Şimdi Ara

= HDR PC OYUNCULUĞU - ANA KONU = (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
11
Favori
16.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Steelo

Şuan baktım ve HDR dxdiag da desteklenmiyor olarak gözüküyor.

Edit: Hdmi ile değiştirdim HDR çalışıyor.Youtube da HDR videosu açıyorum kasıyor bildiğin normal mı bu? GPu% 97 lerde çalışıyor işlemci %76 larda alt tarafı browser açık.

Alıntıları Göster
    ekran kartından yana bir sıkıntı olmaz GTX 970 4K video çözümleme ve oynatmada sıkıntı yaratacak bir kart değil. fakat işlemciden olabilir mi derseniz o da 2K bir videoda (2K yani 1440P HDR oynatırken bu sorunun yaşandığını varsayıyorum), ayrıca Paugge 1.4 DisplayPort kablosu ile kullanırken ilgili desteklerin gözükmüyor oluşu (dolayısı ile çalıştırmayışı) normal değil. bunların hiçbirinin monitörle alakalı olmadığını da ayrıca not düşmeli, sanıyorum ki vakit bulduğunuzda sisteminize sıfır kurulum yapmanız, ayrıca bunu takip eden süreçte eğer şu an (ya da öncesinde kurulup kaldırılmış da olabilir) kullanıyorsanız dahi temiz kurulumdan sonra herhangi bir korsan yazılım kullanmamanızı (oyunlarda nadiren olsa dahi yazılım crack/fix unsurlarının tamamı özellikle de sistem kaynaklarını madencilik için sömüren ya da tüm klavye hareketlerini loglayıp üçüncü kaynaklara yollayan şeylerle dolu oluyor ve sistem performansı ile kararlılığının canına okuyorlar) tavsiye ederim.

yine bir diğer mühim husus da eğer -bu forumda da pekçok böyle tavsiyelerde bulunan bir halttan anlamadığı halde biliyor geçinen işgüzarların sık sık tavsiye ettiği gibi- Windows hizmet, araç ve güncellemelerini kapatıyorsanız bunu yapmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

ekran kartından yana bir sıkıntı olmaz GTX 970 4K video çözümleme ve oynatmada sıkıntı yaratacak bir kart değil. fakat işlemciden olabilir mi derseniz o da 2K bir videoda (2K yani 1440P HDR oynatırken bu sorunun yaşandığını varsayıyorum), ayrıca Paugge 1.4 DisplayPort kablosu ile kullanırken ilgili desteklerin gözükmüyor oluşu (dolayısı ile çalıştırmayışı) normal değil. bunların hiçbirinin monitörle alakalı olmadığını da ayrıca not düşmeli, sanıyorum ki vakit bulduğunuzda sisteminize sıfır kurulum yapmanız, ayrıca bunu takip eden süreçte eğer şu an (ya da öncesinde kurulup kaldırılmış da olabilir) kullanıyorsanız dahi temiz kurulumdan sonra herhangi bir korsan yazılım kullanmamanızı (oyunlarda nadiren olsa dahi yazılım crack/fix unsurlarının tamamı özellikle de sistem kaynaklarını madencilik için sömüren ya da tüm klavye hareketlerini loglayıp üçüncü kaynaklara yollayan şeylerle dolu oluyor ve sistem performansı ile kararlılığının canına okuyorlar) tavsiye ederim.

yine bir diğer mühim husus da eğer -bu forumda da pekçok böyle tavsiyelerde bulunan bir halttan anlamadığı halde biliyor geçinen işgüzarların sık sık tavsiye ettiği gibi- Windows hizmet, araç ve güncellemelerini kapatıyorsanız bunu yapmayın.

Alıntıları Göster
    Dediklerinize dikkat edeceğim.Öncelikle söylemediğim birkaç şey vardı mesela browser Opera GX ve hdr görüntüyü gayet iyi gösteriyor ama kasma konusunda işlemciden olabileceğini bende düşünüyorum.Fx 8350 işlemci.Birde Chrome kurup onunla deneyeceğim.Ayrıca eve bende hizmetler, araç ve güncellemeleri komple kapatmıştım.

