Şimdi Ara

Helsinki-FİNLANDİYA, Sankt Petersburg - RUSYA, Stockholm -İSVEÇ ve Talinn - ESTONYA [Yeni Resimler] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
20
Favori
8.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Polipeptit

Konuyu biraz canlandıralım

Benim erasmusla Helsinki Üniversitesi'ne gidişim kesinleşti 2013-2014 yılında 2 dönem boyunca Helsinki'deyim. Konu sahibi başta olmak üzere var mı önerisi olan

İstediğin öneriyi biraz daraltabilirsen, yardımcı olmak isteriz
  • Hocam yaşanır mi oralarda . Ben uniden sonra 1 kadınla evlenip gitmek isterim . Işsizlik var mi . Askeri maaş ne kadar .Bu maaş çok yeterli olur mu . Çünkü rahat yaşamak için gidiyoruz . Durum tr gibi olmasın . Ayrıca herkes i düzeyde ing biliyor mu . Egitim ve sağlık sektörü ne durumda .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rusty Ryan

Hocam yaşanır mi oralarda . Ben uniden sonra 1 kadınla evlenip gitmek isterim . Işsizlik var mi . Askeri maaş ne kadar .Bu maaş çok yeterli olur mu . Çünkü rahat yaşamak için gidiyoruz . Durum tr gibi olmasın . Ayrıca herkes i düzeyde ing biliyor mu . Egitim ve sağlık sektörü ne durumda .

Bence yaşanmaz, bize göre değil. Tatil için gelinebilir
  • Yeni resimler eklenmiştir

Helsinki-FİNLANDİYA, Sankt Petersburg - RUSYA, Stockholm -İSVEÇ ve Talinn - ESTONYA [Yeni Resimler]

Helsinki-FİNLANDİYA, Sankt Petersburg - RUSYA, Stockholm -İSVEÇ ve Talinn - ESTONYA [Yeni Resimler]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanyasar -- 10 Mart 2013; 14:26:03 >

• İlk mesaja eklerseniz sevinirim :http://www.gurkangenc.com/dunya-turu-galeri/30

• quote:

Orijinalden alıntı: ADEM 1990

Gürkan Bey Helsinki'ye geldiğinde kendisiyle görüşemedim ama blogunu okumuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

quote:

Fazla vaktim yok, diğer fotoları ve web adresini de ekler misin ?

Saygılar.
  • quote:

quote:

quote:

Fazla vaktim yok, diğer fotoları ve web adresini de ekler misin ?

Saygılar.

Kendisinin izni olmadan malesef öyle bişey yapmam doğru olmaz ama link verebiliriz

• Zaten fotoğrafların üstündewww.gurkangenc.com diye belirtmiş Hiçbir sakınca olmaz...
  • Lordi hakkında ne düşünüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: YB)

Lordi hakkında ne düşünüyorlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Unseen Predator

Seneye finlandiyaya gitmeyi düşünüyorum bende .

benimde sorularım var eğer cevaplarsan sevinirim.

1- okulların aylık ücretleri ne kadar ? ingilizce bölümlere girmek için ne gibi şartlar arıyorlar ?

2- aylık çok dandik gıdalar ile beslensek ortalama yaşasak dandik bi yurtta kalsak ortalama ne kadar harcarız ?

bu 2 si kafi benm içim .

3- vize almak uğraştırdı mı çok ?

1. ve 2. soruların cevaplarını verdim

3) 3 aydan fazla kalacaklar için vize değil, oturum izni almanız gerekiyor. Bu oturum iznide 3-6 ay arasında değiştiğini söylediler.
    Benim iznim 15 gün içinde sonuçlandı çünkü benim hizmet pasaportum ve dış işlerinden nota yazısı olduğu için çok kısa sürdü.

hocam peki evlimisiniz orda kalmak isterseniz falan eşinizi yanınıza alma durumu vs nasıl oluyordur acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HacıTaşlayanŞeytan

quote:

quote:

1- okulların aylık ücretleri ne kadar ? ingilizce bölümlere girmek için ne gibi şartlar arıyorlar ?

2- aylık çok dandik gıdalar ile beslensek ortalama yaşasak dandik bi yurtta kalsak ortalama ne kadar harcarız ?

bu 2 si kafi benm içim .

3) 3 aydan fazla kalacaklar için vize değil, oturum izni almanız gerekiyor. Bu oturum iznide 3-6 ay arasında değiştiğini söylediler.
    Benim iznim 15 gün içinde sonuçlandı çünkü benim hizmet pasaportum ve dış işlerinden nota yazısı olduğu için çok kısa sürdü.

hocam peki evlimisiniz orda kalmak isterseniz falan eşinizi yanınıza alma durumu vs nasıl oluyordur acaba ?

Malesef burada kalmak gibi bir şansım yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HacıTaşlayanŞeytan

quote:

quote:

bu 2 si kafi benm içim .

Malesef burada kalmak gibi bir şansım yok

ben üniversiteyi bitirince yüksek lisans için iskandinav ülekelerinden birini düşünüyordum 2. planda ama bölümüm avrupada pek tutan bir bölüm değil.(Ziraat müh) o yüzden sordum yüksek lisans ücretsizmiş galiba ama benim bölümüm için avrupada daha çok hollanda norveç falan tavsiye ettiler yinede bi sorayım dedim size.

• arkadaşım niye sürekli bu smileyi koyup duruyorsun? >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koperni

arkadaşım niye sürekli bu smileyi koyup duruyorsun? >

• selamlar,

Finlandiya'da, Finlandiya'ya ait bir üniversitenin değil Türkiye'ye ait bir üniversitenin öğrencisi olarak, 3 aydan fazla bir süre mesleki-zorunlu staj yapacağım. Bu durumu yaşamış, çalışma izni, vize, ücretleri, belgeler, zorluklar, kabul süresi, vergi gibi konularda bilgisi olan biri varsa lütfen bana mesaj atabilir mi?

Tşekkürler
  • Tutar diycemde artık çok geç.
  • Kaldırımları evimden daha temiz
  • Gitmeme son 4 ay kaldı hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor

Bot olarak bunu aldım umarım yarı yolda bırakmaz:http://www.ydsshop.com/?urun-83-MORAINE-GTX.html

2 tane kalın kaban aldım. 1 tane ince 1 tane kalın zaten vardı. İnce dediğim İstanbul'da tüm kışı onunla rahat geçirdim, çok ince değil yani.

Eldiven alacam.

Bir de kışlık şapka almayı düşünüyorum şu modelden bir kaç tane

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.