Şimdi Ara

HDD yavaşlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu kadarda neyin nesi dedirtti bıktırdı artık. bi süredir var aslında ocak başında formatlamıştım format sonrası bir tek ekran kartını güncelledim çünkü başka nasıl güncellenir çok anlamıyorum. Format öncesi tam takır hızlıydı manyak hantallaştı. yetti artık dedirdi yani. 5400 rpm lik 300 gb lik çokta yeni olmayan bir hdd ama iş görüyordu. ne yapmalıyım?

• Normal hocam Hdd bu... bi yavaşlar bi bad sektör olur... Aktarılan dosyanın özellikleri de önemli.

Bütçeniz varsa Ssd alıp kullanın, yoksa HD tune ile taratıp verilere bakarak aksiyon alın. Hdd kullanıcısı olarak disk birleştirmeyi de ihmal etmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Insider

Normal hocam Hdd bu... bi yavaşlar bi bad sektör olur... Aktarılan dosyanın özellikleri de önemli.

Bütçeniz varsa Ssd alıp kullanın, yoksa HD tune ile taratıp verilere bakarak aksiyon alın. Hdd kullanıcısı olarak disk birleştirmeyi de ihmal etmeyin

İmkanlar el verse 2 TB SSD almak isterim. Şuan bilgisayarımda kötü hocam bol ısınmalı kasmalı bir HP. Disk ısınıyor aslında ama ısınmalar çokta önemli değil. Normal mi diyosun yani? Disk birleştirmeye bakalım bari. Bad Sektör en sıkıntılısı zaten. Şuan GTA V kurulmakta müsait vakitte bakacağım Disk birleştirmeye.
  • Bir uyarıda bulunayım. Defrag yapacaksanız IObit ürünlerini kullanmayın. Çeşitli sorunlar çıkıyor sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlla en iyisini almanıza gerek yok 2. el ssd alsanız bile çok rahatlarsın(100-200TL arasında bulunabilir).

Arkadaşın söylediğine katılıyorum, iobit ürünlerinin kullanılmasını ben de önermiyorum. Windows'un kendi disk birleştirme aracı mutlaka işini görür.

Hepsinden önce HD Tune programı ile bir taratıp bakmakta fayda var.

Bu arada dip not hard disk sıcağı sevmez hocam, sıcaklık sebebiyle ömrünü doldurmuş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Bir uyarıda bulunayım. Defrag yapacaksanız IObit ürünlerini kullanmayın. Çeşitli sorunlar çıkıyor sonra.

IObit ürünlerini bende sevmiyorum bikeresinde bilgisayarımı bozmuştu kullanmamaya yeminliyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Insider

İlla en iyisini almanıza gerek yok 2. el ssd alsanız bile çok rahatlarsın(100-200TL arasında bulunabilir).

Arkadaşın söylediğine katılıyorum, iobit ürünlerinin kullanılmasını ben de önermiyorum. Windows'un kendi disk birleştirme aracı mutlaka işini görür.

Hepsinden önce HD Tune programı ile bir taratıp bakmakta fayda var.

Bu arada dip not hard disk sıcağı sevmez hocam, sıcaklık sebebiyle ömrünü doldurmuş olabilir.

Hocam zaten soğutma şansımız yok ki? Pasif soğutucuyla kendi kendine yetinmeye çalışıyor altında fanı yok bişeyi yok..
  • @The_Insider
    @KALEMLİK100

Hocam şu fotoğraflara bakarmısınız?

HDD yavaşlığı
    HDD yavaşlığı
    HDD yavaşlığı
    HDD yavaşlığı

Write yapamadım. Şöyle bişey çıkmıştı.

HDD yavaşlığı

• Guncel
  • up
  • Etiketlemeyi yanlış yapmışsınız.

Warning yazan yerle ilgili:https://www.technopat.net/sosyal/konu/hdtune-programinda-reallocated-event-count-hatasi.209312/

Quick scan varsa işaretini kaldırıp "Error Scan" yapın. Kırmızı çıkarsa bad sector vardır.

Harddiskin yavaşlamasının nedeni warning yazan şeyden dolayı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Etiketlemeyi yanlış yapmışsınız.

Warning yazan yerle ilgili:https://www.technopat.net/sosyal/konu/hdtune-programinda-reallocated-event-count-hatasi.209312/

Quick scan varsa işaretini kaldırıp "Error Scan" yapın. Kırmızı çıkarsa bad sector vardır.

Harddiskin yavaşlamasının nedeni warning yazan şeyden dolayı olabilir.

Onu bir çok defa yaptım Error Scan'ı. Onda sıkıntı yok hocam o full yeşil. Linki inceliyorum

• Hocam garantiye gönderme şansım yok normal yollarla halledemezmiyim??
  • hdd regenerator ilaçlı indir bootable usb oluştur diskini biostan ide ye al tarat bozuk sektörleri ayıracaktır kullanırsın kolay gele

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MatrixCode

hdd regenerator ilaçlı indir bootable usb oluştur diskini biostan ide ye al tarat bozuk sektörleri ayıracaktır kullanırsın kolay gele

normal cd yemi yazayım?
  • Hocam birde daha fazla problem çıkarmaz değil mi? Dosyalara falan zarar gelir mi? Dosya falan silinir mi?
  • dosyalara hiçbir zarar gelmez ben 3-4 diskimi böyle kurtardım ve kullanıyorum. ister cd ye ister usb ye yazdırabilirsin programı ilaçladıktan sonra o o seçenekler çıkar zaten
  • quote:

dosyalara hiçbir zarar gelmez ben 3-4 diskimi böyle kurtardım ve kullanıyorum. ister cd ye ister usb ye yazdırabilirsin programı ilaçladıktan sonra o o seçenekler çıkar zaten

sonra bios'tan cd yi boot ta başa mı almamız gerekiyor?
    biz bunu boot ekranında başlattıktan sonra ne yapıcaz? ya seçenek sunarsa? şunu yap falan. kendisi direk işini yapacak mı?
  • dvd romu başa al evet. açılınca seçenek çıkacak senin harddiskini seçmen lazım modeli yazar 1 2 3 diye seçeneklerden seçersin. tarattıktan sonra sata modunu tekrar ahci yap. taratırken ide olmalı.

• quote:

dvd romu başa al evet. açılınca seçenek çıkacak senin harddiskini seçmen lazım modeli yazar 1 2 3 diye seçeneklerden seçersin. tarattıktan sonra sata modunu tekrar ahci yap. taratırken ide olmalı.

sata ahci ide hiç anlamıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.