Şimdi Ara

HEMEN ŞİMDİ CLİO YA HOPARLÖR tavsiyesi lütfen - ALMAYA GİDECEĞİZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar daha öncesinde de iki başlık açmıştım kardeşimin aracı için ses sistemi hakkında
    neyse fazla detaya girmeden konuya gireyim
    bir kaç saat sonra almaya gideceğiz çünkü

-aracın orijinal kasetçalarına bağlayabileceğimiz
    -amfi gereksinimi olmadan kullanılabilinecek
    -16cm(clionun arka orijinal yuvalarına uyan) boyutunda
    -temiz ses alacağımız(öyle ahım şahım olmasın ama iyi olsun)

hoparlör önerebilir misiniz?

bugün bu işi geçici olarak halletmek istiyoruz çünkü fazla uzadı bu iş
    zaten ilerleyen zamanlarda ufak ufak eklentiler ve iyileştirmeler yapılır ses sisteminde

bütçe için öyle fazla bir miktar yok ama bu tip geçici süre kullanılacak hoparlörlere fazla bir miktar da verilmez diye düşünüyorum
    şimdilik 50 ytl diyelim artık duruma göre değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malimusavir -- 10 Mayıs 2008; 14:27:37 >

• selam dostum bende forumdan yaptığım uzun araştırmalar sonucunda aşağıdaki hoparlörleri dün sipariş ettim bende aracın orjinal teybine bağlıcam şimdilik senin gibi, incele istersen hem fiyatıda uygun

http://www.stokburada.com/index.php?p=show&pid=13849&k_id=1136&kn=JVC+%DCR%DCNLER%DD
  • arkadaşlar ben de foruma yeni üye oldum
    bende benzer bir araştırma içindeyim
    2005 model clio symbolüm için benzer özelliklerde bir hoparlör taktırmak istiyorum
    ama bu bahsettiğiniz clionun hoparlör yuvasıyla benimkiler aynı mı?
    yani symbolde de 16 cm mi hoparlör yuvaları?
  • +1 daha teyp olarakda bunu almayı düşünüyorum ilerde
    http://www.stokburada.com/index.php?p=show&pid=15032&k_id=300&kn=JVC+%DCR%DCNLER%DD
    ben çok anlamam bu ses sistemi olayından sadece forumdaki arkadaşlardan bişiler öğrendim hani teyp olarakda bu aklında olsun
    iyi günler
  • son olarak bu sana linkini verdiğim hoparlörler arka kapı için değil tabiki
    bende kapılara taktırmayı düşündüm ilk başta - sonra ise vazgeçtim çünkü bas ve tiz olayının çokda kapıdan tatmim edeceğini düşünmüyorum onun için arkaya taktırcam sende öyle yap bence ilerde paran olunca aynı benim gibi iyi bir teyp alırsın daha akılcı olur hemde sizi uzunca bir süre idare eder
    ama karar senin şimdi o jvc ler kargo ile 79 a geliyor birde tanıdık birini bulursan arkalık yaptırıp taktırcak ucuza mal edersin en azından ben öyle yapcam senin bütçeyi azıcık aşıyor ama,neyse sen bilirsin en iyi yol bildiğin yoldur
    tekrar iyi günler izmirden selamlar

• co-pilot35

bi saat sonra falan çıkacağız biz
    şu istanbul yenibosna tarafındaki bit pazarı denen yere gideceğiz bir tanıdıkla
    orda bakacağız artık bir şeyler
    bu bahsettiğin ürünü sen aracında kullanmıyorsun anladığım kadarıyla
    biz aslında araca komple bir ses sistemi düşünüyorduk ama evdeki hesap çarşıya uymadı gibi birşey oldu
    ilk etapta pioneer in 5900lü cd çalarından alacaktık 5kuruş vermeden benim daha öneden kullandığım 10lu cd chanceri bağlattık araca JBL componentlere bakıyorduk amfi olmazsa olmaz dendi amfi işini sonraya bıraktık ama hiç değilse arkaya iki hoparlör atalım diyoruz
    öneriler için çok sağol

dr.alphi
    öncelikle sitemize hoşgeldin
    bende tavsiye üzerine girdim ilk kez sonra zaten ne ararsan bulabiliyorsun bırakamıyorsun
    ama anladığım kadarıyla sen doktorsun(yani nickten öyle çıkardım) o yüzden önce işini düşün
    yine de doğru adrestesin sanırım symbolde de aynı şekilde 16cm o yuvalar
    bende emin değilim çünkü sitede bir yerlerde okumuştum

• yok ben o jvc yi dün akşam sipariş ettim o siteden henüz kullanmıyorum yani, pazartesi gelir sanırım hafta içide bağlatıp ona göre yazarım foruma birde dediğim gibi ben anlamıyorum bu tesisat olayından sadece bu işe yeni girmiş birisi olarak fikir olsun diye söyledim sana umarım işine yarar,forumda tesisat olayından iyi anlayan arkadaşlar var onların yorumlarını okumak lazım bu konuda,zaten bende onların tavsiyesi ile bu hoparlörlere yöneldim birkaç ay sonrada o jvc tevbi alcam ve hoparlör ler ile tam takım olcak yaz sonuna doğruda bütçeyi yapıp anfi ve bas olayına gircem şimdilik bu kadar - benim için bu tesisat olayı zamanla olcak e tabi alırken hanımın onayından geçiyor bu sebepten zaman alıyor bütçenin onaylanması
    sana kolay gelsin

• arka yuvalar SYMBOL için 13 cm
  • arkadaşalr gittik baktık ancak aradığımız hoparlöerleri de hala bulamadık...
    arkaalrın 13 cm olduğunu öğrenmem iyi oldu ancak hb için de bu boyutlar mı geçerli?
    sanırım aynı olması lazım
    peki kapılar kaç cm lik
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

arka yuvalar SYMBOL için 13 cm

teşekkür ederim
    peki hb cliolar (bu symbolün hb i) da fark ediyor mu?
    kapı hoparlörlerinin ölçüsü nedir?
    bir de bu ön torpido da iki tarafta(sağ ve sol) yuvarlak yuvalar var
    içine baktım ama boş gibiydi
    oralar tweeter yuvası mı?
  • up

bunu da forumdan bir arkadaştan öğrendim yine
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.