Şimdi Ara

Hem Mc Donalds Hem Burger King'te çalıştım sorusu olan? Edit Geldi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
5
Favori
17.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi ki bırakmışım o zaman . Sen ne zaman, sırayla ilk hangisinde çalıştın dostum peki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irishman

İyi ki bırakmışım o zaman . Sen ne zaman, sırayla ilk hangisinde çalıştın dostum peki ?
    Mc Donalds

Burger King

• Pijamalı Ninja kullanıcısına yanıt
    Arby's iyi nispeten onlara göre .

• quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Et niye yere dussun ki ben onu anlamadim? Dusse dusse gunde 1 defa duser. 1 kofteden de zarar etseler nolur zaten karlari %200un uzerinde

Alıntıları Göster
    Hocam müşteriler dışarda sıra halinde kalabalıklaştığı zaman müdürler çalışanlara psikolojik baskı yapıp acele ettiriyorlar hızlı yapıp kalabalığı dağıtmak için. Bu sırada doğal olarak yerlere her türlü şey düşüyor. Et, ekmek, ketçap sos, mayonez sos, BK sos yada Big Mac sos vs vs. her şey düşüyor.

Restoran %300 kâr etmeyi düşüneceğine neden %200 kâr etmeyi düşünsün? Bu tarz yerlerde kâr marjı böyle düşünülüyor. O yere düşürülen et, iki ekmek bir sosla 20 lira yapıyor her gün 3 et yere düşse, bunlarda ıskartaya gitse bir çalışanın günlük yevmiyesi de çöpe gitmiş oluyor mantıken. Tam kapital kafası yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Irishman

Arby's iyi nispeten onlara göre .
    Arbyss'de TAB GIDA'ya ait.

• Pijamalı Ninja kullanıcısına yanıt
    Olabilir daha iyi . En azından etleri falan belli .
  • Hiç hamburger yemedim bişey kaybettim mi Aceba? Merak etmiyor değilim

• Yanlış tıbbi bilgiler veren paylasimcilar var. Çiğ etlerin tümü tehlikelidir, evlerimizde annelerimiz et kestikleri bıçak ile salata dogramazlar. Çiğ eti ev/iş farketmez her yerde eldivenle tutmak doğrudur. E Coli Turkiyede dahil bir çok ülkede özellikle yaz ishali yapan bir mikroptur, belediyeler şebeke suyunu bu yüzden klorlar. Son olarak kirlenme 3 çeşit tir. Kimyasal kirlenme, Fiziksel kirlenme, Biyolojik kirlenme. Bunlardan Kimyasal kirlenmenin cozumu ürünü imha etmektir. Fiziksel kirlenme yıkama ile temizlenir. Biyolojik kirlenme de pişirerek temizlenir. Konu sayesinde toplumsal bilinçlenme adına bir fayda görmüş olduk. Konuyu açan ve katkı sunan herkese teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayatı extra patates istermisiniz diye sorarken geçen birisiyle konuşucak hiçbirşeyim yok kusura bakma XD
  • Ben her zaman et emek yani sossuz yerim ve bayatlık bilmemne tadı almıyorum. Sosla ilgisi yok

• Gidin küçük yerlerde yiyin hem daha lezzetli hem daha sağlıklı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arbys yiyorum ben genelde o nasıldır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hey gidi günler..
    2001-2005 yılları arasında mc donalds'ta çalışmıştım. henüz anadolu grubuna geçmemişti. mc donalds'ın mc donalds olduğu yıllardı. yaşı 30+ olanlar ne demek istediğimi anlayacaktır. çalışmış olmalarına gerek yok, müşteri olarak gidildiğinde bile çok farklı bir deneyim yaşıyordu insanlar.
    Hem Mc Donalds Hem Burger King'te çalıştım sorusu olan? Edit GeldiHem Mc Donalds Hem Burger King'te çalıştım sorusu olan? Edit GeldiHem Mc Donalds Hem Burger King'te çalıştım sorusu olan? Edit Geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: arnold_

hey gidi günler..
    2001-2005 yılları arasında mc donalds'ta çalışmıştım. henüz anadolu grubuna geçmemişti. mc donalds'ın mc donalds olduğu yıllardı. yaşı 30+ olanlar ne demek istediğimi anlayacaktır. çalışmış olmalarına gerek yok, müşteri olarak gidildiğinde bile çok farklı bir deneyim yaşıyordu insanlar.
    yaktım bi sigara çocukken dolaylı da olsa müşterisi olduğum mekanda çalışmak için gittiğimde yaşadığım pişmanlık geldi aklıma

