Şimdi Ara

SORUN HALLOLDU!!Hepsiburada Rezaleti!!! Ekran Kartı Aldım Kullanılmış ve Farklı Çıktı! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
4
Favori
10.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence zaman kaybetmeden resmî bir şeyler yapılmalı. Sonuçta bu ürünü değiştiren siz de olabilirsiniz(hukuken). Dolayısıyla siz ve firma arasında çözülebilecek bir soruna benzemediği kanaatindeyim. Savcılık doğru yer gibi, dolandırıcılık ayağı olabilir ve soruşturma gerekebilir. Sizinki ve önceki satışlar incelenir. Hukuçu değilim, pek de anlamam ve bunlar şahsi çıkarımlarım.
    Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agmerhamto

yav ne alakası var şimdi konuyla adamın derdi bu değil boş yapma

Alıntıları Göster
    1200 1500 de nvidia tokatlıyor işte. Onu demek istedim benchmarklar ortada

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Şu yoğunluk ile kuryeleri tutmak çok zor hele de paket açarken, içeriğine bakarken. Adamlar da haklı şubelerde yığılı kargo var yetiştiremiyorlar. Paketleri bırakıp gidiyorlar direk.
  • O değilde şu 500 tane epic games hesabı alma rezilliğinden sorna eğer iddia edilen gibi biri kartı aldıysa ve iade edip böyle bişey yaptıysa hepsiburadayı zarara uğratmak için, kesin bu foruma da üyedir ;)

O değilde bu aralar sanki diğer hepsi mükemmel tek sorun hepsiburada da çıkıyor gibi gerek ekşi gerek burda çok fazla başlık açıldı bunlar sahte ise firma da itibarını korumak için uğraşabilir benden söylemesi.

Birden tek Bi yere bütün oklar gidince insan şüpheleniyor. Sonuçta pazarın büyük kısmı HB'ya ait.

Siyasette bile troller kullanılıyor why not...

• quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Şu yoğunluk ile kuryeleri tutmak çok zor hele de paket açarken, içeriğine bakarken. Adamlar da haklı şubelerde yığılı kargo var yetiştiremiyorlar. Paketleri bırakıp gidiyorlar direk.
    Doğru valla. O yüzden çok net video çekeceksin balkon da falan ışık bol olacak.

Videoyu çekerken alıcı adını söyleyecek. Videonun çekildiği tarihi saaiti ve şehri söyleyecek, kargonun ne zaman geldiğini söyleyecek ve paketin kesinlikle açılmamış bozulmamış (kargo paketi) olduğunu her açıdan çekip videoya alacak. Sonra birinin yardımı ile (biri çekerken) paketi açıp ürünü gösterecek her açıdan. Ürünü deneyecek (telefon laptop falansa).

Tek yol bu.

Sağlam delil olur.

Videoya mutlaka kargo paketi üzerinde ki takip No, fatura bilgileri ürünün ismi gibi bilgileri en başta çekmeleri lazım...

Vesselam

Adalet DH den değil mahkemelerden aranır.

Önce firma ile yazılı iletişime geçilmeli. Sonra mail atılmalı. Baktın olmuyor hakem heyeti veya mahkemeye verirsin. Ayrıca dediğim gibi hukuk ve adalette delil esastır.

• Geçtiğimiz Mart ayında avm ler kapanmadan önce Akasya Apple store dan iPad Pro 256 GB Wi-Fi aldım.CihazI alıp evde açtığımda ekranda leke vardı hemen iade ettim.Sonra başka cihaz aldım ondada şarj soketinin olduğu yerde hafif darbe izi vardı onu da iade ettim.Son aldığım cihazda sorun çıkmadı.Eğer bu cihazlar Hepsiburada.com veya online bir siteden alsaydım vay Halime.Elektronik ve pahalı ürünleri kesinlikle internetten ALMAYIN arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

O değilde şu 500 tane epic games hesabı alma rezilliğinden sorna eğer iddia edilen gibi biri kartı aldıysa ve iade edip böyle bişey yaptıysa hepsiburadayı zarara uğratmak için, kesin bu foruma da üyedir ;)

O değilde bu aralar sanki diğer hepsi mükemmel tek sorun hepsiburada da çıkıyor gibi gerek ekşi gerek burda çok fazla başlık açıldı bunlar sahte ise firma da itibarını korumak için uğraşabilir benden söylemesi.

