Şimdi Ara

Hel 801 ddr2 667mhz ram->333mhz çalışyıor?Gerçek cevabı nerden öğrenirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.Ben 8 ay önce Monster hel 801 model notebook aldım.Aleti sorunusz kullanıyorum.Yaklaşık 2 ay önce kadar 1Gb daha Hi-level ram aldım ve toplam 2gb ramim oldu.Buraya kadar sorun yok fakat taktıktan sonra PcWizard-Everest programalrında sorun varmı diye baktığımda gerçek ram hzının 667mhz ama çalıştığı frekans 333mhz olarak gözükmekte...Desteklediği ram frekanslarından en yükseği de 333mhz gözükmekte!

Ben yanlışmı anladım yoksa porgramlardamı sorun var?

Yada ihtiyacı olduğunda mı 667mhz ye yükseliyor?

Eğer 667 mhz hızı ile çalışmıyorsa ne anlamı kaldı?Ben neden eski notebook almadım o zman?Neden o kadar para vereyim ki?Şuan piyasada olan tüm notebooklarda böyle yanıltmalar mı yapılıyor?

Kesin olarak nerden öğreneiblirim bu durumu?Başka porgramla mı test etmem gerkiyor?

Bilenler varsa cevaplarsa çok sevinirim...

• Hayır kardeşim,herşey normal.O aslında 333*2 dir yani normalde 667 mhz çalışıyor ama programlar onu 333 diye gösterir.
  • baba eminmisin:)yani 333*2 olarak çalıştığını kanıtlayabilceğimiz bişey varmı elimizde?

Azönce forumlarda santarosa platformunda çalışan notebookların 800mhzlik ramde 667mhz ile anakartın çalıştığını desteklediğini okudum...

Benimki santarosa değil ama böyle bir şey olabilir gibi geliyor.Yani anakartım destekleiyordur gibi mesela??
  • Hayır benim dediğim doğru kardeşim.DDR2 ramler çift veriyolu kullanır bu da 2*333 mhz çalışmasının sebebidir.
    800mhz santa rosa platformunun veri hızıdır ramle alakası yok.800 mhz ramleri destekleyen anakartlar şu anda makinelerde yok.800 taksan bile 667 olarak çalışıyorlar.
  • Teşşekürler ayrıntı için.Syende öğrenmiş olduk....

Başarılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.