• quote:

5) Yediğiniz et, bildiğimiz et değil. Kıkırdaklardan ve kuyruk yağından, yumuşak dokulardan oluşuyor. Kasapların köpeklere attığı yumuşak dokular...

bunu nerden öğrendin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pijamalı Ninja

Evet beyler sorusu olan sorsun güzel soru olursa buraya editler yazarım. Amaç birilerine yardımcı olmak

1) Maaş : Her iki yerde de Asgari ücret

2) Yere düşen etleri alıp tekrar pişiriyoruz. Ama belirtmekte fayda var. Her restoran farklı, benim çalıştıklarım bunu yaptırıyodu.

3) Bu iş Yaz aylarında hiç çekilmez. Yaz aylarında hem iş gücü çoktur hem de yeni girenler için tanışma/kaynaşma süresi çok kısıtlıdır. Yani dün sana iyi davranan bir eleman ertesi gün sana öfkeyle şunu yap bunu yap diye emir verebilir. Ve inanın çok iş kitliyorlar yeni elemanlara.. Kışın en azından 8 saat yerine 6 saat, 7 saat çalışırsınız. İş olmaz çünkü, hava soğuktur vs genelde iş olmaz.

4) Lezzet konusunda Burger King der geçerim. Ancak... Temizlik konusunda kimse Mc Donalds ile yarışamaz. Çok titizler. (Yere düşen etler dışında)

5) Yediğiniz et, bildiğimiz et değil. Kıkırdaklardan ve kuyruk yağından, yumuşak dokulardan oluşuyor. Kasapların köpeklere attığı yumuşak dokular...

Ve bu etler hakkında biraz bilgi vermek gerekirse;

Sadece Mc Donalds ve Burger King için konuşmuyorum. Etin ki normal kasap etlerinden bahsediyorum şuan, oksijen alarak pişmesi ve gereğinden fazla pişmemesi gerekiyor. Şimdi bu yerlerde normal etin kullanılmaması bir yana, etler yüksek derecelerde oksijensiz olarak makinelerde pişirilir. (broiler yada ızgara diye bilinir)

Her etin belli bi pişme süresi var, bunu neye göre belirlemişler bilmiyorum ama şöyle diyelim;

King Chicken 3.30 dakikada pişiyor. Bazen elemanlar işe o kadar dalıyor ki o sana oluyor 3.40, 3.50... Ve piştiği yer tavuk ürünü olduğu için Bitkisel Susuz Yağ kullanılan frütözlerde pişiyor.

5.1) Bu frütözler bazen günlerce değişmiyor. Taa ki müdürün birinin o frütözdeki yağların siyahlaştığını görüp ölçüm yaptırdığı zamana kadar..

5.2) O simsiyah yağların içinde 10 saniye etin fazla pişmesi demek, sizin zehirlenmenize dahi yol açar. Ki yağın hijyeninden bahsetmiyorum bile! Peki neden zehirlenme vakası yaşanmıyor? Soslar yüzünden. O kadar ağır ve pis kokuyor ki etler, sizin diliniz sosları tadarken farketmiyor bile yada ekmeğin sıcaklığıyla farketmiyor burnunuz. Doğal olarak taze sanıp yiyorsunuz ve mideniz beyninize bu bayat, kötü mesajı göndermiyor.

Son olarak bu etimsi şeylerde donuk haldeyken bakteri bulunuyor.

Şuan tam olarak hatırlamıyorum ama tavuk etlerinde ekoli diye bi bakteri çeşidi var donuk haldeyken. Bu yüzden etlerin eldivenle atılıp doğru şekilde doğru zamanda pişmesi gerekiyor.

