Şimdi Ara

HDMI çıkışından ses vermek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar saçma gelebilir size ama merak ettiğim birşey var ev sinema sistemim var optik çıkışı yok pc de ben bunu bağlamak istiyorum hdmı olarak sadece ses aktarabilirmiyim bu cihazıma ?

Anakart model:msi a68hm-e33 v2

• hdmi in varsa ses sisteminizde, özelliğine göre sadece ses yada ses görüntü aktarırsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mfatih85 M kullanıcısına yanıt
    Ses aktarma var tek ama pc algılamıyor.
  • HDMI bağlantısında video ve ses bilgisi için ayrı kanal yoktur, iki bilgi için de aynı kanal kullanılır. Ses sisteminde sadece sesi değerlendirecek bir seçenek yoksa, olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 28 Nisan 2017; 16:28:55 >
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Var hocam ses sitemim tek ses verebiliyor tv de öyle kullanıyordum arc ile ses veriyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Var hocam ses sitemim tek ses verebiliyor tv de öyle kullanıyordum arc ile ses veriyordu.

ARC kanalı ayrıdır. TV'nin HDMI IN (giriş) kanalından TV'nin sesini OUT (çıkış) olarak ses sistemine gönderir. ARC'de iki taraf da sadece sesi değerlendireceğini bilir.
    Yani hocam pc den direk sinema sistemine takarsam aktaramam
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Yani hocam pc den direk sinema sistemine takarsam aktaramam

Ne yazık ki öyle. Biraz önce yabancı forumlara da baktım. Ses ile birlikte video da (sabit siyah bir görüntü bile olsa) olması gerekir diyorlar.
    Teşekkür ederim hocam ilgilendiğin için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.