Şimdi Ara

Hepimiz ödeyeceğiz! Akkuyu'da 'Garanti' faturası 305 Milyara çıktı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
7.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konudaki yorumlara baktığımda Nükleer Santral kurmanın ucuz olduğunu ya da olması gerektiğini düşünen bir çoğunluk var ama aksine Nükleer ciddi anlamda pahalı bir yatırımdır.

Economics of Nuclear Reactor - YouTube

Şu video birçoğunuz için yeterli maliyet hesaplarını içeriyor, izlemenizi tavsiye ederim.

Bunun yanısıra anlaşma mantıklı mantıksız bu konuya girmiyorum ama Nükleer öyle tahmin edildiği gibi çok ucuza enerji sağlayan bir kaynak değil(bütün bir proje olarak hesap ettiğinizde).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcskn -- 21 Haziran 2021; 20:43:35 >
  • yazık lan tiplere gel ayranları yok içmeye ülke kurtarıyorlar.Hepimiz ödeyeceğiz! Akkuyu'da 'Garanti' faturası 305 Milyara çıktı  A1 yazıyor kimsin olm seni tartıya koysak ibre oynamaz ben veriyorum A1'i Halk Eğitim var alt kurum.nerenin alan kodu olduğunuz belli değil.turkcell'den telefon alıp kol gibi taksitte fatura neren arttı anlıyorsunuz.taksidi bitince telefon kimin oluyor onu da anlıyorsunuz ama bunu anlayamadınız ne hikmetse!! orta doğu ülkesine NÜKLEER SANTRAL hediye ediyorlar pardon taksidi bitince bizim 15 sene.at gözlüğünden geçmez işte böyle şeyler vah vah çok da derdimdi para veriyorlar sanki gel ülke gündemi engenlerini eğit diye hemen babama söyleyeyim yavaş dön bunlar yetişemiyor diye tövbe est.

• Tüm yid lere karşıyım ama nükleer santral kendimiz yapabilir miyiz emin değilim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Öğretmen kılıklı zır cahil tipler şu facebook postlarıyla gaza gelip "nükleer madeni çıkaracağuk" filan diyor. Bunlara çocuk emanet ediyoruz bir de. Yazık. Hepimiz ödeyeceğiz! Akkuyu'da 'Garanti' faturası 305 Milyara çıktı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Kamu yararı diye bir olay var. O İngiliz mahkemeleri, Yönetim değişince sökmez bir şey yapmaya güçleri.

Kafana ambargoyu yedin mi karanlik caga geri donersin kim kime sokmez?

Ulan bir tane papaz bir tanecik adami kendin yargilamaya kalktin ulkece 1 gunde %20 fakirlestin neyin kafasindasin?

Bize bu bos ozguven nerden geliyor bilmiyorum ki, ha cok iyiysek zaten bu durumda olmazdik

Ayrica amerikada halk bank davasi devam ediyor, oradan gelicek cezayi odeme hadi sikiyorsa??? Pasa pasa odeyeceksiniz

Bu arada ingilterede yasiyorum

• Adamlar gider ayak ülkeyi başkalarına haraca bağlıyor galiba.

• İşçilerin maaşı ödenmiyor daha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @benmisim

Dur burada geçen gün "Nükleer enerjimiz olacak, açacaksınız camları pencereleri somyadan ısıtıcı ile ısıtacaksınız, mining rigleri ile bedava etherium kasacaksınız" minvalinde konu açan sayın trolü de çağıralım. öğrensin gerçekleri

• Borakhan B kullanıcısına yanıt

yapacak bisey yok.

• Daha ucuza mal olmayacaksa niye yaptık?

• benmisim kullanıcısına yanıt

tabii yok. şemsiye girdi bir kere, yalamak aman pardon kabullenmek gerek.

• 15 sene garanti odemeden sonra santralin butun olarak bize teslim edileceginin resmi bir garantisi varmi?

• vatandasa dolar bozun diolar anlasmalari dolar uzerinden yapiolar bu ne ikiyuzluluk hemde 50-60 senemizi baglayacak anlasmalar boyle buyuk seylerde referandum yapilmali

• ben nukleer santral taraftarıydım ama japonyadakı ve rusyadakı kazalar benı bayagı endişelendirdi. aslında gelişmiş ülkelerın hemen hemen hepsi nukleer santrala sahıp. başta almanya olmak üzere bazı ülkeler bu santralları azaltmaya başladı. ayrıca rusyanın bize kuracagı santraldan satacagı elektrik fiyatı oldukça yuksek. bu durum rusya ile göruşulmelidir.

nukleer santralın bir kotu tarafı da nukleer atıkların depolama ve saklama konusu.Ayrıca yakıt için uranyum temini işi de var....bunlar da bir dezantaj..... bu konu çok yönlu tartışılmalıydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 4 Şubat 2022; 0:26:39 >
  • cocainbar kullanıcısına yanıt

Garantisi benim kardes Hepimiz ödeyeceğiz! Akkuyu'da 'Garanti' faturası 305 Milyara çıktı 

• Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt

sermaye aktarımı. vergiler ile halktan al, belli bir kesime ballı para olarak ver. halk fakirleşsin ama birileri zenginleşsin.

diğerleri konuşur AKP yapar

• Nato üyesi ülke olarak kendini İran ile bir mi tutuyorsun? İran veya Suriye yaparsa İsrail'e atar. Sana gelince dediğim gibi sen Nato üyesi ülkesin, burada her şey yazılmıyor.

Var mı garanti ödeme sisteminin dünyada örneği? De ki mesela İngiltere bu tür antlaşmaları 60 yıldır yapıyor. Sonuçları da şu şu. Biz de ikna olalım. Sen ekran kartı alıyorsun diyelim. Adam 6 taksite yazmış 5000 TL (Peşin fiyatına) 12 taksite ise toplam 5700 TL yazmış. Hangisini alıyorsun? Hatta kimse onu demiyor da, peşin verirsen 4000 TL deseler hangisini seçersin? Param olsa bile 12 taksiti seçerim diyemiyorsan de diyeyim Allah yanına bırakmasın/bıraktırmasın inşallah.

• Nükleer karşıtı adam, sayısal okuyamamış kafası fen ilimlerine basmayan yobaz adamdır benim gözümde.

• para yok vergı odeyende yok dolandırıcılardan vergı alsınlarda onlar odesın ama ondan da alamıyorlar olan elektrık faturası , akaryakıt alanlara, dogalgaz faturası odeyenlere fln oluyor

• İran nükleer füzeleri başımıza indirdiği zaman mı aklınız başınıza gelecek. Bu teknoloji çok geç kaldı acilen nükleer tesisler kurulup uranyum zenginleştirilmesi yapılmalı. Türkiyenin üzerinden yoksa bir silgi gibi geçecekler.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.