Şimdi Ara

Hepsiburada kargo sorunu! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
1
Favori
8.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    neden gidip kendim alacakmışım uşağı mıyım onların ,helal kazanç istiyorlarsa eve getirecekler ,hemde zamanında
    onlar üç kuruş eksik teklif verecekler firmalara ,sonra kargolar birikecek ,onlar kazanmaya devam edecek ama parasını ödeyen bizler mağdur olacağız

aksine sizin gibiler gidip kendisi aldığı için sorunlar büyüyor ve zaten çoğunluk şubeye gelip kendisi alsın diye zorluk çıkartıyorlar
    ben niye her seferinde 5-6 tl. dolmuş parası verip kargomu almaya gideyim ?

adamlar eve teslim parası alıyor ama sen şubeye gidip alıyorsan sana ne diyeyim ?

ayrıca hala akıl vermeye çalışıyorsun ,kendi çalışmalarım hariç 15 seneden fazla süredir kargo ile ürün teslim almışlığım vardır
    eskiden çok az sorun varken ,bu sorun git gide büyüyor ,çünkü firmalar çok az çalışanla çok fazla iş yaptırma derdinde
    misal y.içi kargo bir yığın firmayla anlaşma yapıyor (1-2 tl.ucuz götürmek için) ,tabi böyle olunca iş yükü anormal artıyor ,gelirleri de bir o kadar artıyor ama çalışanlarına verdikleri para asgari ücret

böyle olunca aynı kuryeyi ikinci defa görmüyorum ,adam iş bulamadığı için mecburen bu işe giriyor ama dayanamayıp kısa sürede iş bırakıyor

sorunlar belli ,çözümler belli ama işlerine gelmiyor
    atla deve değil 1 ürünü 1 yerden alıp başka yere götürüp teslim etmek ,atomu parçala demiyoruz onlara

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

neden gidip kendim alacakmışım uşağı mıyım onların ,helal kazanç istiyorlarsa eve getirecekler ,hemde zamanında
    onlar üç kuruş eksik teklif verecekler firmalara ,sonra kargolar birikecek ,onlar kazanmaya devam edecek ama parasını ödeyen bizler mağdur olacağız

aksine sizin gibiler gidip kendisi aldığı için sorunlar büyüyor ve zaten çoğunluk şubeye gelip kendisi alsın diye zorluk çıkartıyorlar

adamlar eve teslim parası alıyor ama sen şubeye gidip alıyorsan sana ne diyeyim ?

ayrıca hala akıl vermeye çalışıyorsun ,kendi çalışmalarım hariç 15 seneden fazla süredir kargo ile ürün teslim almışlığım vardır
    eskiden çok az sorun varken ,bu sorun git gide büyüyor ,çünkü firmalar çok az çalışanla çok fazla iş yaptırma derdinde
    misal y.içi kargo bir yığın firmayla anlaşma yapıyor (1-2 tl.ucuz götürmek için) ,tabi böyle olunca iş yükü anormal artıyor ,gelirleri de bir o kadar artıyor ama çalışanlarına verdikleri para asgari ücret

böyle olunca aynı kuryeyi ikinci defa görmüyorum ,adam iş bulamadığı için mecburen bu işe giriyor ama dayanamayıp kısa sürede iş bırakıyor

atla deve değil 1 ürünü 1 yerden alıp başka yere götürüp teslim etmek ,atomu parçala demiyoruz onlara
    Cemil kardeşim ben akıl vermiyorum sana, hepimiz burada yaşadığımız deneyimlerle birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Benim gidip almamın sebebi PTT geç getiriyor beklemek istemiyorum. Ama diğer firmalar için gitmiyorum zamanında bana geliyor evde yoksam arıyorlar cel telefonundan evde yokum işim var diyorum ya kapının yanına bırakın gelince alırım diyorum yada işim uzunsa zaten ben dönesiye araç şubeye geliyor yada acil işim oluyor almam gerekiyor. Sen baya kızmışın kargo firmalarına ama her zaman kavga dövüşle bu işler olmuyor, en son hepsiburada siparişimde resmen telefonda ateş püskürdüm bişey diyemedi ama çözüm olmuyor her zaman senin söylediklerini anlıyorum bi kısmınada katılıyorum. Ama önce sakin ol varsa memnuniyetsizliğin şikayet edersin gereken budur napalım kargocularımı dövelim yada sahiplerini, 10 kişinin yapacağı işi 3 kişiye yaptırmaya çalışıyolar diye. Gereken yerde tepkini koyarsın gereken yerde tolere edersin. İnsanın sınavı insanladır. Her şehirde aynı hassasiyetle işlediğini kimse söyleyemez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kargo firması seçme özelliği olmalı.

