Şimdi Ara

HDMI Video

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba laptopumda sadece hdmi çıkışı var. Bunu tüplü televizyona bağlamak istiyorum. Hdmi çıkışını Scarta çeviren aparat var mı?

• olmasa gerek. biri dijital diğeri analog çünki...
  • HDMI to SCART şeklinde internette bir ceviriciye rastlamadım
    HDMI to DVI <-> DVI to VGA <-> VGA to SCART sıralaması ile ceviricileri arka arkaya bağlarsan düşük bir ihtimalle tvye görüntü aktarabilirsin.
    ama ben bir görüntü alabileceğini sanmıyorum
  • Laptopumda VGA çıkışı da var. VGA to SCART çıkışını nerden bulabilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: programciyim

Laptopumda VGA çıkışı da var. VGA to SCART çıkışını nerden bulabilirim.

bildiğim kadarıyla vga çıkışıda dijital çıkış.onun için scart a çevirsen bile tv de görüntü alamazsın.

öyle bir aygıt vardı ama 80 ytl civarı.kanımca gereksiz
  • VGA analogtur
    http://www.kablocenter.com/index.php?main_page=index&cPath=1_23_103 linlinde VGA to RBG var
    buna rbg to scar alırsan olur
  • quote:

Laptopunun S-Video çıkışını neden kullanmıyorsun? ps2 yuvasına benzer genelde sarı göbekli olur,siyahta olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Anıl_35

quote:

Laptopunun S-Video çıkışını neden kullanmıyorsun? ps2 yuvasına benzer genelde sarı göbekli olur,siyahta olabilir.

Laptopumda maalesef S-Video çıkışı yok.
  • arkadaşlar benimde böyle bir sorunum var benim bilgisayardada s-video yok vga ve dvi var tüplü tv ye bağlama gibi bi şansımız yok mu yani

http://img24.imageshack.us/my.php?image=dsc02080nak.jpg

bağlantılar böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercan2317 -- 8 Nisan 2009; 11:55:12 >
  •  HDMI Video
    elektronikten alıyorsanız kendinizde yapabilirsiniz.
  • yok abi ya benim bunu yapmam imkansız yani böle bişey oluyorsa bunun hazırları vardır şöle bişey buldum internette

http://www.baranbilgisayar.com.tr/asp/show_stock.asp?product=Kablo%20Vga%203%20RCA

http://www.sahibinden.com/vga_to_3_rca_s-video_kablo-notebooktan_tv_ye_goruntu_aktarimi-84WQQaXQQ12967622WQQpXQQdisplayitem&keyword=vga%20to%20rca

ama bunlarlada görüntü aktaramazsın dediler biri analog biri dijital falan deniliyor ben bunun rca kısmı mavi kırmızı yeşil olanından buldum onunla denedim olmadı daha doğrusu görüntüyü aktardım ama çok kötü bür görüntü 3 tane masaüstü falan baya karışıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercan2317 -- 8 Nisan 2009; 15:50:40 >

• tvden nasıl bir görüntü bekliyorsunuz ki?tv nin çözünürlügü kaç ki benim bildigim 752x572 yanlış olabilir ama bundanda çok degil...film seyretmek için uygun olabilir ama masa üstünü net görmeyi beklmeyin..
  • net görmeyi beklemiyorum ama görüntü seçilmeyecek kadar kötüydü daha masaüstü pc den s video ile yapıyordum görüntü aktarımını film için yetiyordu
  • Kırmızı mavi yeşil olunca RCA olmuyor RBG oluyor. yani Red Blue Green. eğer scartan bağlıyacaksan seninin RBG den Scarta çeviren bir çericide alman lazım. eğer scartan değilde RCA dab bağlıyacaksan bulabilirsen VGA da RCA ya alman lazım.
    Jak ve Soket renkleri önemli renkler birbirine uymazsa görüntü iyi olmaz.

RCA bağlantısa Görüntü sinyali SARI Jak tan Ses sinyalleri Beyez ve Kırmızı Jaklardan gönderilir. VGA dan RCA ya olan birçeviricide Beyaz ve Kırmızı jakların olmaması gerekir. çünkü ortada iletilecek bir ses sinyali yok.

RBG bağlantıda Görüntünü Kırmızı,Mavi ve yeşil renkli jklardan gönderirir.
  • olur
  • hocam burda hdmiden bahsediyorsunuz kısaca sayısal veriden sizin gösterdiginiz kablo analog kablo ...o kablo ile dediginiz olmaz ..hdmi mutlaka bir devre ile analog sinyale dönüştürmeniz gerekiyor...
    kolay gelsin
  • @dhan000 tüm mesajları okumadınız galiba
    yazılanlar sonucunda konu hdimi dan scarta oldurmak baya bir zor ozaman vga dan scarta nasıl olura döndü.
  • arkadaşlar şmdi anlamadım olur mu olmaz mı
  • hocam vganın analog bir sinyal oldugunu ve dvi ve hdmi nin dijital bir sinyal oldugunu hatırlatmak isterim..dvi vga çevirilebiliyor olmasının sebebi dvi içinde analog sinyal taşıyan pinler olmasıdır ...eger hdmi içindede anlog siinyal taşıyan pinler varsa o zaman sorun yok..
    mercan2317 o aparat ile bırakın dvi vgayı bile çevirebileceginizi sanmıyorum...yinede karar sizin alıp deneyebilirsiniz...ama benim tavsiyem hdmi scart çevirici adaptörlerden almanızdır..
    kolay gelsin..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.