Şimdi Ara

hem içe dönük hem de çekingen olmak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • içedönüklüğü bilmeyen varsa araştırsın ikisi farklı şeyler.

ve ben içedönük olmamdan şikayetçi değilim ancak utangaçlık ve çekingenlik huylarımdan kurtulmak istiyorum.
    daha önce bunu başaran ve tavsiyesi olanlar yazın muhabbet edelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben ne olduğunu araştırmak zorunda mıyım

anlatıyosan anlat yoksa blok
  • araştırmak zorunda mıyım ne olduğunu ben

anlat anlatıyosan blok yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • içe dönük kişilerin çekingen olması çok doğal. Çekingenlik de kötü bir şey olarak yer etmiş kafanda ama kötü bir şey olduğunu kimse söylemedi. İşini, mesleğini, okulunu önleyecek boyuttaysa aynaya karşı sunum yapmayı, konuşmayı dene. Dışarıdaki insanlara saatin kaç olduğunu sormakla başla daha sonra alıştıkça ileri taşı konuşmayı. Adres sor, teşekkür et, ellerini sık. Bir de insanlara rezil olacağım kafasından çıkarsan huzura erersin. Ben ağzımdan kelime çıkmayan biriydim, insanlar için iyi görünmeye çalışma kafasından çıkıp boşverdim. Herkesin canı cehenneme, kendim için yaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FenBilgini

içe dönük kişilerin çekingen olması çok doğal. Çekingenlik de kötü bir şey olarak yer etmiş kafanda ama kötü bir şey olduğunu kimse söylemedi. İşini, mesleğini, okulunu önleyecek boyuttaysa aynaya karşı sunum yapmayı, konuşmayı dene. Dışarıdaki insanlara saatin kaç olduğunu sormakla başla daha sonra alıştıkça ileri taşı konuşmayı. Adres sor, teşekkür et, ellerini sık. Bir de insanlara rezil olacağım kafasından çıkarsan huzura erersin. Ben ağzımdan kelime çıkmayan biriydim, insanlar için iyi görünmeye çalışma kafasından çıkıp boşverdim. Herkesin canı cehenneme, kendim için yaşıyorum.
    Ayrıca insanların suratına çekinmeden safım, korkağım, çekingen bir insanım demekten çekinmiyorum. Sen de öyle yap onların sana bir şey deme fırsatı olmuyor. Artık insanlar korkak değilsin saçmalama tarzında laflar etmeye başlıyor bana ki güzel bir şey. Ama ne derlerse desinler umursama. Özgüven aşılarsın

• FenBilgini F kullanıcısına yanıt
    dediğin gibi aslında hayattaki eylemleri zorlaştırmadığı kadarıyla zararı yok, ama okulda biraz sıkıntı oluyor, dediklerini uygulayıp zamanla kendimi aşacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de var. Hiçbir zaman geçmedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.