Şimdi Ara

Heavy'ci Arkadaşlara Soruyorum...Geleceğimiz Hakkında... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaşım 15.Bende ablam olmasaydı şuanda linkin park,evanescence dinleyen biriydim.Baya bi baskı yapmıştı zorla zorla dinlerdim şimdi Judas,WASP,Maiden,Guns and Roses,Black Sabbath,Pink Floyd,Rolling Stones dinlemeden olmuyor.Geçende bi geyik geçmişti arkadaşlarla müzik grubu kuralım diye.Bunlar başladı punk,black,death demeye.Dedim bi gidin işinize bende sizi müzik dinler sanırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jabba The Hutt -- 22 Ocak 2009; 14:45:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: To die

Yaşım 15.Bende ablam olmasaydı şuanda linkin park,evanescence dinleyen biriydim.Baya bi baskı yapmıştı zorla zorla dinlerdim şimdi Judas,WASP,Maiden,Guns and Roses,Black Sabbath,Pink Floyd,Rolling Stones dinlemeden olmuyor.Geçende bi geyik geçmişti arkadaşlarla müzik grubu kuralım diye.Bunlar başladı punk,black,death demeye.Dedim bi gidin işinize bende sizi müzik dinler sanırdım.

Judas,WASP,Maiden,Guns and Roses,Black Sabbath,Pink Floyd,Rolling Stones , dinleyince sana bi yararımı oluyor. ufacık beyninle hiç kimseyi yargılama

• quote:

Orjinalden alıntı: Lord Westside

quote:

Orjinalden alıntı: дltuğ

@Lord

Hoca umudunu ultra kısır power a bağladıysan durum kötü demektir..

Neyse dediğim gibi talep edilmiyordur (birkaç fanatik dinleyici dışında) fanatiklik yapmanın alemi yok ( aklıma opeth manyağı eleman geldi bu da onun bir kademe genişletilmişi ) ..Heavye çok defa niyetimi bozarak yaklaştım bu sefer seni yalayıp yutacam diye ama olmuyor kökü rock'n rolla dayansada metal müziğin ben atamı reddediyorum eskilerde kalsın bir zamanlar böyleydi demek istiyorum..

Power a güvenmemin sebebi

1- o türden yeni grupların çıkıyor olması
    2- tarzın heavy e en yakın tarz olması

yani power grupları baktılar ki heavy bitiyor yada bitti o türe yönelebilirler çünkü tarzları çok yakın. hatta işin komik yanı birgün gelir bir bakarızki power heavy den türemesine rağmen heavy powerın içinde kalan bir tür olmuş...

ama daha bir 10 yıl daha veriyorum heavy e...10 yıl içimiz rahat olsun...

Bu hiçbir zaman olmayacak bence hoca çünkü powerın bunu karşılacaycak ne altyapısı var ne de geniş yelpazesi var..Hatta power şimdiden tükendi bitti..Kendi eksenine oturdu..

B.M. yi metal saymamak, sayıklamaktır, ben farklıyım ben oldschoolum olm demektir..Tamam müziğinden hoşlanmazsanız o ayrı ama bunu demek bizim gibi amatör dinleyiciler için fazla iddialı bir söz..Heleki çoğunuz daha lise sırasında dirsek çürütüyorsunuz.. B.M. felsefi duruşu hiçbir türde bu kadar radikal değil özellikle viking temalrıyla oluşan B.M.de..

• quote:

Orjinalden alıntı: Lordmaster

quote:

Orjinalden alıntı: To die

Yaşım 15.Bende ablam olmasaydı şuanda linkin park,evanescence dinleyen biriydim.Baya bi baskı yapmıştı zorla zorla dinlerdim şimdi Judas,WASP,Maiden,Guns and Roses,Black Sabbath,Pink Floyd,Rolling Stones dinlemeden olmuyor.Geçende bi geyik geçmişti arkadaşlarla müzik grubu kuralım diye.Bunlar başladı punk,black,death demeye.Dedim bi gidin işinize bende sizi müzik dinler sanırdım.

