Şimdi Ara

Hearthstone: Heroes of Warcraft [ANA KONU] (914. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.759
Cevap
72
Favori
674.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 912913914915916
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sadece Karazhan alıp LoE alacağım parayla Gadgetzan da yüklenebilirim çünkü 3 ay sonra gidecekler. Bakalım hocam düşüneceğim dediklerinizi teşekkürler.
  • Karazhan dan sonra bırakmıştım şimdi yeniden başlıyorum arkadaşlar.Hangi deckleri önerirsiniz, açıkçası yeni gelen kartlar ile kafam çok karıştı.Eski kartların çoğu tamam ve 1.6k dust var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler betadan beri oynayan biri olarak soyluyorum. Oyun kendini bitirdi. Su an oynayacak hali oldugunu dusunmuyorum. Bu adventure oyunun sonu oldu aciliyetle bir fixtir falan gelmesi lazim. Yoksa cok zor. Oyunda su an dengeden falan soz etmek imkasiz. En kotusute mid-range bitirdiler. mid range diye birsey kalmadi. Ya aggro oynayacaksin yada hayvansal late'i guclu deste. Arasi yok. Benim bu oyundan umudum kalmamistir. Expansiyonun gaziyla 1 ay falan gider daha sonra sikayetler baslar.

Onun disinda bu communityden de hic birsey olmaz. 100 kusur kart gelmis. Kartlari denemek isteyen falan sifir. Pirate ve jade'i yapmislar bende baska birseyler deniyim, diger mekanikleri test ediyim diyen bir kisi yok. Ilk gunden herkes copy paste. Sanki ilk legend olsan sana blizzard madalya vericek. Ben bu kafayi anlayamiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 5 Aralık 2016; 2:01:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UcanHollandali kullanıcısına yanıt
    Sanki çok bir şey varda millet denesin, bunun öncesi adamlar cthun koydu millet de onu oynadı, şimdi adamların getirdikleri kartlar belli yapılacak şeyler belli, yani çok spesifik bir şey yok. Doğru dürüst bir şey de gelmedi jade golem, bu yani... bol bol battlechary kartları koydular.
    ----
    Öyle bir demişsiniz ki 10 farklı kart mekaniği geldi millet sadece 1 tanesini kopyalamış.
    ----
    Gelen kartlarda giden kartların üç aşağısı beş yukarısı.
    Daha öncesinde ben bu oyunu savunuyordum olumsuz eleştirenlere karşı.
    Ama savunulacak yanı da kalmamış, siz dediklerinizde de haklısınız katılıyorum.
    Oyuna artık adam akıllı yenilik getirmiyorlar, yerinde sayıyor üstüne geriye gidiyor.
    RNG faktörünü iyice abarttılar, daha çok para kazanmak için iki ayrı mod çıkarttılar. Son gelen bu kartlara bakınca adamların amacı oyuncuları nasıl tırtıklayabilirim... derdindeler... kartları beğenmeyebilirsiz almayadabilirsiniz, ama almadan oynarsanız, oynatmazlar adama. bu da diğer gerçek.
    ----
    Kart tasarımlarını da beğenmedim...

Son olarak paketi alacağım her ne kadar, beğenmesem de eleştirsem de...

• Deathcallsdeath kullanıcısına yanıt
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asfasdas11 -- 27 Ağustos 2020; 3:48:7 >
  • Arkadaslar oyunda bayaa acemiyim hunter ve priest oynuyorum.Deck onerileri neye gore dizdigimizi nasil belirliyoruz?Meta olayi bu oyunda da varmis sanirim.Su an metada olanlardan yola cikarsak oneriniz var mi?

• xMakavelix kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bu bahsettiğiniz hususlar oyuna yeni başlamış bir oyuncuya teorik olarak izah edilemeyecek seviyede detaylı; çokça pratik yapmak suretiyle kişisel tecrübe kazanmanız gerekiyor ki yeni başlayan oyunculara önerilebilecek "Meta" kapsamında bir deste de ne yazık ki yok; desteler birden fazla Card Set ve Adventure'dan oluşuyor.