Şimdi size az önce fazla pişmesi durumundaki sonucu anlatmıştım.. Az pişmesi durumunda ise bağırsaklarınız bu bakteri yüzünden enfeksiyon kapabilir ve Allah korusun kansere kadar yolu var.

Bazen çalışanlar acele (rush) geldiği zaman, yoğunluk dağılsın diye erkenden alıyo etleri kızarmadan.. Siz tabi önde siparişinizi beklerken arkadaşınızla, ailenizle sohbet ettiğiniz için görmüyorsunuz ama durum bu.

6) İş Başvurusu:

Genelde çoğu kişi internet üzerinden yapıyor başvuruları ama buradaki başvurular direk merkeze gidiyor. Yani cevap gelmesi 1 ayı bile bulabilir.

Eğer çok iş lazımsa iş gireyim hemen diyorsanız bulunduğunuz en yakın restorana gidip bizzat müdürünüzü görmek istiyorum, iş başvurusu hakkında deyin. Zaten size direk başvuru formu vericekler doldurup getirin derler. Doldurursunuz müdür gelir kontrol eder 1-2 soru sorar. Bak bizim yaptığımız iş bu, yapabilir misin diye sorar. Anlaşırsanız evrak listesi verir tamamlar başlarsınız.

Disiplin ama kolay iş istiyorsanız; Mc Donalds
    Disiplinsiz ama zor iş istiyorsanız; Burger King öneririm.

7) Patates, nişasta bazlı. Yapay, ısıl işlem görmüş, donuk patates arkadaşlar. Isıl işlem deyip geçmeyin, zararlarını araştırın. Nişasta bazlı olmasından bahsetmiyorum bile!

bu anlattıklarına göre hepsi kapatılmalı resmen emperyalist kanser tüccarlığı yapıyorlar. reis incirliği kapatmadan evel buraların fişini çekse daha iyi eder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Ucuz imal edilmiş kıkırdak ve yumuşak doku etlerin birleşmesiyle oluşmuş etimsi ama soslar ve yağı yüzünden et olmaktan çıkmış hazır gıda tüketiyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Etin nasıl yapıldığı ile bilgiyi nerden öğrendiniz orda her çalışana etin yapımını mı anlatıyorlar

• allah yardımcın olsun kardeşim. hep aynı yemeyi yemekten bıkmıyor musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

quote:

Evet beyler sorusu olan sorsun güzel soru olursa buraya editler yazarım. Amaç birilerine yardımcı olmak

1) Maaş : Her iki yerde de Asgari ücret

2) Yere düşen etleri alıp tekrar pişiriyoruz. Ama belirtmekte fayda var. Her restoran farklı, benim çalıştıklarım bunu yaptırıyodu.

3) Bu iş Yaz aylarında hiç çekilmez. Yaz aylarında hem iş gücü çoktur hem de yeni girenler için tanışma/kaynaşma süresi çok kısıtlıdır. Yani dün sana iyi davranan bir eleman ertesi gün sana öfkeyle şunu yap bunu yap diye emir verebilir. Ve inanın çok iş kitliyorlar yeni elemanlara.. Kışın en azından 8 saat yerine 6 saat, 7 saat çalışırsınız. İş olmaz çünkü, hava soğuktur vs genelde iş olmaz.

4) Lezzet konusunda Burger King der geçerim. Ancak... Temizlik konusunda kimse Mc Donalds ile yarışamaz. Çok titizler. (Yere düşen etler dışında)

Ve bu etler hakkında biraz bilgi vermek gerekirse;

Sadece Mc Donalds ve Burger King için konuşmuyorum. Etin ki normal kasap etlerinden bahsediyorum şuan, oksijen alarak pişmesi ve gereğinden fazla pişmemesi gerekiyor. Şimdi bu yerlerde normal etin kullanılmaması bir yana, etler yüksek derecelerde oksijensiz olarak makinelerde pişirilir. (broiler yada ızgara diye bilinir)

Her etin belli bi pişme süresi var, bunu neye göre belirlemişler bilmiyorum ama şöyle diyelim;

King Chicken 3.30 dakikada pişiyor. Bazen elemanlar işe o kadar dalıyor ki o sana oluyor 3.40, 3.50... Ve piştiği yer tavuk ürünü olduğu için Bitkisel Susuz Yağ kullanılan frütözlerde pişiyor.