Judas,WASP,Maiden,Guns and Roses,Black Sabbath,Pink Floyd,Rolling Stones , dinleyince sana bi yararımı oluyor. ufacık beyninle hiç kimseyi yargılama

evet Judas,WASP,Maiden,Guns and Roses,Black Sabbath,Pink Floyd,Rolling Stones , dinleyince ayda 500 TL kazanıyorum,

mantığa bak ya sen her ne dinliyorsan sana ne yararı dokunuyor, kimin beyni ufak belli

• quote:

Orjinalden alıntı: __RayAllen20__

quote:

Orjinalden alıntı: MrYzC

quote:

Orjinalden alıntı: __RayAllen20__

Can, artik bu biraz da populerlige bagli bir olay oldu bana gore. Yani adam Death Metal daha havalidir diye belki de, Black Sabbath gibi gruplari miklemez oldu. Bence de buyuk sorun teskil ediyor.
    Metal muzik dedin mi sana "Heavy Metal'dir ulan!" diyebilecek birini bulamiyorsun, ya da ben bulamiyorum. Senin dediklerin aynen benim için de geçerli, Breakin The Law çalacak adam bulamaz oldum. Milletin Judas, Maiden dinlemez oldu. Sonu n'olur bilemiyorum...

10 yil sonra ne olur bilemem ama, o gruplar gibi adamlarin da çikacagini pek sanmiyorum.

çünkü böyle birşey yok. diğer türlere saygım var ama bana müzik dedin mi b.m gelir aklıma kişiye göre değişir diğer türlere saygı

Ben sahsim adina Black Metal'i Metal çerçevesinde gormek istemiyorum. @Lord'la ayni gorusteyim bu konuda. O lafi dememin nedeni de senin gibi dusunenlerin son zamanlarda hizlica turemis, sokaklarda siyah burzum t-shirtleriyle çikip ben metal dinliyorum diyenlerin fazla sekilde artmis olmasi.
    Burda lafim sana degil, yanlis anlama. Ancak Metal muzigin olusumunu bilen, ve bunu benimseyebilmis insanlar o dedigim cumleyi kullanirlar, emin ol. Ne dedigimi anlamissindir umarim.

Metalin babası heavy olabilir ona bişey demiyorum ama bizimde felsefemiz bu ve b.m diyoruz :) dikkat çeken ip.neleri kastedmiyorum tabi ki

• quote:

B.M. yi metal saymamak, sayıklamaktır, ben farklıyım ben oldschoolum olm demektir..Tamam müziğinden hoşlanmazsanız o ayrı ama bunu demek bizim gibi amatör dinleyiciler için fazla iddialı bir söz..Heleki çoğunuz daha lise sırasında dirsek çürütüyorsunuz.. B.M. felsefi duruşu hiçbir türde bu kadar radikal değil özellikle viking temalrıyla oluşan B.M.de..

Bazi gruplar var, ben onlari çok ayri tutuyorum. Sen de guzel demissin ama su Burzum'u da metal'den sayasim gelmiyor. Nu Metal bile daha yakin geliyor bana... Tabi ki kisisel bir olaydir bu benim için.

Gerçi konu Heavy Metal'di...
  • Evet konu heavy idi ama işte B.M. ile üfürükten teyyare ara kültüre sıkışmış ,eti çizi gibi türleri bir tuttunuz..Aslında bazı değil birçok grup var da ısındıramadık sizi bir türlü..Ben hiçbir burzum şarkısını hiçbir marduk şarkısını 3 defadan fazla dinlemedim kimsye de önermedim..vikernese ayrı bir sempatim var o ayrı.. ben size ne zaman R.C. ,Enslaved, Arthemsia , Devian, Ofermod ,Watain, Immortal , Bathory (ve şimdi aklıma gelmeyen dahası) gibi adam gibi işini icra eden gruplar dışında B.M. önerdim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi дltuğ -- 22 Ocak 2009; 20:15:47 >

• Benzer laflar Thrash için de söylendi hatta öldü bile denildi ama son 2-3 senedir gördük ki öze geri bir dönüş var hatta yeni çıkan onlarca grup 80 lerin ruhunu yeniden yansıtmaya çalışıyor. Aynı şey Heavy içinde geçerli popülerlik bir yere kadardır ama temel sağlam olduktan sonra bina yine de ayakta kalır. Heavy gittiği yerden geri dönecektir değişmeyen tek şey benim yine NWOBHM dinlemeyeceğimdir
  • quote:

