ise dürbünlerinin parlamasıdır ve düşmanlar bunu kolayca farkediyor.

Hazırlayan : ps_hero

Her Akşam BF3 oynayanların psn listesi, bu kişilerle online oynamak istiyorsanız ekleyin listenize

PSN LİSTESİ

yildiray1988
    erhanpektan
    Htfb97
    TRridvan_04
    thekizen
    BriskaianTR
    fuhrer1942
    Mert_TR01
    mayhemzone
    OnLyWatchMe
    tunekem
    frkn_turkey
    furkan35
    ykemalkaya
    moundor-cem
    Opsiyonel
    LadorTR
    hyubkuy
    DarkTurk[1992]
    t-celik
    nylnyl
    uur1590
    rocky_bull01
    herofromzer
    TouchMyFear
    gurur31
    kingofbulletsxd
    Umyth
    Greykal
    _hp0_
    factory driver
    eskitopcu
    kaan_star35
    ay-met88
    qokhan
    becks1907
    Emree76
    cantea
    watercuk
    FeahTR
    Moody_TR
    merthtp
    Pearl1995
    LiveForAction
    CesurBravo
    uur1590
    LastChanceTR
    Reventon_TR
    improtix
    cgdskr
    naksi-turkk
    o0oSeRcEo0o
    ATAKAN1453
    kereminho
    Leetnock
    canERD
    C_Whisky
    ApMoMo
    Keremtek12
    frostwh1sper
    Hperfect12
    eMRe_Dmrc
    kb_1696
    cankoloz
    TheCarcharot
    nezihcan
    becks1907
    Sevinckan_216
    vLxTR
    maximum54
    ufuksen
    HeavyBlitz90
    haqoco
    MooDyUK
    ulas_ulas

cihanmeay
    MakaveliTR
    seyyar41
    Pearl1995
    wiselight
    Trooper2212
    DestroyeR3133

aykut990
    takirasa.
    KilicAslanTR
    weberas2
    LastChanceTR
    Okaliptys
    Trex_Tr

counterdoctor
    yigido2626
    bathu15
    ateke
    Dragoonfly96
    JeaveN-
    lebent
    cduman

HH_ASSASSINO
    CHoCoLaTErt
    KnGrkM
    Baris_The_Turko
    HardShock
    RevoLverr35
    seytantuylu00
    SemolicK-TR
    tr-okinore

bAsSxTrEMe
    mistikvtr
    mert1979
    Canawar86
    bekow
    Semiauto-TR
    kaan0101
    GhosTRanger59
    Cystoblast_299

hollowman00299
    opeth2011
    dnzjr
    izmiranda
    ArdaMpower
    SpitFireStorm
    FATIH_ROG
    gkhn21
    asesTR
    Consequenses
    Mertinum
    closh34
    Mertinum
    closh34
    merthtp
    oznckr
    ArdaMpower
    ncruk
    duskapani
    Ecz_________Emre ( 9 tane alt çizgi )
    HASIRCIOGLU
    a_lee
    Gorkem84
    kurayk
    naks-i_turk
    retrofelix
    bahir-taha
    yemerk
    geoxid
    Blowtorch33
    drejfc
    Turkish_Joke
    MedallionTR
    Burak_228
    kacak24
    PlaneTN
    profiteer34
    TheMarjinal
    C_Whisky
    Akiba79
    Efsane06
    Sowsiriko
    ArdaMpower
    HeavenOFtheHell
    Onatello
    TugayTeKiR
    superburak17
    alperermis86
    talhaa

Bu arada herkes birbirinide eklesin beyler BF3 için.Zincirleme bir reaksiyon oluşturalım.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada conquest modunda birkaç ipucu vereyim.

Conquest modu oyun tekniği

Bayrak modunda eğer karşı takıma baskılı oyun kurmak istiyorsanız ilk onların bölgesine yakın bayrağı kapınız.Diğer bayrak noktaları daha basit kazanılacaktır.

Bayrak kapmaca modunda bayrak direğinin etrafında asla durmayınız, mutlaka yakın civarda biryerde saklanınız. (Yoksa künyeyi verirsiniz)

Eğer Enginar modunda oynuyorsanız , bayrak direği etrafını mayınla döşeyip olay mahalinden uzaklaşınız.

Metro ve pazaaar gibi ,kapalı alanlarda sağlıkcı olmak sizin baya puan toplamanıza neden olacaktır.Bırakın ölsünler, sizde kaldırırsınız

Karşı takım çok güçlü ve base'den çıkamıyorsanız, direk keskin nişancı moduna girip, düşmanın arka saflarından hemen spawn noktası oluşturup baskını yarmaya çalışınız.Yoksa oyun eziyet olur

Genelde yanda resimde görülen FN SCAR-H  Her Akşam BF3'deyiz ! [PS3] silahını tavsiye ederim, enginer modunda aldığınız bu silahla baya adam öldürebilirsiniz.Yakın ve uzak mesafelerde baya etkili atışlar yapar.

Bir bayrak kısmını eğer alamıyorsanız, genelde yapılan bir hatadan bahsedeyim oyun bitene kadar oraya baskı yapılır.Fakat bu genel olarak yanlış, zaman kaybı.Haritaların genelde birkaç çıkış noktası var , o kısımları kullanabilirsiniz.

Oyuna yeni başlayanlar silah açamadım diye üzülmesin, yerdeki yüksek rütbeli kişilerin silahlarını alabilirsiniz.Buda diğer bir taktik.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bende conquest oynuyorum. Ben gibi acemi fpsciler için iyi bir başlangıç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VLX

Bende conquest oynuyorum. Ben gibi acemi fpsciler için iyi bir başlangıç.

Puan konusunda ve level atlamada baya hızlı
  • 13 lvl'im ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: VLX

13 lvl'im ^^

Bende 16 , çok iyi oyuncu değilim ama , zevk alarak oynayan takım arkadaşları lazım akşamları
  • Evet baya zevkli, eğlenceli. Benim hoşuma gitti :D
  • Her akşam olmasada gelirim
  • Yaz beni de hocam zaten bi akşamları takilabiliyorum.
    Psn: haqoco
  • Hadiii gel vatandaş , BF3'e gelllll
  • Single ı bitirdikten sonra bende her akşam katılırım aranıza...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dayyahi

Single ı bitirdikten sonra bende her akşam katılırım aranıza...

ok bekleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMF

Her akşam olmasada gelirim

Grup-Klan yok ne zaman canın isterse gönder mesaj , sloganımız bu
  • Her Akşam BF3'deyiz, klan yok ! grup yok ! zorunluluk yok
  • MakaveliTR

Ben de genelikle Conquest oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMF

Her akşam olmasada gelirim

PSN:MooDyUK
  • conquestte jet helikopter falan var mı?
  • hocam oyun icin kardeslige girdim ya bugun ya yarin oynamaya baslarim, benide yaz. her aksam minimum 1 saat oynarim. headset var, psn nickim ile ayni.
  • cihanmeay

ekledim psn'e .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duman7

conquestte jet helikopter falan var mı?

olmazmı en kalitelisi onda
  • quote:

Orijinalden alıntı: U_şen

quote:

Orijinalden alıntı: Duman7

conquestte jet helikopter falan var mı?

olmazmı en kalitelisi onda

ben tdm oynuyodum cod havası vardı conquest iyi o zaman ona geçerim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.