Şimdi Ara

Heleşükür Bende Xbox 360 Sahibiyim -.- Amatör Soğutma Mod Denemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 43
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 13
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 56 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • StubB (13 mesaj) benis (8 mesaj) Jackson Teller (7 mesaj) .:SyLaR:. (3 mesaj) Bjk@@N (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Heleşükür Bende Xbox 360 Sahibiyim -.- Amatör Soğutma Mod Denemesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1633 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar kaç defadır erteledim şu cihazı almak için bilmiyorum ama.Aldım artık bir şekilde 2006 nisan ayından kalma cihaz tam müzeye kaldıracaklardı ben aldım Allah nazalardan saklasın alalı daha 1.5 gün oldu tam anlamıyla cihazı kurcalamadım .Makina hiç 3k görmediğini söyledi ama evde taktığım gibi 3 kırmızı gördüm resetledim düzeldi allahtan.Xbox da aldığımda içinde 3 tane fan var dedi abi ondan sağlam felan falan dedi aldığım gün açtım baktım öyleydi İlk defa xbox sahibiyim ve aldığım gibi xbox ı açıyorum .[Resim 1-1 ]

Cihazın yanında 120gb hdd + 2 kol +vga kablo +compedent kablo + oyun vardı

Cihazı kapaklar açıkken çalıştırdım ve işlemci soğutucusunu elledim.Aman allahım bu da ne nasıl bir sıcaklık.bir de sözde fan var.arka fanlar alev püskürüyo Microsoftu tebrik ettim bu boyutta taşınabilir ocak yapmışlar helal olsun

Resim [1-1]

Bu sıcaklık bana soğutma mod a yöneltti onla uğraşıyorum son demlerine geldim artık.masrafsız bir şekilde çabaladım ama.Çok tipsiz bir şey çıktı ortaya en yakın zamanda onuda koyarım foruma.Gülmezseniz sevirim Ağzınızı gırarım yohusa

Modifikasyon Denemeleri

Ne yapabilirim diye düşündüm en iyisi hava sirkülasyonu iyi olan bir şeyler yapmaktı.Onun içinde 3 adet 8 cm fan 1 adet 6cm fan kullandım.bildiğiniz saklama kabını keserek yaptım

2 adet üst tarafta içeri doğru hava üfleyen 2 adet 8cm fan var
    1 adet sağ köşede dışarı doğru üfleyen 1 adet 8cm fan var
    2 adet orjinal sözde dışarı üfleyen fan var ama performansı iyi değildi.sebebi düşündüğüm bir şeydi onu aşşağıdaki resimde uyguladım
    1 adet içerde işlemci yan tarafına bağlı 8 cm fan var

Fanlar 12 voltluk bir adaptöre bağlı . Aldığımda üstünde bulunan 2 adet 6cm fan ve 8 cm fan xbox a bağlıydı.tehlikeli olduğunu düşünerek bağlantılarını kestim onların.

Üst taraftaki Fanlar

Yan tarafındaki fan

Arka tarafdaki ızgaralar hava çıkışını azalttığını düşünüyordum ve arka tarafdaki ızgaraları kestim ve gerçekten %75 bir fark olduğunu gözlemledim. püfür püfür esiyor şimdi

Çalışırken görüntüsü

İçerdeki fan ise işlemci soğutucusunun önünde bulunuyor.havayı soğutucunun içerisinden geçirip arkadaki stok fanlara gönderiyor.

bu arada dvd nerde derseniz oda oralarda bir yerde takılıyor.

