Şimdi Ara

HECO hoparlör kullananlar ve paylaşım başlığı (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
719
Cevap
25
Favori
41.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dost..:)

victa 702 2 yıl öncede 550€ idi şuanda da 550€ değişen tek şey döviz kuru ve distribütörü aradığımda en çok satan hoparlörün heco victa 702 olduğunu söylemişti benim burada bahsettiğim nokta salt performanstan ziyade fiyat performans, şunuda belirtmeden geçmeyeceğim dali ikon 7 şuan 7000tl ye satılıyor. eğer performans odaklı bir fiyat etiketi koyulması gerekseydi 702 nin 550€ olduğu yerde ikon 7 nin en fazla 650€ olması gerek ama 1650€ fiyat etiketi var, ben burada paramı sokağa atmadan nasıl kaliteli müzik dinlerim onun derdindeyim. fiyatı göz ardı edip sadece performans üzerinden konuşmuyorum fiyatınıda göz önüne alarak değerlendiriyorum. heco üst düzey hoparlörler üreten geçmişi başarılarla dolu olan bir marka. ve victa 702 de markanın alt gelir için fiyat performans anlamında en alınabilir hoparlörüdür.

Hocam sahibindende sıfırı 2000 e satılan hoparlörü 1950ye satan var böyle efsane vsler yüzünden.

Millet 5000e kadar deyince Dali Ikon 6 MKII den MA RX6dan falan cidden iyi sanacak klasmanı farklı olmasına rağmen. Hoparlörler için gerçek olan şey fiyatı ve sınıfı kadar çaldığıdır 2000 liralık 2000 liralık çalar ben böyle düşünüyorum. gerisi insanın biraz kendisini tatmin etmesi. Çok beğenilen q acoustics 2020i yi aldım 700 civarı çok da makula, tamam güzel hoparlör ama gerçekten o fiyata göre güzel hoparlör ama 700tllik hoparlörden daha iyi bir hoparlör olmadığını anladım. o kadarlık yani. ses göreceli bir şey elbette ama ikon elimdeki ikon ile mukayese kabul etmez edemez mesela fiyatının üzerinde çalıyor demek biraz farklı bir şey. ikonun potansiyeli iyi ve güçlü amfilerle çok daha iyi anlaşılır.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    "İkon 7 ile 702 de bir kefeye koymak sistemin geri kalanının heco 702 kadar olduğunu ve ikon da taksan ayni çalacağını gosteriyor."

Güzel bir tespit,daha üzerine birşey demeye gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

"İkon 7 ile 702 de bir kefeye koymak sistemin geri kalanının heco 702 kadar olduğunu ve ikon da taksan ayni çalacağını gosteriyor."

Güzel bir tespit,daha üzerine birşey demeye gerek yok

Su stereo işine hic yazmamak lazim ki

Zaten yazmıyorum insanlar nasıl istersen düşünsün

Bizim sinema tarafı whatsup isi falan keyifli

Forum baydı zaten

• Mesajda Heco Victa 702 için fiyat 5000 Tl denmemiş ki..

5000 TL kıstasında Fiyat Perfonmans olarak alınabilecek cihaz denmiş..

Teşhibte hata olmaz derler..Belki Dali yerine başka bir marka model söylenebilirdi?

Dali ile 702 aynı kefeye konmamış, Sadece Fiyat Perfonmans olarak yorum yapılmış..

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 8 Aralık 2017; 0:40:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Mesajda Heco Victa 702 için fiyat 5000 Tl denmemiş ki..

5000 TL kıstasında Fiyat Perfonmans olarak alınabilecek cihaz denmiş..

Teşhibte hata olmaz derler..Belki Dali yerine başka bir marka model söylenebilirdi?

Dali ile 702 aynı kefeye konmamış, Sadece Fiyat Perfonmans olarak yorum yapılmış..

Saygılar

Dedikleriniz de denilenler de ayni sey

• Onu bizde anladik 702 nin 5000TL denilmediğini .5000TL,lik Hop.gibi çalıyor denilmek istenmiş.

5000TL ye alınabilecek hangi Hop.lardan iyi çalar mesela buraya yazabilirmisin bir kaç Hop.ismi.

Ben yazayım mesela birkaç tane gerisinide siz getirin.

1-Dali Opticon 6 5000TL.altina rahatlikla alinabilir.

2.Klipsch Rf-82ll 4000TL civarı

3.Kef Q900 buda 5000TL civari alinabilir.

Şimdi hocam bunlar 5000TL ye kadar alinabilecek Hop.lar,Heco 702 yi bunların hangisiyle kıyaslarsın bu liste dahada çoğaltilabilir araştirdiktan sonra 5000 e iyi Hop.lar var ilanlarda.

Hee mesela gider bunları Denon 720 ae ye bağlarsan tabiki birşey anlamazsın.

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 8 Aralık 2017; 11:44:44 >
  • arkadaşıma hoparlör almak istiyorum hediye, HECO dan bahsetmişti güvenilir değil mi
  • IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    Yok güvenilmez borç alır ödemez..!

