Şimdi Ara

heatsinks nasıl takılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    4 er tane ayrı olmak uzere heatsinks aldım ancak nasıl takılacağını bılmıorum,ekran kartına nasıl monte edıcez? her bırının arkasında yapıskan var ancak bunları yapıstırmak ıcın baska bıse gerekıomu?
    kullanma tablosunda 4 tane on tarafa dort tane arka tarafa takın yazıo ama nasıl yapıcam,macun falan gereklımı,monte ederken dıkkat etmem gereken neler?Yardım edersenız cok memnun olurum..
    teşekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imho -- 20 Aralık 2004, 19:34:35 >

• yokmu bı yardım edecek kardes ya... kasam acık yardım beklıorum... Ustatlar yardım lutfen...
  • Bahsettiklerin ramsınk olmasın

Bu foto sana fikir verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmp16 -- 20 Aralık 2004, 19:59:48 >
  • ya tamam ıste her neyse kutunun ustunde ole yazıo,nasıl takıcam? ben nasıl yazıosa ole soledım yanlıssa kusura bakmayın...nereye ve nasıl takıcam?

--------------------
    foto dan anladım sayılır ancak bıse sormak ıstıorum ekran kartına takıcam ben,siyah olan kucuk ramlar bıldıgım kadarıyla,onların ustune yapıstıracam dımı? nasıl yapıstıracagım ya da neye dıkkat edıym bu konuda bıse solıyebılırmısın? fotoda dık yonden gozukuo o bakımdan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imho -- 20 Aralık 2004, 20:04:14 >
  • Yukarıda ki fotoda görüldüğü üzere ramlerin hem üstüne hem alt tarafına olmak üzere 2 şer adet yapıştırman gerekiyor, tek yapman gereken ramsınkleri üzerlerindeki yapışkan bantlar yardımıyla ramlere yapıştırman
  • sadece bantı sök ramın üzerine yapıştır
  • ya bende 4 er tane var sen ıkı demıssın ama=? ayrıca 4 tanesı acık 4 tanesı kapalı bı acayıp yanı.. ıkı tane mı yapıstırıym 4 tane mı? ekran kartı da rodeon 9550 128 bıt 256mb...ya sızı cok yoruyorum ama bu konuda yardımcı olun cok mınnettar kalırım walla...dırek yapıstırıcam dımı?
  • Fotoda görmüş olduğun kart zaten 9550 bir kart, senin yapman gereken ramlerin hem alt yüzüne hemde üst tarafına birer tane yapıştırman gerekiyor. Karını fotosu falan yok mu daha iyi bilgi verebiliriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: kmp16

Yukarıda ki fotoda görüldüğü üzere ramlerin hem üstüne hem alt tarafına olmak üzere 2 şer adet yapıştırman gerekiyor, tek yapman gereken ramsınkleri üzerlerindeki yapışkan bantlar yardımıyla ramlere yapıştırman

kmp arkadaşım doru demiş ancak yanlış anlaşılmasın her ram in üzerine bi dene takılacak

bu pcb üzerindeki ram sayısına göre deişir
    sizin elinizde 4 var olması ilginç 8-10 adet arası çıkar kutudan
  • ewet dogru 8 tane var ben yanlıs mı soledım acaba? 4er tane demıstım sanırım 4 tanesını ucları saga sola dogru 4 tanesı dık sekılde bunları 4 tanesını arka tarafa 4 tanesıde on tarafa yapıstırcaz hepsı bu dımı? umarım yanlıs anlamamısımdır...eger dogruysa hemen takıym...
    ----------
    hemen bı soru daha sorıym sızı daha fazla sıkmayacam.. dedıgım gıbı 4 u farklı dordu farklı uclu bunların on tarafa 2 farklı 2 farklı,arka tarafa da ıkı farklı ıkı farklı sekıldemı takıym? :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imho -- 20 Aralık 2004, 20:16:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: imho

ewet dogru 8 tane var ben yanlıs mı soledım acaba? 4er tane demıstım sanırım 4 tanesını ucları saga sola dogru 4 tanesı dık sekılde bunları 4 tanesını arka tarafa 4 tanesıde on tarafa yapıstırcaz hepsı bu dımı? umarım yanlıs anlamamısımdır...eger dogruysa hemen takıym...
    ----------
    hemen bı soru daha sorıym sızı daha fazla sıkmayacam.. dedıgım gıbı 4 u farklı dordu farklı uclu bunların on tarafa 2 farklı 2 farklı,arka tarafa da ıkı farklı ıkı farklı sekıldemı takıym? :(

Kesinlikle doğru tespit
  • cok tesekkur ederım hepınıze mınnettarım... Hemen takıorum..Tekrar tesekkurler...
  • ya ustatlar kusura bakmayın ama bı sorum daha var musadenızle,pekı o yapıskanlar erımez mı?
    su an taktım bunu nasıl test edebılırım? fps olcen ya da performans oranlarını arttırabılecegım programlar arsıvlerınızde mevcutsa benımle paylasabılırmısınız? ya da mumkunse lınk?
  • ram degerıyle eran kartının gucunu mu ne arttırıp 3d grafıge bakıoduk sanırım o programı nerden bulabılırım? bı yardım daha dıcek yuzum kalmadı walla....
  • quote:

ya ustatlar kusura bakmayın ama bı sorum daha var musadenızle,pekı o yapıskanlar erımez mı?
    su an taktım bunu nasıl test edebılırım? fps olcen ya da performans oranlarını arttırabılecegım programlar arsıvlerınızde mevcutsa benımle paylasabılırmısınız? ya da mumkunse lınk?

O yapışkanın bir dereceye kadar yumuşaması gerekiyorki ram ile ramsık arasında boşluk kalmasın ve böylece soğutma işlemi maksimum değerde olsun. Aslında bu tür yapıştırma uygulamaları için önerilen en iyi ürünlerden birisi aşağıda ki linkte mevcut, ama 10-15 $ verip birde 15-20$ da yapıştırıcıya para vermek lüks diyorsan ramsıklerle gelen yapışkanları kullanman en ideali

http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=AS-Adhesive

• hımm anladım,umarım ordan dusmek gıbı bı gaflette bulunmaz bu sınk ler.. 15 dolarda yapıstrıcıya verırısem sanırım gocerım ıyıce... ama ılerde yapmak ıstesem cıkarıp yapıstırmak gıbı bı luxum var mı?
  • quote:

hımm anladım,umarım ordan dusmek gıbı bı gaflette bulunmaz bu sınk ler.. 15 dolarda yapıstrıcıya verırısem sanırım gocerım ıyıce... ama ılerde yapmak ıstesem cıkarıp yapıstırmak gıbı bı luxum var mı?
    aldıgın urunlerın markası nedir.
  • zalman vga ram heatsinks zm-rhs 1
  • ustatlar bide bendeki kart powercolor ramlar 225 te tıkanıyo daha fazla arttıramıyorum onun için ramsink taktım ama bi faydası olmadı bu neden kaynaklanıyor acaba yanlışmı taktım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.