Şimdi Ara

HDPli Vekillerin Göz Altına Alınması [Ana Konu] (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.000
Cevap
12
Favori
49.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

Bazı densizler diyor ki sıra size de gelecek.Ulan terör örgütüne yardım ve yataklık eden,terörist cenazelerine katılan,mecliste terör örgütünün türkülerini söyleyenle beni neden bir tutuyorsun soysuz?

Sıra sana da gelecek. Çünkü muhalifsin. Bak imzanda Atatürk var. Şuan yapmaya çalıştıkları şey Atatürk'ün laik, demokratik hukuk devleti olan cumhuriyet rejimini yıkmak yerine tek adamın olduğu dinden beslenen bir rejim yaratmak. Sen de buna karşı çıktığın için elbet sana da sıra gelecek, er ya da geç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi to let myself go -- 4 Kasım 2016; 21:18:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abc123xyz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nicksizayı

Başkanlık hayırlı olsun.Mhp kapıya kilit vursun Mhplilerin yarısı zaten bahçeliden nefret ediyordu kalan yarısı Akpye gidecek.Hdp de baraj altı kalacak.Kıyamet kopsa Chp %25.Bu durumda %75le Akp mecliste olacak.Galiba Kuzey korede filan oluyordu böyle yüzdeler(Diktalarda).

%30-%40 oy alınca dikta yok. oy yüksek alınca dikta oluyor değilmi. yani %80 oyu chp alsa sizin gözünüzde büyük bi demokrasi var. ama akp alsa veya diğer bi sağ görüşlü parti alınca dikta var. ne demokratlık be.

Diktatörlük yüksek oy almakla olmaz birader. Bilmiyorsun madem yazma şuraya, içi boş cahillik kokan yorumlarını görmek zorunda değiliz. Diktatörlük yaptığın hareketler neticesinde gelişen bir şeydir. Mesela hukukun üstünlüğünü yok saymak gibi... Şu ülkeye pkklılarla birlikte zarar veren diğer kesim de sizsiniz.

nick,profil resmi, yazma şeklin tamamen aslında kimin cehalet içinde olduğunu gösteriyor. Ben siyaset bilimci değilim, diktatörlük görmedim. Gerçek diktatörlüğü görmüş olarak eskilerden dinlediğim ile biliyorum, millet açken çankayada şarap partileri veren, Allah diyeni asan vs. ama onun adı demokrasiydi çünkü seninki gibi boş zihniyete sahipti. Dediğim gibi benimişim siyaset değilim siyaseti sevmem, işim tamamen teknoloji, bilim üzerine kurulu emin ol benim çalıştığım konular üzerine kafa yorsan cahilliğini daha iyi anlarsın.. Alıntı yapmaman rica olunur. Ben seni blokladım sende bloklarsan makbule geçer. Sen benim kendine göre boş yorumlarımı okumazsın bende senin zihniyetini görmemiş olurum.

Mesleğin teknoloji üzerine ama ne hikmetse tarih hakkında şöyledir böyledir, şunları yapmışlar, bunları asmışlar diye ahkam kesebiliyorsun. Sanırım tarih okudun, Osmanlıca dediğimiz esi yazıyı gayet iyi biliyorsun ve arşivleri inceledin ama sonra bu işten sıkılıp fikir değiştirdin, teknoloji ile ilgilenmeye başladın sanırım ? Aksi halde şu cümleleri kurabilmek için ya cehli mürekkep seviyesinde ağır cahil olman gerekiyor ya da fesli delileri dinlemiş olman gerekiyor. Nitekim ikisi de aynı kapıya çıktığı için değişen birşey yok.
    Çok merak ediyorum; şu Allah deyip asılanlar kim, milleti açlığa mahkum edenler kim ve ne yapmış ? Hangi kaynaklarda geçiyor bunlar ve belgeleri nerede acaba ? Üstteki paragrafa göre bunun cevabını verebilecek seviyede olman gerekiyor zira bunu söyleyen kime bu soruları sorduysam, şimdiye kadar cevap alamadım. Bir umut, belki senden alırım.

Gerçek diktatörlüğü görmüş olarak eskilerden dinlediğim ile biliyorum
    [size="2"]Gerçek diktatörlüğü görmüş olarak eskilerden dinlediğim ile biliyorum

diye bir not düşmüştüm..

