Şimdi Ara

Hepsiburadanın açılmış ekran kartı göndermesi ve Yorumu Onaylamaması (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
10.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Geçen sene adidas süperstar ayakkabı baktım piyasaya göre hepsiburada yarı fiyatına. Herhalde kampanya var dedim apar topar sipariş verdim. Kendim halihazırda beyaz rengini kullanıyordum. Siyah renk aldım. Ürün geldi tipi şekli biraz garibime gitti. Adidası aradım ürün kodunu falan sorgulattım çıkmadı. Ürün sahteymiş. Yalnız o kadar ustaca yapılmış ki anlaması çok güç. İnce detaylara dikkat ederseniz anlıyorsunuz. Mesela arka kısımdaki adidas yazısının üzerindeki çıkıntı çakma olanda daha sivrice vs.

Ürünü iade ettim hemen yoruma yazdım bu ürün orijinal değil şöyle böyle detaylıca anlattım. Üzerine HB müşteri hizmetlerini aradım onlara da aynı şekilde durumu anlattım. Şahte çakma ürünlerin satışına siz pazar yeri olarak nasıl müsade edersiniz diye uzunca şikayet oluşturdum.

Sonuç bununla ilgili ne satıcı ceza aldı. Ne o ürün kaldırıldı. Her şey aynı şekil devam ediyor. Satıcı hala satıyor o ayakkabıyı ve binlerce olumlu yorum var bilmeyen garibanlar alıyor orijinal diye. Fiyatı da hala piyasanın yarısına satılıyor yani kampanya falan değil fiyat direkt adidasın yarı fiyatı. Bu tip şeyler olabiliyor gözüaçık olmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhtiyarKurt -- 4 Mayıs 2022; 9:30:13 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• EhtiyarKurt kullanıcısına yanıt

Adidasa bildirin bence yasal işlem başlatırlar diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon'dan aldığım ürünün fiyatı ürünü aldıktan sonra 30 gün içerisinde düştü. Amazon müşteri hizmetlerine durumu bildirdim. Aradaki fiyat farkını Amazon kredi kartıma geri yükledi.

Daha da n11, hepsiburada, trendyol gibi zir zop şirketlerden alış-veriş yapmam. Bu kadar net.

Getir battığına göre n11 de yakında batar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 29 Mayıs 2022; 19:21:35 >
  • EhtiyarKurt kullanıcısına yanıt
    Hocam Ticaret Bakanlığı'na belgeler ile şikayet edin Cimer üzerinden veya. Tutuşurlar tahminim. Resmen rezalet, organize dolandırıcılık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hortlatıyorum ama benzer bir şey başıma geldi. Hepsiburadadan arkadaşa dual channel yapması için ram aldım satıcı başkası idi hepsiburadanın kendisi değil. Başka hiçbir yerde de aynı ram yok, dual channel yapmak istediğimiz için oradan aldık neyse. Sıfır fiyatına koymuş ikinci el ürün gönderdi bariz kullanılmış zaten dandik bir plastik poşet içinde gönderdi, üstündeki etiket yazıları silinmiş ve bağlantı noktalarında ram yuvasının diş izleri var.

Normalde iade ederdim fakat çalışıyor durumda olması ve aynı ram'in başka yerde stokta olmaması dolayısı ile iade etmedim. Tamamen saygı kuralları çerçevesi içinde hatta gayet nezikçe olumsuz yorum bıraktım 2. ürün yolladı diye ama hepsiburada onaylamadı neymiş ürün ile alakalı yorum yapmalıymışım (ürünün 2.el olması benimle alakalı herhalde) satıcıdan-kargodan kaynaklanan sorunlar için yorumlar onaylanmıyormuş. Fakat satıcı profiline yorum da bırakamıyorum?

Hepsiburada resmen bu dolandırıcılara arka çıkıyor bu yorum sistemi sayesinde. Ayrıca arada görüyorum satıcıyla alakalı bazı yorumlar yayınlanıyor, yani daha tutarlı uygulayamıyorlar kuralı.

• Kargo yada ürününün kondisyonu ile alakalı yorumlara izin verilmemesine katılmak ile beraber , açılmış ürünü de sineye çekmemek gerekiyor.

Ürünü ilk kez kutudan çıkarırken Kargo yetkilisi nezareti çok önemli. Sipariş esnasında şubeden teslimat yöntemini seçemiyorsanız, dağıtıma çıkmadan sabah saatlerinde şubeden teslim alacağınızı kargonuzu arayarak bildirin.

• Marshall-Bruce kullanıcısına yanıt

Eğer yorum olumsuzsa onaylanma ihtimali çok çok düşük. Olumsuz yorum içinde ürünü olumlayan bazı cümleler de eklemek gerekiyor. HB yorum konusunda tam bir dolandırıcı gibi davranıyor.

• Peki hiç ekran kartı alıp kullanıp iade ettinizmi ? bu firmalar bu kartları çöpemi atmalı ? o mal sizin olsaydı çöpe atarmıydınız ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.