Geç gelen kargonunda pek bir manası yok.

Firmalar ne kadar büyürse o kadar bozuyor.

Piyasaya göre uygun fiyat olunca çilesi de geç gelen kargo oluyor.
  • Keşke kargo firmasını seçebilseydik. Ben de 22 Kasımda sipariş verdim. Hepsijet ürünü hâla teslim etmedi ve ürün hâla gebzedeki depoda gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Example3 -- 9 Aralık 2019; 3:16:8 >
  • Wang Koh-San kullanıcısına yanıt
    özelikle y.içi kargoya defalarca şikayette bulundum kimsenin umursadığı yok
    bu ülkede sadece ben mi bu kadar kızıyorum zannediyorsun ,millet ateş püskürüyor ama senin haberin yok demek ki

ne telefonu ya ,adamlar gelmedikleri halde evde bulunamadı ,adreste bulunamadı yalanını dahi söylüyor ,hatta son zamanlarda da aras kargo "müşteri kargoyu kabul etmiyor" yazıyor takip sitesinde ,telefonla arıyorum ben ne zaman kabul etmediğimi söyledim dediğimde ,siz orada yazana bakmayın deniliyor

kargocuları mı döveceğiz ?
    nereye dövüyorsun onlar seni dövmüyorsa otur şükret
    y.içi kargo şubesine kendin almaya gittiğinde azarlar gibi davranıyorlar ,sıkıysa bir kafa tut

kusura bakma ama sen başka ülkede yaşıyorsun galiba

dağıtıma çıktı mesajı geliyor akşama kadar bekliyorsun gelen giden yok ,gece vakti internet sitesinde "dağıtım gününde dağıtıma çıkacak" yazısı görüyorsun

kendin almaya gidiyorsun ,ürününüz şuan dağıtımda deniliyor vs.vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 9 Aralık 2019; 3:23:12 >

• şuraya bakın bu bilgiler y.içi kargoya ait ,önceden transfer sürecinde hiç aksama olmazdı ama orada dahi büyük sorunlar olduğu anlaşılıyor ,bu sipariş 29 kasım tarihine ait 2 üründen 1 tanesine ait ,diğeri ise tedarik aşamasında bekleyip duruyor

1 6 Aralık 2019 Cuma 16:13 ÇAKMAKLI Taşıma belgesi düzenlendi.
    2 6 Aralık 2019 Cuma 22:44 Transfer sürecinde
    3 7 Aralık 2019 Cumartesi 10:34 Transfer Sürecinde
  • bu ise ptt. kargoya ait hb. siparişi ,aslında hareketlenme olmuş ama ptt ile entegre dahi edememişler (27 kasım siparişinden 1 tanesi ,diğeri hazırlanacak olarak 27 kasımdan beri bekliyor)

yani 9 gün olmuş kargoya verileli

Anadolu Yakası Kim/hepsiburada Kurumsal Ptt Kargo Şb.şef. - Kargoya Verildi
    30 Kasım Cumartesi, 07:52 Kargoya verildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 9 Aralık 2019; 3:35:29 >
  • münşi kullanıcısına yanıt
    Knk 1700 vereyim sana :) sıfır

• quote:

özelikle y.içi kargoya defalarca şikayette bulundum kimsenin umursadığı yok
    bu ülkede sadece ben mi bu kadar kızıyorum zannediyorsun ,millet ateş püskürüyor ama senin haberin yok demek ki

ne telefonu ya ,adamlar gelmedikleri halde evde bulunamadı ,adreste bulunamadı yalanını dahi söylüyor ,hatta son zamanlarda da aras kargo "müşteri kargoyu kabul etmiyor" yazıyor takip sitesinde ,telefonla arıyorum ben ne zaman kabul etmediğimi söyledim dediğimde ,siz orada yazana bakmayın deniliyor

kargocuları mı döveceğiz ?
    nereye dövüyorsun onlar seni dövmüyorsa otur şükret
    y.içi kargo şubesine kendin almaya gittiğinde azarlar gibi davranıyorlar ,sıkıysa bir kafa tut

kusura bakma ama sen başka ülkede yaşıyorsun galiba

dağıtıma çıktı mesajı geliyor akşama kadar bekliyorsun gelen giden yok ,gece vakti internet sitesinde "dağıtım gününde dağıtıma çıkacak" yazısı görüyorsun

kendin almaya gidiyorsun ,ürününüz şuan dağıtımda deniliyor vs.vs.
    Yaşamadığım sorunları yaşamış gibi anlatırsam ben iftiracı olurum. Yaşadıklarımı anlattım sadece. Özel günlerde sipariş vermem yoğunluk oluyor bunun gibi. Bende hakkımı aramayı tercih ederim her zaman. Senin anlattıkların, ya yetişememiştir yada zor gelmiştir, evde yok diye not düşüp şubeye geri getirmiştir. İnat etsen o kargo bana gelecek diye, bi süre bekler geri gider, yada şubeye kalır. Olan sana olur, gidip almayalımda ne yapalım. Paramızla rezil oluyoruz, farkındayız hepimiz, ama burası muz cumhuriyeti, küçük hindistan, dinle algı yönetmek serbest, tecavüz, kadın cinayeti serbest, çocuk istismarı serbest, hak aramak, kanunla hakkın olanı almak yasak. Kaldı ki bizim kargoları kim takar. Gelmiş gelmemiş, gelmediyse bi daha alsın derler. Twitter'da görüyorum tepkileri arada bende yazarım destek olsun diye ama PTT işçileri sömürü karşısında iş bırakıyor, eee bizim kargolar noldu? Yalan oldu. 200 kişilik bir fabrikada sendikaya üye olduk diye işten atıldık, anayasada var hakkıdır işçinin ama sömürüye karşı duracaksan sonucuda, devrimciler fazla yaşamaz olur.

• 28 kasımda sipariş verdim. Sözde 29'unda kargoya verilecekti ama 30'unda kargoya verildi. Ardından 5 aralığa kadar kargo İstanbulda bekledi. 6 Aralıkta bulunduğum il olan Antalyaya geldi. Sonra bir hareketlenme olmaya başladı, torbaya eklendi gibi şeyler yazmaya başladı. Döşemealtı şubesine gelecek diye beklerken, 8 kasım sabahı bir baktım benim kargoyu Afyona göndermişler. Teslimat tarihi 11 aralıktı ama 16 aralıktan önce geleceğini teslim edileceğine imkan vermiyorum. Gerçi teslim edilse bile ürünün ne kadar sağlam gelir bilmiyorum.

Bu arada aldığım ürün telefon, alma nedenimin Black Friday ile alakası yok. 27 kasımda 5-6 yaşında olan telefonum anakart arızası yaşayarak ömrünü tamamladı. Ertesi gün alacağım telefona karar verip sipariş verdim. Daha ucuza başka sitelerden alabilirdim ama özellikle satıcı da kendisi olduğunda Hepsiburada'nın en sağlıklı olacağını düşünüyordum. Ama yanılmışım, n11'den almadığıma pişman oldum, n11'den alsaydım 2-3 aralık gibi telefon elime ulaşırdı.

