Şimdi Ara

HECO hoparlör kullananlar ve paylaşım başlığı (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
719
Cevap
25
Favori
41.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle çok değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Şu etapta hoparlörleri alacağım ayaklar ile kendimden en fazla 1mt, kendi aralarında ise yaklaşık 2,5mt kadar uzaklaştırabilirim. Duvara ise eğer hoparlörler karşıya bakacak şekilde masaya paralel olursa 20-25cm, eğer ön yüzleri bana bakacak açıyla yerleştirirsem arka taraftaki hava portunun açısı duvara yanal bakacağından bu mesafe belki 10-15cm daha uzayabilir.

Daha önce ki mesajımda da yazdığım gibi şimdilik sadece kısık seste bass eksikliği hissediyorum. Sete hafif tatlı diğer sesleri ezmeyecek bir bassta eklediğimde beni bi süre götürür diye düşünüyorum.
  • mserifoglu kullanıcısına yanıt
    302 kullanmış biri olarak, Duvardan 30-40 cm uzak tutmak gerek..Ayrıca Port arka tarafta olduğundan BASS larda bogulma yapabilir..Ben Kalın bir Mobilya SÜngeri Tıkadım Çıkış portuna Basslar daha keskin geldi..Tabi Bu süngerin sertliğine göre de etki ediyor..

Küçük mekan ise, duvar mesafesi kısa ise bunu deneyin..

302 ler kocaman kabinli..ASlında daha küçük bir kabinle haporlorlerin Küçük mekanda daha güzel ses vereceğini tahmin ediyorum, yine hava portu önde olanların

Sub İşine dikkat etmek lazım..Sinemada güzel olsa da müzikte Sub ayarı düzgün olmazsa basslar ya boguk ya çok ya da abartılı geliyor..Bu da yine duvara açısına, mobilyalara göre değişken

Sub işini bence erteleyin..Zira insan vücudu, sese alışıyor bir süre sonra haporlorler ile uyum sağlıyorsunuz..

302 ler kısa mesafeli dinlemede doğru secim olmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Aralık 2017; 20:55:48 >
  • Herkese hayırlı forumlar...

heco victa prime 302-102 arıyorum pm den de yazabilirsiniz teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar, farklı bir markaya geçmeyi düşündüğüm için kullanmakta olduğum seti satıyorum. Geçmeyi düşündüğüm ürünler şuan malum sitede satışta. Onlar giderse satıştan çekeceğim. Ilgilenen olursa pm atabilir.
    Yer: ist/avrupa yakası

Heco Metas XT 701 front (piano black)

Heco Victa 101 center (kahverengi)

Heco Victa 201 surround (kahverengi)

Surroundlar sonorus ayakları ile verilecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 23 Şubat 2018; 10:6:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Evdeki paket sistem bozulunca yeni bir sistem arayışa girdim.Yıllardır düşündüğüm Avr'li bir sistem kurmak istiyorum.

Sistemi,Denon Avr-x2400h ile sürmeyi düşünüyorum.

Front, Heco Victa Prime 702

Rear, Heco Victa prime 502

Center, Heco Victa prime 102

Şimdilik Sub düşünmüyorum,bütçeyi toparlayınca ekleme yapacağım.

Sistem de sürekli güncelleme yapmayı düşünmüyorum. İki gün sonra gidip bir de bunu deniyeyim mantığında değilim.Almışken bir kere alayım derdindeyim açıkçası Avr dışında.

Yazmış olduğum sistem uygun mudur? Tavsiyeleriniz benim için önemli.
  • cenktun34 kullanıcısına yanıt
    Bütçe ile alakalı

Yazdığınız sistem bu ise yeni başlayan insanlar icin

Sub da alındığı takdirde yeter bir süre sonra center değişeyim dersiniz

Sub almazsanız bunlari da almayın zira sıfır bass la film izlenmez

• cenktun34 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sistemi kuracağınız odanın büyüklüğü ne kadar?

Eğer odanız 25-30 m2 gibi standart bir oda ise arka hoparlörler aşağı yukarı oturduğunuz koltuğun en fazla 1mt yanında ve arkasında kalacaktır. Bu durumda arkaların kule olması fayda yerine zarar bile getirir.

Eğer dediğim gibi odanız bu ebatlarda ise ve yerleşim de benzeri şekilde olacaksa arkaları Victa 202 bile almanız yeterli olacaktır.

Ben de önlerde Victa 702’nin bir üst serisi olan Music Style 900 modelini kullanıyorum. Arkalar ise Victa 201 (202’nin eski modeli - ebatları aynı) Bu sayede arkalardan artan bütçe ile sub’a bütçe yaratabilirsiniz.

Bunun dışında sistemi uzun süre sub olmadan kullandım ve birkaç ay önce bir sub aldım. Sub olmadan kulelerden gerekli bası almak için sesi açmanız gerekiyor. Bu da akşam film seyrederken sıkıntı yaratabilir. Ve de sesi ne kadar açarsanız açın kulelerden sub’ın verdiği bası alamıyorsunuz.

