Şimdi Ara

Header ve footer telefonda çalışmıyor (beyaz oluyor)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar header ve footer yaptım. Bilgisayarda çalışıyor. Birde incele kısmından tablet telefon butonundan telefon şekline baktım ve bir şok geçirdim (şaka şaka ama beklemiyordum) :

Header :

Footer :

Kodlar şu şekilde :

<!DOCTYPE html> 
    <html>
    <head>
    <title></title>
    </head>
    <body>

<div id="cerceve">

<div id="baslik" style="background-color: black;">

<form action="" method="post" name="aramaform">

<input type="text" class="aramat" name="arama" placeholder="Arama">
    <input type="submit" class="aramab" name="arat" value="Ara">

<select class="neredearas" name="neredeara">

<option value="forum">Forumda</option>
    <option value="a">A'da</option>
    <option value="b">B'de</option>

</select>

</form>

<button class="girisb" onmousemove="this.style.color = 'rgb(0, 204, 0)'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="width: 100px;height: 40px;position: relative;font-size: 18px;background-color: black;color: white;border-radius: 100px;">Giriş</button>

<button class="kayitb" onmousemove="this.style.color = 'rgb(0, 204, 0)'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="width: 100px;height: 40px;position: relative;font-size: 18px;background-color: black;color: white;border-radius: 100px;">Kayıt</button>

</div>

<div id="altfooter" style="background-color: black;">

<div id="footerbulten" style="position: relative;left: 0px;">

<label style="position: relative;top: 25px;left: 1116.5px;font-size: 18px;font-family: cursive;">Bültene abone ol!</label>

<form name="bultenform" method="post" action="">

<input type="text" class="bultent" name="bulten" placeholder="E-mail" style="position: relative;top: 50px;left: 1100px;">
    <input type="submit" class="bultenb" name="bultengonder" value="Gönder">

</form>

</div>

<div id="footermenu" style="text-align: center;position: relative;top: 145px;">

<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=131371407&url=#" onmousemove="this.style.color = 'orange'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="text-decoration: none;color: white;" data-href="#" onmousemove="this.style.color = 'orange'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="text-decoration: none;color: white;">Anasayfa</a> | <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=131371407&url=#" onmousemove="this.style.color = 'orange'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="text-decoration: none;color: white;" data-href="#" onmousemove="this.style.color = 'orange'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="text-decoration: none;color: white;">Forum</a> | <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=131371407&url=#" onmousemove="this.style.color = 'orange'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="text-decoration: none;color: white;" data-href="#" onmousemove="this.style.color = 'orange'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="text-decoration: none;color: white;">A</a> | <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=131371407&url=#" onmousemove="this.style.color = 'orange'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="text-decoration: none;color: white;" data-href="#" onmousemove="this.style.color = 'orange'" onmouseout="this.style.color = 'white'" style="text-decoration: none;color: white;">B</a>

</div>

</div>

</div>

<style type="text/css">

.neredearas{

position: relative;
    top: 35px;
    left: 357px;
    height: 31px;

}

.aramat{

left: 400px;
    height: 25px;
    width: 350px;

}

.aramab{

left: 470px;
    height: 31px;
    background-color: white;
    border: none;

}

.kayitb{

top: 2px;
    left: 1050px;

}

.girisb{

top: 2px;
    left: 1000px;

}

input::placeholder{

font-size: 18px;
    font-family: cursive;

}

html,body{

margin: 0;
    height: 165%;

}

#cerceve{

min-height: 100%;

}

#altfooter{

position: absolute;
    bottom: 0;
    width: 100%;
    height: 210px;
    color: white;

}

#baslik{

top: 0;
    left: 0;
    width: 100%;
    height: 105px;

}

</style>

</body>
    </html>

Bilgisayardaki görüntüsü işe şöyle :

Header :

Footer :

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yardımınıza ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webandyazilimprofesor -- 14 Şubat 2018; 6:27:2 >

• Buna benzer bir tane daha konu açmışsın.

Footer altı beyaz oldu yardım

Ona cevap yazdım, okumuşsundur. Görülüyor ki bu dertler bitmiyor. Benim zaten çok bilgim yok. Belki uğraşa uğraşa düzeltirim ama bu defa da başka tarafı patlar.

Responsive tasarım için adamlar Bootstrap yapmışlar. Bunu kullan rahat edersin. HTML ve biraz CSS biliyorsan yeterli. Bundan sonra Bootstrap öğren. Responsive tasarımları daha rahat yaparsın.

