Şimdi Ara

Hepsiburada kargo sorunu! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
1
Favori
8.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Etzel45

Hocam onaylanmış ürünü iptal edebiliyor muyuz müşteri hizmetleri üzerinden? Nasıl iptal edebiliriz?

Alıntıları Göster
    Edemiyormuşuz, ürünün gelmesini bekleyip iade işlemi başlatmanız lazım dedi müşteri hizmetleri Siparişiniz hazırllanma aşamasında bu aşamada iptal edemiyoruz diyor, dedim işte hazırlanma aşamasındaymış bırakın hazırlanmasın istemiyorum. Olmaz dedi :/

• Kargoların hepsinden şuan genel sorun var efsane cuma ve 11.11 muhabbetine acayip yoğunlar hepsiburada dan verdiğim sipariş hemen kargolandı ama 4 gündür kargoda bekletiliyor kargo da hepsiexpres yani en hızlı ürün teslimi yapan sistem ve hala beklemedeyiz ayın 17 sinde teslim edilir yazıyor iptal de edemiyor beklemedeyiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aynı sorun benimde başımda 22 kasımda xiaomi mi box 4k siparişi verdim yeni kargom istanbuldan yola çıktı hala elime geçmedi pazartesi salı alırım artık umarım. Ama hepsiburada bu olay yüzünden çok müşteri kaybedecek.
  • Hepsi buradanın değil bence internet alışverişi sitelerinin hepsinin sorunu kargo Buda kargo firmalarının denetlenmemesi ve yaptırımın olmaması

• Cuma aldım ürünü akşama kargoya verildi takip numarasını aldım takip ediyorum bakalım ne zaman gelecek :)
    Satıcı: hepsi burada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PTT çalışanları iş bırakmış

https://meydan.org/2019/12/05/istanbulda-agir-yuk-tasimaya-zorlanan-ptt-iscileri-is-birakti/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 8 Aralık 2019; 18:12:24 >
  • Hb pişmanlik oldu benim icin bir daha da kendilerinden ürün almam fatura kesilsin kesilmesin stokta olmayan ürünleri satıyorlar. 21 inde indirime girer girmez ekran kartı aldim urun 2 gun daha satista kaldi sonra stok tukendi guya 27sinde vereceklerdi. Vermediler aradım 11 aralikta tedarik edilecek denilince siparisi iptal ettim. 28 inde incehesaptan aldım 30 unda elime ulaştı. Bir daha tövbe hb den kampanya dahilinde tek bir şey almam sırf ciro yapsın diye ellerinde olmayan ürünleri bol bol satışta tutuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail6734

Kargoların hepsinden şuan genel sorun var efsane cuma ve 11.11 muhabbetine acayip yoğunlar hepsiburada dan verdiğim sipariş hemen kargolandı ama 4 gündür kargoda bekletiliyor kargo da hepsiexpres yani en hızlı ürün teslimi yapan sistem ve hala beklemedeyiz ayın 17 sinde teslim edilir yazıyor iptal de edemiyor beklemedeyiz
    Sizin yine kargoya verilmiş ben Hepsiburada satıcısından 21 Kasım'da aldığım iki ürünüm de daha kargoya verilmedi.

• Satıcı hepsiburada mı yoksa farklı bi firmamı

• quote:

Orijinalden alıntı: bodrum

aynı sorun benimde başımda 22 kasımda xiaomi mi box 4k siparişi verdim yeni kargom istanbuldan yola çıktı hala elime geçmedi pazartesi salı alırım artık umarım. Ama hepsiburada bu olay yüzünden çok müşteri kaybedecek.
    Kesinlikle çok müşteri kaybettirecek ben mesela trde n11den başka site düşünmüyorum artık. N11den aldığım kulaklık sahte çıkmıştı iade ettim 2 gün içinde adamlar parayı hesaba aktardılar. Sadece tek sıkıntı her satıcıdan alışveriş yapmamak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Hb pişmanlik oldu benim icin bir daha da kendilerinden ürün almam fatura kesilsin kesilmesin stokta olmayan ürünleri satıyorlar. 21 inde indirime girer girmez ekran kartı aldim urun 2 gun daha satista kaldi sonra stok tukendi guya 27sinde vereceklerdi. Vermediler aradım 11 aralikta tedarik edilecek denilince siparisi iptal ettim. 28 inde incehesaptan aldım 30 unda elime ulaştı. Bir daha tövbe hb den kampanya dahilinde tek bir şey almam sırf ciro yapsın diye ellerinde olmayan ürünleri bol bol satışta tutuyor
    Kesinlikle bir daha bende alışveriş yapmayı düşünmüyorum hele böyle sözde indirim günlerinde asla! Siz yine şanslısınız ki iptal edebilmişsiniz ben dahil çoğu kişi onu da yapamıyor malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail6734

Satıcı hepsiburada mı yoksa farklı bi firmamı
    Hepsiburada.

• 23 ve 24 Kasım’da iki ayrı siparişim var. Ürünlerden biri PTT kargoydu daha 2 gün önce geldi. Ama diğer iki farklı ürün ayrı ayrı hepsiJET denilen kargoda ve kargo hareketi yok. Tahmini teslim tarihi ise 19 Aralık. Bu hızda giderlerse bu tarihte de ürünler benim elimde olmayacak gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wang Koh-San

Malum günler oluyo malesef. Ama bu kara cuma muhteşem cuma her ne boksa, bi indirim olayıda yoktu neden bu milletin algılarını yönetmek bu kadar kolay anlamıyorum.
    Bak bir yakınımdan duydum. Balıkesir'in bir ilçesinde bir kargo şubesi işleten yakınım var, o anlattı bizzat. Kargo şirketinin düzenlediği bir konferansa katılmış, şubeyi yeni aldığı yıllarda. Aras kargonun Austria Post'a satılma olayı vardı bi ara. Austria Post'tan bir yönetici Aras Kargo yöneticisine soruyor. Siz Türk'ler 600 Km ilerde bir şehirden nasıl oluyorda 3 gün içinde teslimat yapabiliyorsunuz. Bizim'kide diyor, biz Türk'ler çok duygusal insanlarız ürünlerin gecikmesine dayanamıyoruz. İnsanlar uyumadan harıl harıl getiştireceğiz diye gece gündüz kamyon kullanıyorlar. Neyse bi takım aksilikler dışında gerçekten 3-5 gün içinde teslimat yapıyorlar. Küçük bir torba alıp idare edecektin.
    o yakının çeviriyi yanlış falan anlamış olabilir ,bizim dışımızda lojistik işleri çoğu ülkede sıfır sorunludur
    ayrıca sanki firma ve kargocuların avukatı gibisin ,para alırken iyi ,hizmet verirken gak guk mu ?
    kimse bedavaya hizmet istemiyor

çin nasıl beceriyor peki tüm dünyanın taleplerini ?
    adamlar takipsiz kargoları bile 1 haftada ülkemize teslim ediyor ama bizimkiler 1 ayda zor getiriyor

şu teknolojide 600 km. mesafeden kargoyu misal kaç günde getirirlerse normal olacakmış , 1 ay falan iyi mi ?

beğenmeyen yapmasın bu işi ,dert babası mıyız firmaların sorunlarıyla uğraşalım ?
    reklama gelince şöyle ulaştırırız ,böyle ulaştırırız demesini biliyorlar ama

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

o yakının çeviriyi yanlış falan anlamış olabilir ,bizim dışımızda lojistik işleri çoğu ülkede sıfır sorunludur
    ayrıca sanki firma ve kargocuların avukatı gibisin ,para alırken iyi ,hizmet verirken gak guk mu ?
    kimse bedavaya hizmet istemiyor

çin nasıl beceriyor peki tüm dünyanın taleplerini ?
    adamlar takipsiz kargoları bile 1 haftada ülkemize teslim ediyor ama bizimkiler 1 ayda zor getiriyor