Fesli deliler de aynı şeyi söylediği için soruyorum...
    Meslektaşız, yani aynı sektörde çalışıyoruz, fakat benim asıl uzmanlık alanım tarih. Ne hikmetse benim okuduğum hiçbir belge, kaynak yahut o dönemi bizzat yaşamış aile büyüklerim, o "diktatör"lerin çok yakını olan çevreye mensup tanıdıklarım ve hatta saray mensuplarının varisleri bu tip şeylerden bahsetmez. O yüzden merak ettim, ya bu saydığım tarihi kaynaklarda bir problem var ya da senin o "görgü tanıklarında". Ve yine ne hikmetse bu tip şeyleri söyleyenlerin kaynağı daima bir "dönemi görenler", "görgü tanıkları" oluyor ama belgesi nerede diye sorduğumda cevap alamıyorum. O anlatılanlardan bu kadar eminsen mutlaka bir ispatını görmüş, belgesini incelemiş olman gerekiyor bu denli net bir şekilde ahkam kesebildiğine göre diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: to let myself go

quote:

Bazı densizler diyor ki sıra size de gelecek.Ulan terör örgütüne yardım ve yataklık eden,terörist cenazelerine katılan,mecliste terör örgütünün türkülerini söyleyenle beni neden bir tutuyorsun soysuz?

Sıra sana da gelecek. Çünkü muhalifsin. Bak imzanda Atatürk var. Şuan yapmaya çalıştıkları şey Atatürk'ün laik, demokratik hukuk devleti olan cumhuriyet rejimini yıkmak yerine tek adamın olduğu dinden beslenen bir rejim yaratmak. Sen de buna karşı çıktığın için elbet sana da sıra gelecek, er ya da geç.

Yahu hdp genel başkanı demirtasin göz altına alinip tutuklanmasiyla Atatürk'ün laik, demokratik hukuk devleti olan cumhuriyet rejimi nasıl yikilacak, kafayi mi yediniz siz? Siz ne iciyosunuz birader? Hdpli milletvekilleri mi bu rejimi koruyordu yani? Su laflarını duysa Ataturk mezarinda ters döner be. Pkk destekçileri tutuklanınca cumhuriyet rejimi yikilacakmis, düşünceye bakar mısın. Bunlar muhalif diyemi tutuklandı lan, muhalif maskeli terörist bunlar, kimi kandiriyosunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyzof -- 4 Kasım 2016; 21:23:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cok gec kalınmış bir karar.. Bunlar oyu halkı tehdit ederek aldı, terorist ve silahları makam araclaryla tasıdı. Hepsi idam edilmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

quote:

quote:

Yahu hdp genel başkanı demirtasin göz altına alinip tutuklanmasiyla Atatürk'ün laik, demokratik hukuk devleti olan cumhuriyet rejimi nasıl yikilacak, kafayi mi yediniz siz? Siz ne iciyosunuz birader? Hdpli milletvekilleri mi bu rejimi koruyordu yani? Su laflarını duysa Ataturk mezarinda ters döner be. Pkk destekçileri tutuklanınca cumhuriyet rejimi yikilacakmis, düşünceye bakar mısın. Bunlar muhalif diyemi tutuklandı lan, muhalif maskeli terörist bunlar, kimi kandiriyosunuz?

Ben cümlemde bu söylediklerinin hiçbirini iddia etmedim. Sıra bize nasıl gelecek dedi ona cevap verdim. Erdoğan'ın tek amacının kendi rejimine destekçi toplamak için tüm bu operasyonları yaptığını, amacının terör falan olmadığını, geçmişte ortak yaptıklarının ortada olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Bu rejim kurulunca sıra Atatürkçülere de gelecek. Bundan bahsediyorum.

Sen ne sanıyorsun? Erdoğan'ın desteği şu an yüzde kaç arttı sence? Başkan olup kendi anlayışıyla ülkeyi yönetmeye başlayınca nefes alacak alanınız kalacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi to let myself go -- 4 Kasım 2016; 21:25:7 >

• Civitas Terrana kullanıcısına yanıt
    ''Kürtçü'' derken ?

• Bir yerlerde minik bir hewal ağlıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat25617

Korkutarak tehditle oy mu komik olma nasıl inanıyorsunuz bunlara aklım almıyor ortada tehdit olsaydı 13 deil %5 i bile alamazdı deseydinki belli başlı lokal noktalarda zorlama var olabilir derdim çünkü halk savaşın siyasi yollarla bitmesini istiyor Yandaş medyadan aldığınız manşetlere düşünmeden sorgulamadan inanıyorsunuz Ortada tehdit silah zoruyla oy alma olsaydı bu savaş 35 küsur sene sürmezdi halka yüksek işbirliği içerisinde devlet kontrolü sağlardı.

Belli başlı lokal zorlamanın nerende olduğu belli oldu.

• hsntrk kullanıcısına yanıt
    Blok

• quote:

quote:

Hdp li misin?

• Ne kadar gec kalınsada yapılması gereken buydu.

