Şimdi Ara

HEMŞİRE MAAŞLARI 2018

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tercih etmeyi düşünen arkadaşlar için bir hesap yaptım umarım işinize yarar ( hemşirelik 3. sınıf öğrencisiyim )

Son zamlarla 8/1 hemşire maaşı net maaş + sabit döner 3.450 lira bunun üzerine hastane döneri ve nöbet ekleniyor.Riskli birim en az 1.000 lira hastane döneri,servisde 300-400 lira alıyor.Yani nobetsiz 4.000 den aşağı alan hemşire yok nöbet ücretleride servislerde saati 9.70 lira,riskli birimde 14.50 liradır

Ortalama bir hesap çıkarıcak olursam riski birimde çalışan bir hemşire

Net maaş + sabit döner 3.450

Hastane döneri 1.000

Haftada 16 saat nöbet tutsa ayda 64 saat 64×14.5= 928

Toplam 5.378 lira oldu afiyet olsun :)))

Servisde bir hemşire çalışırsa

Net maaş + sabit döner 3.450

Hastane döneri 400

Haftada 16 saat nöbetten 64×9.70=620

Toplam 4.470 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Annem Hemsire çok zor hemşirelik uykusuz geçen geceler nöbet stresi çocukları yalnız bırakıp ise gitmek haftanın 2 günü annenin evde olmaması bunlar kolay değil çok zor meslek

• Dtmii D kullanıcısına yanıt
    1 gece değil mi yav nöbet sabah 8 akşam 4 değil mi

• Tabiki hayır haftada 40 saat sanırım doldurmak zorundasın haftada iki nöbet tam gün sabah 8 diğer sabah 8 yada hafta içi hergün sabah 8 akşam 5 sen hemşirelik okuduğuna emin misin :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Dtmii

Tabiki hayır haftada 40 saat sanırım doldurmak zorundasın haftada iki nöbet tam gün sabah 8 diğer sabah 8 yada hafta içi hergün sabah 8 akşam 5 sen hemşirelik okuduğuna emin misin :D
    40 saat kesin doldurmak zorundasın nöbet durumu hastane durumuna göre değişir.Genelde haftada 16 saat nöbet verilir çalıştığım tüm hastanelerde böyleydi.Annenizin çalıştığı hastanede sanırım çok ihtiyaç var böyle bir nöbet sistemi olamaz çünkü

• Dtmii D kullanıcısına yanıt
    Ben okumuyorum ki yazmayı düşünüyorum araştırıyorum

• dönerler et mi oluyor tavuk mu
  • Sağlık mezunuyum.Acil Hemşiresi ve Ameliyat Hemşiresi hariç çok sıkıcı bir meslek.Parası ise iyidir.İstersen baş hemşire ol yine sıkıcı.

• ekşi'de bilkent bilgisayara dereceyle girmiş birisiyle konuştum yeni mezun olmuş bu sene bir startup şirketinde çalışıyormuş aldığı rakam 2.500 TL
  • Açılınnn ben hemşireyimm .

öyle abarttığınız kadar uçuk maaşlar almıyoruz . Hastane yerine şehire göre değişiyor . Haftada 40 saat mecburi çalışman gerek ancak 40 değil 56 saat bile çalıştırıyorlar . Ben 40 cok nadir çalıştım . Aldığım parada 3600 falan max nöbetlerle beraber . Nöbetlerde 16 da başlıyor sabah 8 e kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Saranghae1

Açılınnn ben hemşireyimm .

öyle abarttığınız kadar uçuk maaşlar almıyoruz . Hastane yerine şehire göre değişiyor . Haftada 40 saat mecburi çalışman gerek ancak 40 değil 56 saat bile çalıştırıyorlar . Ben 40 cok nadir çalıştım . Aldığım parada 3600 falan max nöbetlerle beraber . Nöbetlerde 16 da başlıyor sabah 8 e kadar
    Bodro at inanalim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.