Şimdi Ara

hdmi ile lcd tv ye ses aktarımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarımı hdmi ile lg lcd tv ye bağlıyorum. görüntüden yana sorun yok ama ses alamıyorum tv den. netten bir kaç yöntem denedim ama ya beceremedim ya da yöntemlerde sorun vardı. bilgisayarı tv ye bağladığımda nasıl ses alırım?

sistem bileşenleri;
    LG 42LS5600
    Powercolor HD 5770 ekran kartı
    XP service pack 2

• ses simgesine sağ tıklayıp ses efekti-kayıttan yürüt kısmından bağlantı aktifken realtek digital input seçeneği olması lazım(bende öyle kullanıyorum) sağ tıklayıp varsayılan olarak ayarla dediğiniz zaman sesi de aktarmış olursunuz
  •  hdmi ile lcd tv ye ses aktarımı
     hdmi ile lcd tv ye ses aktarımı
    kayıttan yürüt ksımını bulamadım 2 ses efektinde de

• nette çözüm araken denetim masasında "amd hdmi output" tarzı bir şey olması lazım diyor. ama benim denetim masası kısmında sadece "realtek hd sound effect manager" ve "ses efekti ve ses aygıtı" ikonları var. acaba hdmi nin ses çıkışı yüklü değil mi?
  • Aygıt yöneticisinde ses ile ilgili bölüme bakın varsa ses sürücüleri orda görünür. Üstte resmini koyduğunuz pencerelerişn ikisindede çıkışı dijitale almak için seçenek vardır, arayın bulursunuz.(Eğer digital aygıt yoksa tabiki seçeneklerdede çıkmaz)
  • ikisinde de dijital yok.. sürücüyü baştan yüklemeyi deneyeyim.
  • netten indiridğim yazılım nedense hdmi ses çıkışını yüklemiyor. netten yine güncel ekran kartı driverini indirip kurdum. sonra aygıt yöneticisinden eksik olan ses driverini farkettim. bunun içinde ekran kartının yanında gelen cd yi taktım pc ye ve o driveri güncelleştir dedim. böylece cd den yüklemiş oldu.

kısacası sorun: hdmi ses driverinin yüklenmemesiymiş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.