şu teknolojide 600 km. mesafeden kargoyu misal kaç günde getirirlerse normal olacakmış , 1 ay falan iyi mi ?

beğenmeyen yapmasın bu işi ,dert babası mıyız firmaların sorunlarıyla uğraşalım ?
    reklama gelince şöyle ulaştırırız ,böyle ulaştırırız demesini biliyorlar ama

Alıntıları Göster
    Ben bilmem o anlattı, orda değildim. Ama genelde 3 günde teslim ediliyor. Hepsiburada ile bir kere sorun yaşadım onda da satıcıda ürün olmadığı için profilini pasife aldı, bende bunun farkına vardım paranın iadesini istedim hemen son teslim tarihine kadar işlem yapmadılar kendi depolarından yolladılar fiyat farkında indirim çeki olarak hesabıma yüklediler. Çoğu ülke dediğin Almanya'da kuzenlerim var Amazondan sürekli bişeyler alıyorlar evde olmadıklarında komşuya veya yakında bir büfeye bırakıyorlarmış kargolarını senin kastettiğin çok iyi kargoculuk bu mu? Ben bırakayım alırsa alsınlar, bunu Türkiye'de yapsalar ateş edersiniz. Ben şuana kadar bir sorun yaşamadım PTT'de dışında. Yurtiçi, MNG, Sürat her zaman kargolarım zamanında geldi. Hatta MNG ile İstanbul'dan Manisa'ya 30 kg 70x70 portatif planya aldım 23 saatte teslim edildi. İzmir İstanbul hattı belkide bu yüzden sorun yaşamadın bilemem. Dağıtım merkezi Balıkesir zaten. Neyse daha iyi yaparsanız açın bir kargo firması görelim hünerinizi. Daha iyisini yap senin firmanla çalışsın herkez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wang Koh-San -- 9 Aralık 2019; 2:5:29 >

• Wang Koh-San kullanıcısına yanıt
    akıl verip durma merak etme bizde biliyoruz kargo işlerini
    bende bir zamanlar devletin lojistik işlerinde çalıştım ,çalıştığım dönemden 1 abd.li şunu söylemişti "biz en akıllı insanımızı lojistikçi seçeriz"

neden biliyor musun ?
    çünkü ikmal olmazsa hiçbir şey olmaz

bizde ise en vasıfsız insanlar seçilir

senin tanıdıklarında hep kafadan atmayı seviyor galiba ,bir defa ab. ülkelerinde çok sert hukuk ve çok sert cezalar vardır ,şikayet ettiğin zaman canlarına okurlar

ne yani her bozuk firmayı ben mi düzelteceğim ,bana ne onların derdinden ,yapamayan bırakacak

bu ülkede kargo firmalarının hepsi problemli ,bunu bilmeyen tek sensin galiba
    ptt il dışında 3 günden önce asla getirmez ,sen memnunsun diye herkes sana uymak zorunda mı ?
    ayrıca ptt. kargoyu açmanı bile kabul etmeyen ,kendin almaya gittiğinde bir sürü insanla birlikte sıraya girip zar zor kargonu teslim eden bir firma

diğer konu ise teslim sürelerini biz belirlemiyoruz ,kendileri söylüyorlar 550 km. ve altında olan mesafeler için 24 saatte teslim vs. vaatlerini
    madem 24 saatte yapamıyorlar o zaman 48 saat desinler yada daha fazla süre desinler
    kargo beklemekten evlere hapis olduk ,ne zaman gelecekleri belli değil
    parasını aldıkları bir hizmet için bu yapılanlar zulüm değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

akıl verip durma merak etme bizde biliyoruz kargo işlerini
    bende bir zamanlar devletin lojistik işlerinde çalıştım ,çalıştığım dönemden 1 abd.li şunu söylemişti "biz en akıllı insanımızı lojistikçi seçeriz"

