Şimdi Ara

Hepsiburada dolandırıcılığı IMEI kayıtsız satış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 30.07.2019 tarihinde Hepsiburada dan nethouse firması aracılığı ile Xiaomi resmi note 7 telefon satın aldım telefon 01.08.2019 tarihinde elime geçti 5 gün kullandıktan sonra internette bi kaç habere rast geldim ve telefonların IMEI kaydının olmadığıno gördüm bende btk dan IMEI sorgulattığımda telefonumun kayıt dışı olduğunu öğrendim Hepsiburada yı aradığımda Hepsiburada 14 gün içerisinde kaydın tamamlanacağını iletti nethouse firmasını aradığımda 2 ay süreceğini söylüyor. Btk ise kayıt tamamlanmadan telefon satışının gerçekleşmesinin doğru olmadığını söylüyor. Hepsiburada ile 7 kez görüştüm 14 gün iade sürecinin problem yaşadığım için beni bağlamayacağını bu problemin çözüleceğini iddia ediyor. Peki ola ki çözülmezse ne olacak diyorum yani iade etmenize yardımcı olacağız diyor. Yardımcı olmak ne demek diyorum işte telefon açılmazsa çizik darbe olmazsa iade edersiniz diyor. Açıkcası telefonu nethouse a göndermeye de çekiniyorum çünkü telefonu açıp bu telefon müdahale edilmiş kabul etmiyoruz da diyebilir. Şuan bu konuda muzdarip bir çok tüketici var. Sizce ne yapmalıyım süreç ne şekilde işliyor nethouse a göre süreç değişmiş direkt btk bu kayıt işlemini yapmıyormuş önce ticaret bakanlığı onay veriyormuş bu sebeple gecikme yaşanıyormuş. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi verag -- 8 Ağustos 2019; 6:55:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşte bu yüzden internet alışverişi ile telefon almaya çekiniyoruz. Geçmiş olsun..

• açmazsanız derken kutusunu açmadan iade edebilirsiniz demek yoksa sim kart takıp kullanmaya başladığın telefonu iade alacaklarını sanmıyorum.

• bluelizard17 kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada da nethouse da cihazı kullandığımı biliyor

• Kayıt ederler yakında takma kafana kullanmana bak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende satın aldım telefon.Benim telefondada imei kaydı yoktu.15 gün sonra yapıldı.Bu sıralar BTK ithalatçı telefon sisteminde değişokliğe gidiyormuş.Sistemde böyle gecikmeler oluyor.İçini rahat tut bir şey olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yusuf_Ozkan kullanıcısına yanıt
    Firmanın bana 2 ay demesi kafamı kurcalıyor

• IMEI 9. Gün kayıt oldu teşekkürler herkese

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.