Şimdi Ara

HDD yavaşlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarım 6-7 ay önce bozulmuştu ve o zamanlar Hard Diskim 250-200 MBs hızları arasındaydı daha 1 hafta önce bilgisayarımın bozuk olan parçasını değiştirdim hatta bilgisayara ram anakart işlemci takviyesi yaptım fakat şuan Hard Diskimin hızı 60 MBs sizce bu neden kaynaklıdır ve nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar...

*sistemim

Gigabyte Z87-D3HP-CF Anakart

İntel core i5 4670k

300gb 7200RPM samsung sata HDD

İntel HD Graphics 4600

4GB DDR 3 800 mhz Ram

• up

• uppp

• Ssd ile çöz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Eksik bilgiler var (konunun tam anlamıyla irdelenmesini engelleyen) ve yazılımsal sorun olması da seçenekler arasında.

• Mekanik bir harddiskin (özellikle o donanıma paralel bir dönemde üretilen) 200-250 MBs okuma yazma değerinde çalışması mümkün değil.

Ortalama 100MBs görürseniz normal bir disk diyebiliriz.

Buna fazla takılmayıp sistemi SSD ile güçlendirmek lazım. SATA3 portu ile ortalama 500MBs göreceksiniz.

• Burada zaten teorik (testteki) hızlardan bahsedildiğinin ilk olarak anlaşılıyor olması lazım ama?

Anlaşılmayan kısımlar; “hangi bozuk parçası değiştirildi, kablo-port vb. sıkıntı var mıydı vb.” gibi.

SSD update zaten kökten çözüm onda herhangi bir sıkıntı yok. Ne oldu da test verileri bu denli kayba uğradı? Ufak tefek hasarlar olması da yine ihtimaller dahilinde. Malum HDD’ler oldukça narin donanımların başında gelmektedir (tabii bu kablo-port-BIOS ayarı vb.ne nazaran sonraki ihtimallerden).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.