Şimdi Ara

hdmi'dan bağlı ekran masaüstünü yanlardan kesik olarak gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Msi Gx630 dizüstü bilgisayarımı hdmi kablo yardımıyla sharp 32' televizyonuma bağladım. Görüntü geldi fakat, 4 tarafından da kesik olarak. Görüntü televizyon ekranında tam olarak gözüküyor. Fakat başlat menüsü, pencere çubuğu, kaydırma çubuğu gibi parçaları göremiyorum. Ekrana zoom yapılmış gibi.

Vista 64 bit ultimate kullanıyorum. Nvidia sürücülerinden 186.03 sürümünü kullanıyorum. (Sitesinden görebildiğim kadarıyla en güncel sürüm bu)
    Görüntü ayarlarından var olan bütün çözünürlükleri denedim. Hdmi kabloyu taktığımda 1080i 50hz yazıyor. Televizyon ayarlarında sadece 4:3 boyutlandırma seçilebiliyor. 16:9 ölçeğine getirmeye izin vermiyor.

bu sorunla ilgili internette sadece aşağıdaki yazıyı bulabildim. Anlatılanları yapmama rağmen bir düzelme olmadı.

quote:

NVIDIA has not implemented full underscan compensation control in the drivers yet. But, end users can access 8% underscan compensation from the Windows Vista Display Properies Control Panel on an HDTV as follows:

Open the Windows Control Panel, click Classic View, then double-click Personalization.

Click Display Settings, then click Advanced Settings.

Click the Monitor Tab.

Clear (uncheck) the Hide modes that this monitor cannot display checkbox, then click OK.

Once this is done, HDTV users will now see up to two new "underscanned" modes on the Windows Display Settings Control Panel, depending on their HDTV–1176x656 for 720p modes and 1768x992 for 1080i/1080p modes.

To switch between the interlaced and progressive modes for 1768x992,
    Click Advanced Settings, then click the Adapter Tab.

Click List all modes, then locate the modes that are appended with "interlaced" or "progressive" and click the appropriate mode.
    Click OK, then click OK or Apply.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilan -- 17 Temmuz 2009; 19:37:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.