• quote:

quote:

quote:

Hdp li misin?

Hayır

• Suan okmeydaninda cöpleri falan yakiyo yuzu maskeliler

• Allah(c.c) Tayyip bey hazretlerinden razi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 4 Kasım 2016; 21:32:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pkk'ya sırtlarını yaslayan köpeklerin içeri tıkılmasını destekliyorum ama burada bir soru sormak gerekiyor: bu adamlar meclise nasıl girdi ? Nasıl kandırdılar da aldılar oyları Kürt kesimden ? Solcu, Atatürkçü geçinen bir kısım da HDP'ye oy vermedi değil. Vermelerinin tek sebebi ise AKP'nin tek başına iktidar çıkamaması çabasıydı. Eğer AKP yönettiği ülkenin halkının yarısını küstürüp kendinden ölümüne nefret ettirmeseydi bu tarz olaylar başımıza gelmezdi. Bu durumda terör ile ilişiği bulunanlar kadar, durumun bu hale gelmesini sağlayanlar da, yani iktidar da suçludur. Sadece iktidar da değil, mecliste olan partiler üzerlerine düşeni yapmayıp erken seçim hikayesi ile ülkeyi bir kaosa sürüklediler. Koalisyon denenmeliydi. Önümüzdeki yıllarda çok insan yurtdışına gidecek bu olaylar sonucunda. 500 bin Suriye'li velete 150 tane okul yapmak ta nedir ? Neden bizim ülkemizde okuyorlar, babaları gidip savaşsın kendi ülkelerini kurtarmak için. Kedi köpek gibi ürüyorlar pislikler, yakında onlar da toplumumuzun bir parçası haline gelecekler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

quote:

quote:

Ben cümlemde bu söylediklerinin hiçbirini iddia etmedim. Sıra bize nasıl gelecek dedi ona cevap verdim. Erdoğan'ın tek amacının kendi rejimine destekçi toplamak için tüm bu operasyonları yaptığını, amacının terör falan olmadığını, geçmişte ortak yaptıklarının ortada olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Bu rejim kurulunca sıra Atatürkçülere de gelecek. Bundan bahsediyorum.

Sen ne sanıyorsun? Erdoğan'ın desteği şu an yüzde kaç arttı sence? Başkan olup kendi anlayışıyla ülkeyi yönetmeye başlayınca nefes alacak alanınız kalacak mı?

Şuan zaten cumhur BAŞKANI, hdp ye operasyon yapıldı diye erdogana destek artmaz, ha velev ki artti e iyi bir şey yapıyor ki artıyor, erdogana verilen destek artmasin diye hdpye operasyon yapılmasın mi? Yahu Erdoğan başkan bile olsa yaşayacağı kaç sene ülkeyi yöneteceği kaç sene? Su an zaten cb ve istediği gibi yönetiyor ülkeyi, baskanlık da bundan farklı olmaz, ciğerlerini doldura doldura alırsın nefesini eger ataturkcuysen. Neden bi kadar korkuyosunuz anlamış değilim, bu adam size ne yapti yav, bu adamim ataturkculerle problemi yok ama bazı ataturkculerin bu adamla problemi var. Ataturkculerin kendilerini muhalif oldukları için hdpyle aynı çizgide gormeleri çok üzücü, hdp ile kendinizi bir mi goruyosunda ataturkculere operasyon yapılacak diyosun. Operasyonlar devam edecek ama fetö, pkk ve destekçilerine karsi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lilladass

Çözüm sürecini sonuna kadar destekledim ama bu süreçte o bölgede asayişi sağlayamamak büyük bir hata idi. Şimdilerde yapılan operasyonlara ve çalışmalara bakıyorum istihbari ve askeri olarak, şunu anlıyorum fetöcü şerefsizler yüzünden oralarda yığınak yapılmış. Göz yumulmuş. Yazıklar olsun vatan haini ve teröristlere...

Hocam pkknin şehre inmesi ve savaşması tamamen turkiyeyi oyalama politikasıydi. Bu süreçte Türkiye suriyeye,iraka giremedi hatta darbeci komutanlar bile bahane üreterek suriyeye girdirmemis. Pkkya ciddi bir destek var avrupa ülkelerinden Çok oyun döndü insallah bundan sonra ülkemize huzur gelir

• Allah C.C Rte'yi başımızdan eksik etmesin inşAllah.
  • Böyle konuların olması çok iyi aslında terorist seviciler ortaya çıkıyor sonra bas bloğu geç

• Abdullah zeydanda tutuklandı tükürükle boğacaklarmış adamı muhahaha:)))) hadi o zaman dans gençler. yaw neşe doluyor insan

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.