Şimdi Ara

heatsink için tavsiye h96 pro +

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    h96 pro+ android tv cihazım var. 80 C lere çıkıyor üzerindeki ufak heatsinki çıkarıp yerine daha büyük gerekirse de fan koymak ve 30-40 lı derecelere çekmek istiyorum. Bu konuda yeni olduğum için resimde de gördüğünüz üzere ram ler de yanında. hem rami hem işlemciyi kapsayacak büyük bir heatsink koysam problem olur mu?
    tavsiyeleriniz neler?
    heatsink için tavsiye h96 pro +

• Koymak mesele değilde nasıl tutturcaksın o sıkıntı yoksa normal 212 evo bile koyarsın ama üzerine otututturmak sıkıntı.aliexpressde ufak fanlı 5e5 heatsingler var onlardan alabilirsin yada hiç uğraşmadan üzeribe ufak fan takabilirsin ki fanı nereye takıcaksın onuda düşünmek gerek eğer hem uğraşıyım hemde işime yarayan bişey yapmak istiyorum dersen oluru var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 1 Ekim 2017; 21:54:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    bir arkadaşdan uzun ince bir heatsink buldum hem işlemciyi hem de ramleri aynı anda kapatıyor. hepsini aynı anda kapatması kısa devre vs gibi birşeye neden olur mu? konuya çok yabancıyım. bir de silicon pedler gördüm. işlemci ve ram kadar parça koyup komple heatsinki onların üzerine koysam? onlar tutmaz mı?
  • Agronur17 kullanıcısına yanıt
    Ramin bacaklarına değmediği sürece sıkıntı yok takabilirsin.Ancak silikon pad meselesini pek anlamadım ama devreye kutu yapıp(sağlam portatif) soğutucunun üstünden kutuya yani kasaya vida ile sıkıca tutturabilirsin.Üzerinede dediğim ufak fanlardan 5vluk alıp usb ye bağlarsın buz gibi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğutmak istediğin çipe uygun aynı ölçüde ama daha yüksek heatsink al
    Böylece diğer bileşenlere değmemiş olur
    Ben de çok ısınan modemimin çipini soğutan heatsinki değiştirdim.
    Yanına da düşük devirli bir 92 mm fan koydum.
    Artık üst kapak kapanmadığından açık kullanıyorum
    Ancak şu an çok iyi soğuyor ve internet bağlantım stabil ve modemin ömrü uzadı.
    Aşağıda linkini görebilirsin hatta yorumda bana ait

https://www.amazon.com/gp/product/B00REFET24/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Amazon.com da aluminum heatsink diye yazıp arat, farklı boylarda yüzlerce çeşit görüceksin
    Ordan uygun ölçüde olup türkiyeye gönderileni bulursun
    Ayrıca aliexpress sitesinden daha ucuza alabilirsin
    Sadece gönderim biraz daha uzun sürüyor.

• Çipin üzerine tutturması sorun olmuyor
    Hem heatsink ağır değil, hem de altına yoğun kıvamlı termal macun sürdüm
    1-2 günde sertleşti
    Yerinden çok oynatmazsan idare eder.
    Kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.