Şimdi Ara

Henüz Teslim Alınmamış '0'Araçtan Cayma Hakkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün Skoda bayi'inde Skoda Rapid için anlaştık.
    İlk önce farklı bir renk siparişi için 1.000 TL kapora verdik, ama aynı aracın bayide farklı bir rengi vardı, o da olur dedik.
    Araç için 62.000 TL ödeme yapabildim, 3,500 TL için kredi kartından geçirelim dedim, komisyon istediler.

Bende sinirlendim. Araçla ilgili herhangi bir işlem adıma başlatılmadı. Yarın şu ana kadar banka kanalı ile (kredi kullanmadım) ödediğim 62.000 TL'nin tamamını istesem bana pürüz çıkarırlar mı?

Cevaplarınız önemli. Ona göre soğudum bayiden. İstemiyorum araçlarını

Teşekkürler.

• 62.000 verip bide hala prüzmü diyorsunuz.malın hizmetin ifası olup ediminiz karşılanmadığı için her türlü alırsın.gidin versinler paranızı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayiye sor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayiye soracağım elbetde. Haklarımı bileyim de yaşa basmayalım. Parayı 1 ayda vereceklerse ona göre avukatla gideceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bergun76

Bayiye soracağım elbetde. Haklarımı bileyim de yaşa basmayalım. Parayı 1 ayda vereceklerse ona göre avukatla gideceğim.

Artizlenen olursa lafı oturtun kimseden çekinmeyin ses desibelinide artırın.

• Hangi bayi hocam.

• Arkadaşa dün 60.600 e leon sipariş verdik bir haftaya gelicek ..oda rapide bakmıştı birazdaha büyük diye ama leon çok daha iyi be ya .keşke leon alsaydın ...aldığımız araç 1.2tsi dsg şanzıman beyaz bu arada .

• quote:

Orijinalden alıntı: bergun76

Merhaba;

Dün Skoda bayi'inde Skoda Rapid için anlaştık.
    İlk önce farklı bir renk siparişi için 1.000 TL kapora verdik, ama aynı aracın bayide farklı bir rengi vardı, o da olur dedik.
    Araç için 62.000 TL ödeme yapabildim, 3,500 TL için kredi kartından geçirelim dedim, komisyon istediler.

Bende sinirlendim. Araçla ilgili herhangi bir işlem adıma başlatılmadı. Yarın şu ana kadar banka kanalı ile (kredi kullanmadım) ödediğim 62.000 TL'nin tamamını istesem bana pürüz çıkarırlar mı?

Cevaplarınız önemli. Ona göre soğudum bayiden. İstemiyorum araçlarını

Teşekkürler.

Paranızı vermek zorundalar birşey imzalamadınız demi tahaahüt şeklinde ?

• istemiyorum vazgeçtim deyince ne yapabilirler ki?
  • Ayip etmisler. Forumda avukat taniyan varsa cagirsin konuya da konu sahibi bilinclensin.

• Pek alakası yok ama rahmetli babamla aldığımız hyundai starex aklıma geldi. Babam bayi ile anlaşmış, satış sözleşmesi imzalanmış, fatura kesilmiş iş ödemeye gelmişti. bayinin çalıştığı banka ile babamın çalıştığı banka farklıydı. babam paranın transferi için kendi bankasındaki temsilcisini aramış, adamların hesap numarasını vermişti. Temsilci babamı tanıdığı için beş dakika sonra geri arayıp "isa bey x lira masrafı var. sizin hesabınızdan kesiyorum onaylıyorsanız" demişti babam rakamı duyunca "bekle ben seni ararım" dedi kapattı. transfer için kesecekleri rakamı hatırlayamıyorum ama gerçekten büyük bir rakamdı. Rahmetli babam biraz eski tüfek delikanlılardandı. kredili satış, kredi kartı vs kullanmayan biriydi iktisat fakültesi mezunu, bankaları iyi tanıyan bir adamdı. her şeyi peşin parayla almak gibi huyları vardı.

