Şimdi Ara

hdmi karmaşası lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba laptopumdan hem monıtorume hemde denon avrx 2600 h amfime bağantı yapmak ıstıyorum dark hdmi splitter aldım fakat soyle bır sorun oluştu

ses hem monitorden hemde avr den geldi fakat monıtor goruntusu asırı derece tıtrıyordu ayarlara baktıgımda bilgisayarın monıtoru gormedıgını farkettım sadece baglı cihaz denon olarak gorunuyordu

bunu yapabılemın bır yolu varmıdır yardımlarınız ıcın sımdıden teşekkur ederım

• agape666 kullanıcısına yanıt
    Laptopta ayrı ayrı DisplayPort ve Hdmi çıkış varsa iki ayrı kablo ile bağlantı yapabilirsiniz

Maalesef splitter tarzı cihazlar kaliteli değilse sorun yaratabiliyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • laptopum guncel ve güçlü bir bilgisyar olmasın ragmen maalesef displayport yok bana tavsiye edebılecegınız splitter varmı sorun yaşatmayacak

• Laptop'ın HDMI'ından Denon'un HDI 4 girişine kaliteli bir HDMI kablo ile bağlamanız lazım.

Denon'a televizyon da bağlı ise "MONITOR2" yazan çıkıştan monitörünüze, televizyon bağlı değil ise "MONITOR1" yazan çıkıştan monitörünüze yine kaliteli bir HDMI kablo ile bağlantı yaparsanız ve cihazların hiç birinde arıza yoksa problem yaşamazsınız. Kablo olarak Paugge'nin HDMI 2.1 standartındaki kabloyu kullanabilirsiniz. Forumda kablo ile ilgili başlık da mevcuttu. Paugge yerine başka bir kablo da kullanabilirsiniz yeter ki kaliteli olsun. Denon kendine gelen ses ve görüntüden sesi çekip kendi işleyecek, görüntüyü de HDMI OUT'dan bağlı oladuğpu cihaza göndereceğinden monitörünüze zaten ses iletilmeyecektir.

hdmi karmaşası lütfen yardım

• Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim avr benden uzak oldugindan avr ye 10 metrelik bi kablo gönderip, sonrasında yine geriye 10 metrelik kablo ile monitörü e baglantı yapmam gerekiyor ...
    Peki monitörü şuanda 120 hz de çalışıyor aynı şekilde devam edermi birde hdmi 4 te game var bunun özel bir sebebi varmidir verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sizin AVR'niz özelinde detaylı bir bilgim yok ancak şunu söyleyebilirim ki AVR'nizde HDMI 2.1 bulunmuyor. Bu da 120 Hz desteği olmadığı anlamına gelse de pratikte tam olarak öyle olmuyor. Firmalar bazen cihazlarını donanımsal olarak buna uygun yapıyor ve daha sonra firmware update ile bu özellikleri destekliyorlar. Mesela eARC, HDMI 2.1 ile destekleniyor standartlarda ancak cihazınız her ne kadar HDMI2.0 destekliyor olsa da eARC desteği mevcut.

Dediğim gibi cihazınıza özel derinlemesine bir bilgim yok ancak bazı AVR'lerde bazı özellikler belli portlarda destekleniyor. Mesela Sony ses kalitesi önemliyse belli iki portunun kullanılmasını söyler belli modellerinde. Sizin de HDMI 4 girişiniz için diğer portlara göre daha düşük gecikme sağlayacak devre elemanları kullanılmış olabilir.

10m HDMI 2.1 için biraz iddialı bir mesafe. Kendime kablo bakarken 3 metrenin üzerinde kablo görmediğimi hatırlıyorum. Ama bu olmadığı anlamına tabii ki gelmez. varsa da iyi bir fiyatı olacağı kesin ama. Hoperlör kablolarınızı uzatmak daha mantıklı bir çözüm gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeronics -- 27 Eylül 2021; 9:8:37 >

• ılgınız için gerçekten cok teşekkur edıyorum anladıgım kadarıyla bu kablolama seklıyle cok saglıklı bisey olamıyacak yakında tasınmayı düşünüyorum belkı o zman daha uygun bı konumlandırma yapabılırım hayırlı gunler dilerm

Rica ederim. Ne demek.

Bu arada sizden sonra merak ettim baktım. 800 TL civarıymış 10m uzunluğunda HDMI 2.1 kablolar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.