Şimdi Ara

HDP HAYIR diyor çünkü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
5.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fantastik canavar

quote:

Orijinalden alıntı: brhmrsln

hdp lilerin %80 evet verecek demişti tanıdıgım bir hdp li.

Tanıdığınız biri söylemişse kesin doğrudur.

o kadar mantıksız mı duruyor? sağı solu belli olmayan biri başkan olacak kafasi atsa özerklik verecek ki başkanlık ilk gündeme geldiği zaman Figen Yüksekdağ destek verecegini agzindan kacirmisti. Hdp nin karsi cikmasi icin bir sebep yok özerklik yolunda atilmasi gereken bir adim hatta bu sistem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açılımı CHP mı yaptı?

Başkan Apo demek bayrağını açmak sloganını atmak serbest yapan CHP midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Best Seller

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Arkadaş cevaplamış zaten, bu şekilde başkanlığı destekleyen öcalanın da niye desteklediği netlik kazanır zaten. Hdpnin kimse hayır diyeceğine inanmasın...

yakalandığı zaman ülkenin emrindeyim diyen bir korkağın dört duvar arasında dediklerinin bir değeri yoktur

burda asıl olay PKK nın HAYIR demesidir
    ki öcalan artık etkisiz elemandır

Madem etkisiz elemann neden öldürülmüyor? Madem etkisiz eleman neden ondan gelen paçavraları okuyorlar?

Sen hdpyi tutup meclise sok ondan sonra pkk hayır diyor diye inan. Yav tamam yazmayın daha.

• Kolayi var. Kurdurmazsiniz terorist parti, terorist olan vekilleride atarsin iceri, yani adam gibi terorle mucadele edersin olur biter. Sıkıntı parlamenter sistemde değil, bu sistemden faydalanmayı bilmeyen cahil vekillerde. Akp liler evet için her haltı bahane de etse sonuna kadar hayır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuzakdır!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCleanse

Bende bloklu bu ne sacmalamis yine ?

Senin kafanın basmayacağı bir kaç şey yazmış. Boş ver bloklu kalsın.
  • Sorun sistem değil senin desteklediğin kişilerin sistemi cemaatlere peşkeş çekip rezil etmesi. Yürütemedikleri sistemi değiştirmeye çalışıyorlar bu kadar.

Tabi sen büyük resmi çok net gördüğün için ne desen boş

• quote:

Orijinalden alıntı: guvenkab

Birader düzgün denetlenebilir emsalli güçler ayrılığı olan düzgün kurulmuş sistem getir evet demezsem şerro olayım. Getirilmeye çalışılan yeni bir adolf yaratmaktan başka bir işe yaramaz... Hayır.

Suanki sistemde yurutmede gorevli olan bir bakan ayni zamanda yasama da gorev alip milletvekili oluyor? Yasama ve yurutme farkli gucler olmasina ragmen bir kisi ikisinde de bulunuyor.

Yeni sistemle bakan olan milletvekili olamayacak, yasama daki adam isini yurutmedeki adam isini yapacak

Bunu biliyor muydun?

• Hay ağzına sağlık

Amaaaa arı kovanına comak sokulurmu yav

• Bunu Çomarcadan Türkçe ye çevirecek gönüllü varmı

• aga birde şuna bakmak gerekir pkk ya kim dedi kardeşim dağdan inin demokratik yollardan hakkınızı arayın diye adamlar dağdan indi..... yok öyle lahanayı yerken katır kutur sapına geldimi beee.....
  • Anlamadığın nokta yasama milletvekilinde değil TBMM'dedir. İkisi farklı şeyler.

• 3-5 farklı taraflardan yazarların yorumunu okudum.Her iki tarafta sorumluluk kabul etmiyor.Karşıdakine topu atıyor.bir kesim çözüm sürecini başlı başına yanlış olduğunu düşünüyor.Hayır efendim.Çözüm süreci birlikte yaşamamızın formülü olabilirdi.her ne kadar oy toplamak amacıyla bu projeyi ortaya attıysalarda bu fırsatı değerlendirmeliydik.Neden daha fazla canımızdan can gitsin ?Bu sorunu geçtim.Pkk bitmez.Övmek için falan söylemiyorum ha.Çözümü böyle olmaz.Çözüm bu olsaydı 30 yıl içinde bitirirlerdi.Hergün haberlerde dağları taşları bombalayarak 80 ölü 100 ölü gibi YALAN haberleri lanse ettiler.Tarihe dikkat edin 13 Şubat 2017.Günümüzde çözüm süreci başlatılmadı ama ileride adım gibi eminim başka biri bunu başlatacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Best Seller

quote:

Orijinalden alıntı: Falcon-61

Eyalet için, özgür kürt devleti için evet.

Oyuna gelme. Hdpkk nın gerçekte istediği evet çıkması.

Ama bu fikrini açıkça beyan ederse milliyetçi kesim hayıra kayar.

Dolayısıyla hayır diyor ki milliyetçiler ve kararsızlar evete kaysın. Zaten hayır diyecek kesim chp . Üzerine hdpkk eklense 40 falan olur. Ama pkk evet diyeceğini söylese mhp ve kararsızlar olduğu gibi hayıra kayar. Hatta akp sen bile hayıra kayar.