Ama sen Amerika'yı yeniden keşfetmeye bayılıyorsun. Sıfırdan responsive tasarım yapmaya çalışıyorsun. Bu huyundan vazgeç. Yapma demiyorum hobi olarak gene yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

Buna benzer bir tane daha konu açmışsın.

Ona cevap yazdım, okumuşsundur. Görülüyor ki bu dertler bitmiyor. Benim zaten çok bilgim yok. Belki uğraşa uğraşa düzeltirim ama bu defa da başka tarafı patlar.

Responsive tasarım için adamlar Bootstrap yapmışlar. Bunu kullan rahat edersin. HTML ve biraz CSS biliyorsan yeterli. Bundan sonra Bootstrap öğren. Responsive tasarımları daha rahat yaparsın.

Ama sen Amerika'yı yeniden keşfetmeye bayılıyorsun. Sıfırdan responsive tasarım yapmaya çalışıyorsun. Bu huyundan vazgeç. Yapma demiyorum hobi olarak gene yap.

Merhaba

güle güle öldüm (allah korusun)

Ben her şeyi öğrenmeye çalışıyorum. Responsive tasarımıda hiç sevmiyorum

Teşekkür ederim.

• webandyazilimprofesor W kullanıcısına yanıt
    Gülen yüzün solmasın.
  • quote:

Buna benzer bir tane daha konu açmışsın.

Merhaba,

öncelikle çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

Ben sitemi hızlı bir şekilde yapmaya çalışıyorum. Hızlı ama tasarımı iyi olmalı.

Bence şimdi bildiğim şekilde tasarımımı yapayım diyorum çünkü bootstrap öğrenene kadar (görüyorsunuz değil mi artık Amerika'yı yeniden keşfetmeye çalışa çalışa yoruldum) ok zaman geçer diye düşünüyorum. Sonra tasarımı düzeltirim. Ama tam baştayken öğrensemde iyi olur. Sonra sorun çekmem.

Sizce nasıl yapayım?

Hızlı tasarım yapmak isteyenlerin adresi Bootstrap'tır. Ben de Bootstrap'ın her şeyini bilmiyorum. İhtiyacım oldukça açıp bakıyorum. Öğrenmek atla deve değil. Önce Bootstrap'ın grid sistemini öğren. Diğerlerini ihtiyaç duydukça zamanla öğrenirsin. Bootstrap'la yapamadığın yerlerde kendi CSS'lerini kullanırsın. Bootstrap 4 yakın zamanda çıktı. Güncel versiyonu budur. Hemen yumul.
  • quote:

Hızlı tasarım yapmak isteyenlerin adresi Bootstrap'tır. Ben de Bootstrap'ın her şeyini bilmiyorum. İhtiyacım oldukça açıp bakıyorum. Öğrenmek atla deve değil. Önce Bootstrap'ın grid sistemini öğren. Diğerlerini ihtiyaç duydukça zamanla öğrenirsin. Bootstrap'la yapamadığın yerlerde kendi CSS'lerini kullanırsın. Bootstrap 4 yakın zamanda çıktı. Güncel versiyonu budur. Hemen yumul.

Peki. O zaman daha fazla ilerlemeden hemen tasarımları değiştireyim.

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @DoubleDragon hocama katılıyorum. Gerçekten Amerikayı baştan keşfetmeye gerek yok. Ha gerekli durumlarda rahat müdahale edebilmek adına bilinebilir belki ama fazlası zaman kaybı.

Bu tarz konular için zamanında yararlandığım bir kaynak vardı. Faydasını görmüştüm. Çeşitli yerlerde / zamanlarda da tavsiye ederim. Göz atmakta fayda var. Link Gerek sıfırdan responsive tasarım olsun, gerek bootstrap kullanımı olsun bir çok eğitim mevcut.

İyi çalışmalar :)
  • Merhaba,

opium dediğiniz kanala baktım videolarıda izlemeye başladım. Ama sanırım sitemde responsive tasarım yapamayacağım gibi.

Çünkü benim istediğim tasarım şöyle :

Ama bunu telefon için nasıl yapacağım bilmiyorum. Aslında benim istediğim mobilde header ve footerde o beyaz yerlerin olmaması. Sayfaya sığması çok önemli değil bence. Birden responsive tasarım yapmak için ona göre tasarımı hazırlamak gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bootstrap öğrenmeye devam et. Çok iyi bir şeydir. Her türlü yola gelir. Hangi çözünürlükte görünmesini istemiyorsan gizleyebilirsin.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.