Şimdi Ara

Heleşükür Bende Xbox 360 Sahibiyim -.- Amatör Soğutma Mod Denemesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kaç defadır erteledim şu cihazı almak için bilmiyorum ama.Aldım artık bir şekilde 2006 nisan ayından kalma cihaz tam müzeye kaldıracaklardı ben aldım Allah nazalardan saklasın alalı daha 1.5 gün oldu tam anlamıyla cihazı kurcalamadım .Makina hiç 3k görmediğini söyledi ama evde taktığım gibi 3 kırmızı gördüm resetledim düzeldi allahtan.Xbox da aldığımda içinde 3 tane fan var dedi abi ondan sağlam felan falan dedi aldığım gün açtım baktım öyleydi İlk defa xbox sahibiyim ve aldığım gibi xbox ı açıyorum .[Resim 1-1 ]

Cihazın yanında 120gb hdd + 2 kol +vga kablo +compedent kablo + oyun vardı

Cihazı kapaklar açıkken çalıştırdım ve işlemci soğutucusunu elledim.Aman allahım bu da ne nasıl bir sıcaklık.bir de sözde fan var.arka fanlar alev püskürüyo Microsoftu tebrik ettim bu boyutta taşınabilir ocak yapmışlar helal olsun

Resim [1-1]

Heleşükür Bende Xbox 360 Sahibiyim  -.- Amatör Soğutma Mod Denemesi

Bu sıcaklık bana soğutma mod a yöneltti onla uğraşıyorum son demlerine geldim artık.masrafsız bir şekilde çabaladım ama.Çok tipsiz bir şey çıktı ortaya en yakın zamanda onuda koyarım foruma.Gülmezseniz sevirim Ağzınızı gırarım yohusa

Modifikasyon Denemeleri

Ne yapabilirim diye düşündüm en iyisi hava sirkülasyonu iyi olan bir şeyler yapmaktı.Onun içinde 3 adet 8 cm fan 1 adet 6cm fan kullandım.bildiğiniz saklama kabını keserek yaptım

2 adet üst tarafta içeri doğru hava üfleyen 2 adet 8cm fan var
    1 adet sağ köşede dışarı doğru üfleyen 1 adet 8cm fan var
    2 adet orjinal sözde dışarı üfleyen fan var ama performansı iyi değildi.sebebi düşündüğüm bir şeydi onu aşşağıdaki resimde uyguladım
    1 adet içerde işlemci yan tarafına bağlı 8 cm fan var

Fanlar 12 voltluk bir adaptöre bağlı . Aldığımda üstünde bulunan 2 adet 6cm fan ve 8 cm fan xbox a bağlıydı.tehlikeli olduğunu düşünerek bağlantılarını kestim onların.

Üst taraftaki Fanlar

Yan tarafındaki fan

Arka tarafdaki ızgaralar hava çıkışını azalttığını düşünüyordum ve arka tarafdaki ızgaraları kestim ve gerçekten %75 bir fark olduğunu gözlemledim. püfür püfür esiyor şimdi

Çalışırken görüntüsü

İçerdeki fan ise işlemci soğutucusunun önünde bulunuyor.havayı soğutucunun içerisinden geçirip arkadaki stok fanlara gönderiyor.

bu arada dvd nerde derseniz oda oralarda bir yerde takılıyor.

Bu kadar yüksek olmasının sebebi havayı içeri tam anlamıyla girmesini sağlayıp ve tekrar çıkmasını sağlmak istememden dolayıdır. üstteki fanlardan biri içerde diğeri dışarda buda gene aynı sebepten.işlemci soğutucu yüksek olduğu için birini dışarı taktım.grafik kartının soğutucusu zaten fazla yüksek olmadığından onuda içeri yerleştirdim.

xbox ın üst kapağını kessem mi diye düşünüyorum galiba kesicem

http://www.swfcabin.com/swf-files/1283197345.swf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StubB -- 31 Ağustos 2010; 0:02:07 >

• hayırlı olsun arkadaş xbox iyi dir işlemcinin üstünde mısır patlatabilirsin
  • @benis

sağolasın.denesek oda olur
  • Xbox bir yaşam tarzıdır YEGEN!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:SyLaR:. -- 30 Ağustos 2010; 3:29:39 >
  • Ne kadara aldın?
  • valla iyi cesaret
    7 8 tane 360 geçti elimden, hdd kutusunu bile açmadım daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: D C X L

valla iyi cesaret
    7 8 tane 360 geçti elimden, hdd kutusunu bile açmadım daha

Asıl hem 2.el hemde 2006 model almak cesaret yakında 3k görünce yok ben 3k gördüm bu alet çöp yok bilmemne diye konu açar.
    Not:Bence fazla alışma uçar o yakında.
  • ama sıfır olsaydı işlemcinin üstünde mısır patlatamazdı
  • Hayirli olsun ama buyuk risk almissin arkadasim.
  • adamın çöpe atacağı şeyi sen para verip almışsın. kaça aldın? umarım fazla para vermemişsindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spike3001 -- 30 Ağustos 2010; 12:52:21 >
  • Yakın zamanda 3k görürsün gibi geliyor bana.
  • hayırlı olsun mu desek geçmiş olsunmu desek trajikomik bi olay gine hayırlı olsun bol 3 k lar :D
  • Kaça aldın herkes şuan bunu merak ediyor
  • Dostum keşke 2.el Jasper alsaydın. Jasper Arcade makinalar 320 ye falan satılıyor 2.elde. 2006 makina çok riskli gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 30 Ağustos 2010; 13:41:44 >
  • kardesım koy g..tune gıtsın yaw 3k gorursede gorsun ne mereklıymıs mıllet yaw patlayana kadar oyna ne bakıyon sen mıllete yaw....ben valla gunde 10 saat oynuyomdur bu aralar aklımın ucundan bıle gecmıyo 3k zevk ısı bu xbox bıde 3k nın stresını mı yapacam....gumlerse bıtane daha alırız napalım..,
  • allah adama acıdım adam c4 bomba almış haberi yok
  • kaça aldınk i
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

Kaça aldın herkes şuan bunu merak ediyor

ısrarla söylemiyor. baya para vermiş belli
  • Hepinize teşekkürler arkadaşlar

@SyLaR25
    Bu makina uçsada çöp demem Olmasada içten aşığıyız bu cihazın

kaça aldın diye soran arkadaşlara söyleyeyim.Fazla bir miktara aldığım söylenemez 200 tl ye aldım

+ Bu cihazı almamın sebebi hem fw li hemde eski model olduğu için Gözümü slimlere taktım kinect çıktığı gibi eğer gözüm tutarsa bir 360s alacağım

Bir ilginç modifiye yaptım ilginç oldu onunda fotograflarını birazdan koyarım. Yansada gam yemem heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StubB -- 30 Ağustos 2010; 17:11:22 >

• ne yaptığını çok merak ediyorum yok ızgarayamı çevirdin
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.