Şimdi Ara

Hellblade: Senua's Sacrifice (2017) [PC ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
7
Favori
9.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 86
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 12 gün 15 saat 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • R-10 (22 mesaj) Team NINJA (17 mesaj) CheKD (11 mesaj) FORZAFATHER (9 mesaj) Terminator T-800 (9 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (145 mesaj) Mobil (30 mesaj) Tablet (6 mesaj) Mini (9 mesaj) (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Oyunu biraz önce bitirdim oynamayı düşünenler olabilir diye yorumlarımı buradan da aktarmak istedim :)

Yaklaşık 10 saat süren ve psikolojiye ilgisi olan herkesin oynaması gereken Hellblade: Senua's Sacrifice oyununda bizi neler bekliyor?

+ Psikoz bir ana karakterimiz var o yüzden biraz da psikolojiye ilginiz varsa bir hayli keyif alıyorsunuz

+ Oyunun farklı bir tarzı var. Çizgisel giden ve içerisinde bulmaca, hack and slash, korku ve gerilim öğeleri barındıran bir yapısı var

+ Dili Türkçe hikayeyi kolay takip edebilirsiniz

+ Ütopik bir dünyası var

+ Bosslar zevkli, dövüş mekanikleri çeşitli olmasa da oynatıyor ve zevk alıyorsunuz

+ Grafikleri 2020 yılında çıkmış gibi, manzaraları da baya güzel duruyor

+ Fotoğraf modu mevcut

+ Seslendirmeler çok iyi mutlaka kulaklıkla oynayınız

+ Hikayesi ilk zamanlarda anlaşılamayabiliyor fakat oyuna şans verin oyunda geçirdiğiniz 5. saat sonrasında her şey daha net oturuyor

+ Oyunu bitirdikten sonra ana menüde yer alan filmi mutlaka izleyiniz eksik taşlar o filmle beraber oturuyor

- Bulmacalar bazen sıkıyor (yapımcılar neden bulmacayı fazla tuttuklarını yukarıda bahsettiğim film içerisinde açıklıyor fakat yine de zaman zaman bulmacaların fazlalılığı sıkıyor)

• Ölen Senua'ydı ama nasıl Hela'ya dönüştü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun yeni nesil konsollar(Xbox Series X-S) için optimize edilen ve başta Ray Tracing olmak üzere görsel iyileştirmelerin yapıldığı sürüm güncellemesi aynı zamanda PC yede geliyor.Güncellemenin henüz geliştirme aşamasında olduğu ve Ray Tracing,gelişmiş partikül efektleri,artırılmış detay seviyesi gibi görsel geliştirmelerin yanı sıra görevleri yeni oyun başlatmadan tekrar oynabileceğimiz bölüm seçimi gibi tüm geliştirmelerinde PC sürümüne ekleneceği belirtildi.Hellblade: Senua's Sacrifice (2017) [PC ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 10 Ağustos 2021; 1:50:0 >
  • Harika haber hocam oyunu oynamıştım ama bitirmemiştim bitiririm artık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hellblade' in yeni nesil konsollar için geliştirilen sürüm güncellemesi PC için bu akşam yayınlandı. Oyun sahiplerine tamamen ücretsiz olan bu güncelleme ile gelişmiş doku kalitesi ve ışıklandırma, gerçek zamanlı yansıma ve gölge efektleri, Nvidia DLSS,AMD FSR ve DirectX12 eklendi. Elbette bu özelliklerden yararlanabilmek için RTX ekran kartı gerekiyor fakat FSR için böyle bir gereksinim bulunmuyor. Oyuna bunlar dışında bazı yeni metinlerde eklenmiş ve Türkçe dil desteğininde olduğunu belirtelim. Halen bu başyapıtı oynamayan varsa yada daha önce oynayıp daha iyi grafiklerle tekrar oynamak isteyen varsa yeni nesil güncellemesine göz atmalarında fayda var. Hellblade: Senua's Sacrifice (2017) [PC ANA KONU] 

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Animasyonları, grafikleri ve ışıklandırmaları bir hayli fazla ve güzeldi. Bu oyuna Enhanced yakışırdı harbiden, güzel düşünmüşler.

Bana göre underrated bir oyun oldu bu. Millet genelde savaşayım, aksiyon olsun istiyor. "Elmizdeki kılıcı geliştirebiliyor muyuz?" diye soranlar oldu Hellblade: Senua's Sacrifice (2017) [PC ANA KONU] Türünün tek örneği diyebileceğimiz bir oyun ve sunumu bir "oyun" mantığının çok ötesinde.

2. oyununu dört gözle bekliyoruzm. Trailer çok sağlamdı.

• Enhanced sürümü gelmiş ikinci kez oynanır. İkinci oyun hakkında hala resmi açıklama yok sanırım 2022'de çıkar umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oynanışı yer yer kabızdı ama genel olarak oynamaya değer kesinlikle. Benim patates sistemle enhanced sürümünü denedim randıman alamadım. Beş on sene sonra döneriz.

• Yahu arkadaşlar bu oyunu indirdim ama şu inanılmaz düşük FPS olayını aşamadım bir türlü...Oyun başlar başlamaz 8-10 fps ye düşüyor..ne yaptıysam olmadı grafik ayarları vs. hiç bişeyin faydası olmadı. Bu durumu yaşayan var mı, nasıl çözecem ? şuan oyun oynanamaz halde.

Ryzen 5 3600

Gtx 1660 Super

16 Gb ram

• İkinci oyunun başlığı açılmamış buraya atayım.

Adamlar Yüz detayında aşmış kendini iyice helal olsun Microsoft, Ninja Theory'i satın aldıktan sonra kesenin ağzı açtı adamlar. Bir an önce çıksa da oynasak. 7.1 kulaklık ile oynarken orgazm keyfi yaşattırıyor.

Hellblade: Senua's Sacrifice (2017) [PC ANA KONU]
    Hellblade: Senua's Sacrifice (2017) [PC ANA KONU]Ninja Theorytwitter
    “Senua is brought to life in Senua's Saga: Hellblade II thanks to our development of skin and eye materials using studio references.”
    https://twitter.com/NinjaTheory/status/1484186501801992194?s=20
  • Eargazm olmasın o?

• TORU-NAGA kullanıcısına yanıt

bir şey dinlerken, izlerken veya oynarken eargazm denilmekte aynen hocam ama ben direk orgazm diyorum. Hellblade: Senua's Sacrifice (2017) [PC ANA KONU] 

• Hellblade: Senua's Sacrifice (2017) [PC ANA KONU]
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.