5.1) Bu frütözler bazen günlerce değişmiyor. Taa ki müdürün birinin o frütözdeki yağların siyahlaştığını görüp ölçüm yaptırdığı zamana kadar..

5.2) O simsiyah yağların içinde 10 saniye etin fazla pişmesi demek, sizin zehirlenmenize dahi yol açar. Ki yağın hijyeninden bahsetmiyorum bile! Peki neden zehirlenme vakası yaşanmıyor? Soslar yüzünden. O kadar ağır ve pis kokuyor ki etler, sizin diliniz sosları tadarken farketmiyor bile yada ekmeğin sıcaklığıyla farketmiyor burnunuz. Doğal olarak taze sanıp yiyorsunuz ve mideniz beyninize bu bayat, kötü mesajı göndermiyor.

Son olarak bu etimsi şeylerde donuk haldeyken bakteri bulunuyor.

Şuan tam olarak hatırlamıyorum ama tavuk etlerinde ekoli diye bi bakteri çeşidi var donuk haldeyken. Bu yüzden etlerin eldivenle atılıp doğru şekilde doğru zamanda pişmesi gerekiyor.

Şimdi size az önce fazla pişmesi durumundaki sonucu anlatmıştım.. Az pişmesi durumunda ise bağırsaklarınız bu bakteri yüzünden enfeksiyon kapabilir ve Allah korusun kansere kadar yolu var.

Bazen çalışanlar acele (rush) geldiği zaman, yoğunluk dağılsın diye erkenden alıyo etleri kızarmadan.. Siz tabi önde siparişinizi beklerken arkadaşınızla, ailenizle sohbet ettiğiniz için görmüyorsunuz ama durum bu.

6) İş Başvurusu:

Genelde çoğu kişi internet üzerinden yapıyor başvuruları ama buradaki başvurular direk merkeze gidiyor. Yani cevap gelmesi 1 ayı bile bulabilir.

Eğer çok iş lazımsa iş gireyim hemen diyorsanız bulunduğunuz en yakın restorana gidip bizzat müdürünüzü görmek istiyorum, iş başvurusu hakkında deyin. Zaten size direk başvuru formu vericekler doldurup getirin derler. Doldurursunuz müdür gelir kontrol eder 1-2 soru sorar. Bak bizim yaptığımız iş bu, yapabilir misin diye sorar. Anlaşırsanız evrak listesi verir tamamlar başlarsınız.

Disiplin ama kolay iş istiyorsanız; Mc Donalds
    Disiplinsiz ama zor iş istiyorsanız; Burger King öneririm.

7) Patates, nişasta bazlı. Yapay, ısıl işlem görmüş, donuk patates arkadaşlar. Isıl işlem deyip geçmeyin, zararlarını araştırın. Nişasta bazlı olmasından bahsetmiyorum bile!

bu anlattıklarına göre hepsi kapatılmalı resmen emperyalist kanser tüccarlığı yapıyorlar. reis incirliği kapatmadan evel buraların fişini çekse daha iyi eder.

Alıntıları Göster
    Ya güzel kardeşim bu ülkede gayriresmi olarak Et ve Süt Kurumu adı altında kasap dükkanları açıldı da onları bile habere çıkmadan kapatmadılar. Bu tarz restoranlar mı kapanacak? Git bak hepsi full çekiyor bu restoranların. Benim umrumda değil bilinçli olduğum için uzak duruyorum. Araştırsın millet banane

• quote:

Orijinalden alıntı: lalale

Etin nasıl yapıldığı ile bilgiyi nerden öğrendiniz orda her çalışana etin yapımını mı anlatıyorlar

Alıntıları Göster
    Youtube'da ilgili videolar var. Saçma sapan youtube videoları izleyeceğinize açın sosisin etlerin nelerden yapıldığına bakın. Türkiye'de yapılıyor diye farklı bir sonuç oluşmasın aklınızda. Suyun amacı her yerde aynıdır.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.