• Wang Koh-San kullanıcısına yanıt
    en son y.içi kargoyu şikayet ettiğimde hiçbir özel gün vs. yoktu ,3 gün boyunca dağıtıma çıktı denilip akşam dağıtım gününde dağıtıma çıkacak yazdı
    şubeye ancak sabahın köründe gidersem alabilirim ,niye gidecekmişim uğraşacakmışım ,üstelik birde şubede fırça atar gibi sözlerine katlanayım ?

kargo dönerse dönsün o sorun değil ,asıl sorun her gün dağıtıma çıktı denilip getirilmemesi

bir defasında takip sisteminden bir baktım ,teslim edildi yazıyor
    o kadar şikayet ettim bağırdım çağırdım hiç umursamadılar , 20 gün sonra kurye geldi ürünü teslim etmeye çalışıyor ,dedim hani bu ürünü 20 gün önce teslim etmiştiniz şimdi bu nedir ?

adam tuhaf tuhaf bakıyor ,tabi bu durumu ne bilsin ona diyorlar al bunu götür teslim et
    kusura bakmayın almıyorum iade edin deyip yolladım ve para iadesi aldım

her türlü sorunu yaşadım ,anlatmaya kalksam sabah olur

ayrıca y.içi kargo şubesi telefonları açmıyor ,ticari bir firmanın telefonu açmamak nedir yahu ?
    telefonları açmıyorlar diye şikayet ediyorum ,mh. kem küm edip duruyor

valla kusura bakmasınlar biz bu ürünleri bedava almıyoruz ,sorun çıkarsa geri gitsin bana ne
    geri döndü diye oturup ağlayacak mıyım ,gider başka yerden ,başka kargo ile gönderen satıcıdan alırım olur biter ,3-5 tl. karım olacak diye bunlara teslim olamam

zaten böyle olacağını bilsem şu günlerde internetten hiç alım yapmazdım ve bir müddet bir şey almayı da düşünmüyorum (isterse çok uygun olsa dahi)

• hep ptt yüzünden.

• StalkerReborn kullanıcısına yanıt
    hepsi aynı ayrım yapmadan
    en berbat olanı mng
  • Yuhhh !! seneye teslim etseydiniz.

09.12.2019
    Paketiniz kargoya verildi
    19 Aralık Perşembe günü belirttiğiniz adrese
    teslim edilecektir.

• 22 Kasım'da bende motosiklet kilidi aldım 25imde kargoya verildi kargo hala yolda görünüyor efsane cuma dediler fena patladılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Noktasından virgülüne kadar haklısın durum bundan ibaret hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: StalkerReborn

hep ptt yüzünden.
    ptt kargo yıgını altında kaldı

kargoları sadece teslım alıyorlar heralde ıstanbulda rehı kaldı kargolar
  • engineerbey25 E kullanıcısına yanıt
    Olayi duzgun idare edemedikleri icin hep suclu olarak anilacaklar. Aldigim urunde hala super hizli ve x saat icinde siparis verirseniz aninda kargo etiketleri var, en azindan kaldirip yogunuz deseler bu sorun olmaz. Getir de bile aninda yola cikmayacaklarsa 8 dk bekletecegiz tarzi uyari veriyorlar, ayip denen bir sey var.

Ne duzgun bir aciklama, ne bir onlem, hicbir sey.

Ayrica internette suan trendyol ve hepsiburadaya herkes soverken amazondan herkes memnun gibi, max 4 gunde getirmisler gibi her seyi. Benim 294 liraya verdigim siparis amazonda 310 liraydi, bilsem oradan alirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Olayi duzgun idare edemedikleri icin hep suclu olarak anilacaklar. Aldigim urunde hala super hizli ve x saat icinde siparis verirseniz aninda kargo etiketleri var, en azindan kaldirip yogunuz deseler bu sorun olmaz. Getir de bile aninda yola cikmayacaklarsa 8 dk bekletecegiz tarzi uyari veriyorlar, ayip denen bir sey var.

Ne duzgun bir aciklama, ne bir onlem, hicbir sey.

Ayrica internette suan trendyol ve hepsiburadaya herkes soverken amazondan herkes memnun gibi, max 4 gunde getirmisler gibi her seyi. Benim 294 liraya verdigim siparis amazonda 310 liraydi, bilsem oradan alirdim.
    amazon çok iyi son 1 ayda 2 siparişim oldu. express teslimat efsane, standart ise 1gün önce teslim edildi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.