Şimdi Ara

Hediye telefon tavsiyesi lütfen - Mate 20 lite - P20 Lite - P Smart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, benzer konular açılmış olabilir ama bir türlü bu telefonlar arasından karar veremedim.

Mate 20 lite ve P smart 2019, performans açısından P20 lite a göre çok önde. Bu iki telefon da aynı işlemci ve GPU kullanıyor. P Smart da 3GB Ram var ama mate 20 çok daha pahalı.

P20 lite ise ekranı daha küçük, kamerası daha iyi mi bilemiyorum ama diğer 2 telefonda yapay zeka teknolojisi var. Bu telefon da P smart dan daha pahalı. Sebebini bulamadım.

Günlük işler için kullanılacak ve kamerası iyi olması tercihimdir. Oyun vs kesinlikle oynanmayacak. En fazla sosyal medya ve internet işleri o kadar.

Yorum ve tavsiyelerinize açığım. teşekkürler

Not: Mi 8 lite düşündüm ama huawei servisinin daha iyi olduğunu duyduğumdan vazgeçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi campos67 -- 21 Mart 2019; 1:27:27 >

• P20 lite o paraları haketmiyor.

Psmart 2019 3 GB rame sahip, içime sinmiyor.

Honor 8x Mate 20 lite ile yakın özelliklerde, aynı işlemcili, tasarımı da şık. 4 GB rame sahip.
    Migrosda görebilirsiniz. 1900 TL
    Huawei servisi bakıyor arızalarına.
  • Asus zenfone 5 fena olmayabilir. Kamera ve tasarımı güzel ancak işlemcisi aynı segmentteki telefonlara göre zayıf.
    Ancak günlük kullanımda her türlü yeterlidir diyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Listelendiğiniz modeller arasından Mate 20 Lite en iyi tercih olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci, Ekran, GPU, kamera teknolojisi vs aynı görünüyor. Gördüğüm en açık fark 1 GB ram fazlası.

Bilmediğimden soruyorum. Tam olarak arasındaki bu fiyat farkını yaratan şey nedir? 500-600 TL fark var.

teşekkürler
  • campos67 kullanıcısına yanıt
    Malzeme kalitesi vb. sebeplerden kaynaklıdır. Kameralarda kullanılan lens ve camların tipleri boyutu gibi ayrıntılar fiyatı dolayısıyla etkilemektedir. Ancak en büyük fark 1GB ram olması ve buda gerçekten önemli bir fark. Sırf bu yüzden bile Mate 20 Lite tercih edilir. P20 Lite ile kıyaslandığı zaman ise ondan daha yeni bir cihaz olduğu için tercih sebebi olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.