Şimdi Ara

HEPSİBURADA SAMSUNG GALAXY A7 2016 DUAL İTHALATÇI 1099 LİRA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.906
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Samsung YS garantisi olmayan ürünleri tercih etmeyin derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Iyi de birkac tane kotu tecrube var diye karalayalim mi simdi? Ben bizzat distributor garantili aldigim tel icin 2 ay ugrasip yaptiramamistim mesela.

Ya da baska bir arkadasim lg g2 telefonunu delta servise gonderdi 5 gunde tamir edip gonderdiler.

Bu yazdiklarima gore de distributor servisleri kotu mu diyecegiz? Bu kafayla gidersek ulkemizde 1 tane bile iyi servis yok ozaman.

Oyle ya da boyle paralel yada distributor her servisin mutlaka sorun yasattigi oluyor. Su ortamda kotunun iyisi olanlari ortaya cikarmaya calisiyoruz. X kisisi sorun yasamayinca servis on numara demek yanlis, ancak y kisisi sorun yasayinca en kotu demek de yanlis.

Sonuc olarak ben takip ettigim ve cevremde bircok kisiye telefon aldirdigim icin yasadigim tecrubelere gore paralel ithalatlar icinde en iyileri (yani kotunun iyileri) delta ve medcell dir. Lutfen siz yanlis yonlendirmeyin insanlari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 14 Aralık 2016; 9:47:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delta iyidir ben 2 kere ayri telefon gonderdim gayet iyi ilgilendiler yaptilar zaten 20 is gunu suresi var gectigi vakip gidip mahkemye ver yeni telefon al burda kalkipta yok telefonum gelmedi zart zurt demeyin

• delta garantili cep telefonu alacağınıza garantisi olmayan daha ucuz bir tel alın en azından sinir krizi geçirmezsiniz. abartısız hayatımda gördüğüm en kötü niyetli firma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinerjik_adam

quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Delta servis paralel ithalat garantileri icinde en iyisi ve kurumsal olanidir. Zaten delta servisli paralel ithalatlar bi tık daha pahalıdır.

İnsanlara yalan yanlış bilgiler vermeyin. Delta servis ülkedeki en kötü garantilerden birisidir. 4 ay önce garantiye verdiğim telefonum hala yapılmadı ve üstüne üstlük 1.5 ay önce telefonumu tamir etmeden geri gönderin dememe rağmen hala göndermediler.

Delta servis ile alacak arkadaşlara tavsiyem şudur: uzak durun! Bana inanmıyorsan internetten ufak bir araştırma yaparak daha çok fikir sahibi olabilirsin.

en kötü demek bile bu berbat firmayı tam tanımlamaz hocam . şaka gibi birde kurumsal falan yazmışlar.

• bluENight kullanıcısına yanıt
    Kurumsal olan distributor garantileri zaten on numara bes yildiz dimi? Biraz okudugunuzu anliyorsaniz paralel ithalatlar icinde en iyi ve kurumsal olani yazdim. Yani daha net yazayim, paralel ithalat servislerin zaten cogu kotu, bu kotuler icinde en iyi ve kurumsal olani deltadir. Siz sorun yasadiniz diye en kotu firma mi oldu simdi? Benim cevremde kac kisi gonderdiyse sorunu bi sekilde cozuldu. Ben de ozaman cok super mi demeliyim?

Lutfen subjektif olmak yerine biraz daha objektif bakin olaya. Delta ve medcell paralellerin icinde otekilere nazaran iyidir. Ve en kotu senaryoda olay tuketici hakem heyetine tasinirsa karsinizda muhatap birileri bulursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 14 Aralık 2016; 11:07:22 >
  • Delta alıyorsanız yüzde 20 garantili, intellicell alıyorsanız yüzde 1 garantili mantığıyla veya yurtdışı cihaz aldım garantisi yok en azından kayıtlı mantığıyla düşünün.Ben intellicel garantili aldım ama garantisinden hiçbir beklentim yok, bişey olsa kendim yaptırırım yollamam bile
  • Mi5 standart sd820 ile gelmiyor...Hızı düşürülmüş versiyonunu kullanıyor...
  • hepsiburada.com da satılıyor ne de olsa güvenebilirim
    DEMEYİN SAKIN SAKIN SAKIN

İTHALATÇI FİRMALARDAN TELEFON ALMAYIN ALACAĞINIZ TELEFON DİĞER GARANTİLERE GÖRE 200--300 LİRA DAHA UCUZ OLACAKTIR AMA BUNA DEĞMEYECEĞİNİ ÇOK ACI OLARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

ALDIĞINIZ ÜRÜN 2 SENE İÇİNDE SORUN ÇIKARMAZ İSE NE ALA
    AMA OLUR DA EN UFAK BİR SORUNU OLDUĞUNDA GARANTİSİNE YOLLADIĞINIZDA BİLİNKİ GEÇMİŞ OLSUN
    BAŞIMA GELEN OLAYI ŞİMDİ BURAYA YAZMAYACAĞIM BİLAHARE BOŞ OLUNCA YAZARIM

LAKİN UFAK BİR GOOGLE ARAMASI İLE PARALEL İTHALAT MAĞDURLARINI GÖRECEKSİNİZ
    PARALEL İTHALAT ALACAĞINIZA GİDİN KAÇAK TELEFON ALIN HEM DAHA UCUZ HEM DAHA GARANTİ