Bu kadar yüksek olmasının sebebi havayı içeri tam anlamıyla girmesini sağlayıp ve tekrar çıkmasını sağlmak istememden dolayıdır. üstteki fanlardan biri içerde diğeri dışarda buda gene aynı sebepten.işlemci soğutucu yüksek olduğu için birini dışarı taktım.grafik kartının soğutucusu zaten fazla yüksek olmadığından onuda içeri yerleştirdim.

xbox ın üst kapağını kessem mi diye düşünüyorum galiba kesicem

http://www.swfcabin.com/swf-files/1283197345.swf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StubB -- 31 Ağustos 2010; 0:02:07 >

|
    |

• Binbaşı
    1591 Mesaj
    hayırlı olsun arkadaş xbox iyi dir işlemcinin üstünde mısır patlatabilirsin
    |
    |
  • Binbaşı
    1633 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    @benis

sağolasın.denesek oda olur
    |
    |
  • Yarbay
    4294 Mesaj
    Xbox bir yaşam tarzıdır YEGEN!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:SyLaR:. -- 30 Ağustos 2010; 3:29:39 >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Ne kadara aldın?
    |
    |
  • Yarbay
    3831 Mesaj
    valla iyi cesaret
    7 8 tane 360 geçti elimden, hdd kutusunu bile açmadım daha
    |
    |
  • Yarbay
    4294 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: D C X L

valla iyi cesaret
    7 8 tane 360 geçti elimden, hdd kutusunu bile açmadım daha

Asıl hem 2.el hemde 2006 model almak cesaret yakında 3k görünce yok ben 3k gördüm bu alet çöp yok bilmemne diye konu açar.
    Not:Bence fazla alışma uçar o yakında.
    |
    |
  • Binbaşı
    1591 Mesaj
    ama sıfır olsaydı işlemcinin üstünde mısır patlatamazdı
    |
    |
  • Yarbay
    3473 Mesaj
    Hayirli olsun ama buyuk risk almissin arkadasim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    869 Mesaj
    adamın çöpe atacağı şeyi sen para verip almışsın. kaça aldın? umarım fazla para vermemişsindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spike3001 -- 30 Ağustos 2010; 12:52:21 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Yakın zamanda 3k görürsün gibi geliyor bana.
    |
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj
    hayırlı olsun mu desek geçmiş olsunmu desek trajikomik bi olay gine hayırlı olsun bol 3 k lar :D
    |
    |
  • Yarbay
    4912 Mesaj
    Kaça aldın herkes şuan bunu merak ediyor
    |
    |
  • Yarbay
    6465 Mesaj
    Dostum keşke 2.el Jasper alsaydın. Jasper Arcade makinalar 320 ye falan satılıyor 2.elde. 2006 makina çok riskli gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 30 Ağustos 2010; 13:41:44 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    410 Mesaj
    kardesım koy g..tune gıtsın yaw 3k gorursede gorsun ne mereklıymıs mıllet yaw patlayana kadar oyna ne bakıyon sen mıllete yaw....ben valla gunde 10 saat oynuyomdur bu aralar aklımın ucundan bıle gecmıyo 3k zevk ısı bu xbox bıde 3k nın stresını mı yapacam....gumlerse bıtane daha alırız napalım..,
    |
    |
  • Yarbay
    4150 Mesaj
    allah adama acıdım adam c4 bomba almış haberi yok
    |
    |
  • Yüzbaşı
    415 Mesaj
    kaça aldınk i
    |
    |
  • Teğmen
    128 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

Kaça aldın herkes şuan bunu merak ediyor

ısrarla söylemiyor. baya para vermiş belli
    |
    |
  • Binbaşı
    1633 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Hepinize teşekkürler arkadaşlar

@SyLaR25
    Bu makina uçsada çöp demem Olmasada içten aşığıyız bu cihazın

kaça aldın diye soran arkadaşlara söyleyeyim.Fazla bir miktara aldığım söylenemez 200 tl ye aldım

+ Bu cihazı almamın sebebi hem fw li hemde eski model olduğu için Gözümü slimlere taktım kinect çıktığı gibi eğer gözüm tutarsa bir 360s alacağım

Bir ilginç modifiye yaptım ilginç oldu onunda fotograflarını birazdan koyarım. Yansada gam yemem heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StubB -- 30 Ağustos 2010; 17:11:22 >
    |
    |

• Binbaşı
    1591 Mesaj
    ne yaptığını çok merak ediyorum yok ızgarayamı çevirdin
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,764
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.