Birden tek Bi yere bütün oklar gidince insan şüpheleniyor. Sonuçta pazarın büyük kısmı HB'ya ait.

Siyasette bile troller kullanılıyor why not...
    hocam sen büyük oyun bozucusun herhalde baksana her şeyi görüyorsun. Adam dolandırıcılık yapsa burada kendini ifşa eder mi her yerde konu açar mı az kullanmak gerekiyor :)

• Eğer doğru ise rezaletin daniskası bu.
    O kadar para vericen ve bu kart çıkacak.
    Kalp krizi geçirirdim ben inan.
    hepsi buradadan aldınız peki satıcıda hepsi buradamıydı yoksa başka bir satıcımıydı ?
    Kesin hakkınızı arayınız.
  • Rezalete bak

• Amacı olmayan grupta görmüştüm biri paylaşmıştı aynı sorunu 2 gün önce.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Öncelikle firma ile yazılı iletişime geçtim yardımcı olunmadı,tüketici hakem heyetine başvurumu yaptım ayrıca diğer tüm mecralardan da aynı şekilde şikayetimi ilettim.
    Görünen o ki siz fazlasıyla art niyetlice yaklaşıyorsunuz.Ben size bir önceki mesajınızda yaşadığım olayı ve süreci güzelce özetledim, "adalet dh'den değil mahkemelerden aranır" lafı sizin de bu konuya girdiğinizde hangi niyetle girdiğinizi gayet açık bir şekilde belli ediyor.Farkındalığın ne önemde olduğunu yakın zamanda Amerikada yaşanan olaylar gösteriyor bunlardan bihabersiniz sanırım insanların bu gibi ayıplara rezilliklere haberdar olması bu tür sorunların günyüzüne çıkması kesinlikle adaletin lehine olucaktır alehine değil.

Burda bu tarz baltalayıcı şekilde yaptığınız ithamlar hangi düşünce yapısında olduğunuzu bana sorgulatıyor.

Umarım başınıza bu tarz bir sorun veya sıkıntı gelmez gerçekten bu süreçle uğraşmanın ne demek olduğunu bilseniz siz de empati kurmaya ve insanlara yaklaşımınızdaki değişime hayran olursunuz :)

Hepsiburada'dan yıllardır alışveriş yapıyorum fakat yaşadığım bu durumda satıcının (hepsiburada'nın) bana yaşattığı bu mağduriyette firmayı savunulmalık bir durum olduğunu göremedim.

İnsanlara yaşadığım mağduriyeti paylaşıp farkındalık yaratmaya, yetkililerin yapması gerekeni yapmaya davet ediyorum.Avukatlarla da iletişime geçtim gerekli yetkilelerle de durumu konuştum.Yolların hangi şekilde olduğunu bırakalım hukuk karar versin en son diyorum ne dersiniz? Ha bu arada sırf nvidia ekran kartını aldım diye bu şekilde davranıyorsanız sizin istediğiniz ekran kartı en iyisi olsun fakat konuyu bulanıklaştırmayın.

• Belirli bir meblanın üzerinde çok güvenilir yer değilse internetten almam. 200 300 fazla verir mağazadan alırım.

İyi ki de öyle yapıyormuşum bu haberleri gördükçe.

Yazık olmuş verilen paraya.

Aç Bi tane e ticaret sitesi gönder sahte malı hakkını arama şansın bile olmasın. Muz cumhuriyeti gerçekten.

En son ekran kartı aldığımda vatan ile hb arasında 300tl oynuyordu. Dedim 300 lira için 3bin lirayır riske edemem.

Size de aynısını tavsiye ederim.