Şu aşamada rakip desteleri gözlemlemek, komboları ve temel mekanikleri öğrenmek öncelik olmalı. Zamanla zaten koleksiyonunuz ufak ufak genişlemeye başlar ki kendiliğinden yönelimleriniz oluşur, desteleri tamamlamaya başlarsınız.
  • Bir masum Mage, ağlıyor mu ne
  • Forum genelinde süreli title ödüllü turnuva yapalım mı arkadaşlar? Koordine ederim diyen, bölüm müdavimi bilindik bir arkadaşımız var mı?
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asfasdas11 -- 27 Ağustos 2020; 3:48:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KolonyaAdam

Karazhan dan sonra bırakmıştım şimdi yeniden başlıyorum arkadaşlar.Hangi deckleri önerirsiniz, açıkçası yeni gelen kartlar ile kafam çok karıştı.Eski kartların çoğu tamam ve 1.6k dust var.

midrange shaman devam sabah girdim rank 17den yenilmeden rank 9a kadar çıktım şuanda rank 5e gelip bıraktım jade druid pirate warrior felan dinlemiyor

• aschil kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bugune kadar savunanlardim ama gelen kartlarin bir mantigi yok. Su anki oynanan desteler o kadar gucluku oyun ciktigi gunden beri oynanan desteler bir anda tarihin tozlu sayfalarina karisti. Tempo mage, control warrior ve herkesin sikayet ettigi midrange shaman. 1 tane gordunuz mu yada denediniz mi bilmiyorum bunlardan birini. Ben ne acinasi halde olduklarini test ettim. Bir deste dusunun hem temposu cok yuksek hemde late'i su ana kadar gorulmemis duzeyde guclu. Herhangi bir control warrior'un jade druid yenme olasigi su an itibari ile sifir. latede ardi arkasi gelen ve bitmeyen! bir sirali dizi minyona hangi control destesi dayanabilir. Cw'den ornek verdim cunku control denince akla gelen ilk minyon. Onun disinda mid range destesininde sansi yok cunku sen 5 manadayken adam 10 manada oluyor senin mid'i guclu kartlarin manasina gore rakiple oynamadigi icin hic bir ise yaramiyor.

Onun disinda class'i metaya sokmanin op kartlar getirmekten ibaret olan bir desinger ekibi var. Cunku baska turlu oyun boyu 0 mana hero power olayinin hic bir aciklamasi olamaz. Bu birde boardu aldigi zaman oyunun en iyi hero poweri olunca. 5 manaya adam akilli 5-6 minyon bile yokken o minyonun benim 3 kartimi gorup birini almasina deginmiyorum bile.

Hal boyle olunca ya cok aggro oynayacaksin bunlari yenebilmek icin yada late i asiri guclu desteyi arasi yok. aggroya counter yapsan latedeki seni patates ediyor. Mid range oynasan ikiside seni patates ediyor. Benim esas sıkıntım oyunun bir sey denememe bile izin vermeyecek hale gelmesi.

Elden bufflama olayini deneyen gordunuz mu yada kabal discover muhabbetini? bence konsept olarak cok basarilar. value desteleri denebilir cok iyi olabilir ama turn birde yuzune 2 damage yiyip, eline silah alan ve yere iki minyon birakan bir class varken value destesi falan deneyemezsin. ki turn 1 play'i 2 turnun basinda yuzune 5 damage ile sonuclaniyor.

Buff denesen earlyi tutmak icin alman gereken bir suru kart oluyor. onlari alinca deste biraz controle kaciyor ama. yukarda dedigim sey burda gecerli sen sabah kadar buflasan bile adam 1 manaya her el dizince buyuk minyonlari. senin controlun yalan oluyor.

Aggro buff belki ama oda yavas kalir.

Ben bu arada cok sey denedim. Yani saysam dalga gecersiniz buyuk ihtimal ama bisiler yapabilecegine azda olsa inandim. Denemek icin biraz hayal gucu yeterli ama oyun sana denemeye bile firsat vermiyor. Benim sikayetim bu.

Dedigim gibi cunku piyasadaki desteler asiri guclu. kendi sinerjini olusturup birazda birine onlem almaya calissan digeri yapistiriyor. digerine gore yapsan digeri yapistiriyor. Onlem almasan 3 turn yasarsin maximum. iki uca sikisti oyun.

Onun disinda kartlarin yuzde 70'i battlecry. naxtan sonra bir tane battlecry'a onlem alabilcegimiz kart gelmedi. bu oyunun ne kadar icler acisi oldugu gozler onune suruyor.