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    ajdasjdj zaten hediye demiştim ödemesini beklemiyorum :X
  • Denon x1400h avr için heco 302 leri aldım. Derinlik olarak beklediğimden büyükmüşler, masa üstünde baya yer kapladılar. Sanırım bir an önce hoparlör ayağı almadan olmayacak. Ayak olarak sonorous SP 100 gözüme kestirdim. Avr yi creative z ses kartına optik üzerinden bağladım. Elimde ki Z5500 uydularını 302 lere paralel olarak bağlasam seste olumlu veya olumsuz bir değişiklik olur mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mserifoglu -- 9 Aralık 2017; 18:14:3 >
  • mserifoglu kullanıcısına yanıt
    Sakın ha paralel yada seri şekilde bir çıkışa 2 hoparlör bağlamayın.

302’leri ön olarak kullanın. Logitech uydularını da surround olarak bağlayın.

Artan 2 adet Logitech uyduyu da isterseniz Oturduğunuz yerin üstüne gelecek şekilde Atmos hoparlörü olarak kullanın.

Bir de sonorous ayaklar biraz hafif ayaklar. Özellikle 302 gibi büyük hoparlör koyulduğunda kolaylıkla devrilebilirler. Eğer evde küçük çocuk varsa sıkıntı olur.

Bende 1,5 yaşında bir bebe olduğu için çözüm olarak tabana basan çivileri çıkartıp altına granit kestirip yapıştırdım. Onun altına da bauhaus’da satılan makine altlığı diye geçen sıkıştırılmış plastik plakadan koydum. Bu sayede zemin alanı genişlediği ve ağırlık merkezi zemine yaklaştığı için kesinlikle devrilmiyor. Bunun dışında buzdolabı poşetine kum doldurup ayağın borusunun içini de bunlarla doldurup ağırlığı arttırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 9 Aralık 2017; 22:15:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Sakın ha paralel yada seri şekilde bir çıkışa 2 hoparlör bağlamayın.

302’leri ön olarak kullanın. Logitech uydularını da surround olarak bağlayın.

Artan 2 adet Logitech uyduyu da isterseniz Oturduğunuz yerin üstüne gelecek şekilde Atmos hoparlörü olarak kullanın.

Şu etapta sadece 2.0 stereo kullanma imkanım var. Elimde sadece 2 adet z5500 uydusu var, ses katkısı olur mu diye merak etmiştim sadece. İlerleyen zamanlarda subwoofer takviyesiyle sistemi 2.1 e yükselterek sistemin bass eksiğini de gidermeyi düşünüyorum. Zira kısık seste bassların hissedebilirliği nispeten az.

Sonorous ayaklar için tavsiyenize teşekkür ederim. Açıkçası o fiyata çok fazla bir şey beklemiyordum bende, evde çocuk yok ama bende biraz takıntılıyım o konularda, eğer yapısı dediğiniz gibi imkan veriyorsa borusuna kum doldurarak veya taban ayağının çapını genişleterek ağırlık merkezini daha aşağıya çekebilirim. 302 leri şimdilik pc masasının üzerinde kullanmaya başladım ama derinliği beklediğimden fazla olunca masa üstünde biraz fazla yer kapladılar.

2 adet uydu varsa onları surround olarak bağlayın. Sub da aldığınızda 4.1 olarak kullanırsınız.

Center seslerini ön hoparlörler verir.

• Pc masasının odada ki konumu yüzünden uydu hoparlörleri back surrond olarak konumlandırma imkanım yok. Acaba bu uyduları yine surround çıkışlarına bağlayıp 302 lerin üzerine koyup front konumunda kullansam çok mu saçma bir kurulum yapmış olurum. Hoparlörleri şimdilik sadece müzik amaçlı kullanıyorum yani film açıp surround ses beklentim yok.
    O uyduları hiç işe karıştırma o zaman kaldır dursun bir kenarda,oda düzeni Surrounda el verdiğinde kullanırsın.Bu durumdaki bir bağlantın ses curcunasına sebep vereceği gibi Hecolardan alacağın verimide baltalar sesler birbirine girer...

Yanlız şöylede bir durum var bu Heco 302 ler Pc masasi üstü kadar yakın mesafe dinletisinde pekte bir performans vereceğini zannetmiyorum bu duruma pekte uygun Hop.lar değiller,biraz dinleme mesafesi olması gerekir merkez için yeterli açı sağlamanız biraz zor yani.

• Masa üstünde ayak alana kadar idareten kullanıyorum. Ayaklar ile birlikte biraz daha uzaklaştıracağım hoparlörleri. Zira dediğiniz gibi kısa mesafede ses performansı içime sinmedi. Hatta teki diğerine göre 10cm daha uzağımda olduğu için oturduğum yerde bu kadar küçük dengesizliği bile ses olarak farkedebiliyorum. Ses sanki monitörün yakın hoparlör tarafından çıkıp geliyormuş gibi hissediyorum. Eski kurulumda z5500 uyduları da benzer konumdaydı ve hiç böyle bir etki yapmıyordu. Kıyaslamak gibi olmasın ama bu kadar küçük dengesizliklerde bile ortaya fark çıkarak kadar ses performansı beklemiyordum.
    302 lerimi hem sinema hem müzik için kullanıyorum iki hoparlör arası mesafem 2mt yan duvarlara 40cm dinleme mesafem 3 mt bu sekilde en iyi performansı alıyorum odamda birde 302lerin pişme süresi var o zaman tam kendine geliyorlar bu gibi hoparlörlerden performans almak için bazı seyleri yerine getirmek gerekiyor kısa mesafede dinlenecek hoparlörler değiller yazdığım mesafeleri uygulayabilirseniz birde hoparlörler piştiğinde çıkan sese sasırabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.