Şimdi Ara

HDPKK Ters Psikoloji Yapıyor Teorisi Çürümüştür

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
3.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu konuyu çok merak ediyordum. Kendi kendime de sorguluyordum. Acaba HDPKK gerçekten ters psikoloji mi yapıyor diyordum. (Eyalet sistemi geyiği) Neyse sonuçlar hemen hemen açıklandı. Bitti sayılır. Exceli açıp bir tablo oluşturdum. Önce doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerindeki Evet Hayır oranlarına baktım. Sonra aynı iller için Haziran 2015 seçimlerine baktım. Sonuçlar tablodaki gibi görünüyor. Yani hdpkknın ezici çoğunlukla aldığı bölgelerin tamamına yakını hayır ile kapatmış referandumu. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

2017 Referandum sonuçlarını aldığım adres :http://referandum.ntv.com.tr
    Haziran 2015 sonuçlarını aldığım adres :http://secim.haberler.com/7-haziran-2015-secimi/hdp-secim-sonucu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ingilizceturkcekelime -- 16 Nisan 2017; 22:22:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Her zaman olduğu gibi buda chp zihniyetinin bir yalanıydı ve çöktü.Bu kafayla milletin gönlünü kazanamazsın eyyyy kılıştaroğlu
  • Ters psikoloji olayı değilde ben açıkcası evet diyeceklerini düşünüyordum..Çünkü son genel seçimlerde Akp ye oy veren kürtlerin çoğu hdpye oy vermişti..Ortalıkta şu an için bir hdp kalmadığını düşünürsek yine Akp lehine oy vereceklerini bir kaç kez yazdım..Ama yanıldım.
  • bilgisiz oldukları için neye vereceklerine karar veremediler sonra hayır verdiler
    zaten bakarsan birbirine yakın oylamalar büyük bir fark yok
    normal seçim sonuçlarına bak istersen
  • https://forum.donanimhaber.com/chp-nin-ters-psikolojisi--125590977#125590977

Konu açtım ve fikrimi yazdım. Bundan sonra chp liyim diyen kişi chp nin sonuna parti başkanlarının adınıda yazmalılar k.k. Ve ortaya çıkan yeni parti.
  • Yani CHP-HDP el ele yürümüş
  • Bi düşünsenize hayır hdp kazanıyor vaybee

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuş kadar aklınız var.
    Hayır çıkınca hükümet mi düşüyor?
  • Anlaşılan o ki tamamen bir algı yönetimi üzerine yürümüşler. Cumhurbaşkanı ve başbakan eyalet muhabbetine yapılan son konuşmalarla son verdiklerine göre eyalet gelecek bölüneceğiz naraları atan arkadaşlar olmayacaktır bundan sonra sanırım.

• PKK'nın milyonlarca seçmene gizlice evet dedirtmesini bekleyemezdin heralde? Bu teori nasıl çürüyor böylelikle anlamadım. Sanki o milyonlarca kişi bizzat Kandil'den emir alıyor.
  • Doğu illerindeki vatandaşlarımıza sen PKK'lı diyorsan o senin problemin. Biz HDP'nin ters psikoloji yaptığını söyledik. Güneydoğu'da zaten ya AKP ya da HDP alıyordu. Yani bunu çürüttüğüne dair hiçbir kanıtın yok.

• Sonra halk niye chpyi sevmiyir

• quote:

PKK'nın milyonlarca seçmene gizlice evet dedirtmesini bekleyemezdin heralde? Bu teori nasıl çürüyor böylelikle anlamadım. Sanki o milyonlarca kişi bizzat Kandil'den emir alıyor.

Mevzu seçmenin gizlice evet demesi değil. Mevzu referandumdan önce hdp ters psikoloji yapıyor. Eyalet için evet verecekler diye laf söylemeleri. Hani evet hdpnin işine geliyordu ? Bu teori çürüdü diyorum. Hdp chpden daha iyi hayır çalışması yapmıştır bu çok net.

quote:

Doğu illerindeki vatandaşlarımıza sen PKK'lı diyorsan o senin problemin. Biz HDP'nin ters psikoloji yaptığını söyledik. Güneydoğu'da zaten ya AKP ya da HDP alıyordu. Yani bunu çürüttüğüne dair hiçbir kanıtın yok.