Bayi sahibine dönüp masraf çok çıkıyor yarı yarıya paylaşalım dedi. adamın gözleri iri iri açıldı "beyefendi olur mu öyle şey" falan dedi. Babam "benim bankamda hesap açın o zaman masraf almıyorlar" dedi adam onu da kabul etmedi Babam "siz bekleyin o zaman dedi. sonra bana dönüp beni takip et" dedi.

babamın bankasına gittik, parayı nakit istedi. Banka müdürü babamın yanına geldi noluyor gibisinden. Babam da bankanın en eski müşterilerinden kaç müdür kaç çalışan eskitmiş hatırlı müşteri Babam durumu anlattı, müdür "tamam hocam ben başka şubeden falan tamamlar getiririm sen otur sakin ol" dedi. Bize kahve söyledi gitti. Neyse yarım saat sonra 4-5 büyük poşet parayla odaya geri döndü "hocam paran hazır cüzdanı verin işleyelim" dedi. babam verdi cüzdanı müdüre dedi "bu paralar bütün mü"? müdür o günün en büyük banknotu hocam dedi. babam imkan varsa sen bunu biraz küçük yaptır dedi Adam melake gibi adamdı tamam hocam tamam yapalım dedi paralarla aşağı indi. bir 20 dakika sonra bizim 5 poşet para 8 poşete çıkmış

poşetleri babamla yüklendik, atladık arabamıza hyundai bayisine geri döndük poşetleri aldık bayi masasının üzerine bıraktık. babam adamlara dedi "işte paranız hadi hayırlı olsun verin anahtarımı ben gidiyorum"

bayi çalışanları bir poşetlere bakıyor bir babama. bayi sahibi zaten gözüne far yemiş tavşana döndü. "Beyefendi sayalım sizi uğurlarız" dedi. Babam "ben saydım hepsi mühürlü sizde sayın eksik çıkarsa bankayı ararsınız" dedi. herifler, bütün çalışanlar toplandı poşetleri masaya döküp tek tek paraları saymaya başladı ben bizim binek arabayla babam starexle doğru giderken arkaya dönüp baktım herifler pür dikkat havaya bakıp paraları saymaya çalışıyorlardı

• valla düzgün bir bayii asla komisyon istemez bu durumda, ya da zorunlu olarak alıyorsa bir iki hediye verir müşterinin gönlünü alır. vazgeçebilirsiniz hocam bi halt yapamazlar.
  • Skoda Rapid almayın zaten güze ldeğil.

Hatta biraz bekleyin o parayı 1 ay faizde bekletin hem 500 lira getirir hem de indirimli fiyatlar olur :)
  • Cayma hakkı var. Geri alabilirsiniz. Gün içinde hesabınıza geçer diyecekler, derhal geçmesi biraz sizin dişli olmanıza bağlı. Genelde mantıklı bir açıklama yapmadan sırf vazgeçtiniz diye sizi süründürmeye çalışırlar. Buna izin vermeyin. Para sizin ve istediğiniz yerden istediğiniz aracı alırsınız.

• Önce bayiyi ifşa et sonra genel müdürlüğü ara bu vw grup bayilerin havasindan geçilmiyor.

• Canımı sıkan şey; 90 TL için bunu yapıyor olmaları. Bunu bence dile bile getirmemeliler.

Giderim başka bir ildeki bayiden alırım. Güya satış müdürü toplantı yapıp beni arayacaktı, ona göre işimden bir günlük yıllık izin alacaktım. Şu saat oldu aramadı.

İyiden iyiye sinir oldum. Tamam komisyon almıyoruz deseler de sanırım aracı almayacağım. Umarım vazgeçtim dediğimde parayı hemen iade ederler.

Araçla ilgili hiçbir işlem yapılmadı, başlatılmadı. Zaten bayi'de bulunan araçtı.
  • Cayma hakkında.varsa kaporonun mantigi ne ?
    Cart yeşil , turuncu , bodykit felan olmadığı surece kaporo kesilmiyor diye biliyorum. Ama şimdi sen cart yeşil rapid, 5000 liralık iklim paketi, 1000 liralik krom egsoz felan gibi absurd komediye basvurduysan e bırak da kesilsin

• sozlesme esasli unsurlarda anlasmayla kurulur, hazirlar arasi sozlesme oneri ve kabulun birbiryle uyumlu oldugu anda kurulur ,borc ve alacak dogar ,satis sozlesmesinde bu bedel ve maldir ,siz bedel ve malda anlasmis; komisyonda anlasamamissiniz ,bu durumda yasanin yedek hukumleri devreye girer yani satis masrafini kim karsilayacak ? bu da borclar yasasinda belirlidir.

Yine de avukatla yuz yuze gorusmenizde fayda var.gecmis olsun

• Rapid e 65.000 TL para vermek bence çok fazla. İhtiyaçlar beklentiler farklı olabilir ama siz yine de başka alternatifler araştırın. Her işte bir hayır vardır bakın bu olay da size bir uyarı tekrar düşünmeniz için. Vazgeçin hem bayiyi şoka uğratın, ayıp yani 3.500 tl ye komisyon istemek, çok çingenece...

İkinci el 1-3 yaş daha üst model araçlar düşünün, araştırın yazık valla...
  • rapide o para yazık be kardeşim,5 yıl garantili egea al,1,6 tct tambotomatik çıkaçak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.