neden biliyor musun ?
    çünkü ikmal olmazsa hiçbir şey olmaz

bizde ise en vasıfsız insanlar seçilir

senin tanıdıklarında hep kafadan atmayı seviyor galiba ,bir defa ab. ülkelerinde çok sert hukuk ve çok sert cezalar vardır ,şikayet ettiğin zaman canlarına okurlar

ne yani her bozuk firmayı ben mi düzelteceğim ,bana ne onların derdinden ,yapamayan bırakacak

bu ülkede kargo firmalarının hepsi problemli ,bunu bilmeyen tek sensin galiba
    ptt il dışında 3 günden önce asla getirmez ,sen memnunsun diye herkes sana uymak zorunda mı ?
    ayrıca ptt. kargoyu açmanı bile kabul etmeyen ,kendin almaya gittiğinde bir sürü insanla birlikte sıraya girip zar zor kargonu teslim eden bir firma

diğer konu ise teslim sürelerini biz belirlemiyoruz ,kendileri söylüyorlar 550 km. ve altında olan mesafeler için 24 saatte teslim vs. vaatlerini
    madem 24 saatte yapamıyorlar o zaman 48 saat desinler yada daha fazla süre desinler
    kargo beklemekten evlere hapis olduk ,ne zaman gelecekleri belli değil
    parasını aldıkları bir hizmet için bu yapılanlar zulüm değil mi ?
    Burda tartışmakla olmuyor bu işler. Ya gider kendin alırsın yada oturur evde beklersin. Zamanım olursa takip sisteminden takip ederim şehre ulaştığında gider kendim alırım. Evde kimse yoksa şubeye geri gidiyor oraya giderim. Neden? Çünkü bende bi takım işler yapacağım alet edevat alıyorum. Kendi iyiliğim için. Bu arada Almanya'daki olayda aşağı yukarı hergün Whatsapp görüntülü konuşuyorduk, kapı çaldı gelen kargocu komşuya gelmiş evde yokmuş onlara bıraktı şahit oldum. Bu büyük bir sorun mu? Bence yapılmamısı gerekir. Güven orda hat safhadaysa sorun olmaz. Bizde isteriz herşey daha sistemli olsun ama olmuyor işte. Neler çektim bilemezsin UPS'ten. Aliexpress'ten 4 tane step motor aldım sürücürüleriyle birlikte 2 koli 2 konşimento 30 kg 3600 TL'ye. Ürün İstanbul Havalimanını Gümrüğe geldi. Yetki belgesi istediler yolladım sonra yeterli olmadı noterden evrak yolla dediler. Yollamadım. Bir gümrük müşavirliğinden bi eleman aradı 3000 TL'ye halletcem işini dedi. Çok 2000 olsun dedim tamam dedim. Manisa'dan bastım İstanbul'a git gel 500 masraf. Sonra bana neden geldin buraya dedi. Bende al para ver malı dedim. Olmaz öyle dedi. Bana başka birinin hesap numarasını yolladı buraya yatır parayı dedi. Nasıl güveneyim. Bastım Manisa'ya geldim geri. Yazdım UPS'e bi dilekçe İzmir Havalimanına Naklini istiyorum diye. 3 günde geldi. Gittim kendim İzmir'e beyanname verdim dilekçe yazdım gümrük müdürlüğüyle sistem lojistik arasında git gel kargoların resimlerini çek bilmem onu yap bunu yap. 4 saatte bitti işlemler 490 TL ardiye 360 TL gümrük vergisi ile bitirdim. Ulan ben sıradan bi insanım ne uğraşıyorsunuz benimle. Bu ülkenin dinden beslenen kan emicileri var. Eğitim gelişecek ki bu sistemde düzelsin. Bak ülkeye ne görüyorsan karşılığında da onu alıyorsun. Yapacak bişey yok. Defalarca Ukim'i aradım paketlerim için sistemde ben ne görüyosam onlarda bana onu söylüyor. Değişen bişey yok.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.