Ben elestirmeye baslasam sabaha kadar anlatirimki forumda bilen bilir oyunun bugune kadar her elestireye savunanlardandim ben bile patladim artik baskada bisi demiyorum.

Edit: Bu arada benim oyunu sevme sebebim classic kartlardaki dengeydi misal stat olarak en guclu minyonun herhangi bir ozelliginin olmamasi lazim. battlecryli bir minyonun o top degerler bas alinarak battlecry a gore dusurulmesi lazim misal 6 manada ogre 6-7 ise ondan guclu statli ve ozelligi olan bir minyon olmasinki ogrede kullanilabilirsen ne zaman gvg ile bu bozuldu oyun orda bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 5 Aralık 2016; 19:07:03 >

• Blubber Baron kullanım alanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil Dead -- 5 Aralık 2016; 18:57:29 >
  • Beni hatırlayan var mı ? Oyun nasıl beyler ? Tekrar başlamaya değer mi ? En son old gods desteleri var bende. Özet geçecek arkadaş varsa çok iyi olur
  • Evil Dead kullanıcısına yanıt
    Bana da bugun açtığımda packten çıktı. Çok zayıf bir kart olduğunu dusundum çıkınca.

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Hocam ben bugune kadar savunanlardim ama gelen kartlarin bir mantigi yok. Su anki oynanan desteler o kadar gucluku oyun ciktigi gunden beri oynanan desteler bir anda tarihin tozlu sayfalarina karisti. Tempo mage, control warrior ve herkesin sikayet ettigi midrange shaman. 1 tane gordunuz mu yada denediniz mi bilmiyorum bunlardan birini. Ben ne acinasi halde olduklarini test ettim. Bir deste dusunun hem temposu cok yuksek hemde late'i su ana kadar gorulmemis duzeyde guclu. Herhangi bir control warrior'un jade druid yenme olasigi su an itibari ile sifir. latede ardi arkasi gelen ve bitmeyen! bir sirali dizi minyona hangi control destesi dayanabilir. Cw'den ornek verdim cunku control denince akla gelen ilk minyon. Onun disinda mid range destesininde sansi yok cunku sen 5 manadayken adam 10 manada oluyor senin mid'i guclu kartlarin manasina gore rakiple oynamadigi icin hic bir ise yaramiyor.

Onun disinda class'i metaya sokmanin op kartlar getirmekten ibaret olan bir desinger ekibi var. Cunku baska turlu oyun boyu 0 mana hero power olayinin hic bir aciklamasi olamaz. Bu birde boardu aldigi zaman oyunun en iyi hero poweri olunca. 5 manaya adam akilli 5-6 minyon bile yokken o minyonun benim 3 kartimi gorup birini almasina deginmiyorum bile.

Hal boyle olunca ya cok aggro oynayacaksin bunlari yenebilmek icin yada late i asiri guclu desteyi arasi yok. aggroya counter yapsan latedeki seni patates ediyor. Mid range oynasan ikiside seni patates ediyor. Benim esas sıkıntım oyunun bir sey denememe bile izin vermeyecek hale gelmesi.

Elden bufflama olayini deneyen gordunuz mu yada kabal discover muhabbetini? bence konsept olarak cok basarilar. value desteleri denebilir cok iyi olabilir ama turn birde yuzune 2 damage yiyip, eline silah alan ve yere iki minyon birakan bir class varken value destesi falan deneyemezsin. ki turn 1 play'i 2 turnun basinda yuzune 5 damage ile sonuclaniyor.

Buff denesen earlyi tutmak icin alman gereken bir suru kart oluyor. onlari alinca deste biraz controle kaciyor ama. yukarda dedigim sey burda gecerli sen sabah kadar buflasan bile adam 1 manaya her el dizince buyuk minyonlari. senin controlun yalan oluyor.

Aggro buff belki ama oda yavas kalir.

Ben bu arada cok sey denedim. Yani saysam dalga gecersiniz buyuk ihtimal ama bisiler yapabilecegine azda olsa inandim. Denemek icin biraz hayal gucu yeterli ama oyun sana denemeye bile firsat vermiyor. Benim sikayetim bu.