O yüzden sistemi sub’sız da kullanırım işi bir bakıma hata ve alınacak keyfi de azaltan bir etmen. O yüzden sub alımını çok ertelemeyin derim. Hatta sub’ı hemen alın.

Bu arada odanız dediğim 25m2’den de küçükse önleri de kule almayın. Önleri Victa 302, arkaları 202 alabilirsiniz. Çünkü küçük odada kule hoparlörler boğuluyor ve ses sizi yormaya başlıyor. Bunu evi değiştirip, sistemi biraz daha büyük bir salona kurunca anladım. Ses önceki evde çok daha yorucuymuş.

Buna mutlaka dikkat edin

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Eğer odanız 25-30 m2 gibi standart bir oda ise arka hoparlörler aşağı yukarı oturduğunuz koltuğun en fazla 1mt yanında ve arkasında kalacaktır. Bu durumda arkaların kule olması fayda yerine zarar bile getirir.

Eğer dediğim gibi odanız bu ebatlarda ise ve yerleşim de benzeri şekilde olacaksa arkaları Victa 202 bile almanız yeterli olacaktır.

Ben de önlerde Victa 702’nin bir üst serisi olan Music Style 900 modelini kullanıyorum. Arkalar ise Victa 201 (202’nin eski modeli - ebatları aynı) Bu sayede arkalardan artan bütçe ile sub’a bütçe yaratabilirsiniz.

Bunun dışında sistemi uzun süre sub olmadan kullandım ve birkaç ay önce bir sub aldım. Sub olmadan kulelerden gerekli bası almak için sesi açmanız gerekiyor. Bu da akşam film seyrederken sıkıntı yaratabilir. Ve de sesi ne kadar açarsanız açın kulelerden sub’ın verdiği bası alamıyorsunuz.

O yüzden sistemi sub’sız da kullanırım işi bir bakıma hata ve alınacak keyfi de azaltan bir etmen. O yüzden sub alımını çok ertelemeyin derim. Hatta sub’ı hemen alın.

Bu arada odanız dediğim 25m2’den de küçükse önleri de kule almayın. Önleri Victa 302, arkaları 202 alabilirsiniz. Çünkü küçük odada kule hoparlörler boğuluyor ve ses sizi yormaya başlıyor. Bunu evi değiştirip, sistemi biraz daha büyük bir salona kurunca anladım. Ses önceki evde çok daha yorucuymuş.

Buna mutlaka dikkat edin

Sayın turuncu55,
    Az önce bir konu açacaktım ki sizin burada yazdıklarınızı okuyunca gereksiz yere konu kalabalığı olmasın diye açmamaya karar verdim. Şöyle ki; ben de Sony STR-DN1080 AVR front olarak Heco 302'ler var, bununla birlikte odam 14 metrekarelik bir oda olduğundan onları front olarak değerlendiriyorum, arkaya da rear olarak Polk Audio T15'lerden aldım. Şimdilik sadece center ve sub ihtiyacına sahibim. Aslında tüm arkadaşlara şunu sormak istiyordum, "sizce front ve rear hoparlörleriniz varsa ilkin center mi alırdınız yoksa sub mı alırdınız?". Tabii sizin yorumunuzu okuyunca az çok kafamda bir şeyler oluştu. Şimdiki sorum ise şu; sizce Magnat Monitör Supreme Sub 202 A sub benim odam için iş görecek bir sub mudur? İhtiyacımı görür mü sizce? Fikir verecek olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utopia34 -- 26 Şubat 2018; 13:38:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: utopia34

quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Buna mutlaka dikkat edin

Sayın turuncu55,
    Az önce bir konu açacaktım ki sizin burada yazdıklarınızı okuyunca gereksiz yere konu kalabalığı olmasın diye açmamaya karar verdim. Şöyle ki; ben de Sony STR-DN1080 AVR front olarak Heco 302'ler var, bununla birlikte odam 14 metrekarelik bir oda olduğundan onları front olarak değerlendiriyorum, arkaya da rear olarak Polk Audio T15'lerden aldım. Şimdilik sadece center ve sub ihtiyacına sahibim. Aslında tüm arkadaşlara şunu sormak istiyordum, "sizce front ve rear hoparlörleriniz varsa ilkin center mi alırdınız yoksa sub mı alırdınız?". Tabii sizin yorumunuzu okuyunca az çok kafamda bir şeyler oluştu. Şimdiki sorum ise şu; sizce Magnat Monitör Supreme Sub 202 A sub benim odam için iş görecek bir sub mudur? İhtiyacımı görür mü sizce? Fikir verecek olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler.

Önce center almanız daha uygun olur, sub için de biraz daha güçlü birşeyler bakmanızı tavsiye ederim.

