Şimdi Ara

Hdd şifre sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sistemimde olan hdd im bugün sorun verdi sorun şu pc nin power tuşuna bastığımda siyah ekran geliyor ve tam ortada ise şifre istiyor nedir bu şifre bir türlü çözemedim bu şifre yüzünden bios a bile giremiyorum bilen lütfen yardım etsin. Hdd markası seagate1 tb sata 3 7200 rpm yardımlar için teşekkürler. Not adminler lütfen konuyu silmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi biosa bile giremiyorsanız biosunuz şifrelenmiştir.Bios şifreleme ile hem biosa giriş hem de pc açılışı engellenebilir.O ekrana gelen şifreyi bilmiyorsan anakartın üzerinde bir pil vardır o pili çıkarıp bi 30dk felan bekle.Sonra yerine tekrar takıp pc yi açınca ve biosun default ayarlara gelmiş olur.Böylece bios şifren sıfırlanmış olur.

Ayrıca anakart clrtc clear felan yazan jumperlar vardır sıfırlama işlemi oradan da yapılabilir.Eğer laptobun varsa bu iş biraz zor servise götürmen gerekebilir.

Yalnız günümüzde hdd ler de bios üzerinden şifrelenebiliyor.Bu şifrelenmiş hdd başka bir pcye takıldığında bios desteklerse şifre soruluyor desteklemezse de hdd görünmüyor.Sen harddiskim şifrelendi felan demissin fakat en başta yazdığım gibi senin büyük ihtimal bios sıfırlama ile problemin çözülecek.
  • Hocam çok teşekkür ederim bunu deneyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30dk mı 5dk beklemek yeterlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfallen

30dk mı 5dk beklemek yeterlidir.

Tam süresini bilmiyorum garanti olsun 30dk yazdım.Aslında 5 dk bile sürmeyebilir.Denemedim bilmiyorum:-)
  • Garanti olsun diye yarına kadar beklesin 5dk bile sürmez aslında sonuçta maksat gücünü kesmek.
  • tamam gençler sakin olun sorunu çözdüm ilginiz için hepinize çok teşekkür ederim

saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.