Şimdi Ara

Hemşirelikle ilgili sorusu olan sorabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 9
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 33 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • azimlibirisii (11 mesaj) osymdecayciyim (5 mesaj) DertlerAdamıyımBen (2 mesaj) ennerpasa (2 mesaj) leadyourbrain (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (13 mesaj) (2 mesaj) (6 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Bu sene 4. Sınıf oldum. Tercihine yazmak isteyen veya merak edilen varsa sorabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Hocam hangi unı ve sızce koç,acıbadem,medipol vs. mezun olunca diğerlerıne nazaran bi artısı var mıdır mezuna bıraktım da tutunca insan sormadan edemiyo 😀

• Saydığın üniversitelerde okursanız tabii ki daha faydası var. Eğitimin kalitesi ve okulun imkanları ön planda oluyor. Onun dışında eğer devlete atanmak isteyen birisi hangi üniversitede olduğu önemsiz direkt kpss puanı üzerinden atanır. Ama ilerde yüksek lisans doktora vs düşünen olursa tabii ki artısı var.

• Bölüme başlayacaklara tavsiyen neler olur dersler ve kendimizi geliştirme kısmında özellikle

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Üniversite eğitimi boyunca vereceğim şeyler var. Staja bağlayınca zaten bu işin zorluklarını göreceksiniz onları dememe gerek yok :).

1. Sınıfta genel dersler verilir (hemşirelik esasları, fizyoloji, histoloji, anatomi vs) bu dersler biraz zor gözükebilir özellikle anatomi. Ben Anadolu lisesinden gidince anatomi dersinde beynimden duman çıkıyordu. Gerçekten zor bir ders ama çalıştıkca geçiyor zorlukları. Yani inek olmayın ilk seneden keyfini çıkarın okulun ortamın. Yeterli kadar çalışın ama hoptan geçmek olmasın. İngilizceye çalışabilirsiniz ve çok iyi olur. Yabancı Dil hayatın her alanında önemli bir artı ➕.

2 3 sınıflar daha branşsal derslerin verildiği (dahiliye cerrahi pediatri kadın doğum vs) bu sınıflarda zorlanabilrisiniz ama üniversite boyunca çalışmaya alışıyorsunuz..

4. Sınıf artık psikiyatri ve halk sağlığı dersleri olur. Son yıl. Bende o dönemdeyim :)

Kpss 2 yıla bir var bizde. Mesala benim bu senemde gireceğim.

Örneğin üniversite 1de kpssye giriliyosa 3. Sınıfta kpss sınavınız olur ve siz o sınava çalışmak zorundasiniz.

Lisans düzeyinde atama daha kolay ama son zamanlarda hemşirelikte alımlar artti ve atanma oranı düşebilir bu yüzden kpssden en yüksek almaya bakın.

Aklıma gelenler bunlar daha merak ettiğin varsa cevaplayabilirim.

• azimlibirisii kullanıcısına yanıt
    Mezun olduktan sonra planın nedir kamuda çalışmak mı yoksa yurt dışını düşünüyor musun Almanya'ya denklik alıp gitmeyi falan ben ikinci seçeneği düşünüyorum ama Almanca öğrenmek lazım tabi bir de öyle hemen almıyorlardır herhalde buyur kardeşim gel diye bu konuda bilgin var mı sadece Almanca bilip sınavdan geçmek yeterli mi ?

• Bir de ortalamayı yüksek tutmak fayda sağlıyor mu yoksa sınıfı geçmek yeterli mi sonuçta kpssye giriyoruz en son ve kpss çalışmaya kaçıncı sınıfta başlanmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osymdecayciyim -- 12 Ağustos 2021; 13:17:41 >
  • Siz hangi unidesiniz hocam eğer olurda hemsirelik yazarsam samsun düşünüyorum başa. Samsun bana çekici geliyor nedense

• Eğer Yurt dışı gibi bir fikrin varsa yapabilmen mükemmel olur çünkü sana çok çok şey katar. Bide Türkiyede ve almanyada hemşire olmanın farkı çok büyük. Yurt dışında ama nasıl oluyor o işler bilmiyorum. Bir araştır iyice imkanların varsa kesinlikle oku eğer istediğin ve azmin varsa derim.

Benim planım 1-1.5 sene hastanede çalışmak. Bu süre zarfında yüksek lisans yapmak ve sonrasında akademisyen olmak istiyorum. Çünkü ben kendime şu cevabı verebiliyorum: ömür boyu bu meslek çekilir mi?

Benim kişisel olarak araştırma ve öğrenme heveslerimle de akademik hayata uyumlu olduğu için akademisyen olmak isterim.

• Ortalama yüksek tutman sana ileride akademik alana girmek istersen avantaj sağlar. 3.5 ortalama ideal.

Benim şuan ortlamam 3.5 ve mezun olduktan sonra yüksek lisans yapmak için yeterli.

Atanmada kpss puanına bakarlar.

• Ben Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde okuyorum. Samsun ile alakalı bir bilgim yok. Hemen hemen aynı zaten hemşirelik sadece imkanları farklı oluyor.

• Hocam kpss hazırlanmaya kaçıncı sınıftan başlamalıyım peki bu arada cevaplar için teşekkürler

• Son olarak hocam el becerisi gerekiyor mu yoksa pratik yaparak ilerleniyor mu

• Koç Hemşirelik’i mi Hacettepe Hemşirelik mi dersiniz? Devlete girecek için çok bir fark yok anlaşılan.

• Akdenizi düşünüyorum da hem bu bölümü okuyup hem de ek olarak bi işte çalışabilme fırsatı bulur muyum

• hocam açık konuşayım 110k yaptım ve gidecek herhangi bir bölüm olmadığından ve meslekte atanma oranına bakaraktan hemşirelik yazdım hemen hemen her yer geliyor zaten ist ank bursa eskişehir dışında.

sorum şu olacaktı ilerde 4 sene sonra biz bitirmeye yaklaştıkça hemşire alımlarında azalma atanamama gibi durumlar söz konusu olabilir mi sizce.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DertlerAdamıyımBen -- 14 Ağustos 2021; 17:25:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ennerpasa

Akdenizi düşünüyorum da hem bu bölümü okuyup hem de ek olarak bi işte çalışabilme fırsatı bulur muyum

sıralama kaçtı hacı. 2 fakülte var akdeniz adında hangisini yazdın.

bende aydın düşünüyorum ekonomik ve tatil beldeleri vs var ondan ötürü.

• DertlerAdamıyımBen D kullanıcısına yanıt

hocam ben hazırlanıyorum bu sene inşAllah girecem sınava . Senin Aydın tercihine gelirsek,aydın pek tatil yeri değil denize 2-3 saat uzaklıkta merkez tatil istiyorsan bence alanyayı yazabilirsin efsane bi yer

• Ne kadar maaş alıyorsunuz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu tamamen senin durumuna alakalı. Mesala 3. Sınıfta kpss vardır ama 3. Sınıfta yoğundur ve çalışmaya zamanın azdır. Bu yüzden buna göre ayarlamak gerekir.

Ama en az 1 sene evvelden başla ne olur ne olmaz.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.