• kenai kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için sayın kenai. Heco'nun sub'una mı yönelmeliyim acaba? Aslında çok büyük bir oda olmadığından büyük bir sub almak istemiyorum pek. Biraz eşya da dolu oda, acaba sesi boğar mı diye merak ediyorum.
  • utopia34 U kullanıcısına yanıt
    heconun 102 merkez hoparlörü yeterli gelir fazlasıyla kendimde kullanıyorum çokta memnunum değiştirmeyide düşünmüyorum suba gelince ben Sony SA-CS9 kullanıyorum fiyat performans ürünüdür odanıza çok çok yeterli gelir açamazsınız bile
  • odesy kullanıcısına yanıt
    Hocam, yorumunuz için teşekkür ederim. AVR hariç sistemimiz baya birbirine benzeyecek gibi :) Aslında center konusunda başından beri 102'yi düşünüyordum. Bu arada sub için şu kabloyu almayı düşünüyorum. Sanırım iyi kalitede bir kablo. Fikriniz nedir?

https://www.amazon.de/gp/product/B000LRIT6E/ref=s9_acsd_simh_hd_bw_b1VZgDn_c_x_w?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=merchandised-search-3&pf_rd_r=4ZGWZ5PCFA6G2JN4PZ1T&pf_rd_t=101&pf_rd_p=12692626-d476-5d60-a4f2-abad8c97a34c&pf_rd_i=1382703031

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Oda büyüklüğü 42 m2 civarında. 6x7 gibi bir şekli var.

Koltuğa oturduğum da front hoparlörden yaklaşık 3,5mt uzakta, rear hoparlörden yaklaşık 2,5mt önde oturuyor gibi bir durum söz konusu. Rear hoparlörleri öne çekme gibi bir durum imkansıza yakın.Koltuğun dibine koymakta rahatsız edici olur.

Front olarak 702 tamam ama rear olarak dediğiniz gibi bende emin olamadım. 502 fazlamı gelir yoksa azmı gelir bilmiyorum.

Sub konusunda size katılıyorum sub olmadan tabikide olmaz.Bir kaç ay içerisinde tamamlarım. Dediğiniz gibi rear'ları 202 veya 302 olarak alırsam sub'ı da alabilirim.

Peki yazmış olduğum Avr bu sistem için uygunmudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Selamlar,

Evdeki paket sistem bozulunca yeni bir sistem arayışa girdim.Yıllardır düşündüğüm Avr'li bir sistem kurmak istiyorum.

Sistemi,Denon Avr-x2400h ile sürmeyi düşünüyorum.

Front, Heco Victa Prime 702

Rear, Heco Victa prime 502

Center, Heco Victa prime 102

Şimdilik Sub düşünmüyorum,bütçeyi toparlayınca ekleme yapacağım.

Sistem de sürekli güncelleme yapmayı düşünmüyorum. İki gün sonra gidip bir de bunu deniyeyim mantığında değilim.Almışken bir kere alayım derdindeyim açıkçası Avr dışında.

Yazmış olduğum sistem uygun mudur? Tavsiyeleriniz benim için önemli.

Malum ikinci el sitesinde heco victa 702.102.302. Ve 252 sub var makul bir pazarlık ile alınır diye düşünüyorum yanında denon x 3400 avr ile çok güzel bir sistem kurmuş olursunuz şimdiden hayırlısı olsun diyorum

• Arkadaşlar selam,

Victa prime 702 ve music style 1000 dinlemiş ve ikisi arasında yorum yapabilecek olan var mıdır? %70 sinema, %30 müzik. Mevcut sistemime ilave olarak alacağım. Denon x2400h tarafından sürülecek. ön ve center ekleyip kalan denon hoparlörleri arkaya kaydıracağım. Sistem 7.1 olacak. 2. subwooferı daha sonra alacağım.

Hecoların ikisi de Ankara da mevcut. İstanbul' da ikamet ediyorum bu yüzden kıyaslama şansım yok.

Şimdiden teşekkürler...
  • yagami light Y kullanıcısına yanıt
    Music Style 1000 dinlemedim ama 900 sahibi olarak sizin kullanımınızda 702 ile çok büyük bir fark görmezsiniz diye düşünüyorum.

Denon 2400 giriş seviyesi bir avr. 1000’deki 20cm sürücüleri hakkıyla sürüp kontrol edecek gücü yok. Bu arada avr olarak da 3400 kullanıyorum. Onkyo 828’den sonra 3400 bariz güçsüz geldi ama yenilikler için avr’yi değiştirmiş bulundum.

Eğer ileride sisteme stereo amfi eklemek gibi bir düşünceniz varsa Music Style biraz daha iyi bir seçim olur. Ama ben bu şekilde devam edeceğim diyorsanız 702 alın geçin.

Bu arada sıfır alacaksanız aynı fiyatlardaki 2.el hoparlörleri de inceleyin derim. Temiz 2.el her daim daha mantıklı bu hobide

• Arkadaşlar selam. Heco victa prime302 neden pahalı Kule hop 702 ve 502 ile aynı fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanjan -- 1 Nisan 2018; 13:32:43 >
  • klipsch, focal, dali, polk derken elimde birçok hoparlör oldu, heco music sytle 200leri satıyorum arkadaşlar,fiyatına göre çok iyi hoparlör
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.