• quote:

Dediklerinize dikkat edeceğim.Öncelikle söylemediğim birkaç şey vardı mesela browser Opera GX ve hdr görüntüyü gayet iyi gösteriyor ama kasma konusunda işlemciden olabileceğini bende düşünüyorum.Fx 8350 işlemci.Birde Chrome kurup onunla deneyeceğim.Ayrıca eve bende hizmetler, araç ve güncellemeleri komple kapatmıştım.

Alıntıları Göster
    Opera'da HDR desteği olacağını sanmazdım, zira bir diğer Chromium edisyonu olan yeni ve halen beta sürecinde olan Microsoft EDGE tarayıcıda çalışmadı. dolayısı ile yalnızca Google Chrome üzerinde verim alabildim.

söylediğim gibi, bir sonraki temiz kurulumdan sonra böyle bir mevcut servisler ile güncellemeleri devre dışı bırakma yoluna gitmeyin bence.

• quote:

Alıntıları Göster
    biraz daha derinine inince bambaşka bir durumla karşılaştım, bunu daha önceden öngörüp buna göre araştırmadığım ve dolayısı ile de sizi yanlış yönlendirebilmiş olabileceğim için (umarım temiz kurulum külfetine girişmemişsinizdir) beni affedin.

NVIDIA GTX 970'de sadece HDMI üzerinden HDR desteği mevcut, NVIDIA kartlar arasında hem HDMI hem DisplayPort üzerinden HDR desteği veren ilk sırada listelenmekte olan kart GTX 1050 olarak görünüyor. bu duruma başta ben de anlam veremedim, ancak daha sonra DisplayPort 1.4'ün donanımsal olarak kullanıma sunulduğu tarih ile ekran kartınızın piyasaya sunuluş tarihini karşılaştırınca taşlar oturdular. zira o vakitlerde HDMI 2.0 HDR desteği sağlarken DisplayPort henüz bu yetkinliği haiz değildi.

tekrar kusuruma bakmayın lütfen, tüm bunları öğrenmek benim için de şaşırtıcı oldular.

• quote:

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

biraz daha derinine inince bambaşka bir durumla karşılaştım, bunu daha önceden öngörüp buna göre araştırmadığım ve dolayısı ile de sizi yanlış yönlendirebilmiş olabileceğim için (umarım temiz kurulum külfetine girişmemişsinizdir) beni affedin.

NVIDIA GTX 970'de sadece HDMI üzerinden HDR desteği mevcut, NVIDIA kartlar arasında hem HDMI hem DisplayPort üzerinden HDR desteği veren ilk sırada listelenmekte olan kart GTX 1050 olarak görünüyor. bu duruma başta ben de anlam veremedim, ancak daha sonra DisplayPort 1.4'ün donanımsal olarak kullanıma sunulduğu tarih ile ekran kartınızın piyasaya sunuluş tarihini karşılaştırınca taşlar oturdular. zira o vakitlerde HDMI 2.0 HDR desteği sağlarken DisplayPort henüz bu yetkinliği haiz değildi.

tekrar kusuruma bakmayın lütfen, tüm bunları öğrenmek benim için de şaşırtıcı oldular.

Alıntıları Göster
    Yok estafrullah, gayet yardımcı oldunuz, ayrıca zaten temiz kurulum felan yapmamıştım.Önce Hdmi değişip denedim ve çalıştı.Ayrıca Chrome indirdim ve oradan HDR açtım muazzam bir fark var HDR de çok daha iyi.Opera da aşırı parlama oluyor HDR de ve görüntüyü çok parlatıyor.Ama Chrome HDR çok tutarlı ve yerinde.

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    Hocam "renk solukluğu" durumunu ben de farkettim ve galiba yanlış oyunu test etmek için kullanmışım. İlk denediğim oyun Shadow Warrior 2 olmuştu,renkler sdr a göre baya soluk kalıyor. Elle kalibrasyon yapmayı denedim bir nebze düzeliyor ama neden default olarak hdr ayarlı gelmesin ki?

Aslında ps4 de de aynı sorunu yaşıyorum. Renkler aynı şekilde soluk geliyor ps4 de Hdr açınca. Mesela menüdeki kırmızı yazıların solduğunu oyuna girmeden daha farkediyorum hdr on yapınca.
    Birazdan Re2 remake indirip test edeceğim bakalım sonuç ne olacak.

Edit: model chg70

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nathan - Drake -- 1 Ekim 2019; 20:22:27 >
  • Bende Samsung Chg70 için , Hdr kullanmak ekran kartının verdiği fps'yi düşürür mü ?