Dedigim gibi cunku piyasadaki desteler asiri guclu. kendi sinerjini olusturup birazda birine onlem almaya calissan digeri yapistiriyor. digerine gore yapsan digeri yapistiriyor. Onlem almasan 3 turn yasarsin maximum. iki uca sikisti oyun.

Onun disinda kartlarin yuzde 70'i battlecry. naxtan sonra bir tane battlecry'a onlem alabilcegimiz kart gelmedi. bu oyunun ne kadar icler acisi oldugu gozler onune suruyor.

Ben elestirmeye baslasam sabaha kadar anlatirimki forumda bilen bilir oyunun bugune kadar her elestireye savunanlardandim ben bile patladim artik baskada bisi demiyorum.

Edit: Bu arada benim oyunu sevme sebebim classic kartlardaki dengeydi misal stat olarak en guclu minyonun herhangi bir ozelliginin olmamasi lazim. battlecryli bir minyonun o top degerler bas alinarak battlecry a gore dusurulmesi lazim misal 6 manada ogre 6-7 ise ondan guclu statli ve ozelligi olan bir minyon olmasinki ogrede kullanilabilirsen ne zaman gvg ile bu bozuldu oyun orda bitti.

Bana kalırsa bu expansion designer ekibinin uzun vadedeki planının bir parçası. Sonuçta bir sonraki expansionda 3 set birden gidecek ve bu oyunun kırılma noktası olacak. Dediğim gibi değilse ama vah halimize.

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

beyler betadan beri oynayan biri olarak soyluyorum. Oyun kendini bitirdi. Su an oynayacak hali oldugunu dusunmuyorum. Bu adventure oyunun sonu oldu aciliyetle bir fixtir falan gelmesi lazim. Yoksa cok zor. Oyunda su an dengeden falan soz etmek imkasiz. En kotusute mid-range bitirdiler. mid range diye birsey kalmadi. Ya aggro oynayacaksin yada hayvansal late'i guclu deste. Arasi yok. Benim bu oyundan umudum kalmamistir. Expansiyonun gaziyla 1 ay falan gider daha sonra sikayetler baslar.

Onun disinda bu communityden de hic birsey olmaz. 100 kusur kart gelmis. Kartlari denemek isteyen falan sifir. Pirate ve jade'i yapmislar bende baska birseyler deniyim, diger mekanikleri test ediyim diyen bir kisi yok. Ilk gunden herkes copy paste. Sanki ilk legend olsan sana blizzard madalya vericek. Ben bu kafayi anlayamiyorum.

Betadan beri oynayıp metanın en güçlü decki olan midrange shamanı bilmemek.İlginç.Ayrıca jade druidin cw yi kedin yener gibi bir ön yargıya düşmüşsün.Önyargı diyorum çünkü control warriora karşı oynadaydın böyle demezdin.30 kart çekince druid güçleniyor fakat druid büyük minyonları öldüremiyor.Cw ile taktik basit twin emp ve ancient shieldbearer ile baskı kurup shield slam ve gorehowl ile golemleri teker teker avlıyorsun druid cevap veremediği için hasar almaya başlıyor.Jade golemler 8-9 olmadan birkaç vuruş ile maç sizde.Klasik cw ile ise iş daha basit oyun başı war axe ve bash ile kontrol sağlayıp sylwanas baron geddon rag ile late gamede üstünlük sağlayabiliyorsun en son alex grom kombosuyla bitiriyorsun.Value olarak bakınca wisp de sınırsız value fakat kazın ayağı öyle değil.Bu konuda pro playerların çoğu jade golemlerin abartılı olduğunu söylediler.Özellikle brian kiblerin bu konudaki görüşlerine bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glumblapinta -- 5 Aralık 2016; 20:28:35 >

• glumblapinta kullanıcısına yanıt
    Metanın en güçlü destesi Midrange Shaman mı? Bir de "Value olarak bakınca wisp de sınırsız value" ne demek?
  • ANDREI kullanıcısına yanıt
    Mana başına sonsuz stat elde ediyorsun.

• glumblapinta kullanıcısına yanıt
    Hangi durumda oluyor bu? "Sonsuz" karttan oluşan ve tüm kartların elde olduğu bir desteyle, masaya da "sonsuz" minion atıldığı zaman mı?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 912913914915916
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.