Şimdi Ara

HDP'nin çağrısı sonrası CHP'den son dakika tezkere kararı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon yetkisini uzatan tezkereye hayır oyu vereceklerini duyurdu.

HDP'nin çağrısı sonrası CHP'den son dakika tezkere kararıhaber7
    https://www.haber7.com/siyaset/haber/3155498-hdpnin-cagrisi-sonrasi-chpden-son-dakika-tezkere-karari

• Ben evet demiyordum.

Chp evet diyordu. Ben İyi partiliyim onunda evet demesine sonuna kadar karşıyım.

Akp'nin milliyetçi taklidi yapmak için Türk çocuğunu harcamasını görmek istemiyorum. Arap çölünü araba bırak ne halleri varsa görsünler.

Türk dış politikasının temeli ortadoğuya bulaşmamaktır. Hadi yallah.

• Özgür Özel HDP Eş Genel Başkanı gibi konuşmuş .

• Manisada doğup büyümüşsün, İzmirde üniversite okumuşsun

Yani belli bir eğitim almışsın, kapasiteli adamsın

Sana parti mi yok Özgür Özel ? Ne işin var Hdplilerle yakınlaşmaya ?

Belki partin seni bu duruma zorluyor ama insan onuru için yaşar

• chp hakikatten milli güvenlik sorunu haline geldi. Eğer Türkiye o bölgeden çekilirse, ypg oradaki yaşayan halkı geçmiş yaptıkları gibi olduğu gibi Türkiye'ye sürecek. Suriye'lilerin geri dönme ihtimali kalmayacak.

• Özgür Özel'in zamnında attığı twitt

HDP'nin çağrısı sonrası CHP'den son dakika tezkere kararıÖzgür Özeltwitter
    “Adalardan, dağlardan talimat alan Demirtaş'ın; CHP üzerinden dedikodu siyaseti ile manşet olma çabası ortadadır!”
    https://twitter.com/eczozgurozel/status/737260509142081536?s=20

Şimdi dağlardan adalardan emir alan adamın askeri oldular.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Sınırına çekilip ülkeyi koruyacan ha ? Nasıl yapcakmışsın bir anlat hele.Sınırında pkk devleti kurulmaya çalışılıyor mu çalışılmıyor mu ? Bu soruna yönelik ne yapcaksınız mesela.Abd ile görüşüp onları ikna mı etcen ? Nasıl bir diplomatik süreç yürütüp harekâta gerek kalmadan çözüm bulacan ? Esadla mı pardon Rusyayla mı anlaşacan ? Türkiyesiz bir Suriye haritasında Abd ve Rusya'nın anlaşması öyle çok zor değil.Bugün Arap çölüne gitmezsen yarın daha da ağır bedeller ödersin.Kuru kuru eleştirmekle bu işler olmaz.Nasıl çözeceklermiş anlatsınlar milleti ikna etsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 26 Ekim 2021; 16:2:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cerade kullanıcısına yanıt

Anlatayım.

Esad ile anlaşıyorsun. O 30 km için yetki alıyorsun meclisten, Esad'a sen halledene kadar buradayız deyip o hattı koruyorsun. Artık teknoloji eski teknoloji değil kolay bu işler.

İdlib'den falan çekiliyorsun. Mültecileride kamplara yerleştiriyorsun Suriye sınırları içinde. İstersen 30 km içine de yerleştirebilirsin.

Bırak Esad Abd Rusya uğraşsın. Suriye toprak bütünlüğünü operasyon yapmamak için şart koyarsın olur biter. Yarı özerk falan filan bir şey verirler kürtlere kağıt üzerinde ama kontol Suriye ordusunda olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 26 Ekim 2021; 16:7:58 >

Arap çölü dediğin yer bir taş atımı uzaklıkta. Daha düne kadar evet diyordunuz teskereye, madem yanlıştı neden evet dediniz ? Hdp chp'yi davar güder gibi güdüyor. Türk milletinin bunu görmesi lazım.

• Ben evet demiyordum.

Chp evet diyordu. Ben İyi partiliyim onunda evet demesine sonuna kadar karşıyım.

Akp'nin milliyetçi taklidi yapmak için Türk çocuğunu harcamasını görmek istemiyorum. Arap çölünü araba bırak ne halleri varsa görsünler.

Türk dış politikasının temeli ortadoğuya bulaşmamaktır. Hadi yallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 26 Ekim 2021; 16:14:6 >
  • Olan gariban askere oluyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Mantıksız bir önerme diyemem ama Esad tek başına bir anlam ifade etmiyor.Asıl Rusya ve İranı ikna etmek lazım.Rusya da pkk konusunda Abd'den çok da farksız değil.Abd'de Rusya ile görüşüyordur.Burda mesele bizim Rusya"ya Abd'den daha iyi bir teklif yapmamız.Mesele Türkiye olunca zıt kutupların bize karşı birleşmeleri kolay oluyor.Valla kusursuz bir diploması ve strateji ile başarılmaz diyemem ama bu zamana kadar izlenen politikalar buna imkan bırakmış mıdır veya bilmediğimiz başka etkenler var mıdır bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 26 Ekim 2021; 16:26:17 >
  • Tmp341 kullanıcısına yanıt
    Pudra şekercilere olacak değil ya?!

"Gönderin ulan askerleri, Türk askeri anasını ağlatır oraların, Suriye nin kuzeyinden girer güneyinden çıkarız, şam'da cuma namazı kılarız"

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ''Sınır namus'' diyenler,

SINIR GÜVENLİĞİ için HAYIR oyu kullanacak!

• Kudurun...

• İmkanı olsa AQP, HDP'ye yanaşır, yeni Kürt açılımı yapar. Şuan HDP bana yar olmayacaksa kimseye olmasın diyor.
    Terörle alakası olan siyasileri yargılayın kanıt varsa sizi tutan yok.

Böyle salak salak provokasyonlara gelip milliyetçilik, dincilik, kürtçülük tiyatrolarını yutmayın artık..

2002'den beri Amerika ne dediyse yapan ama kameralar karşısında düşman rolü yapanlara da inanmayın. Onlar ülkenin bekasını hiç düşünmedi, düşünmez de.

• Rezalet bir tutum.Suriye ve Irak'ta Türk askeri bulunmazsa ve buralardan siyasi bir çözüm bulunmadan Türk askeri geri çekilirse tüm sınır hatlarımız ve sınır gerisi iller teröre açık hale gelir.K.Suriye'de yaşanılan çatışmalar,intihar saldırıları ve ölümlerin aynısını G.Doğu illerinde görmeye başlarız.Tezkere ile belirlenen amaçların ve hedeflerin kaçta kaçının gerçekleştiğini sormak,sorgulamak doğrudur lakin bunu bahane ederek tezkereyi reddetmek ve Türk ordusunun Suriye'de bulunmamasını istemek Türkiye'nin sınırlarını ve sınır gerisini teröre açmak demektir.

Türkiye'de 2017'den beri intihar saldırıları ve yurt içinde karakollara büyük çapta terör saldırıları düzenlenmiyorsa bu Türk askerinin Suriye'de bulunması sayesiyledir.HDP oylarını alalım derken kendilerine oy veren ve verebilecek milliyetçi/muhafazakar oyları kaybedeceklerini hesaba katmamışlar sanırım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.