Ekran kartım Rx580 SE, Paugge 5m 1.2 kablo almışım, Hdr eğer yormuyorsa kartı, kabloyu 1.4 ile değiştirecem gerçi 3m üstü kablo olması gerektiğinden kablo fiyatları yüksek oluyor. O yüzden bilmem lazım Hdr şuan aktif kullanılıyor mu bilmiyorum ama ekran kartını zorluyorsa almayacağım ?
  • Battlefield 1 de dolby vision yapıyorum görüntüde bir şey değişmiyor nedeni bilen var mı. Tv de dolby vision uyarısı gelmiyor. HDR uyarısı geliyor. Dolby Vision uyarısı gelmesi lazım.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Ekran kartının nvidia, monitörünün değil televizyonunun lg olması lazım diye biliyorum koşul olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Battlefield 1 de dolby vision yapıyorum görüntüde bir şey değişmiyor nedeni bilen var mı. Tv de dolby vision uyarısı gelmiyor. HDR uyarısı geliyor. Dolby Vision uyarısı gelmesi lazım.

Dolby Vision destekli tv in var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Ekran kartının nvidia, monitörünün değil televizyonunun lg olması lazım diye biliyorum koşul olarak.

philips 70pus6504/12 in dolby vision destekli tv si Bir tane dosya buldum usb den oynatınca dolby vision uyarısı çıkıyor. Windows da hdr olarak da algılamıyor. Bu dosyayı

Diger hdr leri hdr olarak algılıyor windows.

4k 60hz rgb 4:2:2 hdr acık ve kapalı test ettim. Bir türlü dolby vision alamadım sorun oynatıcı veya pc dolby vision ilgili birşey kurmam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Dolby Vision destekli tv in var mı?

Alıntıları Göster

philips 70pus6504/12 Destekliyor kablomda hdmi 2.0b onun üzerinde dolby vision diyor. Dolby vision destekli video acınca hdr olarak bile algılamıyor. Tv kendi oynatıcın

Diger hdr leri hdr olarak algılıyor windows.

4k 60hz rgb 4:2:2 hdr acık ve kapalı test ettim. Bir türlü dolby vision alamadım sorun oynatıcı veya pc dolby vision ilgili bir şey kurmam lazım. Ben bilmiyorum araştırıyorum bilen varsa yazarsa sevinirmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Battlefield 1 de dolby vision yapıyorum görüntüde bir şey değişmiyor nedeni bilen var mı. Tv de dolby vision uyarısı gelmiyor. HDR uyarısı geliyor. Dolby Vision uyarısı gelmesi lazım.

Selam Dolby vision için 12bit + çok kaliteli bir hdmi/ DP kablosu lazım.

• Bu HDR denilen olay Reshade içersinde FakeHDR olarak gömülü.Arada kullanıyorum elbette destekli monitörler gibi kesinlikle olmaz ama mevcut ekonomide alamayanlar için iyi bir seçenek gibi oyun oynarken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 24 Ekim 2020; 19:21:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Selam Dolby vision için 12bit + çok kaliteli bir hdmi/ DP kablosu lazım.

Alıntıları Göster

HDMı 2.0b Preimum kablo daha ne kadar kaliteli olmalı. Kablonun üstünde Dolby Vision uyarısı var. Sorun pc ayarlarımla ilgili olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 25 Ekim 2020; 1:59:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R-10

Bu HDR denilen olay Reshade içersinde FakeHDR olarak gömülü.Arada kullanıyorum elbette destekli monitörler gibi kesinlikle olmaz ama mevcut ekonomide alamayanlar için iyi bir seçenek gibi oyun oynarken.

Nvidia kart kullanıyorsan onun icinde var böyle şeyler En azından ne kullandığını bilirsin.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Nvidianın içindeki de Reshade hocam zaten .Resmi olarak eklenmişti sene başında.

• quote:

Orijinalden alıntı: R-10

Bu HDR denilen olay Reshade içersinde FakeHDR olarak gömülü.Arada kullanıyorum elbette destekli monitörler gibi kesinlikle olmaz ama mevcut ekonomide alamayanlar için iyi bir seçenek gibi oyun oynarken.

fake olan daha güzel bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lMajesty

fake olan daha güzel bence

Alıntıları Göster

cünkü monitörün hdr değil

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.