Bu video danışıklı dovüştür. Başbakan bile çıktı pkk hayır dediği için evet diyoruz dedi.

Sonra sosyal medyada bu video dolaşmaya başladı.

Birşeyler anlamışsınızdır artık.

• Son zamanlardaki en saçma yazıydı galiba. Haa bide dünya düzdür iddiası vardı.

• isiniz gucunuz yalan... hdp'nin binde biri kadar onur olsa sizde sokakta dolasamazdiniz... her gun u;lkeyi soyup sogana cevirirken siz, hdpli milletvekilleri mecliste en az butceden para harcayan milletvekilleri... hdp, chp ve mhp koalisyon kursun disaridan destek verebilirim dedi... siz hirsiz seviciler neresinden anladigi ortada... sabah aksam yalan propagandasi yapiyorsunuz..

hdpye o kadar laf edip, pkk ve feto ile kolkola olan akepeyi unutmazsaniz... yeterince gerizekaliysaniz unutmaniz da dogal...
  • quote:

Orijinalden alıntı: They Call Me Alpha

quote:

Orijinalden alıntı: guvenkab

Birader düzgün denetlenebilir emsalli güçler ayrılığı olan düzgün kurulmuş sistem getir evet demezsem şerro olayım. Getirilmeye çalışılan yeni bir adolf yaratmaktan başka bir işe yaramaz... Hayır.

Suanki sistemde yurutmede gorevli olan bir bakan ayni zamanda yasama da gorev alip milletvekili oluyor? Yasama ve yurutme farkli gucler olmasina ragmen bir kisi ikisinde de bulunuyor.

Yeni sistemle bakan olan milletvekili olamayacak, yasama daki adam isini yurutmedeki adam isini yapacak

Bunu biliyor muydun?

Biliyorum kemal derviş modelinin gelişmişi bu ama biliyorum ki işi ehline bırakma konusunda bu ülkede herkesin problemleri var. 24 bakan bir olsa birşey farketmez milletvekili olsun olmasın bakan olduğuna göre iktidar partisinin aşırı yakın çevresinden olacağı aşikardır seçim barajı olan bir ülkeyiz meclis papatya demeti değil sonuçta meclise girecek parti sayısı bu anayasadan sonrada bir elin parmaklarını geçmeyecek kaldı ki bu söylediğin şey çok yönlendirici bir durum! burada sıkıntı bakanlar falan değil buradaki sıkıntı Başkanın %51 ile seçilip bu kadar kutuplaşmış bir ülkede kafasına göre at koşturabilme yetkisi!

Kafasına göre ohal yetkisi canının sıkılmasına göre fes yetkisi biraz çikolata biraz muz böyle ülke mi yönetilir... Meclisi fes edip tam yetkili yardımcısına ülkeyi sattırsa, satar ben gemiye bindim gidiyom hadi by-by dese ne halt yicez? Sabah akşam sizin kapınıza ölümde var Ömer diye mi gelmemiz gerekiyor?! Şimdiye kadar gözünüz adaleti nerede gördüde Bu kadar adaletli yöneteceğine inanıyorsunuz... Başkanlık gelince sihirli değnekle mi çözecekler 15 yıldır full güçle çözemedikleri şeyleri! Muhalefeti beğenmiyorsunuz muhalefetin bir halta mı yaradığı var ki onuda saf dışı etmeye çalışıyorlar! Bu kadar sık politika değiştirdiler hepside binbir zarara sürükledi tüm ülkeyi daha ağzınızı açıp şunu da yanlış yaptınız bir hesap verin diyebildiniz mi?

Bilmem kaçyüzbin € luk saatleri peçete kağıtlarıyla satın alan bakana bile yuh diyemediniz siz! Siz zannediyorsunuz ki devletin başına geçen yemek zorunda! değil efendi değil namuslu adam devletin dibindede tepesindede yemeden işini yapmakla mükellef.

Tarım bitmiş hayvancılık bitmiş üretim yok tüketim almış başını gitmiş imf ye olan borcumuz kat be kat artıp özel sektöre yıkılmış (garantörü devlet) yani aynı kafa... Bunların hepsini başkanlıkla mı düzelticen 15 yıldır yapamadın veya yapmadın! Demezler mi adama siz ne iş yaptınız kumpas kurup ergenekon balyoz falan yaptınız ne yaptınız...
    Yahu Allah aşkına bıraktım bunları Bu anayasa teklifine "ceddi Türk olduğu kan tahlilleriyle kesinleşen kişiler başkan olabilir aksi olamaz" maddesi eklesinler evet vermezsem şerroyum.

• Öcalan artık etkisiz elemandır sözüne haykırarak güldüm kardeşim.

• ben hdpnin yerinde olsam evet derim zaten, bu reisci tayfanin kafasi karisip cogu hayir demezse ne olim

• En çok da şu seçim gecesi HDP'nin etkin olduğu illerde açık ara farkla hayır'ın önde bittiğini gördüklerinde ulusalcıların ve milliyetçilerin HDP evet diyecek diyenlerin yüzünün halini merak ediyorum. Acaba biraz olsun utanacaklar mı? Yalancı, riyakar insanlar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.