Evet konu heavy idi ama işte B.M. ile üfürükten teyyare ara kültüre sıkışmış ,eti çizi gibi türleri bir tuttunuz..Aslında bazı değil birçok grup var da ısındıramadık sizi bir türlü..Ben hiçbir burzum şarkısını hiçbir marduk şarkısını 3 defadan fazla dinlemedim kimsye de önermedim..vikernese ayrı bir sempatim var o ayrı.. ben size ne zaman R.C. ,Enslaved, Arthemsia , Devian, Ofermod ,Watain, Immortal , Bathory (ve şimdi aklıma gelmeyen dahası) gibi adam gibi işini icra eden gruplar dışında B.M. önerdim..

burzumla alıp veremediğiniz ne ? varg ün için mi adam öldürdü ? ister istemez piyasa oldu ki bence işinde başarılıydı

• Varg'ı kişilik olarak takdir ederim sadece..Müziği birçok kişinin aksine harmoniden eksik gelir bana..Sadece müzik tarzını sevmediğim için önermem..çiştir kakadır demem yani kısacası..
  • Bu başlıkta sözü geçicek son grup Burzumdur. Lütfen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vikernes

Bu başlıkta sözü geçicek son grup Burzumdur. Lütfen...

biz burda 3lü 4lü konuşuyoruz işte :) koptuk başlıktan
  • Ancak şey düşünmenin de faydası var bana kalırsa. Yani bakın bi Iron Maiden olsun, Metallica olsun, Judas olsun, yada tüm gruplar arasından en iyisi bulduğum Blind Guardian olsun, hep yaşlı başlı insanlardan oluşuyor. Yani, şu sıralar 20 li yaşlarında olan neslin bu bayrağı devralması lazım bence. Denildiği gibi, bu adamlar tekrar dirilecek değiller, çoğu da b*k yoluna gidecek gibi gözüküyor. (bkz: jimi hendrix)

Demek istediğim, şu anki nesil bayrağı alıp taşıyamazsa, bi 10-15 sene daha aynı efsaneleri dinlemek zorunda kalıcağız. Ancak insan istiyor ki, Iron Maiden dan başka gruplar da aynı/ yakın kalitede müzik yapsın, sonra çok daha tecrübeli virtüözlerle genç ve enerjik insanlar kapışsın falan... Bu gidişle benim içimde bulunduğum nesilden de çıkmayacak böyle sanatçılar bence..
  • Hiç bir zaman ölmez belirli bir kitle sürekli olacaktır, heavy metalin ölmesi blues'unda ölmesi demektir.Metal/Rock Müziğin bütün temeli blues'a dayanır.
  • Bazen ne dinliyorsun diye soruyorlar ?
    diyorum ac/dc black sabbath led zeppelin diyorlarki senin zamanın geçmiş ama bilmiyorlarki içindeki duyguyu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vikernes

Bu başlıkta sözü geçicek son grup Burzumdur. Lütfen...

La olum sana birsey diyen yok, bak essek kadar yaziyor, kisisel gorustur diye.
  • ben birşey sorabilirmiyim ? bakın ben de kıyısından koşesinden metal muzik dinlerim ama bir sorum olucak

pop muzik cok mu kotudur ? ve bir insan neden metal muzik dinler ? metalin tam felsefesi ve çıkış nedeni nedir ?

komik sorular sorduysam affola ama cevaplarını gercekten merak ediorum
  • O nasil soru oyle, milletin kulak zevki buna uyuyorsa Metal dinler. Bundan baska cevabi mi var bu sorunun... Ha tabi kari kiza hava atmak için gosteris yapanlar da vardir, onlara karismiyorum.
  • komiklikle bilinçsizlik arasında cizgi vardır normal olarak ama şimdi kalmamıs.

bir insan neden metal dinler soruya bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TroopeR -- 22 Ocak 2009; 23:51:15 >
  • Bence Yanlış bir düşünce.Bende Heavy Dinledim ama Death teki Zevki onda alamadım...Mesela bende Death içinde Florida dinlemem Melodic Death Favorimdir ama kimseye de baba DEATH METAL SÜPER,HEAVY de bişimi çürüdü gitti demem her tarz'a saygım vardır,buna nefret etmeme rağme Emocore vs vs diye adlandırılan türlerde dahil....
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.