Şimdi Ara

Heatsink mi Yoksa Direk Cpu Değişimi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam beyler, bende imzamdaki sistem var. Cpu t-bred. İşlemcim biraz ısınıyor gerçi hiçbir problem yaşamadım ama uydudan dowload olayına girdiğim için sabaha kadar açık oluyor ve dolayısıyla biraz alet sabah kalktıgımda kasılmış oluyor yaz da yaklaşıyor.

maxCPU : 60 , anakart :40. Şimdi ben sizce bu işlemciye gidip 70 kağıt küsür verip slk700 + tmd fan pro mu alsam, yoksa sirek bunları satıp 2500 barton mu? Bu ikinci seçenek biraz daha fazla para vermeme neden olucak sizce değer mi yoksa işlemci iyi al bir hs keyfine bak der misiniz, ve bu hs ne kadar azaltır bu sıcaklığı sizce? Saygılar..

• Walla bu senin overclock becerine ve şansına kalmış, soğutucu alarak barton hızlarına ulaşabilirsin, öte yandan uğraşmak istemiyom diyosan Barton'un hem önbelleği yüksek hem de standart fanla en az 2000Mhz yapar
    Bana sorarsan hazır niyetlenmişken yap bi upgrade
  • Bence download yapacağın zaman işlemcini daha düşük fsbde çalıştırırsan ve çarpanı değiştirilebiliyorsa iyice düşük hızlara çekebilirsen yeterli olur.Download işlemciye fazla yük bindirmez nede olsa...
  • Tabiki işlemciye verilen voltajıda düşürebilirsin o zaman böylece büyük ihtimal sıcaklık sorununu çözersin..Eğer diğer uygulamalarda bana yetiyor d,iyorsan boş yere değiştirip para harcamana gerek yok...
  • Beyler yok hızdan feragat edemem, yani ya bu sıcaklığı hs ile gidericem ya da upgradele. Mantıklısı sizce hangisi onu söyleyin, upgrade daha mantıklı gözüküyor gibi sanki. Ne bileyim işte o/c ci sizsiniz yardım edin yaw :)
  • VALLA sen onu fanla deyılde su yoluyla cozebılırsın gıbı gelıyor en az benım su ıle 10 derece farkettı zalman ın resaratorunu aldım ıcıne bıraz da buz koydummu deyme keyfıne serın serın calısırsınız hele hele buz da koydummu 7-8 saat 20 derece kadar dusuk tutabılısın yanı benım 2.8 prescott um su ıle 33 derece buz atınca 15 dereceye kadar ındırıyorum manyak abı en ıyı sogutucu<font color='blue'>RESARATOR</font id='blue'> tavsıye ederım lınk ıde atayım bak bıraz mavı uzun sey
    http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=RESERATOR
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Prescott</i>
    <br />VALLA sen onu fanla deyılde su yoluyla cozebılırsın gıbı gelıyor en az benım su ıle 10 derece farkettı zalman ın resaratorunu aldım ıcıne bıraz da buz koydummu deyme keyfıne serın serın calısırsınız hele hele buz da koydummu 7-8 saat 20 derece kadar dusuk tutabılısın yanı benım 2.8 prescott um su ıle 33 derece buz atınca 15 dereceye kadar ındırıyorum manyak abı en ıyı sogutucu <font color='blue'>RESARATOR</font id='blue'> tavsıye ederım lınk ıde atayım bak bıraz mavı uzun sey
    http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=RESERATOR

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Hocam 300 dolar bi sogutucuya verilir mi? Nasil kiyipta verebildin o kadar parayı bi sogutucuya.Oyle yapacagına gitsin bi 3200 box alsin. [ngt]
  • yaw press dalga mı geçiyon biz şurda 70-80 milyonun hesabını yapıyoruz sen bize ne diyorsun :)
  • eğer o/c için düşünüyorsan, barton a geçsende elindeki kt4 anakart ile fazla birşey bulamazsın hele çarpanların kilitli olduğu düşünülürse..

http://www.pclabs.gen.tr/article.asp?doc=341 Bence elindeki işlemci için hs almaya değmez. Para harcarım diyorsan mb+cpu alırsın o da şuan için tuzlu olur.
  • o/c düşünmüyorum derdim alet ısıdan kasılmasın. Sadece bunu istiyorum o kadar. Bunu düşününce işte işin içine ekonomiyi sokuyorum , fark verip 2500 mü alırdınız yoksa hs mi?
  • o zaman 2500+ al. yada cpu nun üstüne imzanda yazan fanlardan bir tanesi üfleyecek konumda tut.
  • dostum o fanı istediğim kadar tutsam da o sıcaklığın normal seviyelere hs değişmeden geleceğini sanmıyorum. Yani 60 dan 42 lere düşmesini sağlayacak bir etki yapamaz sanırım. O nedenle hatta 2500 alıcak olsam da kaygım var ,kutudan çıkan hs dandik olucak gene diye .
  • benim cpu eskilerden bakır tabanlı hs vardı. yeniler pek güzel değil. iki arkadaşa 2500+ sistem kurduk sıcaklıklar 40-55C arasında değişen değerlerde ki havalarda daha tam ısınmadı. Seçim senin kolay gelsin.[bye]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by eozen81</i>
    <br />dostum o fanı istediğim kadar tutsam da o sıcaklığın normal seviyelere hs değişmeden geleceğini sanmıyorum. Yani 60 dan 42 lere düşmesini sağlayacak bir etki yapamaz sanırım. O nedenle hatta 2500 alıcak olsam da kaygım var ,kutudan çıkan hs dandik olucak gene diye .
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Hocam bence kaybetme zaman git bi 2500 al. Uzerinden cıkan box fan bakir tabanli. Eger overclock yapmıyacaksan uzerindeki fanla 48 49 larda kullanırsın. Yukte de fazla 50 bilemedin 51 olur. Tabi kasa icindeki hava sirkulasyonun iyi olacak. Bende 2000+ vardi ve 58 59 da falan calisiyodu simdi barton 2500 var 48 de falan calisiyo overclocksuz halde ve box fanla.
  • o zaman kardeş olaya önce hs almakla başla bakarsın ileride işlemciyide değiştirirsin ozaman sıcaklık sorunu yine çıkacak ?!!1
  • sağol honest mantıklı geldi.
  • peki hs olarak slk700+tmd fan pro da mutabık mıyız?
  • bence şu sk6 lardan al ucuz onlar işini görmüş olursun.Ama en önemlisi ve ücretsiz olanı kasa içi havalandırma.Düşük devirde çalışan ek fanlarla yapabilirsin
  • eozen81 senin cpu t-bred a mı? Eğer a ise o kadar ısınması normal.anakartında şu meşhur 4 delik varsa birde uyumluluk tablosuna bak uyarsa zalman 7000a yı öneriyorum.47$ düştü.slk+tmd ile 10$ fark var.Ama sessiz ve soğuk bir sistem için değer
  • barton un iyi çıkacağı kesin değil...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.