Konuyu saptırmayın. Burada anlatılmak istenen HDPnin ters psikoloji yapıp evet vereceğini düşünenlerin düşüncelerinin çürüdüğüdür. HDP ye oy vermeyen her Kürt benim kardeşimdir. Bir çok Kürt tanıdığım ve arkadaşım var. Çoğu senden benden daha çok seviyor ülkesini merak etme.

• Zaten bu illerde akpye normal seçimdede oy çıkmıyordu yani akp nin bunların evet vermesine ihtiyacı bile yoktu.Peki neye ihtiyacı vrdı hdp pkk hayır diyor diyebilmek için bunların hayır demesine ihtiyacı vardı.Doğuyu iteledi hayıra gördünüz mü hdp pkk hayır diyor onlarla aynı safta mı olacaksınız dedi ve kendi seçmenini içerde tuttu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maşık

Zaten bu illerde akpye normal seçimdede oy çıkmıyordu yani akp nin bunların evet vermesine ihtiyacı bile yoktu.Peki neye ihtiyacı vrdı hdp pkk hayır diyor diyebilmek için bunların hayır demesine ihtiyacı vardı.Doğuyu iteledi hayıra gördünüz mü hdp pkk hayır diyor onlarla aynı safta mı olacaksınız dedi ve kendi seçmenini içerde tuttu.

Sonuç itibariyle hdp ters psikoloji yapıyor meselesinin çürüdüğüne inanıyorsunuz öyle değil mi ?

• Genel seçim ile referandum farkını anlayamıyorsun galiba.
    Referandumdan hayır çıkınca hükümet düşmeyecek
    Eskiden hükümlüler oy kullanamıyordu akp sayesinde oy kullanabiliyorlar.
    Hatta Öcalan'da oy kullanabilecekti itiraz gelince onu değiştirdiler.
    Güzel masal anlatıyorsunda tarihi değiştiremezsin.

Ayrıca bunlar bu sözleri söylerken AKP'den kimse itiraz etmemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmettr06 -- 16 Nisan 2017; 22:46:23 >

• Ters pisikolojiyi ters pisikiloji yaptı anlayabildiniz mi?

Hdp kitlesinin hayır demesi iktidarın istedği bir şeydi zaten plan gayet güzel güzel işledi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmettr06

Genel seçim ile referandum farkını anlayamıyorsun galiba.
    Referandumdan hayır çıkınca hükümet düşmeyecek
    Eskiden hükümlüler oy kullanamıyordu akp sayesinde oy kullanabiliyorlar.
    Hatta Öcalan'da oy kullanabilecekti itiraz gelince onu değiştirdiler.
    Güzel masal anlatıyorsunda tarihi değiştiremezsin.

Ayrıca bunlar bu sözleri söylerken AKP'den kimse itiraz etmemişti.

Arkadaş kafayı mı yedin yoksa okuduğunu anlamıyor musun ?

Ben referandumdan hayır çıkınca hükümet düşer mi dedim onu nasıl buldun merak ettim

Olayı daha basite indirgeyim o zaman madem sayılar fazla olunca kafan karışıyor.
    Hani referandumdan önce buradaki bazı arkadaşlar ve diğer sosyal medya da bulunan arkadaşlar
    "HDP hayır propagandası yapıyor ama evet verecekler yea ters psikoloji yapıyor" diyordularya he işte onların söylediği tutmadı. HDP nin yüksek oranla aldığı bütün şehirlerde hayır yüksek çıktı. Yani demem o ki yaptıkları algı yaramadı çürüdü.

Anladın mı ?

• Bkz: Yatsıya kadar yanan mum

• quote:

Orijinalden alıntı: maşık

Ters pisikolojiyi ters pisikiloji yaptı anlayabildiniz mi?

Hdp kitlesinin hayır demesi iktidarın istedği bir şeydi zaten plan gayet güzel güzel işledi

Diyelim ki AKP bunu istedi (Hayır oyu çıkmasını niye isterse artık)

Buradaki kroniklerin söyledikleri havada kaldı ona ne diyeceksin ? Evet çıkınca eyalet gelecekse HDP neden hayırı bu kadar etkili kullandı (bana göre chpden daha iyi) Ters psikoloji de yok malum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.