• Çok geçmiş olsun hocam, Hepsiburada'dan 40.000 liraya yakın alışverişim vardır ama bu bilgisayar bileşenlerinin hassasiyetinden dolayı(GPU'da statik elektriklenme, yolda hasar görme vs.vs.) yakın zamanda sistemimi Vatan'dan topladım 11.000 lira yerine 12.500 civarına geldi. İyiki de ordan toplamışım demekki böyle bir durumla da karşılaşabilirmişim. Ekran kartım senin siparişinle aynı bu arada maddi imkanın varsa biraz daha ilave edip 3 fanlı modellere yönelmeni tavsiye ederim ben biraz pişmanım, Mesh kasa ve 4 fanlı çok iyi bir hava akışım olmasına rağmen tam yük altında (Metro Exodus Ultra graphics/1440p/RTX aktif) 81-82 derecelere dayanıyor. Trio X serisi çok daha iyi sıcaklık değerlerinde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 6 Haziran 2020; 20:17:30 >
  • Geçen gün Vatan'ın sitesinden iphone 7 alacaktım baya uygundu fiyatı, forumdan arkadaşlar sağolsun uyardı. İade kullanılmış ürünleri yolluyorlar diye. Şikayetvar'a vatan iphone 7 yazdım yüzlerce şikayet var aynı konudan. Bahsettiğimiz firmalar ülkenin en büyük kurumsal firmalarından.

Coğrafya kaderimiz malesef.

Hocam yıllardır o kadar siparis verdim. Kargo getiren kurye ile kavga bile ettim. Ama şimdiye kadar kutuyu açtırıp kontrol ettiren kuryeye denk gelemedim. İmza atmayı reddedince kargoyu vermeden giden bile oldu.

• arkadaşlar bu kartı daha önce başkası satın alıp iade etmiştir diyorsunuz da mantıken bu olamaz
    neden ?
    Çünkü nasıl şuan bu arkadaşımızın ürününü geri almıyorsalar aynı şekilde o art niyetli kişininde ürününü almazlar ki
    sonuçta bu ürünler iade olarak gidince kontrol ediliyor.
    o sebeple bu işte başka bir iş var.

ayrıca kutunun üzerindeki seri no ile ekran kartının üzerindeki seri no aynı mı ? bu çok önemli bir detay bakarmısınız
  • Bana da kullanılmış HDD göndermişlerdi. Hemde en az 1 sene kullanılmış. Bunu yapanlar Hepsiburada içindeki mağazalar.

• KENDİ DÜŞÜNCEM hepsiburada legal dolandırıcı bir firma haline gelmiş, kimi çarparsam kâr düşüncesine girmiş bir firma. Son yaşadığım problemden sonra bir daha da alışveriş yapmam, çevreme de yapmamasını tavsiye ediyorum.

Geçmiş olsun bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qlkn -- 6 Haziran 2020; 21:16:55 >
  • Mahkemeye başvurun bence hakkınızı sonuna kadar arayın . Kargo elemanıda değiştirmiş olabilir bi ihtimalde olsa .

• savcı963 kullanıcısına yanıt
    benim ürünümü iade ederkenki bahsettiğim sebep bana gelen ürün ile satın aldığım ürünün bambaşka olmasıydı yani bu sebeple incelemeleri daha fazla olmuş olabilir ve bu şekilde dikkat etmiş olabilirler.İade eden dolandırıcı şahıs var ise bu işi iadeyi direkt olarak içinden ürünü alıp seri numarasını söküp kendi bozuk ve eski ürününü yeni ekran kartının seri numarasıyla yerleştirmiş olabilir.Çünkü hepsiburada direkt olan iadelerde fazla dikkat ettiğini sanmıyorum fakat benim gibi üründe bir farklılık sorun var diye açılan iadelerin daha dikkatli incelendiğini düşünüyorum.Ya da en azından baktıklarını tahmin ediyorum.Bi arkadaşın da dediği gibi kargo esnasında değiştirilmiş olabilir kargo hepsijet ve hepsijet tamamen normal şahısların kendi araçlarıyla teslimat yapabildiği bir sistem.Yani bunun içeriğini bilen bir kişi de yapmış olabilir.Veya depoda değişmiş olabilir iadeli ürün halindeyken.Her türlü faturamdaki seri no sıfır bir ürüne ait fakat ürün ortada yok bu seri no ile takibi bir şekilde yapılabilir.Bunu da kendileri bi zahmet uğraşıcaklar beni bu kadar mağdur ettikten sonra böyle bir rezilliği bir şekilde sonuça çözümlendiricekler her halükarda.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.