1000-2000 LİRA VERİYORSUNUZ 200-300 ÜN HESABINI BUNUN ÜZERİNDEN YAPMAYIN
    KESİNLİKLE BİLİNEN BİR GARANTİLİ ÜRÜN ALIN ONUN ÜZERİNE ÇEK İNDİRİM VS KOVALAMACASI YAPIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0D056E7F8 -- 14 Aralık 2016; 13:37:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Best Seller

hepsiburada.com da satılıyor ne de olsa güvenebilirim
    DEMEYİN SAKIN SAKIN SAKIN

İTHALATÇI FİRMALARDAN TELEFON ALMAYIN ALACAĞINIZ TELEFON DİĞER GARANTİLERE GÖRE 200--300 LİRA DAHA UCUZ OLACAKTIR AMA BUNA DEĞMEYECEĞİNİ ÇOK ACI OLARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

ALDIĞINIZ ÜRÜN 2 SENE İÇİNDE SORUN ÇIKARMAZ İSE NE ALA
    AMA OLUR DA EN UFAK BİR SORUNU OLDUĞUNDA GARANTİSİNE YOLLADIĞINIZDA BİLİNKİ GEÇMİŞ OLSUN
    BAŞIMA GELEN OLAYI ŞİMDİ BURAYA YAZMAYACAĞIM BİLAHARE BOŞ OLUNCA YAZARIM

LAKİN UFAK BİR GOOGLE ARAMASI İLE PARALEL İTHALAT MAĞDURLARINI GÖRECEKSİNİZ
    PARALEL İTHALAT ALACAĞINIZA GİDİN KAÇAK TELEFON ALIN HEM DAHA UCUZ HEM DAHA GARANTİ

1000-2000 LİRA VERİYORSUNUZ 200-300 ÜN HESABINI BUNUN ÜZERİNDEN YAPMAYIN
    KESİNLİKLE BİLİNEN BİR GARANTİLİ ÜRÜN ALIN ONUN ÜZERİNE ÇEK İNDİRİM VS KOVALAMACASI YAPIN

Aynen

• GG ceppaket mağazasından Note 5 aldım. Delta garantiliydi. Telefon şarjı çok çabuk bitiyordu. 2 hafta kullandık ve mağazaya iade ettik. Tekrar sıfırını yolladılar. 1 senedir tık demedi. Samsung garantili telefon alıp değiştir desek kim değiştirir ki?
  • suatin kullanıcısına yanıt
    Ben de bunu anlatamiyorum..

Paralel iyidir demiyoruz ama distributorlerin hali de ortada. Sanirsiniz distributorler her arizada yeni tel veriyor. Distributorler de bal gibi surunduruyor. Ben 2 ay sonunda yaptiramamistim.

Distributor dayatmasina 400 lira fazla vermeye bence gerek yok. Zaten urun ariza yapacaksa %90 ilk haftada cikar. E intrnetten de 14 gun iade etme hakki var. Ee distributorler de paralellerden cok cok iyi durumda degil. Ben niye su ortamda 400 lira fazla vereyim?

Sorun yasarsam da veriri tuketici hakem heyetine. Delta medcell de iyi degil ama oyle uyduruk servisler de degil. Forumdaki konularini okursaniz delta servisten memnun olan ve olmayan yuzdelerini cikarabilirsiniz. Sikayet sitelerine bakarsaniz yanilabilirsiniz cunku kimse sikayet sitesine tesekkur yazmaz, sadece olumsuz deneyimleri bulursunuz. Ditributor garantilerinin de sikayet sitelerinde yiginla sabikasi var. Sirf oraya bakarsak garanti hic olmasin, yasadan cikarilsin..

Kimse yanlis anlamasin, herkesin kendi prasi. Ben 1200 liraya kadar tel alacaksam gider paralel ithalat alirim, 300-400 lira az vermis olurum. 1 haftada sorun cikarsa iade ederim, ki bir haftada sorun cikmazsa %90 bidaha cikmaz. % 10 ihtimal gerceklesir de sonradan ariza cikarsa enn kotu senaryoda tht ile cozume ulasirim. Ama 1200 liraya satilan tvyi distributor garantili diye 1600 liraya alsam %40 fazla odemis olacaktim. Yani %10 ariza yapma ihtimali icin %40 fazla odedim. Mantikli dusunurseniz neyi sececeginiz bellidir. (Kronik arizali lg g4 vb. telefonlar haric)

Ama telefon 2000 liraysa birader, eyvallah. Yukaridaki yuzdeler de degisecek, ve fark kapanacak. Daha fazla para oldugu icin riske girmemeyi tercih edebilirsiniz.

Distributor garantili 100 lira farkla olsaydi kimse paralel almaya calismazdi zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 14 Aralık 2016; 17:44:10 >

• bende bu ara alcatel idol 3 merak saldım iyimidir acaba...
  • Delta servisi savunanlar olmuş, tartışmayı uzatmaya hiç niyetim yok ama tekrar söylüyorum; telefonumu tamir etmeden bana geri gönderin dememe rağmen 2 ay oldu hala göndermiyorlar, her aradığımda geçiştiriyorlar göndericez diyorlar. Tüketici mahkemesine başvur diye akıl verenler olmuş, başvurdum zaten ama yoğunluk sebebiyle 1 yılda sonuçlanır dediler. Telefonumu da geri alamıyorum mecburen yeni telefon alacağım. Parası yetmeyen paralel alır herkesin kendi bütçesi ama bana gidip delta servisi savunursanız o zaman karşı çıkarım elbette. Sadece bir kaç kişi sorun yaşamıyor bu firmadan, internette aratın insanların feryatlarını görün. Paralel alıyorsanız garantisi yokmuş gibi düşünün risk-tercih meselesidir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.